Şimdi Ara

««« Kyk Yurtları hakkında merak edilenler »»» (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.676
Cevap
48
Favori
328.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: crcrcr54

BEYLER BÖLÜME 1. GİRİNCE BURSLARDA Bİ ÖNCELİK VARMI ?

Kyk bursunda öyle bir olay yok malesef.Sadece ilk 100dekiler ayrıcalıklı başarı olarak düşünürsek
    quote:

Orijinalden alıntı: mertan0593
    bende bişey sormak istiyorum. vakıf üniversitesinde hazırlık okuycam bu yıl. öğrenim kredisi alabiliyor muyum??

evet
    quote:

Orijinalden alıntı: Dragonborn

ilk 100 bursu için de başvuruyor muyuz

Onun için ayrı birşey yapmak gerekiyormu bilmiyorum ama tahminimce kyk ayarlar onu kendisi.Birde formdaki öncelik kısmında ilk100le ilgili birşey geçiyormu oraya bakmanızı öneririm

• arkadaşlar ben 2 sene kyk dan kredi aldım ama bu sene başka bir üniversiteyi kazandım ve ilk kazandığım okuldanda kaydımı sildirdim ben şimdi ne yapacağım kykdan aldığım kredinin devam etmesi için bunu uzatma şansım varmı birde yaşamış tecrübesi veya bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Mitokondri-

quote:

Orijinalden alıntı: Görkem.

Bir soru da ben sorayım. Şimdi yurt önceliğini seçerken sadece yüksek ücretli seçersek olur da gelmez, çıkmaz bana yurt diyelim. Genel yurda kayıt yaptırma durumum olabilirmi, olmaz diye düşünüyorum ama.. Çanakkale Onsekiz Mart geldi bu arada, var mı ki burada yüksek ücretli yurt?

"Sadece" yüksek ücretli yurtları seçersniz diğerine dediğiniz gibi kayıt imkanınız olmaz.Yüksek ücretli yurt varmı bakmak için ilk mesaja bakabilirsiniz orda yazmıştım
    Cevap için teşekkürler. O listeye baktım fakat eksik gibi geldi o liste. Örn. geçen sene Adıyaman'a gittiğimde okul için kyk'nın kızlar için yüksek ücretli yurtları vardı (erkekler için yok tabi ) fakat o listede göremedim. Yinede biraz araştırayım teşekkürler yeniden.

Edit: Körüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cuz I Got High -- 18 Ağustos 2012; 4:43:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bersis576

arkadaşlar ben 2 sene kyk dan kredi aldım ama bu sene başka bir üniversiteyi kazandım ve ilk kazandığım okuldanda kaydımı sildirdim ben şimdi ne yapacağım kykdan aldığım kredinin devam etmesi için bunu uzatma şansım varmı birde yaşamış tecrübesi veya bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim

yerleştiğiniz okuldan öğrenci belgesi alıp dilekçe yazarak kyk ya yolluyorsunuz diye biliyorum ama kesin olarak öğrenmen için ilk mesajda verdiğim numaraları

quote:

Orijinalden alıntı: Görkem.
    Cevap için teşekkürler. O listeye baktım fakat eksik gibi geldi o liste. Örn. geçen sene Adıyaman'a gittiğimde okul için kyk'nın kızlar için yüksek ücretli yurtları vardı (erkekler için yok tabi ) fakat o listede göremedim. Yinede biraz araştırayım teşekkürler yeniden.

Listede eksik yokta bazı illerdeki yurtlar başka yerin bölge müdürlüğüne bağlı olarak bulunabiliyor.Mesela dediğiniz yurtlar "MALATYA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ"ne bağlı olarak gösterilmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gply37 -- 18 Ağustos 2012; 4:42:14 >

• Hocam şimdi başvuruyu yaptım kykya. zannedersem 28inde bitiyor başvurular.
    Bana hangi yurdun çıktığını eylülün kaçında öğrenirim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mentalist Bey

Hocam şimdi başvuruyu yaptım kykya. zannedersem 28inde bitiyor başvurular.
    Bana hangi yurdun çıktığını eylülün kaçında öğrenirim ?

Asil kayıtları 3ünde başlıyormuş.En geç 2sinde açıklanır
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Mitokondri-
    Listede eksik yokta bazı illerdeki yurtlar başka yerin bölge müdürlüğüne bağlı olarak bulunabiliyor.Mesela dediğiniz yurtlar "MALATYA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ"ne bağlı olarak gösterilmi

Gördüm hocam, teşekkürler.
  • Sorumu cevaplarsan çok sevinirim.. ben ytü gemi inşaatı bırakıp, akdeniz tıpı kazandım. Ytü de 2 senedir aldığım kyk kredim var. Ytü okul kaydını sildirdim. Bildiginiz gibi tıp 6 sene ve bu kredimi devam ettirmek istiyorum. Ne yapmalıyım? !Ne zaman yapmalıyım! ?? Eğer bilirkişi iseniz cevaplarsainz çok sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • babam vefat etti, anne ve baba vefat kısmını işaretleyecek miyim. yoksa o bölüm her ikisi de ölenler için mi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkanth07

Sorumu cevaplarsan çok sevinirim.. ben ytü gemi inşaatı bırakıp, akdeniz tıpı kazandım. Ytü de 2 senedir aldığım kyk kredim var. Ytü okul kaydını sildirdim. Bildiginiz gibi tıp 6 sene ve bu kredimi devam ettirmek istiyorum. Ne yapmalıyım? !Ne zaman yapmalıyım! ?? Eğer bilirkişi iseniz cevaplarsainz çok sevinirim.

gideceğiniz yerde alacağınız öğrenci belgesiyle beraber dilekçe yazıp kyk ya yolluyorsunuz diye biliyorum ama ilk mesajdaki telefon numarasını arayıp öğrenmenizi tavsiye ederim kesin bilgi için.
    quote:

Orijinalden alıntı: rockandroland

babam vefat etti, anne ve baba vefat kısmını işaretleyecek miyim. yoksa o bölüm her ikisi de ölenler için mi.

İkiside vefat etmişse geçerli..

• Up
  • hocam şimdi yüksek ücretlileri öncelikli verdim tüm yurt burs krediyi seçtim falan filan 1 tane aracımız var babamın üzerine o da engelli plaka vergisi şusu busu yok bilecikte de 1 tane evimiz var 3 katlı 2 daire kullanım diğeri çatı boş vs vs.

şöyle bişey şinci çıkar çıkmaz onlara kalmış birşey de diyelim ki

1)yüksek ücretli çıktı baktık kasıyor ücreti genele geçebiliyor muyuz yada ne biliym genel çıktı boş kont olursa yükseğe geçebiliyor muyuz.

2) ücreti çıktı ben yurttan sıkıldım yada bi sebep çıkmak durumunda kaldım öyle oluyor mu , yurttan ayrılabiliyor muyuz. ayrıldıktan bir süre sonra (1 ay 3 ay yada 1 hafta yada 2 yıl) geri dönebiliyor muyuz yurda alınma gibi bir durumumuz var mı tekrar kyk tarafından yeni öğrenim yılında yada yıl içinde atıyorum aralıkta çıktım şubatta dönmek istedim var mı böyle bir olay ?

şimdiden teşekkürler :)

• İlk yüz bursu için başvuru gerekiyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyahsepya

hocam şimdi yüksek ücretlileri öncelikli verdim tüm yurt burs krediyi seçtim falan filan 1 tane aracımız var babamın üzerine o da engelli plaka vergisi şusu busu yok bilecikte de 1 tane evimiz var 3 katlı 2 daire kullanım diğeri çatı boş vs vs.

şöyle bişey şinci çıkar çıkmaz onlara kalmış birşey de diyelim ki

1)yüksek ücretli çıktı baktık kasıyor ücreti genele geçebiliyor muyuz yada ne biliym genel çıktı boş kont olursa yükseğe geçebiliyor muyuz.

2) ücreti çıktı ben yurttan sıkıldım yada bi sebep çıkmak durumunda kaldım öyle oluyor mu , yurttan ayrılabiliyor muyuz. ayrıldıktan bir süre sonra (1 ay 3 ay yada 1 hafta yada 2 yıl) geri dönebiliyor muyuz yurda alınma gibi bir durumumuz var mı tekrar kyk tarafından yeni öğrenim yılında yada yıl içinde atıyorum aralıkta çıktım şubatta dönmek istedim var mı böyle bir olay ?

şimdiden teşekkürler :)

1-o konuda kesin bilgim yok olmaz diye biliyorum ama gerekirse dilekçe falan yazarsınız belki yapılabilir
    2-yurttan ayrılabiliyorsun ama tekrar girmek istersen kyknın sitesinde şöyle yazıyor:
    Yurtta barınmakta iken kendi isteği ile kaydını sildiren öğrencilerin tekrar başvurmaları ve yurtta boş yer olması halinde, o öğretim yılı için iki kat depozito alınarak yeniden yurda kayıtları yapılır, öğretim yılı sonunda gerekli iade işlemi yapılarak normal depozito ile barındırılmaya devam edilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gply37 -- 18 Ağustos 2012; 5:36:08 >

• Yurt İçinde(Türkiye'de) Yüksek Öğrenim Gören 25 Yaşından Küçük Bekar Çalışmayan Kardeş Sayınız: bu maddde açıköğretimi kapsıyormu ?
  • katkı kredisi tam olarak ne?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuz1928

Yurt İçinde(Türkiye'de) Yüksek Öğrenim Gören 25 Yaşından Küçük Bekar Çalışmayan Kardeş Sayınız: bu maddde açıköğretimi kapsıyormu ?

evet

quote:

Orijinalden alıntı: Nadir.Can

katkı kredisi tam olarak ne?

katkı kredisi alırsanız harçların çok büyük bir kısmını devlet üniversite bitince geri almak üzere karşılıyor(2.öğrenimlere yok)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gply37 -- 18 Ağustos 2012; 5:56:56 >
  • Öğrenim,Burs,Katkı İstek te sadece burs istiyorum yok burs ve katkı kredisini işaretledikmi katkı kredisi çıktımı almama gibi hakkımız varmı.
    Bide yurt çıkana burs çıkıyormu teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuz1928 -- 18 Ağustos 2012; 6:14:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuz1928

Öğrenim,Burs,Katkı İstek te sadece burs istiyorum yok burs ve katkı kredisini işaretledikmi katkı kredisi çıktımı almama gibi hakkımız varmı.
    Bide yurt çıkana burs çıkıyormu teşekkürler

Evet.gerekli işlemler oluyor onları yaptırmazsanız otomatik olarak iptal olur.

Yurt çıkana kesin burs çıkar diyemeyiz o da ayrı olarak değerlendiriliyor belirli kriterlere(gelir vs..) göre
  • 2011-2012 de krediye başvurmamıştım yurda başvurmuştum şimdi eski okulumdan kaydımı sildirip bu seneki okula kayıt yaptırcam ama bu sefer sadece kredi başvurusu yapacağım hangi linki kullanmam gerekiyor ? teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.