Şimdi Ara

Boyumu nasıl uzatabilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
390
Cevap
8
Favori
233.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar özellikle Türk insanının boy ortalaması düşmektedir. bu konudan faydalanacağınızı düşünüyorum...burdaki veriler bilimsel değerlere göre açıklanmıştır...

www.biltek.tubitak.gov.tr/pdf/boyuzat.pdf

• teşekkürler arkadaşım paylaşımın için.
    faydalı bi topic oldu.
    quote:

Orjinalden alıntı: ocein

merhaba arkadaşlar özellikle Türk insanının boy ortalaması düşmektedir. bu konudan faydalanacağınızı düşünüyorum...burdaki veriler bilimsel değerlere göre açıklanmıştır...

• quote:

Orjinalden alıntı: _codelinker_

teşekkürler arkadaşım paylaşımın için.
    faydalı bi topic oldu.
    quote:

Orjinalden alıntı: ocein

merhaba arkadaşlar özellikle Türk insanının boy ortalaması düşmektedir. bu konudan faydalanacağınızı düşünüyorum...burdaki veriler bilimsel değerlere göre açıklanmıştır...

rica ederim...

• quote:

Orjinalden alıntı: GFB_GERCEK

1.75 boyundayım 13 yaş yaşıma göre uzunum ama biraz daha uzamak istiyorum nası olabilir

13 yasindaysan boyunda 1,75 ise senin 2 meteriyi bulman cok rahat ben simdiden sana söliyim
    bak ben 2,20 cm ben 16 yasima kadar hep normal bir insan olarak uzadim ne ailemde uzun boylu var ne de birsey ben basketbollcuyum almanya/Saarlouiste oynarimwww.basket98.de de benim oynadigim team
    ben 16 yasimdayken 1,79 idim benim boyum nasil o kadar uzadi dersen söle diyim birgün aksam evimizin yanindaki salincakta oturdum aladim Allah'a dua ettim 2 sey ... ondan sonra 17 yasimdayken 1,90 cm idim annem inanamadi sadece annem degil okuldakiler beni taniyan herkes annem korktu doktora bile gittik doktorda birsey diyemedi 1 yilda 8 cm den fazla uzadim 19 yasimdayken ise 2,16.6 idim basketboll ise 15 yasindan beridir oynuyorum basketballin bana 6 cm uzama yardimi oldu... yani arkadaslar sizelere sunu diyim imkansiz diye birsey yok Allah isteyince size herseyi verir ya sabir yada sabir diyorum sizlere kim ne derse desin kizlar bakmazmis bilmem neymis bahane basketbollda ise en cok sevdgiim tek sey her zaman smasch basket basmak :D bugün bile 2 saat oynadim :D
    benim istedigim tek sey su önlü basketballci olmak
    SLAM DUNKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK...

• quote:

Orjinalden alıntı: Son_Goku_and_S.Gohan

quote:

1.75 boyundayım 13 yaş yaşıma göre uzunum ama biraz daha uzamak istiyorum nası olabilir

13 yasindaysan boyunda 1,75 ise senin 2 meteriyi bulman cok rahat ben simdiden sana söliyim
    bak ben 2,20 cm ben 16 yasima kadar hep normal bir insan olarak uzadim ne ailemde uzun boylu var ne de birsey ben basketbollcuyum almanya/Saarlouiste oynarimwww.basket98.de de benim oynadigim team
    ben 16 yasimdayken 1,79 idim benim boyum nasil o kadar uzadi dersen söle diyim birgün aksam evimizin yanindaki salincakta oturdum aladim Allah'a dua ettim 2 sey ... ondan sonra 17 yasimdayken 1,90 cm idim annem inanamadi sadece annem degil okuldakiler beni taniyan herkes annem korktu doktora bile gittik doktorda birsey diyemedi 1 yilda 8 cm den fazla uzadim 19 yasimdayken ise 2,16.6 idim basketboll ise 15 yasindan beridir oynuyorum basketballin bana 6 cm uzama yardimi oldu... yani arkadaslar sizelere sunu diyim imkansiz diye birsey yok Allah isteyince size herseyi verir ya sabir yada sabir diyorum sizlere kim ne derse desin kizlar bakmazmis bilmem neymis bahane basketbollda ise en cok sevdgiim tek sey her zaman smasch basket basmak :D bugün bile 2 saat oynadim :D

senin 220cm olduğuna pek inanmadım ama neyse.nba da oynayan japon bi adam vardı boyu çok uzundu onun boyu kaç cm??

bide arkdaşlar 2 tan kalsiyumtablet aldım ve demir çubuk gibi bişeyeyde günde 2-3 kere 5 sn fln asılı kaldım boyum 2 ay oldu yaklaşık 1-2 cm uzadı

• quote:

Orjinalden alıntı: emure

quote:

Orjinalden alıntı: Son_Goku_and_S.Gohan

quote:

senin 220cm olduğuna pek inanmadım ama neyse.nba da oynayan japon bi adam vardı boyu çok uzundu onun boyu kaç cm??

bide arkdaşlar 2 tan kalsiyumtablet aldım ve demir çubuk gibi bişeyeyde günde 2-3 kere 5 sn fln asılı kaldım boyum 2 ay oldu yaklaşık 1-2 cm uzadı

1. cisi senin inanip inanmaman umrumda degil arkadasim ben sizler gibi öle habire gülme logolari yollayipti geyik yapmiyorum adam gibi soru sormuslar bende adam gibi cevap vermisim bana olan sey bu türkiyede istanbula her yaz tatile gelirim eger orda oturuyorsun adresini ver göz göze görüselim sorun etmez..
    2.cisi o basketbollcu "sun ming ming" adinda cok ünlü ve 2,36 cm boyuylu cok super bir basketbolcudur
    (googleden yaz grafiklere bak görürsün eger inanmiyorsan tabi)

3. cüsü ise sizlere zaten yazdim 1 gün disarida agladim salincakta 2 sey... aglamamin sebebi ise evde sorunlarim vardi tek yasamak istiyordum diyordumki tek yasiyim ailenden hic olmassa 2 km uzak oliyim yeter ve simdi öle kendi fotorafimi buraya koymak isterdim ama tarayicim yok ve ben her zaman doluyum ayda yilda 1 giriyorum ama birgün koyarim genede kendinize iyi bakin...
    (uzun boylu olmak isteyenler dengeli beslenme her aksam 1 yumurta ve süt icsinler agaca asilmak falan filan bahane basketball oynasinlar uyurken dengeli uyusunlar agirligi olmayan her sporu yapsinlar hatta ip atlamak bile ve hirsli olsunlar gerisini yüce ALLAH verir ne demisler insan isteyince hersey olur gerci bu ALLAH'a kalmis birsey ama genede cok istiyorsa uzun boylu olmayi ilizarov denilen yöntemler yilda 10 12 cm uzuyabilirsiniz toplam en fazla 35 cm uzatiyor bu kemiklere yapilan özel bir yöntem 15.000dolar !... ben size bildiklerimi diyorum gerisi size kalmis dostlar...)

• quote:

Orijinalden alıntı: notrino

Michael Jordan çocukken boyu uzasın diye kendini asarmış
    İşe yaradımı bilinmiyor ama ailesinde 180 in üzerinde kimse yokken boyunun 198 olduğunu belirtiyim

İşe yaramıs çoğu kaynak öyle diyor ve basketbolcu olmaya karar vermis 198 olduktan sonra

bende bir aralar arastirmistim kullandigi şey bu .

http://www.youtube.com/watch?v=KfiNd6S64UI

Kısaca ters asılmak 5 dakika boyunca aralıklarla düsünürsek aslinda doğru kemikler uzuyor .

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.