Şimdi Ara

çamaşır makinesi nasıl kullanılır

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
107.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler evde yalnızım 2-3 hafta daha yalnız kalıcam gibi gözüküyor bu yüzden de çamaşırlar dağ gibi birikti.Şimdi ilk önce beyazları yıkıycam sonra renklileri ama nasıl yıkıycam hiç bilmiyorum.Anneme telefon açtım nasıl yıkanır diye ama bozarım diye yıkama,biraz daha birikince temizlemeye verirsin dedi ve anlatmadı.
    bilen biri yazarsa beyazlar nasıl yıkanır,kaç derecede,hangi detarjanda kaç ölçek falan filan.Biri detaylı bir şekilde yazsın nolur hiçbir şey bilmiyorum hayatımda makinenin kapağını açmadım daha önce .Bu arada makine yeni model sanırsam dokunmatiğimsi ekranlı değişik bir şey işte.markası bosch maxx 7 falan yazıyor.neyse işte nolur yardım edin.beyaz t-shirt üm kalmadı giymeye .renkliler in max 2-3 gün ömrü var çıplak gezicem yoksa yaw

• bos konulara en azindan bir gif koyun ayiptir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legola21

bos konulara en azindan bir gif koyun ayiptir

ne gifi ya yardım istiyoruz burda
  • Bende öğrenci evinde çok sıkıntı çekmiştim bu makine yüzünden,o günler aklıma geldi.
    Arkadaşım makinenin modelini söylerse veya resmini eklersen yardıcı olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anilxx92

Bende öğrenci evinde çok sıkıntı çekmiştim bu makine yüzünden,o günler aklıma geldi.

hocam yanımda fotoğraf makinesi yok ne yazıkki babamlar götürdüler,telefondan çekebilirim veya modeli şu işte internetten buldum sanırım bu heralde

EDİT:Tamam bu şekil olarak aynısı link buhttp://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-ve-kurutma-makineleri/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-makineleri/WAE2041STR.html?source=browse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brk-bjk -- 8 Ağustos 2012; 14:50:39 >
  • beyaz eşya topiğine taşısan anında cevap alırsın ama yardımcı olayım deterjanı koy sap çevir başlat düğmesine basmadan önce sıkma ve sıcaklığı ayarla başlat bitti
  • Muhtemelen 3 boşluk vardır deterjan gözünde. En soldaki büyük olana deterjan yanindakine de yumuşatıcı koyacaksın. En sağdakini bilmiyorum ama onyikama için deterjan koyulacagini düşünüyorum ama şimdilik gerek yok. Sıvı deterjan varsa bir kapak yeterli, elbiseler çok kirliyse 1.5 kapak koyarsin. Toz deterjan ile varsa içinde kaşık gibi bir şey vardır onda yazar ölçüsü 1olcu yeter. Beyazları 60da yika ama üzerinde renkli şekiller falan varsa tshirt gibi, akmasin boya 30-40da yika. Simdilik söyleceklerim bunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ugur851 -- 8 Ağustos 2012; 15:16:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ugur851

Muhtemelen 3 boşluk vardır deterjan gözünde. En soldaki büyük olana deterjan yanindakine de yumuşatıcı koyacaksın. En sağdakini bilmiyorum ama onyikama için deterjan koyulacagini düşünüyorum ama şimdilik gerek yok. Sıvı deterjan varsa bir kapak yeterli, elbiseler çok kirliyse 1.5 kapak koyarsin. Toz deterjan ile varsa içinde kaşık gibi bir şey vardır onda yazar ölçüsü 1olcu yeter. Beyazları 60da yika ama üzerinde renkli şekiller falan varsa tshirt gibi, akmasin boya 30-40da yika. Simdilik söyleceklerim bunlar

çoğunda şekiller falan var renkli.Şimdi sağ büyük göze deterjanı koyucam 240 ml yeterli olur mu acaba max 240 yazıyor zaten beayzlar/renkliler e bastığımda makine kendi ayarlıyor sıcaklığı sıkmayı falan da detarjan kısmı sıkıntı yarattı bende.Neyse artık çalıştırıcaz patlamasın makine,kıyafetler biraz su görsün yeter.Bir de yumuşatıcı farketmez değil mi yumoş extra buldum hem beyazlara hem renklilere kullanılır değil mi bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brk-bjk -- 8 Ağustos 2012; 15:23:05 >
  • Bir kapak yeter, 240ml ne yaptın şişenin tümünü mu dökeceksin
    Bizde maxx6 var şimdi baktım soldakine koyuyorum :)

Yumuşatıcı zorunlu degil koymasan da olur

Edit: tecrübeli birisi geldi neyseki tam yardımcı olur şimdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ugur851 -- 8 Ağustos 2012; 15:27:06 >
  • çalıştırdın mı? çalıştırmadıysan yazacağım :)) (iki çocuk annesiyim :)) )
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bir Kedi Gördüm Sanki

çalıştırdın mı? çalıştırmadıysan yazacağım :)) (iki çocuk annesiyim :)) )

yemiyor bir türlü çalıştırmaya yaz sen

bir de kapakta en üst çizgi 240 ml ,toz deterjan buldum kaç ml ye ayarlıyım.
  • quote:

6 yıldır dh'liyim böyle yorum görmedim, duygulandım gerçekten
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ugur851

Bir kapak yeter, 240ml ne yaptın şişenin tümünü mu dökeceksin
    Bizde maxx6 var şimdi baktım soldakine koyuyorum :)

Yumuşatıcı zorunlu degil koymasan da olur

Edit: tecrübeli birisi geldi neyseki tam yardımcı olur şimdi

hocam 1 kapaktan kastın kaç ml oluyor.Toz deterjan bir de yumuşatıcı fark etmez değil mi yazmıyor çünkü burda renkli mi beyaz mı diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: brk-bjk

quote:

Bende öğrenci evinde çok sıkıntı çekmiştim bu makine yüzünden,o günler aklıma geldi.

hocam yanımda fotoğraf makinesi yok ne yazıkki babamlar götürdüler,telefondan çekebilirim veya modeli şu işte internetten buldum sanırım bu heralde

EDİT:Tamam bu şekil olarak aynısı link buhttp://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-ve-kurutma-makineleri/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-makineleri/WAE2041STR.html?source=browse

Şimdi öncelikle çamaşırları renkliler,siyahlar ve beyazlar olarka üçe ayır,bunlar birbirine karışmasın.
    Sonra ilk önce beyazları makineye at,büyük çevrilen tuşu programların üzerinde beyazlar/renkliler yazan bölüme getir ve atacağın çamaşırlar atlet,külot tarzı üzerinde baskı olmayan kumaşlarsa dereceyi 60 veya 70'e ayarla fakat üzerinde şekil,baskı olan çamaşırlar varsa 50 derece'ye ayarla.
    Bundan sonra deterjan çekmecesinin sol kısmına iki çay bardağı toz deterjan,orta kısmına ise bir kapak (kendi kapağı) yumuşatıcı koy ve makineyi çalıştır.Makine yıkama,durulama,yumuşatma ve sıkma işlemlerinin hepsini kendi otomatik olarak yapar.
    Renkliler ve siyahlar için yine aynı sistemi uygulayacaksın fakat renklileri ve siyahları 30 derecede yıkamalısın.
  • quote:

quote:

quote:

Şimdi öncelikle çamaşırları renkliler,siyahlar ve beyazlar olarka üçe ayır,bunlar birbirine karışmasın.
    Sonra ilk önce beyazları makineye at,büyük çevrilen tuşu programların üzerinde beyazlar/renkliler yazan bölüme getir ve atacağın çamaşırlar atlet,külot tarzı üzerinde baskı olmayan kumaşlarsa dereceyi 60 veya 70'e ayarla fakat üzerinde şekil,baskı olan çamaşırlar varsa 50 derece'ye ayarla.
    Bundan sonra deterjan çekmecesinin sol kısmına iki çay bardağı toz deterjan,orta kısmına ise bir kapak (kendi kapağı) yumuşatıcı koy ve makineyi çalıştır.Makine yıkama,durulama,yumuşatma ve sıkma işlemlerinin hepsini kendi otomatik olarak yapar.
    Renkliler ve siyahlar için yine aynı sistemi uygulayacaksın fakat renklileri ve siyahları 30 derecede yıkamalısın.

hocam sağol bir de tecrübeli bir abla var o da yazsın çalıştırıcam artık ama kafama takılıyor bende bir ölçü var orda ml cinsinden yazıyor bir şeyler toz deterjanda en üst sınır 240 ml ben yarısını mı koyıyım ne kadarını koyıyım
  • quote:

quote:

öncelikle beyaz thsirtlerinizin üzerinde resim,desen vs varsa onları ayırın.. iç çamaşırları ile onları bir arada yıkamayın.
    iç çamaşırları ve resimsiz beyazları yıkamak için beyazlar/renkliler yazan yerin altında ki ön yıkama kısmına getirin düğmeyi..deterjanı ise hem A gözüne hem B gözüne koyun,çamaşır makineniz en fazla 7 kg çamaşır alıyor yani max. dolulukta koyacağınız deterjan miktarı en üst çizgide olmalı ama eğer daha azsa alt çizgiye kadar koyun.

resimli thsirtler için beyazlar/renkliler kısmına getirip deterjanı yine aynı şekilde doluluk oranına göre A gözüne koyun ve çalıştırın.

Not: Ütü işini kolaylaştırmak için solda ki Kolay Ütüleme düğmesine basın çalıştırmadan önce. Bu arada yumuşatıcı varsa onu da orta göze koyabilirsiniz.
  • ÖNCELİKLE ÇAMAŞIR MAKİNASI ÇALIŞTIRMA KURSUNDAN BELGE ALMAN LAZIM.SONRA MAKİNEYİ UYGUN ŞART VE KOŞULLARDA UYGUN HIZDA UYGUN YÜKTE ÇALIŞTIRMAN LAZIM.BÖYLE KULAKTAN DOLMA BİLGİLERLE ÇAMAŞIR MAKİNASI KULLANILMAZ.YAKALANIRSAN CEZASI BÜYÜK.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

hocam sağol bir de tecrübeli bir abla var o da yazsın çalıştırıcam artık ama kafama takılıyor bende bir ölçü var orda ml cinsinden yazıyor bir şeyler toz deterjanda en üst sınır 240 ml ben yarısını mı koyıyım ne kadarını koyıyım

O ml. ibaresine takılma,genellikle çamaşırların doluluğuna göre ml artırılıp azaltılabilir.
    Sen iki çay bardağı koyarsan yeter artar bile.
  • quote:

quote:

quote:

öncelikle beyaz thsirtlerinizin üzerinde resim,desen vs varsa onları ayırın.. iç çamaşırları ile onları bir arada yıkamayın.
    iç çamaşırları ve resimsiz beyazları yıkamak için beyazlar/renkliler yazan yerin altında ki ön yıkama kısmına getirin düğmeyi..deterjanı ise hem A gözüne hem B gözüne koyun,çamaşır makineniz en fazla 7 kg çamaşır alıyor yani max. dolulukta koyacağınız deterjan miktarı en üst çizgide olmalı ama eğer daha azsa alt çizgiye kadar koyun.

resimli thsirtler için beyazlar/renkliler kısmına getirip deterjanı yine aynı şekilde doluluk oranına göre A gözüne koyun ve çalıştırın.

Not: Ütü işini kolaylaştırmak için solda ki Kolay Ütüleme düğmesine basın çalıştırmadan önce. Bu arada yumuşatıcı varsa onu da orta göze koyabilirsiniz.

Makine dereceleri otomatik kendisi ayarladığı için derecelerini yazmadım.
  • quote:

quote:

quote:

çok teşekkür ederim şimdi çalıştırıcam yumuşatıcı beyazlarda renklilerde aynı değil mi başka yok sanırsam yumuşatıcı evde.Bir de A gözü derken o nedir ben en büyük göze 1 ölçekten biraz fazla koydum yeter sanırsam.

Yani şöyle bir şey:

II * I

diye 3 bölme var burda ben kendime göre soldakine koydum yani II olana

Bir de ön yıkama yapıyım mı ne işe yarar o

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brk-bjk -- 8 Ağustos 2012; 15:45:47 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.