Şimdi Ara

Diresiyon sinavi hakkinda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaslar, hayirli sahurlar, iyi geceler. Ben Eylul sinavina katilacaklardanim. Simdi direksiyon sinaviyla ilgili birkac sitede yazilar okudumda mufettislerin iyi sursende cogu kisiyi biraktigini, bazilarida 1 m arabayi ileri geri yaptiktan sonrada gecirdikleri yaziyor. Aslinda kendime guveniyorum. 18 yasindayim ve 5 senedir otomobil kullaniyorum. Bu konu hakkinda, mufettislerle ilgili size nasil dek geldi? Ne yapmami, nasil davranmami tavsiye edersiniz. Cok tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kimin ne yaptığını araştırmanız konusu yurdum insanı özelliği!

Aracı kullanacak sizsiniz. Doğal olun. Kendiniz araç kullanıyorsunuz ve sınav vb. yok diye düşünün.

Siz aracı kaldırın ve gerektiğinde durdurun. Tekrar kaldırın ve durdurun. Hız önemli değil.

Yani sınavda farklı; sınav bittikten sonra farklı araç kullanma isteği herkesde var.

Başarılar.
  • Bende 1 eylülde sınava giricem fazla heycan yapmana gerek yok zaten 5 senedir kullanıyormuşsun ordada nasıl kullanıyorsan kullan zaten toplasan 1dk kullandırmıyorlarmış aracı göstermelik bişey
  • Eğer komisyon sizin araç kullandığınızı yeterli görürse hemen kararını verir.

Yani sizi çeşitli denemelerle sınav yapma gereği duymaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

Eğer komisyon sizin araç kullandığınızı yeterli görürse hemen kararını verir.

Yani sizi çeşitli denemelerle sınav yapma gereği duymaz.

ben eğitimdeyken hoca en kötü 95 alırsın demişti. ki iyi kullanırım.

komisyon tüm güzergahı dolaştırdı, 17 dk sürdü ve 85 vermişler.

bana kıl bi komisyon denk geldi.
  • Babam öğretmen görev geldiğinde gider ehliyet sınavlarına gider muhabbetlerimizde de anlatır.Arabayı kaldırmada, uygun devirde vites geçişlerinde, direksiyon hakimiyeti ve ayna kullanımında büyük hatalar yapmadığınız sürece sorun olmaz.
    Fakat bir dolmuşçu edasıyla ilginç hareketler yaparsanız arabayı sürekli stop ederseniz ayna kullanmaz sinyal vermezseniz takdir edersiniz ki ehliyet sınavını geçmeniz zor olucaktır
  • quote:

Kimin ne yaptığını araştırmanız konusu yurdum insanı özelliği!

Aracı kullanacak sizsiniz. Doğal olun. Kendiniz araç kullanıyorsunuz ve sınav vb. yok diye düşünün.

Siz aracı kaldırın ve gerektiğinde durdurun. Tekrar kaldırın ve durdurun. Hız önemli değil.

Yani sınavda farklı; sınav bittikten sonra farklı araç kullanma isteği herkesde var.

Başarılar.

Nasil kullanmam gerektigini iyi bildigimden sinavda farkli, ehliyeti aldiktan sonra farkli surme gibi bir durumum yok. Sadece tecrubelerinizden faydalanmak istedim. Neler yasadiniz, neler yaptiniz gibi...

• Eylül sınavına kadar zamanınız var.

Siz önce kendi adınıza ben araç kullanmayı gerçekten öğreneceğim ve sınavı geçeceğim diye karar verdiyseniz gerisi hiç önemli değil.

Sınavda başaracağınızdan eminim. Benim asıl kaygım sınav bittikten sonra. Ehliyetim var deyip kural tanımamazlık...

Sözüm kesinlikle şahsınıza değil. Böyle düşünenlere...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gowlet

Merhaba arkadaslar, hayirli sahurlar, iyi geceler. Ben Eylul sinavina katilacaklardanim. Simdi direksiyon sinaviyla ilgili birkac sitede yazilar okudumda mufettislerin iyi sursende cogu kisiyi biraktigini, bazilarida 1 m arabayi ileri geri yaptiktan sonrada gecirdikleri yaziyor. Aslinda kendime guveniyorum. 18 yasindayim ve 5 senedir otomobil kullaniyorum. Bu konu hakkinda, mufettislerle ilgili size nasil dek geldi? Ne yapmami, nasil davranmami tavsiye edersiniz. Cok tesekkurler.

baktığın sitelerde işkembeden sallamak bedava sanırım.

yok iyi süreni bırakıyorlarmış. yok bazıları 1m gidence geçiyormuş.

sen düzgün sürersen çok rahat geçersin. tabii düzgün öğrendiysen kurallarına göre..
  • quote:

Eylül sınavına kadar zamanınız var.

Siz önce kendi adınıza ben araç kullanmayı gerçekten öğreneceğim ve sınavı geçeceğim diye karar verdiyseniz gerisi hiç önemli değil.

Sınavda başaracağınızdan eminim. Benim asıl kaygım sınav bittikten sonra. Ehliyetim var deyip kural tanımamazlık...

Sözüm kesinlikle şahsınıza değil. Böyle düşünenlere...

Trafikte cok kez arac kullandim hic aceleci degilimdir. Kurallarada nasil soylesem sokakta bile donuslerde sinyal veririm ben. Araba kullanmak benim icin sevk yani cocuklugumdan beri tutkum vardir arabalara. O yuzden strese filan girecek hareketlere gerek yok. Her kurali manevra olsun, gecis hakki-ustunlugu olsun vs. biliyorum. Araba kullanmasini zaten biliyorum yani hakimiyet vs. bende coktandir var zaten traktor surmeye baslayarak kullanmaya basladim ben arabayi. Zordan kolaya... O yuzden kendime guveniyorum ama denetimci denilenlere guvenmiyorum.

• quote:

Trafikte cok kez arac kullandim hic aceleci degilimdir. Kurallarada nasil soylesem sokakta bile donuslerde sinyal veririm ben. Araba kullanmak benim icin sevk yani cocuklugumdan beri tutkum vardir arabalara. O yuzden strese filan girecek hareketlere gerek yok. Her kurali manevra olsun, gecis hakki-ustunlugu olsun vs. biliyorum. Araba kullanmasini zaten biliyorum yani hakimiyet vs. bende coktandir var zaten traktor surmeye baslayarak kullanmaya basladim ben arabayi. Zordan kolaya... O yuzden kendime guveniyorum ama denetimci denilenlere guvenmiyorum.

4 senedir direksiyon sınav komisyonlarında görev yapıyorum.
    Öncelikle denetimci denilenler dediklerin öğretmenlik yapan insanlar..
    Yeterlilik konusunda yazdıkların sınavı geçmek için aranan şartlar.. Komisyon üyeleri senden iki teker üzerinde sürmeni yada spin atarak park etmeni istemeyecekler.. O sebeple güvenilmeyecek birşey yok..
    Ama şu kadar senedir araba kullanıyorum deyipte heyecandan arabayı kaldıramayan defalarca stop eden eli ayağı dolanan debriyajsız vites atmaya çalışan adaylarla da karşılaşıyoruz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: anotherbrick55

quote:

4 senedir direksiyon sınav komisyonlarında görev yapıyorum.
    Öncelikle denetimci denilenler dediklerin öğretmenlik yapan insanlar..
    Yeterlilik konusunda yazdıkların sınavı geçmek için aranan şartlar.. Komisyon üyeleri senden iki teker üzerinde sürmeni yada spin atarak park etmeni istemeyecekler.. O sebeple güvenilmeyecek birşey yok..
    Ama şu kadar senedir araba kullanıyorum deyipte heyecandan arabayı kaldıramayan defalarca stop eden eli ayağı dolanan debriyajsız vites atmaya çalışan adaylarla da karşılaşıyoruz..

trafikte ugraşıyoruz sonra bunlarla bide şahinciler varki aman allahım.

neyse ben 18 oldum yazıldım 10 ders aldım 10 derste ögrendim sınavı 100 le gectim ehliyeti aldım hop trafik. 2 aydır full kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ColDasHeLL -- 6 Ağustos 2012; 5:01:56 >
  • @ust: Arac surmek bence yetenek isi ders almaklada olmuyor. Yetenegin varsa ve benim gibi kucuklugunden beri tutkusu olanlarin ders almasina gerek yok diye dusunuyorum. Trafikte yapmasi gerekenleri bildikten sonra arac surme dersine gerek yok.
    Ders almami gerektirecek bir durum yok acikcasi. Birde denetimci abimiz cok konusuturmaya calisiyormussunuz surucu adaylarini dogru mudur? :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gowlet -- 6 Ağustos 2012; 17:58:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhmtx

bende 4 ağustosda girdim direksiyon sınavına ders filan almadım sen 5 yıldır kullanıyomussun araba ben 1 yıldır filan kullanıyorum sınavda emniyet kemerini takmayı unutmusun sinyallere filanda hiç dikkat etmedim ama direksiyonum iyi toplam 1 2 dk filan sürdü 80 ile gecmisim sende kesin gecersin yani milletin zor dedigine bakma

İnternette sinava girenler yazmispar iste ayni senin gibi, hatta senden de fazla hata yapanlar gectiklerini soyluyorlar. Bazilarida ozenle o noktalara dikkat ettim yine kaldim diyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gowlet -- 6 Ağustos 2012; 18:48:48 >
  • Direksiyonu ani çevirme yeter geçersin her türlü. Ben 200 metre kadar sürmüştüm.
  • ehliyetimi alalı 7 ay oldu hayatımda unutmayacağım anılardan birisidir direksiyon sınavım. attım 1. vitese yürüdüm arkdaki hoca dedi daha önce araç kullandınmı dedim daha önce tır kullandım tamam o zaman ilerde dur geri geri çıktığın yere gel dedi.10 metre gittim ileri doğru sonra geri geri geldim hayırlı olsun dedi daha okulun bahçesinden dışarı çıkmadan sınavı geçmiş oldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tassa -- 6 Ağustos 2012; 20:17:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tassa

ehliyetimi alalı 7 ay oldu hayatımda unutmayacağım anılardan birisidir direksiyon sınavım. attım 1. vitese yürüdüm arkdaki hoca dedi daha önce araç kullandınmı dedim daha önce tır kullandım tamam o zaman ilerde dur geri geri çıktığın yere gel dedi.10 metre gittim ileri doğru sonra geri geri geldim hayırlı olsun dedi daha okulun bahçesinden dışarı çıkmadan sınavı geçmiş oldum

İnanirim. Sanirim internette okuduklarim daha once araba kullanmamis olanlar. Tir, kamyon ve otobus haric tum araclarla hasir nesirim surmusumdur hepsini.

• Bende arabayi 1. Viteste kaldirdim adam zaten sarsitisiz kaldirmamdan anladi direk daha once araba kullaniyor muydun? dedi
    o saatten sonra sinav zaten bitmisti.

• quote:

Orijinalden alıntı: antuaRri

Bende arabayi 1. Viteste kaldirdim adam zaten sarsitisiz kaldirmamdan anladi direk daha once araba kullaniyor muydun? dedi
    o saatten sonra sinav zaten bitmisti.

Kaldirmak cocuk oyuncagi. O kadar tecrubem var. Vitese takma, yolda seyretme, kaldirma... Araci galeride dar alanlarda sure sure birazda trafige cikinca herseyi ogreniyor insan.

• Artizlik yapma yeter Ben az daha kalıyordum çünkü, gençtik o zamanlar
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.