Şimdi Ara

Benim başarı hikayem ve tavsiyelerim(tmde ilk bin)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
54
Favori
32.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • arkadaşlar gerek sınav döneminde gerek sonuçlar açıklandığında gerekse şimdi o kadar fazla pm geliyor ki cevaplamak zor oluyor artık konu açim faydalanmak isteyenler baksın dedim

öncelikle bu sene benim ikinci senemde geçen sene türkçe 36.25 mat1 33.75 sosyal 31.25 fen 9.75 mat2 43.75 geo 18.75 ede 41 coğ 17.75
    YGS-5 418,133 21126
    TM-1 420,972 6153
    TM-2 421,122 5261
    TM-3 420,952 4849
    bu sonuçları aldım boğaziçi işletme istediğim için ikinci seneye kaldım

AĞUSTOS-EKİM
    yaklaşık olarak çalışmaya bu dönemlerde başladım çok fazla kasmadım geceleri 3-4 saat mat2 çalışıyordum türev-integral dışında bütün mat2 konularını bitirdim güvender 3lü setten çalıştım soruları çok basitti çok iyi bir kitap değil dershanem 3 ekimde sbs yaptı onda kötü bir derece aldım ama 1.sınıfa girdim bu biraz hırslandırdı beni
    EKİM-OCAK
    bence kazanmanın %50si doğru PROGRAM yapmak bütün kitapları önüne yığıp bir ona bir buna çalışmak değil programlama yapamıyorsanız dershane rehberliklerine gitmek çok yararlı olur ben yapabildiğim halde her hafta düzenli olarak rehberlikle program yapıyordum daha sonra 3 günlük bölümlere ayırıyordum sonra bu kağıdı panoya asıp konuyu bitirdikçe silmek size baya özgüven verecek
    bu programlar doğrultusunda hocamla ocak ayına girdiğimizde ygsnin konu bakımından tamamen biteceği konusunda anlaşmıştık sırf bu yüzden bazen geceleri uyumuyordum 3-4e kadar ders çalışıyordum o günkü programım biticek diye(tabi yapamayacağın programa gerek yok o gün cidden neleri çalışabileceksen onları programına yaz)
    bu dönemde dershanede başlamıştı ilk sınav finale doğruda 4.olmuştum moralim bozulmuştu çünkü hedeflerimden uzaktım) dershaneye düzenli bir şekilde gidiyordum en önde oturuyordum(faydası çok büyük tavsiye ederim) her tenefüs öğretmenler odasına giderdim çözemediğim soruları hemen sorardım
    konuları fdd dergilerinden çalıştım
    türkçem kötü olduğu için dergi+birey konu anlatımdan çalışıp dershanenin soru bankasından soru çözdüm bilmediğim yerleri ufak kağıtlara not alarak panoya asıp tekrar ettim
    sosyal dergiden konu çalıştım dershanenin kitaplarını çözdüm tarihte ezbere kaçmadım hiçbir savaşın tarihini ayrıntısını bilmem sadece önem ve sonucuyla ilgilendim felsefede aynı şekilde mantığını kavramaya çalıştım coğrafyayı çok sevdiğim için ayrıntısı hoşuma gidiyordu
    mat1 kitaptan sadece göz gezdirip soru çözmeye ağırlık veriyordum mat1in en önemli kısmı problemlerdir onun için ayrı fasiküller var onlardan alıp çözmenizi tavsiye ederim konu çalışmak içinse birey konu anlatımlı soru bankası ideal(750 sayfa falan) konuyu çok iyi kavratıyor
    geo geometri hocalarımın çok iyi olmasının katkısı çok büyük ama en büyük katkıyı ESEN SORU BANKASI yaptı muhteşem bir kitap bence soruları diğer kitaplara göre çok ağırdır ama onu bitirdin mi hiçbir problemin kalmaz geometride hocayı dinlemekte çok önemli çok farklı sorular çözüyordu bizim hocamız değişik tipler göre göre yorumlama gücümüz yükseldi
    fen pek çalışmadım hatta hiç çalışmadım desem yeridir dershane hocaları birebir özel ders veriyordu fakat diğer dersler dururken bunlara pek çalışasım gelmiyordu fizikten hocanın verdiği testleri kimyadan güvender soru bankasından çok az biyolojiden de 2-3 test tek çözmüşümdür bence fen önemli değil hatta hiç önemli değil
    dershane sınavlarına 420-440 arası yapıyordum sınıfta hep 1.oluyordum ama sayısalcılardan dolayı dershanede 100-200 arası geliyordu
    lys kısmınıda aksatmadım günde 1-2 test çözüyordum edebiyat ve mat2den
    OCAK-MART
    bu aralıkta ygs konuları bitmişti türkçe mat ve sosyalden kitap aldım hergün sırt çantamda taşıyordum programıma göre günlük testler çözüyordum onlardan dershanede hala ygs anlatılıyordu onları derslerde tekrar ediyordum
    lys kısmına ağırlık vermeye başladım mat2de konulara sıfırdan başladım edebiyata sıfırdan başladım
    dershanede 10-11e kadar kalıyordum her saniyede ders çalışmıyordum oyun oynuyordum dışarı falan çıkıyordum ama ev yerine dershane veya kütüphanede çalışmak daha faydalı
    soru çözümleri oluyordu dershanede oradanın müdavimlerindendim çözemediğim her soruyu sadece hocaya soruyordum arkadaşlarıma falan asla sormuyordum(çözemediğiniz soruları hemen hocalara sormak püf noktalardan biri soru basit olsa bile sorun)
    sınavlarda genel olarak 440-460 arası yapmaya başlamıştım mat ve sosyal full ya da 1 yanlış geliyordu türkçe minumum 4 yanlış fende 15-25 arası geliyordu
    dershanede de süper sınıf başlamıştı orada zorlandığımız konulardan hocalar soru çözüyordu baya faydası oldu
    MART
    sınav ayına girmiştik bu ayda dershane kampı başladı sabah moral sınavları oluyorduk oldukça zorlayıcı sınavlardı ama türkçeme çok katkı sağladılar onu da fullemeye başlayınca 475 gibi puanlar almaya başladım ama bu puanı gerçek sınavda alamayacağımı biliyordum realist olmak lazım
    bu dönemde herkes gibi deneme çözmedim bence çok gereksiz denemeler dershanede zaten hergün sınav oluyorduk sonuçta denemelerde aynı sorular var hep onun yerine soru bankası çözmeye devam ettim bence faydalıda oldu
    bu dönemde konu olarak türeve giriş yaptım ve ygsden önce türevi bitirdim bu arada türev-integral-trigonometri için CELAL AYDINlları şiddetle tavsiye ederim konu anlatımından çalışıp çözümlü kitapçığından soru çöz başka kitaba gerek bile duymazsın
    edebiyat cumhuriyet dışında tamamen bitti bol bol soru çözdüm
    final orhan doğukanın mat1 kitabı çok ufuk açtı bana

1 NİSAN
    sınavda hedefimin çok çok altında kaldım türkçe 33.75 mat 38.75 sos 35.25 fen 10.5 yaptım
    YGS-5 431,33574 10544

NİSAN-HAZİRAN
    bu dönemde moralim aşırı derece bozulmuştu boğaziçi hayalim bitti falan diyordum ama pes etmedim sınavdan çıktıktan sonra hemen mat2 kitabımı elime alıp soru çözmeye başladım
    herkesin bocaladığı bu dönemde çalışmak size inanılmaz katkı sağlar ve iş tamamen LYSde bitiyor bunu sakın unutmayın
    hafiften cumhuriyet çalışmaya başladım integrale celal aydından ve körfezvideodan kendim çalıştım çünkü dershaneler bu konuda geç kalıyor son 3 kala falan geçiyorlar ufak ufak integrali öğrendim cumhuriyet ezberlemeye başladım geo ve coğ soru bankaları çözüyordum fasiküllerden analitik geometri çalıştım çok faydasını gördüm
    uyku düzenim çok oturmuştu 23.30-24.00 gibi uyuyordum sabah 9-10 gibi uyanıyordum
    lyslerde 450-475 arası puan alıyordum genelde lys1 de lys2de full geliyordu bütün dershane sınavlarında 1.oldum o yüzden özgüvenimde yerindeydi

HAZİRAN
    bu dönemde soru bankalarına saldırmaya başlamıştım ama inanılmaz derecede de sıkılmıştım soru çözmek istemiyordum artık neyseki dershane bizi karataş kampına götürdü orada hem eğlenip stres attık hemde zorunlu olarak ders çalıştık çok faydalı oldu orası
    edebiyattan PALME yayınını bu dönemde çözdüm çok katkı sağladı bana tavsiye ederim ama bu dönemlerde çözülmesini tavsiye ederim çünkü unuttuğun bilgileri hatırlatıyor
    yine bu dönemde deneme çözmedim hergün moral sınavlarına giriyorduk gerek duymadım soru bankasına devam ettim
    son iki hafta ders çalışmadım hiç çünkü inanılmaz sıkılmıştım

mat2 47.5 geo 26.25 ede 47.25 coğ 19 sınav sonrası
    TM-1 452,21984 643
    TM-2 451,53573 580
    TM-3 449,84697 566
    TS-1 415,23944 594
    TS-2 419,91410 726

bu puanları aldım sene başındaki hedefimden düşüktü ama istediğim yere götürüyordu önemli olan oydu zaten

dediğim gibi programlama çok önemli hocalara soru sormak çok önemli dersi derste öğrenmek önemli
    odanıza istediğiniz okulun resmini asarsanız fazladan katkı sağlıyor sıkıldığınız anlarda ona bakıp güç alıyorsunuz
    masanızda sadece çalışıcağınız tek kitap olsun hepsini getirip koymayın
    internetle bağlantınızı koparın pek kullanmayın
    saat kullanmayın çünkü saate bakıp 12 olmuş dediğinizde uykunuz gelir ama bakmazsanız 3-4e kadar yolu var çalışmanın
    sosyal aktivitelere katılın çok sık değil ama katılın
    tvye bağlanmayın tek diziniz olsun(örneğin yalan dünya )

aklıma şimdilik bunlar geliyor başka şeyler geldikçe ekleme yaparım

meseja alıntı yapmadan cevap verirseniz sevinirim

• 
Sayfa: 1 sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.