Şimdi Ara

PIC İLE YAPILAN BÜTÜN DEVRELER BURADA TOPLANSIN!!!! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
1
Favori
90.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şimdi elimizde olan dosyayı alıp atıyoruz iyi hoş da belli bi zaman sonra download edilmeyince link uçup gidecek
    buna kalıcı bir çözüm bulunması halinde (linklerin uçmayacağı bir yer bulunursa)
    veya rapid accountu olan birisi alıp upload ederse linkler silinmeyeceği için (accountu devam ettiği sürece) daha sağlıklı olacaktır
    bu şekilde bir çözüm bulunursa elimdeki dokumanları verebilirim
    maksat bizim çektiklerimizi başkaları çekmesin ve bize dua etsin

[
    not : bu son kelimeden kastım hiç bir yeterli elktronik altyapı verilmeden sırf işin ucunda programlama ile alakalı bişeyler olması nedeniyle
    üniv. okurken Bilg. müh. mikroişlemciler-2 dersinde (bizde böyle idi)
    bize dikte edilen ve yapmayınca geçemeyeceğimizin söylendiği projeleri yapabilmek ve
    dersi geçebilmek için harcadığımız onca vakit ve zaman ve ingilizce kaynakları okuyup anlamaya çalışmak
    ve anlayıp da pice yazıp denemeye çalışmakla geçen once boşa vaktimiz içindir

bundan 5-6 yıl önce türkiyede PIC ile alakalı siteler bir elin parmaklari kadar bile değildi.
    Yabancı kaynaklar da bize çok yabancıydı

]

• benim rapidde ücretsiz üyeliğim var üye olduktan sonraki hiç bir dosyamda silinmedi
  • arkadaşlar 16F84 hakkında dökümanı olan varmı peki.. herkes yaptıklarını ya da projeleri göstermiş .
  • arkadaşlar linkleri yeniyelim bende elimdeki pic projelerimi en kısa zamanda yayınlıcam bilgi paylaşımlarınız güzel herkezin emeğine saygı duyuyorum devamını bekliyorum calışmalarınızın
  • tşk *** çıkmıyor(
  • abi bu ******nedir ya oraya ne gelecek
  • birleşik halde rapid-share aradaki tireyi sil
  • Sezer döktürmüş yine.
  • Gonderdiğiniz Tasarımlar için teşekkürler arkadaşlar....
  • arkadaşlar sizden bir fikir almak istiyorum. benim aracımın aynı versıyon olan bir modelinde ısı sensoru var dıgerınde yok.ben gereklı olan ısı sensorunu temın ettım.aracı kontrol ettiğimde benım aracımdakı kabloların ısı sensoru olan aracınkıyle aynı oldugunu gordum fakat devreyı goremedım.elimdekı ısı sensorunu normalde ısı sensoru olan aracın kablolarına degdırdıgımde calıstıgını gordum ama benım aracta aynı kabloya degrıdınce calısmıyor.lcd ekranları degıstırdık ekranlar bıre bır aynı sızce dıs sıcaklığı yazılımla aktıf hale getırmek mumkunmudur?yada bunu nasıl anlayabılırız
  • Selamlar arkadaşlar, iki gün uğraşının sonunda nokia lcd termometre devresini çalıştırmayı başardım. 12F675'i programlamak bütün günümü aldı ama sonunda programladım. Ekrandaki yazıları değiştirmeye uğraştım bugün ve hex kodunu disasm yaparak iki yerini değiştirebildim. Açıkçası benim gibi acemi biri için hakketten zor ve uğraştırıcı oldu.
    Devrenin çalışan halinin resmi aşağıdaki linkte

http://img249.imageshack.us/my.php?image=59727491iw6.jpg
  • quote:

Orjinalden alıntı: don.vito

Selamlar arkadaşlar, iki gün uğraşının sonunda nokia lcd termometre devresini çalıştırmayı başardım. 12F675'i programlamak bütün günümü aldı ama sonunda programladım. Ekrandaki yazıları değiştirmeye uğraştım bugün ve hex kodunu disasm yaparak iki yerini değiştirebildim. Açıkçası benim gibi acemi biri için hakketten zor ve uğraştırıcı oldu.
    Devrenin çalışan halinin resmi aşağıdaki linkte

http://img249.imageshack.us/my.php?image=59727491iw6.jpg

eline sağlık hocam o devreyi çalıştıran çok az kişi var.elimde o picden olmadı ve antalyada olmadığı için deneyemedim malesef

değiştirdiğiniz asm nin hex kodunu burada yayınlarsanız çok daha büyük iyilik yapmış olursunuz

• Sezer hocam, asm kodlarının başındaki data kodlarını ve "RETLW" kodlarını fastlcd programına geçirdim. ilk başlarda anlamsız şekiller çıktı ama devam ettikçe birbirileriye bağlantılı olduğunu anladım. Burda asm ve hex'i varhttp://rapidshare.de/files/37952215/Desktop.rar.html
    Nasıl anlatacam bilmiyorum RETLW kodları karışıktı. Mesela ben adımı yazarken harflarin üst kısmı biyerde alt kısmı başka yerdeydi.

örneğin
    bu kodlar "Ö" harfinin üst kısmı
    RETLW 0x40
    RETLW 0x87
    RETLW 0x87
    RETLW 0x86
    RETLW 0x46
    RETLW 0x06

bu kodlarda "Ö" harfinin alt kısmı
    RETLW 0x80 ;Ö
    RETLW 0x8F
    RETLW 0x90
    RETLW 0x90
    RETLW 0x90
    RETLW 0x8F

pek anlatamadım, çünkü bende deneme-yanılmayla buldum.

• emeğinize sağlık
  • saol hocam.tşkl.
  • GÜZEL BİŞE AMA LİNKLER YOK
  • o kadar süre geçmiş ki farkındamısın bilmem linklerde düşer bazen
  • quote:

Orjinalden alıntı: selcuk555

GÜZEL BİŞE AMA LİNKLER YOK

Linklerwww.elektronizm.com 'a taşındı.İstersen arkadaşa PM ile ulaş.Yardımcı olur.
  • ATMEL AT90S2313 Mikrokontrolörü Kullanılarak Şifreli Kilit dewresinin kodunu göremdim link çalişmio galiba,,rica etsem yollarmsıınız,,ilhankakut@hotmail.com[simage][/simage]
  • AT90S2313 Atmel MCU kullanılarak gerççekleştirilmiş dewrenin kodunda problem yaşioruz,,eğer yardımcı olursanız sewinirim,,şifreli kapı kilidi dewresi..

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.