Şimdi Ara

TERMOSTATİK BANYO BATARYASI. BİLGİSİ OLAN VARMI ARKADAŞLAR?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
6
Favori
42.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Burası yeri olmayabilir ama yinede mutlaka aranızda bilen vardır diye yazmak istedim. Bizim banyoya batarya lazım. Almışken iyi bir şey alayım diyorum. Bilirsiniz banyoda iken çoğumuz gibi suyun bir sıcak bir soğuk olması benimde canımı sıkıyor. Örneğin duş alıyorken biri mutfakta suyu açsın duştaki su birden ısınıyor, sen kendine göre ayarlıyorsun, ancak mutfakatkinin işi bitince su soğuyor vs. Tabi sinir krizleri o biçim.

İnternette gezinirken gördüğüm aşağıdaki Termostatik Banyo Bataryası bu sıkıntıyı ortadan kaldırırmı. Yani atıyorum 40 dereceye ayarlarsak o kendisi sürekli 40 derecede mi tutuyor. Bu konuda bilgisi olan veya kullanan varmı arkadaşlar?

BATARYA LİNK 200TL

TERMOSTATİK BANYO BATARYASI. BİLGİSİ OLAN VARMI ARKADAŞLAR?

• Gençlik, bataryasının arıza yaptıpını düşünenler, dönmüyor, birden soğuk yada birden sıcak oluyor diyenler için yazıyorum. Yaklaşık 1,5 yıllık yoğun kireçli su ile kullandığım 2 adet gpd bataryası benzer sorunlar yaşattığı için salmastralarını söktüm. Şimdi işin püf noktasını veriyorum. İyi dinle, söktüğün salmastrayı kireç sökücü içinde bir müddet tutacaksın. Bu müddet ise prinç malzeme olan salmastranın gövdesinin kireç sökücü ile kimyasal tepkimeye girmeye başladığını gördüğün süredir. Bunu salmastranın her tarafından minik kabarcıklar çıkmaya başladığında anlarsın. Sonra salmastrayı 2 parça haline gelecek şekilde tekrar sökeceksin. Bunun için 2 ucundaki İngiliz anahtarı kusımlarını kullanacaksın. Bu uçlardan birini zaten salmastrayı sökerken kullandın. Şimdi salmastranın ısı ayar ucunu eline al ve ayar ucunu çevir, tıpkı rujlarda olduğu gibi ucu çevirdikçe ileri geri çıkan bir metal göreceksin. İnce bir kalem gibi içi yivli. İşte kireçten etkilenerek salmastrayı bozan kıısım bu metal. Şimdi bu metalin dışında kireç kalıntıları göreceksin. Bunları biraz kireö sökücü ve gerekirse mutfak teli ile temizle ve tekrar yerine oturt. Dönme hareketinin kolaylaştığını farkedeceksin. Salmastrayı tekrar birleştir. Bataryaya tak. Tamirat başarılı Geçmiş olsun. Bilgi güçtür ve paylaşmak güzeldir....
  • Güncel
  • quote:

Orijinalden alıntı: fktanik

Güncel
    bu sadece suyun çok ısınmasını önler. bahsettiğiniz gibi mutfakta biri suyu açarsa su soğuk akar buna çare olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: akula06

bu sadece suyun çok ısınmasını önler. bahsettiğiniz gibi mutfakta biri suyu açarsa su soğuk akar buna çare olmaz

Yapma ya, o zaman o kadar para vermeye değmez. Yani öyle yanacak kadar bir suya maruz kalmadım
  • quote:

Verdiğiniz bilgiyi nereden aldınız? Bu termostatik bataryalar tam da bu ısı değişim sorununu çözmek için yapılmıştır. Bu bataryaları kullanan otellerdeki su sıcaklığının sabit kalmasından çok memnun kaldım. Ben mevcut klasik bataryalarımı bile değiştirmeyi düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abi

quote:

Verdiğiniz bilgiyi nereden aldınız? Bu termostatik bataryalar tam da bu ısı değişim sorununu çözmek için yapılmıştır. Bu bataryaları kullanan otellerdeki su sıcaklığının sabit kalmasından çok memnun kaldım. Ben mevcut klasik bataryalarımı bile değiştirmeyi düşünüyorum.

bu bataryaların görevi sadece su sıcaklığının ani olarak artmasını engellemektir. soğuk gelecek suyu ısıtacak hali yok
  • akula06 A kullanıcısına yanıt
    Soğuk suyu ısıtacağını kim nerede söyledi bilmiyorum, ama, mutfakta sıcak suyu açtığınızda bu "termostatik=sabit sıcaklıklı" vana banyoya gelen soğuk suyun da basıncını düşürerek karışımın sabit sıcaklıkta kalmasını sağlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abi

Soğuk suyu ısıtacağını kim nerede söyledi bilmiyorum, ama, mutfakta sıcak suyu açtığınızda bu "termostatik=sabit sıcaklıklı" vana banyoya gelen soğuk suyun da basıncını düşürerek karışımın sabit sıcaklıkta kalmasını sağlar.
    bu bataryaya yinede gerek yok su sıcaklığını kombi üzerinden de ayarlarsanız eliniz yanmayacaktır
  • quote:

bu bataryaya yinede gerek yok su sıcaklığını kombi üzerinden de ayarlarsanız eliniz yanmayacaktır

Alıntıları Göster
    Termostatik batarya kullanan biri olarak kesinlikle tavsiye ederim.
    Batarya soğuk sıcak ayarını içindeki termostat sayesinde kendisi yapar, yanmaları önler, soğuk su vermez.
    Tabiki sıcak olmayan bir suyu da ısıtmaz, sadece ısı düzeyini ayarlar.
    Vucut sıcaklığı olan 38 dereceden daha sıcak yapmak isterseniz emniyetli geçiş(tuşa basarak geçiş) sağlar. Gpd marka olanı.
    Türkiye'de en çok satan termostatik batarya Gpd markasınındır. Koçtaş mağazalarından incelenebilinir.
    Bu linkten makul fiyata alınabilir. 5 Yıl servis garantilidir.
    http://www.yapimanya.com/GPD-Termostatik-Banyo-Bataryasi-TBB01,PR-3241.html

• quote:

Orijinalden alıntı: ercanism

Batarya soğuk sıcak ayarını içindeki termostat sayesinde kendisi yapar, yanmaları önler, soğuk su vermez.
    Vucut sıcaklığı olan 38 dereceden daha sıcak yapmak isterseniz emniyetli geçiş(tuşa basarak geçiş) sağlar. Gpd marka olanı.
    Türkiye'de en çok satan termostatik batarya Gpd markasınındır. Koçtaş mağazalarından incelenebilinir.

Bilgi için teşekkürler.
    Duymak istediğimi yazmışsınz. Kesinlikle alacağım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ercanism

Bilgi için teşekkürler.
    Duymak istediğimi yazmışsınz. Kesinlikle alacağım.

termostatik vana aldınmı acaba. bende düşünüyorum ama bi türlü karar veremedim kullanan kimseyle karşılaşmadım hiç. sence almaya değermi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veerzaara -- 14 Ekim 2014; 18:20:47 >

• veerzaara kullanıcısına yanıt
    Taşınacağım için şimdilik askıya aldım bataryayı.
  • Ben 2 yıldır kullanıyorum gayet zevkli adell aldim elbette suyu ısıtmaz. Calisma mantığını bilmiyorum ama bahsettiğiniz gibi ani basınç durumlarında sicak soğuk ayari yaparak belirlediğiniz sıcaklıkta tutuyor kullanmayan da lütfen ezbere yorum yapmasin
  • mustafamuezz M kullanıcısına yanıt
    Tavsiye için teşekkürler.
    Link varmı acaba?
  • quote:

Tavsiye için teşekkürler.
    Link varmı acaba?
    6 aydır GPD kullanıyorum memnunum 220 TL'ye Koçtaş'tan almıştım
  • quote:

Orijinalden alıntı: igidu

6 aydır GPD kullanıyorum memnunum 220 TL'ye Koçtaş'tan almıştım

Alıntıları Göster
    http://urun.n11.com/fotoselli-bataryasi/termostatik-dus-bataryasi-P73141378
    http://www.nalburum.net/termostatik-dus-bataryasi-urun3386.html

* Termostatik Duş Bataryası
    • 90° açma kapama açılı seramik salmastra
    • Üstün termostat teknolojisi sayesinde konforlu duş imkanı.
    • İki kademeli açma kapama
    • 38°C üzerindeki sıcaklıklar için emniyetli geçiş
    • Duş çıkış uzunluğu 70 mm
    • Batarya bağlantı dişleri 3/4”
    • Eksantirik bağlantı dişleri 3/4” - 1/2”
    • Spiral hortum bağlantı dişleri 1/2”
    • İdeal çalışma basıncı 3-4 Bar
    • Tesisatta oluşabilecek her türlü kirliliğin armatüre zararını önlemek için daire girişinde filtre kullanılması tavsiye edilir.

Su Tasarrufu Enerji Tasarrufu

n11 den gördüm siteden aldım :DD

• Arkadaşlar bende bir süredir banyodaki suyun soğumasından şikayetciyim. Ve termostatik batarya almak istiyorum. Daha once sorun yasayipta alan ve memnun kalanlar varsa lütfen yardımci olurmusunuz. Malum fiyati yuksek gereksiz biseyse almak istemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: eser_e

Arkadaşlar bende bir süredir banyodaki suyun soğumasından şikayetciyim. Ve termostatik batarya almak istiyorum. Daha once sorun yasayipta alan ve memnun kalanlar varsa lütfen yardımci olurmusunuz. Malum fiyati yuksek gereksiz biseyse almak istemiyorum
    Nasıl çalıştığıyla ilgili şurada güzel bir video var:
    https://www.youtube.com/watch?v=2tz3Zub_mRI
  • cay571 C kullanıcısına yanıt
    Video gayet güzel açıklamış. Termostatik yani sıcak soğuk dengesini kendisi ayarlayan banyo bataryalarında kaliteli ve uygun fiyat sanırım GPD markalı olanlarda bulunuyor. ECA'nın da aynı klasta ürünleri var fakat fiyatları yüksek. GPD bu konuda rahatlıkla tercih edilebilir.
  • Ben 3 aydır kullanıyorum. Çok memnunum. Tek tereddüt ettiğim güneş enerjisinin sıcaklığı fazla olduğundan sorun çıkarmasıydı. Hiç sorun yaşamadım.
    Şimdi çocuklar kendi başına kalsa bile sorun olmuyor. Haşlanma korkusu bitti. Evde başka bir çeşme açıldığında tekrar su ayarlama derdi bitti. Şiddetle tavsiye ederim.
    Ben GPD kullanıyorum ama, hayatınıza değer katan burada markadan çok teknoloji. Elektrik - pil vs. olmadan sıcaklığın ayarlanmasını bence çok başarılı olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafasco -- 24 Ekim 2016; 4:17:27 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.