Şimdi Ara

««« Kyk Yurtları hakkında merak edilenler »»» (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.676
Cevap
48
Favori
328.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hukuk2506

ben sadece yüksek ücretli seçicem yüksek ücretliden diyelim ki vazgeçtim bana çıktığı halde o zaman bi sorun oluşuyor mu

Hayır.Sizin yerinize başka birisi geçer yedek sıranız gelip kayıt yaptırmassanız o kadar
  • yazın kalınabiliyor mu yurtlarda? kalınıyorsa üstten ders alma gibi bir durum oluyor mu
    birde yazın kalınıyorsa sıcak olur mu? klima falan var mı? yoksa kalınmaz orda yav
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pedagojik

yazın kalınabiliyor mu yurtlarda? kalınıyorsa üstten ders alma gibi bir durum oluyor mu
    birde yazın kalınıyorsa sıcak olur mu? klima falan var mı? yoksa kalınmaz orda yav

Üstten ders alma okulunuzda yaz okulu varsa mümkün.Yaz okulu sırasında yurtta kalabilirsiniz(Ancak günlük 6tl lik bedava yemek hakkı yazın yok)Klima yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: güdümlü anne terliği

quote:

Orijinalden alıntı: Pedagojik

yazın kalınabiliyor mu yurtlarda? kalınıyorsa üstten ders alma gibi bir durum oluyor mu

Üstten ders alma okulunuzda yaz okulu varsa mümkün.Yaz okulu sırasında yurtta kalabilirsiniz(Ancak günlük 6tl lik bedava yemek hakkı yazın yok)Klima yok

cevap için teşekkürler ama yazın sıcağında çekilmez hiç.gerçi önce gidip bir görmek lazım ama bunun dersi var,yemeği var falan..

• Kardeşim bu devirde her eve klima girmiyorki yurtlarda bulunsun.Öyle kolay bişeymi elektriği var kliması var vs. =) Neyse ben soruma geliyim.Kardeş KYKya başvururken yüksek ücretli mi standart mı diye soruyormu ? Yani ben yüksek ücretli yurtta kalmak istiyosam belirtiyo muyum yoksa şansıma hangisi çıkarsa mı ?
  • Bu Kyk yurtlarında kesin olarak yapman gereken ve yapmaman gereken şeyler nedir, ne tavsiye edersiniz? Birde bu internet işini tam anlamadım. Mesela 12 saatlik aldık. Önümüzdeki 12 saat için mi geçerli oluyor kullansakta kullanmasakta? Yoksa bi 1 saat bi 3 saat v.s girip böyle böyle 12 saati doldurmak mı gerekiyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Boztas03

Bu Kyk yurtlarında kesin olarak yapman gereken ve yapmaman gereken şeyler nedir, ne tavsiye edersiniz? Birde bu internet işini tam anlamadım. Mesela 12 saatlik aldık. Önümüzdeki 12 saat için mi geçerli oluyor kullansakta kullanmasakta? Yoksa bi 1 saat bi 3 saat v.s girip böyle böyle 12 saati doldurmak mı gerekiyor?

12saatlik internet şifrenizi aldınız diyelim.İnternete girmek için tarayıcınızı açtığınızda ve wireless bağlantınızı yaptığınızda önünüze otomatik olarak şifre girilen ekran çıkıyor şifrenizi girdiğiniz andan itibaren itibaren süre işlemeye başlıyor bağlantıyı kapattığınızda ise süre durmuş oluyor.Sistem bu şekilde

Kesin olarak yapıp yapılmaması gereken şeyler kişiye göre değişir tabi ama birkaç tavsiye verecek olursam herşeyini beleşe getirmek isteyen diş fırçasını dahi milletten isteyen tiplerden kesinlikle uzak durun, Borç alıp-verme konusunda dikkatli olun çevremde gördüğüm bir örneği vereyim birisi param yok burs yatınca veririm vs. diyerek milletten 10ar 20şer tl almış ve ciddi bir miktar biriktirip hepsiyle iddia oynamış mesela bu tip çakallar çoktur dikkatli olun.Sigara vs.içiyorsanız yanınızda dolu paket taşımayın inanamayacağınız kadar otlakçı var vs..

quote:

Orijinalden alıntı: csaacan

Kardeşim bu devirde her eve klima girmiyorki yurtlarda bulunsun.Öyle kolay bişeymi elektriği var kliması var vs. =) Neyse ben soruma geliyim.Kardeş KYKya başvururken yüksek ücretli mi standart mı diye soruyormu ? Yani ben yüksek ücretli yurtta kalmak istiyosam belirtiyo muyum yoksa şansıma hangisi çıkarsa mı ?

Ağustos sonu gibi kyknın sitesinden başvururken istediğin şekilde belirtiyorsunuz.Sadece genel yurtlar-Sadece yüksek ücretli-2si birlikte şeklinde.2sini birlikte seçerseniz 2si içinde yedek sırası veriliyor birini seçerseniz sadece ondan veriliyor ve sıranızın gelmesini bekliyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gply37 -- 8 Ağustos 2012; 2:36:51 >

• Izinler ve giris çıkışlar hakkında bilgi verebilir misiniz acaba? Bayan ve erkek arasında ne gibi farklar oluyor izinler ve giris çıkış durumlarında?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeş bişi daha sorym.Biz ist'dan 2 arkadaş karabük tutcak diye düşünüyoruz.Diyelimki ikimizede devlet yurdu çıktı veya yüksek ücretli yurt çıktı. Odalarımızı aynı seçme olanağı yoktur dimi ? Sadece ve sadece şans işi.Ne biliyim rica etsek filan :D Gerçi bu devirde ricayla hiçbi iş yürümüyo ama...
  • hocam tuvalet banyo gibi alanlar ortak alan mı ben en çok burdan kıllanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: delisia

Izinler ve giris çıkışlar hakkında bilgi verebilir misiniz acaba? Bayan ve erkek arasında ne gibi farklar oluyor izinler ve giris çıkış durumlarında?

İzin şöyle bir gece veya daha fazla gelmeyeceğiniz zaman blok müdürünüze gidip izin yazdırıyorsunuz şu tarihler arasında yokum diye. Gece en son giriş 24:00 ancak bu konuda derdiniz olmasın saat 12yi geçti dışarda kal diyen yurt görevlisi duymadım daha hiçBayan-erkekler arasında fark yok giriş çıkışlarda herkesin aynı
    quote:

Kardeş bişi daha sorym.Biz ist'dan 2 arkadaş karabük tutcak diye düşünüyoruz.Diyelimki ikimizede devlet yurdu çıktı veya yüksek ücretli yurt çıktı. Odalarımızı aynı seçme olanağı yoktur dimi ? Sadece ve sadece şans işi.Ne biliyim rica etsek filan :D Gerçi bu devirde ricayla hiçbi iş yürümüyo ama...

Öncelikle farklı odalara düşersiniz büyük ihtimal ancak birinizin odasında boş yer varsa yada başka bir odada 2boş yer varsa blok müdürüne rica edip işinizi halledebilirsiniz
    quote:

Orijinalden alıntı: rdofb

hocam tuvalet banyo gibi alanlar ortak alan mı ben en çok burdan kıllanırım

Genel yurtlarda wc-banyo ortak, Yüksek ücretlide odalarda bulunmakta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gply37 -- 8 Ağustos 2012; 2:44:51 >

• yüksek ücret ayda 1000 tl fln mı oluyo noluyo ya :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: rdofb

yüksek ücret ayda 1000 tl fln mı oluyo noluyo ya :D

kyk genel yurt aylık 90 lıra civarı. kyk yuksek ucretlı ise 110 ile 150 tl arası illere göre değişiyor aylık. 150yi geçmiyor. sizede zaten 100 liralık felan yemek fişi veriyorlar büyük ihtimal
  • Peki izin sınırı nedir? Ve izinlere hafta sonu milli ve dini tatiller dahil mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi 2 soru daha sorucam fazla olucam kardeş k.bama =)
    1-)Benim odamdaki bi çocukla anlaştık diyelimki sen şu odaya git benim arkda buraya gelcek die.Değiştiriyolarmı ?
    2-)Odalarda boş yer olma olasılığı sence varmı =) Bana çok zormuş gibi geliyo. Teşekkür ederim
  • quote:

Şimdi 2 soru daha sorucam fazla olucam kardeş k.bama =)
    1-)Benim odamdaki bi çocukla anlaştık diyelimki sen şu odaya git benim arkda buraya gelcek die.Değiştiriyolarmı ?
    2-)Odalarda boş yer olma olasılığı sence varmı =) Bana çok zormuş gibi geliyo. Teşekkür ederim

ne kusuru yardım etmek için açtım zaten konuyu isterseniz yüzlerce aklınıza takılan en ufak şeyi dahi sorun

1-Evet
    2-İlk 1ay zor bulunur boş yer.Ama özellikle ocakta burs-krediler verilmeye başlanınca eve çıkan-özel yurda gidenler vs olduğundan bazı odalardaki kişi sayısı azalır
  • Peki hocam genel yurtla yüksek ücretli yurdun çıkma olasılıkları farklı mı,yani yüksek ücretlinin çıkması daha zor gibi bişey var mı ? Yoksa ikisi de tamamen şans işi mi ? Bir de diyelim ki ikisine de başvurduk, ikisi de çıkıyor ve biz içlerinden birini mi tercih ediyoruz ? Yoksa ikisi arasından birisi mi çıkıyor ?
  • hocam ben ramazanda namaza başladım inşallah bırakmayacam.cemaatle falan alakam yok yani kykya gitmek istiyorum.namaz kılarken sıkıntı olurmu özellikle yurt yönetimiyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: racikral11

hocam ben ramazanda namaza başladım inşallah bırakmayacam.cemaatle falan alakam yok yani kykya gitmek istiyorum.namaz kılarken sıkıntı olurmu özellikle yurt yönetimiyle

Niye olsun kardeşim onlar müslüman değilmi anlayış göstericekler heralde
  • quote:

Orijinalden alıntı: s0lidd

quote:

Orijinalden alıntı: racikral11

hocam ben ramazanda namaza başladım inşallah bırakmayacam.cemaatle falan alakam yok yani kykya gitmek istiyorum.namaz kılarken sıkıntı olurmu özellikle yurt yönetimiyle

Niye olsun kardeşim onlar müslüman değilmi anlayış göstericekler heralde

inşallah bi sıkıntı olmaz bırakmak istemiyorum her vakitide dışarıda kılamam cevap için teşekürler
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.