Şimdi Ara

AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı) 05.11 GÜNCEL!! (91. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.269
Cevap
27
Favori
189.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @F.@.T.İ.H günlük kullanım zaten voltajsız 4.0ghz,4.5ghz içinde dediğiniz voltaj prime95 testli stabil olarak çok rahat kullanılabilir fakat yukarı doğru çıkınca stres testini geçmiyor o voltajla prime95 de çekirdek kapatıyor..

1 saatlik prime95 testi

AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı)  05.11 GÜNCEL!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Commodore_64_ -- 10 Aralık 2012; 10:41:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eco67

Gold bilgisayardan saphire 7850 aldım oyunda dalgalanma var. Geri verdim. Asus 7850 dc2 aldım aynı sorun devam ediyor. Araştırdım soruşturdum. Topladığım bilgiler ışığında şu sonuca ulaştım. Bu 7800 serisi deil 7850 serisinde olan ve monitöründe kartla uyumlu bir çıkış bulunmayan kullanıcıların yaşadığı problem. Ben neden yaşadım! : Monitörüm vga çıkışlı ve dönüştürücü ile kullanıyorum malesef. lcd tv me hdmi çıkış ile bağladığımda hiçbir problemle karşılaşmadım. Aslında kartı gold pcden aldığım için geri verme şansım bulunmasına rağmen değiştirmeyi düşünmüyorum. Çünkü 1 senedir kullandığım saphire 6850 kartım bozulup vip garantisinden 7850 ile değiştirdim. Bozuk çıktığı için tekrar asus ile değiştirdim. Dördüncü sefer gitmeye yüzüm yok. :) Netice: Ben kartın sorunlu olmadıgı kanaatine vardım. Hdmi ile yada dvi ile sorun çıkmıyor. Sonuçta kartta dahli bir vga çıkışı ile gelmemekte. Umarım azda olsa ışık tutabildim sorunu olanlara. Sorusu olanlara yardımcı olurum. Arık azda olsa tecrübe kazandık :) Hepimize geçmiş olsun.

ben öyle düşünmüyorum içinden vga çevirici çıkıyorsa bunu düzgün yapmak zorundalar. düzgün yapmıyorsada vga desteği yoktur dalgalanmaya sebep olabilir diye not düşssünler ama böyle bişey yazmaya cesaret edemezler. diğer nvidia kartlarda olmadığına göre bu özellikle powercolor serisinin vga çıkışları sorunlu.

• quote:

Orijinalden alıntı: ghostweb

hocam şu powercolor markasına o kadar laf giydirdin ki nasıl anlayacağız bunu bende bakayım

19inç vga dvi dönüştürücü ile kulalnıyorum kurt düşürdün aklıma

birde kartta 2 tane çıkış mevcut dönüştürücüyü takabileceğimiz birinden geliyor görüntü diğerinden gelmiyor

buda sorun olabilir mi

powercolor 7870 ghz edition kullanıyorum
  • Vatandan 1 gb Sapphire 7850 aldım, bir sıkıntısı yok, HDMI kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jrking

quote:

dalgalanmayı sadece oyunlarda yapıyor dememize rağmen hala windows masaüstü resim koyanlar var.

oyun da da yok tabi şimdilik

AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı)  05.11 GÜNCEL!!

bc2 ne zaman türkçe menülü oldu ya,en çok oynadığım oyundur,günde en az 2 saat multi takılırım,görmemiştim.
    oynayan varsa ekleyebilir arkadaşlık listesine

• quote:

Orijinalden alıntı: WinteR

Vatandan 1 gb Sapphire 7850 aldım, bir sıkıntısı yok, HDMI kullanıyorum.

hocam zaten hdmi ile sorun olmuyormuş,bende hdmi ile kullanıyorumdum,bu konu başlığı altındaki olumsuzluklar yüzünden sorun çıkçakmı bakalım diye vga ile kullanıyorum 3 gündür.hayırlı olsun kartın
  • Anakart yok kullanamıyoruz kartı. Aldık yatıyor öyle. Satsammı acaba diye düşünmeye başladım. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: icphedia

Anakart yok kullanamıyoruz kartı. Aldık yatıyor öyle. Satsammı acaba diye düşünmeye başladım. :)

Bana ver sen anakart alana kadar takılayım
  • sen yollasana anakartı bana :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icphedia -- 10 Aralık 2012; 15:24:31 >
  • Arkadaşlar konu içinde aradım bulamadım. Bu kartlarla (7850) cross-fire deneyen oldu mu? Sonuçlar nasıl acaba?

Fiyatlar fena değil, yanına bi kardeş daha mı alsam??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mechanicstorm

Arkadaşlar konu içinde aradım bulamadım. Bu kartlarla (7850) cross-fire deneyen oldu mu? Sonuçlar nasıl acaba?

ilk sayfada bonser24 inceleme linkinden cf sonuçlarını görebilirsin..
  • quote:

sen yollasana anakartı bana :)

Benimkisi takılı ama seninksi takılı değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenomenimsi

quote:

Orijinalden alıntı: jrking

quote:

dalgalanmayı sadece oyunlarda yapıyor dememize rağmen hala windows masaüstü resim koyanlar var.

oyun da da yok tabi şimdilik

bc2 ne zaman türkçe menülü oldu ya,en çok oynadığım oyundur,günde en az 2 saat multi takılırım,görmemiştim.
    oynayan varsa ekleyebilir arkadaşlık listesine

ilgili siteden indirebilirsin .. gerekli açıklama var orada orjinal oyuna sahip olanlar için multi de ea Türkçe yama kullananları banlamayacak yada keyleri engellemeyecek diye güvenilir bir açıklama olduğundan bende Türkçe yamasını kurdum.
    akşam bf3 te normal zorluk seviyesinde 2 saat kesintisiz oynadım ve en az 30 defa ölmüşümdür. pcolor 7870 pcs+ işallah bir dahaki sistem taplayışıma kadar beni üzmez...

linki vermeyi unutmuşum
    Bad company 2 tr yama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jrking -- 10 Aralık 2012; 16:58:31 >

• quote:

Anakart yok kullanamıyoruz kartı. Aldık yatıyor öyle. Satsammı acaba diye düşünmeye başladım. :)

Kartın modeli ne?
    Benimde anakartta bir sorun oluştu,kullanamıyorum ama olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dragon_

quote:

Orijinalden alıntı: Mechanicstorm

Arkadaşlar konu içinde aradım bulamadım. Bu kartlarla (7850) cross-fire deneyen oldu mu? Sonuçlar nasıl acaba?

ilk sayfada bonser24 inceleme linkinden cf sonuçlarını görebilirsin..

eyvallah
  • arkadaşlar sizin kartlarınız sistem boştayken kaç derecede çalışıyor acaba? özellikle tek fanlı ve referans soğutmalı modelleri merak ediyorum.
    bendeki dual-x çift fanlı sapphire oc edition ss'deki gibi 24 derecede çalışıyor.

• L.a.noire başlangıçta siyah ekranda windows çalışmayı durdurdu hatası veriyor, steamden de dosyaları doğrulattım acaba neden oynayamıyorum ...

ekran kartı powercolor hd7850 pcs+
  • quote:

Orijinalden alıntı: powermoon

arkadaşlar sizin kartlarınız sistem boştayken kaç derecede çalışıyor acaba? özellikle tek fanlı ve referans soğutmalı modelleri merak ediyorum.
    bendeki dual-x çift fanlı sapphire oc edition ss'deki gibi 24 derecede çalışıyor.

Bosta 23-24 yukte 60' gecmedi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 7850'lerde monitör dvi değil de analog ise sorun çıkabilir diyorlar. Analog çıkışlı Acer G225HQVB 21.5 monitörü ile Powercolor
    HD7850 PCS+ GDDR5 2GB 256Bit almayı planlıyordum ama bunu okuyunca tereddüt de kaldım. Böyle bir sorun var mı gerçekten? Varsa nasıl bir sorun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zenyxia

7850'lerde monitör dvi değil de analog ise sorun çıkabilir diyorlar. Analog çıkışlı Acer G225HQVB 21.5 monitörü ile Powercolor
    HD7850 PCS+ GDDR5 2GB 256Bit almayı planlıyordum ama bunu okuyunca tereddüt de kaldım. Böyle bir sorun var mı gerçekten? Varsa nasıl bir sorun?

Var evet, monitörünüzde sadece VGA çıkış varsa bu kartları almasanız daha iyi olur. EKran kartı devreye girdiğinde ekranda dalgalanmalar olmaya başlıyor. Oyunlarda hatta internet üzerinden izlenen videolarda bile görülebiliyor. Dönüştürücü kullanılarak çözülemiyor. Direk DVI veya HDMI kullanmanız lazım.
  • 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.