Şimdi Ara

92/3 1.Deniz Er Eğitim Alay K.lğı Hatay / İskenderun (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
2
Favori
23.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mete mandal

kral künefe salonunda buluşacağımız aradaşlar: birinden adliye sarayını sorun kral künefe salonu adliye sarayının arkasındaki caddede o caddeye gelip de yine bulamazsanız birinden sorun tarif eder

Tamam kardeş orada buluşalım. saat 12-1 gibi bende orada olurum. Kral Künefe salonunda buluşalım karnımızı doyurup teslim olalım. :)
  • kardeş 25 de teslim oluyorum iskenderun deniz er eğitim alayına. allah yardımcımız olsun
  • mete gardasım bu kral künefe dedigin yer birlige uzakmış dogrumu,
  • mete gardasım bu kral künefe dedigin yer birlige uzakmış dogrumu..,
  • quote:

Orijinalden alıntı: kdr06

mete gardasım bu kral künefe dedigin yer birlige uzakmış dogrumu..,

biraz uzak da yine de otobüsle birliğe gideceğimiz için kısa bi sürede birliğe teslim oluruz bu uzun dönem acemi birliği kaç gün sürüyor haberin var mı
  • Merhaba Devrelerim
    Ben 24.08.2012 sabah 05.40 sabiha gökçen pegasus ile hataya uçuyorum.Normalde 25'ınde teslım oluyorum 1 gün otelde kalıcam birlikte gitmek isteyen arkadaşlar var ise telefon numaram 0539 235 28 68
  • arkadaşlar bende izmitten gidicem iskenderuna 25 inde teslim yazıyo silüsümde fakan daha önceden orda görev yapan tanıdık 25 i hafta sonuna denk geldiği için 24 ünde teslim ol daha iyi dedi. 24 ünde gitsem teslim olabilirmiyim kafam karıştı cevap verirseniz iyi olur.http://www.facebook.com/yarraham 24 ünde yada 25 inde teslim olacaklar faceden yada burdan ulaşıp kararlaştırıp gidersek iyi olur.şimdiden hayırlı tezkereler.
  • Selam
    Genç kardeşlerime benimde katkım olsun.
    Öncelikle Allah yolunuzu açık etsin ve hayırlısıyla teskere almanızı diliyorum

20 Yıl önce bende 1.dz er eğtm komutanlığında acemilik dönemimi 35gün yaptım ve tıpkı sızler gibi 3 tertip olarak.

Ancak;
    Konu Başlığından başlayalım eğer kurallar değişmediyse 92/3 değil 12/3 olarak adlandırılacaksınız çünkü ben 1992'de gittim ve 92/3 olarak adlandırıldık.

Önemli hususları konuda birçok arkadaş paylaşmış benim ekliyeceğim şeyler var.
    Canınız sıkılmasın ama!
    Özellikle memleketi yaz aylarında 35 dereceyi geçmeyen asker üyeleri iskenderun gibi bir yerde ve koca açık ve ayrıca çakıla benzer bir zemini olan eğitim sahasında hissedilir nem ile beraber derece zaman zaman 55'in üzerine çıkmakta ve çok üzülerek söylüyorum 35 günlük eğitim dönemimde 7 askerin sırf sıcaktan bayılıp tekrar ayılamayıp şehit olduklarını gözlerimle gördüm. Umarım 20 yıl aradan sonra bu tür vaka'ların yaşanmaması için gerekli önlemler alınmıştır. Bu duruma düşmemek için ne pahasına olursa olsun eğitim alanı denen yerde başınız hafiftende olsa dönme ağrı vs. Hiç çekinmeden bunu talim çavuşunuza bildirin. Ama malesef birçok kaytarıcı yüzünden benzer şikayetlere takmıyorlar umarım bu hassas durumu aşmışlardın yoksa durum vahim.

"Önlem olarak kantinlerden susatacak şeyleri aşırı tüketmeyin ve her fırsatta mutlaka su için"

Gelelim bireliğe katılmadan önce burada ve kendi memleketlerinde birbirini tanıyan asker adayı kardeşlerime

Eğer iskenderunda aynı bölükte yer almak istiyorsanız bunun tek yolu var ve yıne 20 yıl öncesine göre değişmediyse

-Aynı gün katılan birçok askerle birlikte tabiri cizse sürüler halinde olacaksınız birsürü işlemlerden sonra bölüklere ayrılacaksınız ve tam bu bölük işlemi esnasında Tanıdığınız kşiyle aranızda 10 kişiyi koyabilirseniz yani arkadaşınız 1. Kişi ise sizde 11. Kişi olun böylece 1. ,11., 21.,31.,41......101. Kişi bunların hepsi 1. Bölük te yer alır. Aynı şekilde 2.,12.,....102. Kişi bunlarda 2.bölükte yer alır.
    Ben ise aynı mahallelim ile bu taktiği benden'de 15 yıl önce aynı yerde acemilik dönemi yapan öz abimden aldım denedim ve mahallelimle aynı bölük ve aynı koğuşta yer almayı başardım. 92/3- 0606. Kişi bendim 6. Bölük 3. Koğuşta 35 gün

Ancak bu durumda asıl önemli olan 1000'de 1 aynı yerde ustabirliğini yapma şansı tamamen yok olur. Yani acemi birliği aynı bölükte olan, aynı usta birliğine düşme şansı neredeyse hiç yok.

Son olarak bahriyeli askerlik, bir çok arkadaşın yazdığı gibi %90'ınız çok rahat geçirirsiniz.

Şahsen ben kendi askerliğimin adını askerlik değilde uzatmalı tatil olarak adlandırdım.
    rahat geçmesinin en kolay yolu ise olduğunuz yerin asker ocağı olduğunu kabullenmekten geçiyor ve verilen görevlerden zevk almaktan geçiyor. Kimi zaman bu görevlerin bir kısmı cezada olsa zevk almaya çalışmaktan geçiyor.

Aksi halde gün geçmez her anınız sıkıntılı olur.

Usta birliğim İst.Boğ.Kom.Sulh krgh.bl. A.Kavağı istanbul.

Tekrar hayırlısıyla gidip gelmenizi dilerim.
    Saygılar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kardeşim merhba ben de oraya düştüm ayın 25 inde teslm olucam irtibata geçelim istrsen orada ihtiyacımız olucaktr sanrım allaha emanet ol
  • devrem : ) 25 nde oradayım eğer iletişim sağlarsak haytrlısyla yerleşiriz
  • ben birşey öğrenmek istiyorum...alayın içindeki ptt şubesinin adı ne arkadaşım orda yapıyor denizciler ptt olduğunu söyledi bana ...ona para gönderdim ancak kendisi ptt ye gittiğinde para gelmediğini söyledi.....şube olarak denizciler ptt ye gönderdim
    acaba yanlış mı oldu
  • ist.dan otogar ulusoydan giden varmı ?
  • gardasım ozman bence kral künefeye hiç gerek yok birlige yakın cay bahçesi varmış askerler sürekli orda toplanıyormuş oraya gidelim
  • konudada belki görmüşsünüzdür..sahil kenarında bir tanekafe tarzı biyer varmış bence orda buluşalım arkadaslar. teslim olmadan önce deniz kenarı bir cay iyi gider. bide balık ekmek varsa tamam 24 agustos teslim olcak arkadaslar ne diyosunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: kdr06

gardasım ozman bence kral künefeye hiç gerek yok birlige yakın cay bahçesi varmış askerler sürekli orda toplanıyormuş oraya gidelim

tmm olur orda buluşuruz
  • kardeşim bende 25 inde teslim olucam ,sen uçaklamı otobüslemi gidiyorsun?
  • beyler denizclik fakültesi mezunları direk denizci oluyormuş sanırım bizden mezunlar hep denizci yaptı.şimdi iki sorum var denizci olan arkadaşlar deniz lisesi ya da fakültesi mezunumu?birde deniz kuvvetlerinde kalmak kara ve havaya göre daha kolaymış sanırım bu konu hakkında bilgilerinizi bilmek isterim
  • 24 agustos teslim olcak arkadaslar kral künefe iptal oldu. sahil kenarında askerlerin sürekli buluşup cay amaclı toplandıgı yerde buluşuyoruz herkese duyrulur.. iskenderunda askerlerin sürekli toplandıgıkafe tarzı bi cay yeri varmış kime sorsanız gösterirler tamam buluşma saati 11 beklerizz

duyruulurr.....
  • vay 92'lilerim hayırlı tezkereler.
    Sırada bize geliyor
  • selam gençler...
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.