Şimdi Ara

AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı) 05.11 GÜNCEL!! (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.268
Cevap
27
Favori
189.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Asus VS228D monitorum var, MSI 7850 PE OC kartım DVI>VGA dönüştürücü ile kullanıyorum farcry3te ve bf3te dalgalanma oluyor baglantıları saglama yaptım ama yok devam ediyor alalı bir ay olmadı vatana götürüp vs228h hdmilı modeli ile üstüne para vererek degişmek istiyorum ne dersiniz hallolur mu sorun?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üyelikten istifa ettim ben , siyah ekran şikayeti teknik servisten de onay görünce Sapphire Hd7850'ye iade veya değişim seçeneği yaptılar, bende üste 48 tl ekleyerek GTX660 aldım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: enreka_tr

Arkadaşlar merhaba
    Asus VS228D monitorum var, MSI 7850 PE OC kartım DVI>VGA dönüştürücü ile kullanıyorum farcry3te ve bf3te dalgalanma oluyor baglantıları saglama yaptım ama yok devam ediyor alalı bir ay olmadı vatana götürüp vs228h hdmilı modeli ile üstüne para vererek degişmek istiyorum ne dersiniz hallolur mu sorun?

Arkadasim dvi monitorun yoksa dalgalanmayi yok etmek imkansiz gibi..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FRAPS

SAPPHIRE Radeon HD7850 1GB 256bit

KDV dahil fiyat: 372.43TL

Düşünenler kaçırmasın ,güzel fiyat..

http://www.cybersepet.com/product/1586/sapphire-radeon-hd7850-1gb-256bit-ddr5-pci-e-11200-16-20g-ekran-karti.html

Hafta sonu Vatan'da 2Gb'lığı 380 Tl civarına satılıyor , o sebeple cazip sayılmaz.

• bonser benım kartı lıstede değişsene yanınada şunu yaz "güzelim Dcu Gitti Yerine Dandik 7970 vortex II geldi gelmez olaydı"
  • quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

quote:

Orijinalden alıntı: monster99

Beyler sadece benim kartım sağlam diğer herkezinmi sorunlu anlamadım ben, bende vatandan aldım SAPPHIRE HD 7850 2GB 256 bit o.c. olan model, 2 aydır her otoruşumda kesintisiz 3-4 saat ocli olarak far cry 3 bf3 falan oynuyorum okuduğum sorunların hiç biri olmadı, birkez masa üstündeyken windows mavi ekran verdi, 2 kezde film islerken yine windows mavi ekran verdi, onlarda ekran kartı yüzünden olduysada olur o kadar yani, kullandığım driver beta versiyonu, kartında sorun olmayanlar sizde yazın bişeyler sıkıldım artık sorunları okumaktan, bizim efsane olmuş şimdi kestane.

sorunların zaten nerdeyse hepsı vga dan..benım anlamadıgım ben zamanında 4850 kullanırken vga cıkıslı monıtor vardı bende ve dalgalanma sorunu yasıyordum..sonra dvı cıkıslı monıtor aldım sorunsuz kullanıyordum..anlamadıgım cıdden vga cıkıslı monıtorlerde sorun yasayanlar sadece 7850 kullanırkenmı sorun yasadılar yoksa dıger kartlarındada aynı sorun varmıydı?

7870 ve Dvi kullanırken sorun yaşadım

• quote:

Orijinalden alıntı: lebbeyk_

quote:

Arkadaşlar merhaba

hdmi'da da oluyo mu???
    ona göre degiştirecegim yahu net birşey söyleyebilir misiniz arkadaşlar lütfen!

gerçi benim düşündügüm modelde DVI-D baglantısı da varmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enreka_tr -- 19 Aralık 2012; 22:58:05 >

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba

hdmi'da da oluyo mu???
    ona göre degiştirecegim yahu net birşey söyleyebilir misiniz arkadaşlar lütfen!

gerçi benim düşündügüm modelde DVI-D baglantısı da varmış

hdmi da deneyen bir arkadaş yazmıştı sorun olmadığını söylüyordu.
    Dvı bağlantısı varsa zaten sorun çıkarmayacaktır.Dvı Kullananlar var çünkü ve sorun yok dıyorlar.

• bi üstte de bonser var diyo :) yani ben kartı arızalı olanlardan degil benle aynı durumda olanlardan ögrenmek istiyorum aslında..
    sagol hocam
    bakalım %25ile verirlerse bi üst monitorü 50-60tl fark ile alacagım
    hdmida input lag daha yüksek diye birşey okudugumu hatırlıyorum var mı deneyen bilen?_

• arkadaşlar kartın canı sıkılırsa hertürlü bağlantıdan hataverebiliyor . ha bazı kartlarda dvi dan ve vga da dalgalanma olduğunu yazmışlar olabilir. net bir şey söyleyemiyoruz malesef. bf3 oyarsın vermez ama facebookta video izlerken cort hata verebilir ki yukarda resim atmıştım
  • Merhaba arkadaslar
    Bende msi pe 7850 var.950-1200@1050-1450 seklinde kullaniyorum.voltaj vermedim.
    Bu sekilde gunluk kullanima uygunmudur.?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RM36CB

Merhaba arkadaslar
    Bende msi pe 7850 var.950-1200@1050-1450 seklinde kullaniyorum.voltaj vermedim.
    Bu sekilde gunluk kullanima uygunmudur.?

Voltaj vermeden o değerler tabiki uygundur.
    Fakat ben oc olayına sıcak bakmıyorum.
    10 fps eksik alırım, 10 ay fazla kullanırım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ucuß3

arkadaşlar kartın canı sıkılırsa hertürlü bağlantıdan hataverebiliyor . ha bazı kartlarda dvi dan ve vga da dalgalanma olduğunu yazmışlar olabilir. net bir şey söyleyemiyoruz malesef. bf3 oyarsın vermez ama facebookta video izlerken cort hata verebilir ki yukarda resim atmıştım

arkadaşım forumdaki bir çok arkadaş dvi bağlantıyla sorunu halletiğini yazmış ve kartı sorunsuz olarak kullanan bir çok kişi de mevcut.Birtanesi de benim mesela.
    Tamam senin kartının bellekleri arızalı çıkmış olabilir ama olayı genele vurmak pek doğru sayılmaz.
    Aslında kartın problemli diye anılmasına sebep olan tek şey dalgalanma sorunu.Bunun üstüne her elektronik cihaz da meydana gelebilecek bir kaç arızalı ürün de eklenince kart günah keçisi oldu çıktı..

• Beyler far cry 3 te bütün ayarlar ultra - 1080p - 4x msaa - dx11 olarak oynarken ekran kartı kullanımı %80 i geçmiyor, dar boğaz yaşıyor olabilirmiyim, fps ortalama 55 lerde 50 nin altına hiç düşmüyor, akıcılıkta gayet iyi.
  • quote:

quote:

arkadaşlar kartın canı sıkılırsa hertürlü bağlantıdan hataverebiliyor . ha bazı kartlarda dvi dan ve vga da dalgalanma olduğunu yazmışlar olabilir. net bir şey söyleyemiyoruz malesef. bf3 oyarsın vermez ama facebookta video izlerken cort hata verebilir ki yukarda resim atmıştım

arkadaşım forumdaki bir çok arkadaş dvi bağlantıyla sorunu halletiğini yazmış ve kartı sorunsuz olarak kullanan bir çok kişi de mevcut.Birtanesi de benim mesela.
    Tamam senin kartının bellekleri arızalı çıkmış olabilir ama olayı genele vurmak pek doğru sayılmaz.
    Aslında kartın problemli diye anılmasına sebep olan tek şey dalgalanma sorunu.Bunun üstüne her elektronik cihaz da meydana gelebilecek bir kaç arızalı ürün de eklenince kart günah keçisi oldu çıktı..

işte benim demek istedigim de o hocam yani sadece sizde olabilir o sorun.
    benim sorum sadece dalgalanma ile alakalı. bunu hdmidan bir çevirici ile verdigimde de aynı şey olur mu acaba?
    bu akşam görüşecegim magaza ile istedigim monitör de ellerinde yok başka şubeden getirtirler umarım :s

• quote:

quote:

quote:

benim sorum sadece dalgalanma ile alakalı. bunu hdmidan bir çevirici ile verdigimde de aynı şey olur mu acaba?
    bu akşam görüşecegim magaza ile istedigim monitör de ellerinde yok başka şubeden getirtirler umarım :s

Kardeş dalgalanma dediğin şey sadece oyunlarda oluyor ve DİKKATLİ BAKMADIKÇA GÖRMEN İMKANSIZ...o kadar kafana takma.Dvı monitorum varsa zaten olmuyor.Benim monitorum vga.""Oyunda Dalgalanmayı gördüğüm zaman, dalgalanma olduğunu unuttuğumu anlıyorum""" Anlayın artık bu dalgalanma dediğimiz şey o kadar abartılacak bir durum değil.

• quote:

Beyler far cry 3 te bütün ayarlar ultra - 1080p - 4x msaa - dx11 olarak oynarken ekran kartı kullanımı %80 i geçmiyor, dar boğaz yaşıyor olabilirmiyim, fps ortalama 55 lerde 50 nin altına hiç düşmüyor, akıcılıkta gayet iyi.

Ya hu birader kart %100 olsa bu sefer de niye 100 diye kafana takarsın.Akıcı olduğunu kendın soyluyosun.Akıcı ise nasıl darboğazdan BAHSEDEBİLİRİZ?
    Hastalık abicim bu bılgısayar işi hastalık...
  • quote:

Beyler far cry 3 te bütün ayarlar ultra - 1080p - 4x msaa - dx11 olarak oynarken ekran kartı kullanımı %80 i geçmiyor, dar boğaz yaşıyor olabilirmiyim, fps ortalama 55 lerde 50 nin altına hiç düşmüyor, akıcılıkta gayet iyi.

o oyunda sorun var dostum bende msaa 4x aldığımda kart kullanımı yüzde 60-80 arası değişiyor
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Kardeş dalgalanma dediğin şey sadece oyunlarda oluyor ve DİKKATLİ BAKMADIKÇA GÖRMEN İMKANSIZ...o kadar kafana takma.Dvı monitorum varsa zaten olmuyor.Benim monitorum vga.""Oyunda Dalgalanmayı gördüğüm zaman, dalgalanma olduğunu unuttuğumu anlıyorum""" Anlayın artık bu dalgalanma dediğimiz şey o kadar abartılacak bir durum değil.

cod mw3 te resmen dalgalanmadan dolayı bir şey gözükmüyor nasıl abartılacak bir şey değil :) zangır zangır titriyor ekran bu kadar fanatik olmayın.

• 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.