Şimdi Ara

««« Kyk Yurtları hakkında merak edilenler »»»

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.676
Cevap
48
Favori
328.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gply37 -- 17 Temmuz 2018; 2:14:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Heat15

Odalar kaç kişilik acaba?

Gene bildiğim kadarıyla cevaplandırayım

yüksek ücretliler genelde 3-4 diye biliyorum arada 6da olabilir belki.
    Kyk genel yurtlar da da 4-6-8 kişiliktir ama 8 kişilik azdır diğerlerine göre bildiğim kadarıyla

edit:alttaki arkadaş 8 demiş sanırım yurttan yurda farkediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gply37 -- 20 Eylül 2013; 23:58:30 >
  • quote:

Yuh bi odada 8 erkek kalınır mı ya bu yüksek ücretli yurttan her ilde var mı?

http://www.kyk.gov.tr/kyk/html/index.php

Kyk nın sitesine girip üstten "Yurt hizmetleri" daha sonra "genel bilgileri" i seçip alt kısma giderseniz yüksek ücretli yurtların hangi ilde kaç tane olduğunu görebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gply37 -- 7 Ağustos 2012; 6:23:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mrs.Samanik

kardeş hırsızlık olayı olmasından korkuyorum ve en iyi kilit hangisi sence
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gply37 -- 17 Temmuz 2018; 2:16:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rahatı kaçan klavye

Yüksek ücretli yurt her yerde var mı? Normal yurdun olduğu her yerde.

quote:

Orijinalden alıntı: güdümlü anne terliği

Kyk nın sitesine girip üstten "Yurt hizmetleri" daha sonra "genel bilgileri" i seçip alt kısma giderseniz yüksek ücretli yurtların hangi ilde kaç tane olduğunu görebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrenaz

hocam tuzla da yok mu yurt nereden bakıcaz yurtların nereden olduğuna kaldırmışsınız linki

Yok hocam duruyor link hatta alıntı yapayım sizin için kolaylık olsun
    quote:

Ayrıca bu link sadece yüksek ücretlilerin nerede olduğunu belirtiyor yanlışlık olmasın.Genel yurtlar heryerde var zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gply37 -- 8 Ağustos 2012; 4:47:01 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emrenaz

hocam tuzla da yok mu yurt nereden bakıcaz yurtların nereden olduğuna kaldırmışsınız linki

Yok hocam duruyor link hatta alıntı yapayım sizin için kolaylık olsun
    quote:

Ayrıca bu link sadece yüksek ücretlilerin nerede olduğunu belirtiyor yanlışlık olmasın.Genel yurtlar heryerde var zaten

hocam gördüm gördüm de tuzla da yurt yok sanırım :D tuzlaya en yakın yüksek ücretli yurt altunizade de kaç saat sürüyo bu otobüsle
  • edit: 2tane göndermişim yanlışlıkla
    tekrar edit:

quote:

Orijinalden alıntı: csaacan

Hocam içini karartmak gibi olmasında bir incele istersen
    http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1217332/kredi-ve-yurtlar-kurumu-yurt-yemeginden-zehirlendik/rktug

Ayrıca bir konu hakkında pm atıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gply37 -- 10 Ağustos 2012; 1:54:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Mitokondri-

edit: 2tane göndermişim yanlışlıkla
    tekrar edit:

quote:

Hocam içini karartmak gibi olmasında bir incele istersen
    http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1217332/kredi-ve-yurtlar-kurumu-yurt-yemeginden-zehirlendik/rktug

Ayrıca bir konu hakkında pm atıyorum

Yok kardeş bende öyle bi iç varki kolay kolay kararmaz :D Şikayet tarihide oldukça yeni halbuki haziran 2012. Yemekten zehirlenmiş arkadaşlar geçmiş olsun hepsine. Yapcak bişi yok onların başına bu gelmiş diye yurttan vazgeçmicem =) ilk seneden eve çıkmayı pek tavsiye etmiyolar.
  • Ben bir şey soracağım.

http://www.kyk.gov.tr/kyk/html/yurt/genel_bilgi.php#ybsd

Burada ilk defa bir yüksek öğretim programına girmeye hak kazanan diyor
    Ben üniversitemi bıraktım
    Başvuru yapamıyor muyum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tarîhçî

Ben bir şey soracağım.

http://www.kyk.gov.tr/kyk/html/yurt/genel_bilgi.php#ybsd

Burada ilk defa bir yüksek öğretim programına girmeye hak kazanan diyor
    Ben üniversitemi bıraktım
    Başvuru yapamıyor muyum?

Pm attım konu ile ilgili
  • quote:

Orijinalden alıntı: Freeruhi

Teşekkür ederim cevapladığınız için. Peki alınabilecek burslar neler , yahut krediler. Araştırıyorum elimden geldiğince ama biraz karışık geliyor bana. Bu konuda da aydınlatırsanız sevinirim :)

Geçen sene açılmış bir konudaki :AlacaKaranlık: adlı arkadaşın yazdığı mesajı kopyalıyorum işinize yarayabilir ancak burslar için genelde o kurum-vakıfta bir dayınız olması gerekiyor malesef

quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:
    Ben de birkaç ekleme yapayım.
  • "Başbakanlık Bursu" denilen şey KYK'nın bursudur.

• KYK için, ilk 100'de değilseniz başarı sırası çok önemli bir faktör değil. MF puan türlerindeki başarı sıraları 100000-200000 arasında olup KYK'dan burs alan birini biliyorum. (Gerçi finallere girmediği için bursu da kesildi, Öğrenim Kredisi oldu. )

• Tekfen'in başvurusu iki aşamalı. 1. aşama Internet üzerinden oluyor. Başarı sırası, üniversite ve bölümlere dair aranan şartların yanısıra ailenin aylık gelirinin 4000 TL'nin altında olması şartı mevcut. Eğer kabul edilirseniz, 2. aşama olarak da sizi mülakata çağırıyorlar.
    Yalnız, bu kurumun Türkiye genelinde burs verdiği öğrenci sayısı hayli az. Bu nedenle maalesef torpil faktörü daha çok işleyecektir.

• Özel kurumların hemen hemen hepsinde maalesef torpil faktörü işliyor. Zaten burs verdikleri öğrenci sayısı azdır. Torpil olmadan burs alabilmeniz için hem gerçekten başarılı olmanız hem de maddi durumunuzun gerçekten düşük olması gerekir.
    Bu açıdan da KYK daha insaflı. :)

• TEV'in burs başvuruları çok alengirlidir. Sizden bir sürü belge isterler, gıcık bir prosedürü vardır. Bütün bu uğraşlarınızın sonunda bursun asil olarak çıkma riski diğer kurumlara göre düşük. Çünkü son derece ince eleyip sık dokuyan bir kurum.
    Ben, geçen yıl, Yükseköğrenim İhtiyaç Bursları için başvurmuştum. (MF puan türlerinde ilk 8000'deydim.)
    www.tev.org.tr/burslarimiz/detay.aspx?SectionID=5NrEKhAdJ29y0YmEVOpfIA%3d%3d&ContentID=Vlg8%2fvgPJasuTOo0tTPQTw%3d%3d
    Ekim ayı, burs başvurusu dönemidir. Internet sitesinde TEV Burs Başvuru Formu yayınlanır. Hatırladığım kadarıyla 5 ya da 6 sayfalık bir formdu. Öncelikle Halkbank ya da Yapı Kredi Bankası hesabınızın olması gerekiyor; çünkü, formun en son sayfasında sizden bu hesaba dair bilgiler isteyecek. Formu doldurup çıktısını alıyorsunuz. Yukarıda verdiğim adreste yazan diğer belgeleri de ekliyorsunuz. Bunları, burs başvurusu döneminde fakültenizin öğrenci işlerine veriyorsunuz. Sonra sizi e-posta aracılığıyla fakültenizdeki bir mülakata çağırıyorlar. "Dersler nasıl gidiyor? Geçiminizi kim sağlıyor? Baban ne iş yapıyor? Annen ne iş yapıyor? Başka bir yerden burs veya kredi alıyor musun?" gibi klasik sorular sorarlar. Sonra, özel bir durumunuz varsa, ona yönelik sorular sorarlar: Baban nerede şehit düştü, annen ne zaman öldü, neden boşandılar, geçiminizi kim sağlıyor, annen ve baban neden işsiz, Sen kiminle kalıyorsun...
    Bir de şöyle bir soru patlatıyorlar: Cemaat hakkında ne düşünüyorsun?
    Neyse... Bu mülakat sonucunda fakülte beni asil listeye yazmıştı. Ancak bu asil liste ve yedek liste TEV'e geri gönderiliyor. TEV tekrar inceliyor ve sonra kesin sonuçları açıklıyor. Maalesef bu sonuçlarda yedek listeye düşmüşüm. Yalan oldu bu burs da yani.

• KYK ve özel kurumların çoğu başka bir kurumdan burs alınmasına izin vermez. Ancak bu, fark edilene kadar geçerli bir şey. Kimileri maaş alır gibi burs topluyor, kimileri de sadece KYK'ya bağlı. Çünkü her kurum sizi araştırmayabiliyor. Ha, araştırılırsa ve fark edilirse kesilir.
    KYK buna iyi bir örnek. Başka bir özel kurumdan burs alıyorken KYK'nın bursunun çıkmama riski mevcut. Sonuç sayfasında da resmen başka bir yerden burs/kredi tahsil edildiği yazıyor. Başıma bizzat geldi. TEV'in çıkmayan bursundan dolayı KYK da burs vermedi.

• Mason Locaları da burs veriyor.

• Valilikleri bilmiyorum. Kaymakamlıklar bildiğim kadarıyla veriyor. Belediyeler ise burs vermeyi birkaç yıl önce bıraktı.

• Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) de burs veriyor.
    www.cydd.org.tr/sayfa.asp?id=25
    Sonuç olarak; belgeleri toplayabildiğiniz müddetçe bulduğunuz her kuruma başvurmaya çalışın. Sakın "Mutlaka bir yerden çıkar." diye fazla umut bağlamayın, bunun garantisi kesinlikle yok. Şansınızı deneyin. Mümkün olduğu kadar girişken olun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Knngr

yüksek ücretli yurtlar 200den fazla değildir dimi,yurda çok fazla para vermeyelim şimdi :)
    bide genel olarak 1 ay için ne kadar yemek gideri olur ( hep yurtta yesem ve az yiyen birisi olarak :) )

Değildirhttp://www.kyk.gov.tr/kyk/html/index.php bu linkten bakabilirsiniz her yurdun ücretine (üstten "yurt hizmetleri" daha sonra "genel bilgiler" i seçip aşağı inin)

Sabah 2 akşam 4tl lik bedava yemek hakkı var.Genelde sabahları 1-2 tl akşamlarıda 2tl falan katarsanız yeterli olur.Ayrıca öğlenlerinide devlet üniversitesinde okuyorsanız 1.5-2.5tl arası bir fiyata(okuldan okula değişiyor)(tabldot) halledebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gply37 -- 15 Ağustos 2012; 9:56:18 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -b0Ni

Wifi var mi

Var. 12saat 2tl ,24saat 3,5tl,72 saat 9tl şeklinde ücretlendirme mevcut.Ancak bu sene ücretsiz olacak diyorlar bakalım

Kim diyo bunu ?

http://www.kpssrehber.com/guncel-haber-470-kyk-nin-tum-yurtlarinda-ucretsiz-internet-olacak.html

quote:

VALA Mitokondri seni tebrik ediyorum =D 1.si millet hiçbişey okumadan gelip soruyo ben burda ayar oluyorum :D 2.si soruların bir kısmında çok büyük mantıksal tutarsızlık var :D biraz daha kabalaşırsam saçma =D Burdan bir tebrik gönderiyorum sana.Birde uplayalım bakalım =)

Eyvallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasagiç2700

odalarda elektrik prizi var mı

Bizim odada 3 tane vardı ama uzatma kablolarıyla bayağı çoğaltmıştık-yatağın yanına çekmiştik elektriği
    quote:

Orijinalden alıntı: winneras

özel yurtla devlet yurdunun farkı ne? (fiyatını kastedmiyorum)

Özel yurtlarda çok daha az kişi kalır bir odada,odalar konforludur her açıdan..İstersen herhangi bir özel yurdun internet sitesine girip resimlere bak birde bu konudakilere bak anlaşılır
    quote:

Orijinalden alıntı: :NeFeS:

Yurt başvuruları kayıt döneminden önce belli olur mu , kayıt için gittiğimizde misafirhanede kalabilirmiyiz?

Ben Metalurji Müh. okuycam gidipte işletme , iktisat gibi alakasız bölümdekilerle aynı odada kalırmıyım? Ders çalışma vs amacıyla soruyorum özellikle aynı sınıftan olsak çok iyi olur.

Kyknın sitesindeki duyuruya göre(LİNK) Asil kayıtları 3 eylülde başlayacakmış.3ünden önce belli olur.Üni kayıtlarıda 3ünde gibi başlıyor diye biliyorum yani asil olarak yerleşirseniz üniversite kaydını yaptırmaya gittiğinizde yurt kaydınıda yaptırabilirsiniz(Yedek sırası verirlerse bile üniversite kaydına gittiğinizde yurdu ziyaret edin misafir kalmakla ilgili konuşun derim yeterli yer varmı vs. açısından)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gply37 -- 17 Ağustos 2012; 15:29:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sCorpionss.

Arkadaşlar yüksek ücretlilerin çıkma ihtimali nedir acaba? Bir de ege üniverstesinni yurdunu bilen var mı

Gelir-üniversitenin bulunduğu il dışından gelmenize vs. bağlı olarak asil olarak yerleşirsiniz yada yedek sırası alırsınız.Yedek sıranız gelirsede asil kaydınızı yaparsınız.Direk çıkar yada çıkmaz diyemeyiz.
    ayrıca yurt hakkında şuraya bakmanızı öneririm
    http://www.egeuni.com/default.asp
  • quote:

quote:

Arkadaşlar yüksek ücretlilerin çıkma ihtimali nedir acaba? Bir de ege üniverstesinni yurdunu bilen var mı

Gelir-üniversitenin bulunduğu il dışından gelmenize vs. bağlı olarak asil olarak yerleşirsiniz yada yedek sırası alırsınız.Yedek sıranız gelirsede asil kaydınızı yaparsınız.Direk çıkar yada çıkmaz diyemeyiz.

Anladım hocam. Peki burs çıkma ihtimali nedir. Üstümüze araba,ev felan yok.
  • quote:

quote:

quote:

ev araba olmaması burs çıkma ihtimalini arttırır ama gelir durumuda önemli.Birde şöyle birşey varki bazı kişiler geliri ciddi anlamda düşük olmasına rağmen burs alamıyorken geliri yüksek olanlar alabiliyor birazda şans meselesi galiba..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

ev araba olmaması burs çıkma ihtimalini arttırır ama gelir durumuda önemli.Birde şöyle birşey varki bazı kişiler geliri ciddi anlamda düşük olmasına rağmen burs alamıyorken geliri yüksek olanlar alabiliyor birazda şans meselesi galiba..

Hıım şimdi annemle babam ayrı oldgundan gelir durumu pek yüksek değil açıkcası. Ciddi bi konu söylemek istedim.
  • quote:

Hocam bişey sorcam kyk'ya başvuru yaptım ama orda Babanızın Vergi Mükellefiyeti diye bi bölüm var babam işçi bide üzerine ev var başka bişey yok iş yeri falan orda hangi seçeneği seçmeliyim seçenekler: 1-Basit usülde vergi mükellefi 2-Gerçek usülde vergi mükellefi 3-Vergi mükellefiyeti yok yardımcı olursanız çok sevinirim
    Bir sorum daha var 33.madde Yurt İçinde(Türkiye'de) Yüksek Öğrenim Gören 25 Yaşından Küçük Bekar Çalışmayan Kardeş Sayınız diyo benim ablam var çalışmıyo 2sene okudu dgsye hazırlanıyo burda onu belirtmeli miyim yoksa 0 olarak kalmalı mı?

Vergi mükellefiyeti yok u seçeceksiniz.(Buradaki bir mesaja göre yorum yapıyorum:-LİNK-

0 olarak kalmalı

quote:

Orijinalden alıntı: newmayin

yha ben sadece genel yurtlarımı yoksa öncelikli genel yurtları mı secicem

Gideceğin ilde yüksek ücretli yurt varsa(ilk mesajda nasıl bakılacağını yazmıştım) şahsi düşüncem olarak "Öncelikle yüksek ücretli" yi seçin.Çok az bir miktar fazla verip çok daha rahat şekilde kalabilirsiniz ama gideceğiniz yerde yoksa yüksek ücretli ister "sadece genel yurtlar"ı ister "öncelikle genel yurtlar" ı seçin farketmez..

quote:

Orijinalden alıntı: Görkem.

Bir soru da ben sorayım. Şimdi yurt önceliğini seçerken sadece yüksek ücretli seçersek olur da gelmez, çıkmaz bana yurt diyelim. Genel yurda kayıt yaptırma durumum olabilirmi, olmaz diye düşünüyorum ama.. Çanakkale Onsekiz Mart geldi bu arada, var mı ki burada yüksek ücretli yurt?

"Sadece" yüksek ücretli yurtları seçersniz diğerine dediğiniz gibi kayıt imkanınız olmaz.Yüksek ücretli yurt varmı bakmak için ilk mesaja bakabilirsiniz orda yazmıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gply37 -- 18 Ağustos 2012; 4:11:06 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.