Şimdi Ara

[ROM] **OPTIMUS BLACK** 20F AGRIROM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
0
Favori
4.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    TAMAMEN TÜRKÇE DESTEKLİ (GELEN GİDEN MESAJLAR DAHİL)

Değişiklikler:

-Deodex ve zipallign yapıldı
    -Root yetkisine sahip
    -Hızlı
    -Akıcı
    -Ram kullanımı deodex ve zipallign sayesinde ideal durumda
    -Türkçe karakter sorunu çözüldü
    -Gereksiz uygulamalar kaldırıldı (LG uygulamaları, canlı duvar kağıtları...)
    -Gereksiz uygulamaların yanı sıra bazı uygulamalar daha kaldırılıp yerlerine daha çok tercih edilenler eklendi, bunun dışında bazı faydalı uygulamalar eklendi.
    -Samsung galaxy s2 teması uygulandı
    -Sistemi daha hızlı yapabilmek için ve daha iyi pil ömrü için tweaklar eklendi

Kurulum:

ROOT GEREKTİRİR

-Paketler birer "nandroid backup" dır.
    -İlk olarak kendi güvenliğiniz için mevcut sisteminizin yedeğini nandroid olarak (cwm üzerinden) almanızı tavsiye ederim

-Sıkıştırılmış dosyayı hafıza kartınıza çıkartın,
    -CWM'ye giriş yapın,
    -Standart olarak Wipe data / Wipe cache yapın,
    -Advenced içerisinden Wipe dalvik yapın,
    -Mounts and storages içerisinden Format system yapın (tavsiye),
    -CWM ana ekranından backup and restore seçeneğine girin,
    -Restore deyip, hafıza kartına çıkardığınız dosyayı seçin.

Link:https://hotfile.com/dl/165253708/c55b838/20fmod.zip.html md5: 796DA9DA752A0149758A4FA5BC7DE02A

Teşekkürler:
    -XDA
    -KNZO (tweaklar)
    -cyanisblue (tema kaynağı)

• hadi hayırlı olsun

deneyelim bakalım
  • Deneyelim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Basri Mutaf

Deneyelim

Eh, bende böyle bir gönüllü arıyordum.
    Yanılmıyorsam sen V20S kullanıyordun, kısada olsa bir karşılaştırma yaparmısın
  • 20s de sorun yaşayıp 20f e geçmişti. 20s deme, kötü anılarından başka bir şey duyamazsın :P
  • Yok yok, 20G'den 20S'e geçmişti en son yanlış hatırlamıyorsam

@agritux : Bu rom da F tabanlı mı ?
    Geçen dün yayınladığın 20F ile bunun arasında realite de şarj ve performans olarak gerçekten fark var mı ? Yoksa eklenen tweaklerin psikolojik etkisi var mı
  • Şimdi şöyle bir durum var. Ben bu romu çok sağlam bir şekilde performans ve batarya manyağı yapmayı planlıyorum. (şu ana kadar hiç denenmemiş, yapılmamış yollar ile)
    ama nekadar başarılı olurum bilemiyorum. Çünkü dil bilgim programlama bilgim çok zayıf. Sağolsun south korea daraldığım yerlerde yardımcı oluyor.
    tabi planlarım düzgün ilerlemeyebilirde.

tweaklar, zeusun, marvelin vs ileri gelen tweakları.
    arkaplanda çalışan uygulama sayısını
    ayrılan ram miktarını
    kamera çekim kalitesini vs bir çok şeyi etkiliyor.
    ama nekadar. yada nezaman.

quadrant standarta başvurabilirsin.
    standart 20f puanı ile şimdikini kıyaslayabilirsin.
  • 20g yolda bırakmıstı beni
    ilk basta cok beyendim ama bir kaç gun kullanımdan sonra akla hayale gelmeyecek hatalarla karsılastım. ana konudada bahsettim.
    benim bu zamana kadar kullandığım en iyi rom v20f. ilk çıktıgında yukledim ve bir kez dahi sıkıntı yasamadım.
    inanın çıkarttıgınız romlarıda çok merak ediyorum ama tıkır tıkır çalısan roma kıyamıyorum
    fakat bu çalışmlarınız için çok teşekkür ederim. ellerinize sağlık.
    Denicem, sanıyorum etkileyicidirler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MUTAF -- 2 Ağustos 2012; 13:08:38 >
  • Ortalık karıştı
  • çok özür.
    beni yolda bırakan V20G idi

v20s'te problem yasamadım.
  • 20f de mi 20s de mi sorun yaşamadınız :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: agritux

20f de mi 20s de mi sorun yaşamadınız :)

v20f
    en ufak hata yasamadım.
  • 2 kez denedim faka cwm uzerindeyken inst. aborted hatası aldım yukleyemedim..
  • md5 kontrolü yaptınız mı
  • dur bir dakika. ne installation aborted i :) nandroid bu. konuyu okumadınız mı :) install zip demeyeceksiniz. hafıza kartına çıkartıp restore diyeceksiniz
  • biliyorum hocam.
    restore bacup şeklinde.

tekrar indiricem .zip dosyasını.
    neden bunu yaptı anlamadım.
  • Merakıma yenik düşüp yükledim.
    @agritux ; Bildirim çubuğunun rengi çok koyu kalmış. Çubuğu aşağı indirdiğin zaman neredeyse bildirimler okunmuyor.

Onun haricinde ilk dakika izlenimim ; V20S'den birazda olsa seri gibi.
    Yani şöyle ifade edeyim ; mesaj tuşuna bastığınız zaman V20S'den daha seri geçiş yapıyor diyebilirim.
  • Hocam iyileştirilmiş 20c romundan çok memnun kaldım çok harika akıcı ben holo launcher plus kullanıyorum nemusu kaldırdım performansı süper oldu, hatta antutu programı ile test yaptım test yapılan lg ler arasında benimki 1. gözüküyor 1401 mhz diyor ve test edlenlerin hepsinde android sürüm 2.3.4 iken benimkinde 2.3.5 yazıyor. Sonuçitibari ile elinize kolunuza sağlık. Bu yeni yaptığınız romuda indiricem aynı bu 20c yükleme yöntemiyle hemen kurabilir miyim? Başka bir işlem yapmama gerek var mı öncesinde orjinal 20c rootluya dönmek gibi?

Edit: Frenze hocama katılıyorum yesşil değilde turkuaz mavisi gibi bi renk olsaydı tam süper olurmuş :-) yine de emeğinize sağlık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi littleblackbutterfly -- 2 Ağustos 2012; 15:11:47 >
  • Umarım beğenirsiniz.
    Bu şekildeki yorumlarınız ile romu daha da iyileştirebilir, kendi isteklerimiz doğrultusunda ilerletebiliriz.

Ama şu şekilde yorumlar yada özel mesajlar atmayın lütfen
    mesaj uygulaması yerine şu uygulamayı koysan nasıl olur
    vs..
    çünkü bu tür uygulamalar a tarafından beğenilir kullanılır ama b tarafından beğenilmeyebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: littleblackbutterfly

Hocam iyileştirilmiş 20c romundan çok memnun kaldım çok harika akıcı ben holo launcher plus kullanıyorum nemusu kaldırdım performansı süper oldu, hatta antutu programı ile test yaptım test yapılan lg ler arasında benimki 1. gözüküyor 1401 mhz diyor ve test edlenlerin hepsinde android sürüm 2.3.4 iken benimkinde 2.3.5 yazıyor. Sonuçitibari ile elinize kolunuza sağlık. Bu yeni yaptığınız romuda indiricem aynı bu 20c yükleme yöntemiyle hemen kurabilir miyim? Başka bir işlem yapmama gerek var mı öncesinde orjinal 20c rootluya dönmek gibi?

Edit: Frenze hocama katılıyorum yesşil değilde turkuaz mavisi gibi bi renk olsaydı tam süper olurmuş :-) yine de emeğinize sağlık.

aynı yöntem ile kuracaksınız. ama wipe ve format ları unutmayın lütfen. antutu ise biraz ilginç olmuş. herneyse, bu rom daha iyi 20c den. bunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.
    geri bildirimlerinizi bekliyorum.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.