Şimdi Ara

Türkiye Rekor Kırdı (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
264
Cevap
3
Favori
6.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Madalya almak veya almamak mesele değildir arkadaşlar.Sonuç olarak bireysel sporlar insanların o anki durumlarına bağlı.Takım sporlarında daha iyimserim.Ama benim çok kızdığım bir konu var.114 sporcuyla katıldık diye afişler astıran, reklamlar çeken akepe hükümetinin, herşeyi olduğu gibi bunuda kendi marifeti gibi sayarak reklamını yapması.Herşeyden rant elde etme çabası.Siyaset yapmıyorum sadece fikrimi belirtiyorum, mesela çok oyuncuyla katılmakta değil.Bakın Çinlilere, adamların bu başarısı tesadüf olamaz.Yada bakın Amerikalılara, basketbolda bu kadar açık ara farkı yapmaları tesadüf değil.O kadar övündüğümüz halteri hergün canlı olarak izledim, bizimki atıyorum 100 kiloyu 3. hakkında zorla kaldırırken Çinli sporcu 110 kiloya ilk hakkında geliyordu.Biride çıkmış 6 kez olimpiyatlara katıldım diye programlara katılıyo.6 kez olimpiyata katılıp madalya alamayan tek insan Türk bende bunu belirteyim..

• quote:

Orijinalden alıntı: Fauron

Spora değer verebilecek nesli;Lys,Kpss sınavlarına değer vermeye mecbur edersen sonuçlarınada çok güzel katlanırsın.

Sınavlara çalışacağım diye kaç yetenekli sporcu vazgeçti karateden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Egemen|54| -- 2 Ağustos 2012; 2:54:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LifesGood®

Madalya almak veya almamak mesele değildir arkadaşlar.Sonuç olarak bireysel sporlar insanların o anki durumlarına bağlı.Takım sporlarında daha iyimserim.Ama benim çok kızdığım bir konu var.114 sporcuyla katıldık diye afişler astıran, reklamlar çeken akepe hükümetinin, herşeyi olduğu gibi bunuda kendi marifeti gibi sayarak reklamını yapması.Herşeyden rant elde etme çabası.Siyaset yapmıyorum sadece fikrimi belirtiyorum, mesela çok oyuncuyla katılmakta değil.Bakın Çinlilere, adamların bu başarısı tesadüf olamaz.Yada bakın Amerikalılara, basketbolda bu kadar açık ara farkı yapmaları tesadüf değil.O kadar övündüğümüz halteri hergün canlı olarak izledim, bizimki atıyorum 100 kiloyu 3. hakkında zorla kaldırırken Çinli sporcu 110 kiloya ilk hakkında geliyordu.Biride çıkmış 6 kez olimpiyatlara katıldım diye programlara katılıyo.6 kez olimpiyata katılıp madalya alamayan tek insan Türk bende bunu belirteyim..

Sonuna kadar haklı ve objektif bir yorum.

Bazı arkadaşlar gerçekten 10 numara yorum yapıyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• LifesGood çok haklısın ayrıca mesele en fazla olimpiyata katılmak değil burada 6 olimpiyata gitmişsin 1 madalyan yok kendini micheal phelps ile kıyaslıyorsun, phelps 3 olimpiyata katılmış 19 madalyası var bu derya neyin kafasında ben anlamadım bana göre hayatında 1 olimpiyata gidip 3. olan adam deryadan daha değerli sporcu olarak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Netanders

quote:

Madalya almak veya almamak mesele değildir arkadaşlar.Sonuç olarak bireysel sporlar insanların o anki durumlarına bağlı.Takım sporlarında daha iyimserim.Ama benim çok kızdığım bir konu var.114 sporcuyla katıldık diye afişler astıran, reklamlar çeken akepe hükümetinin, herşeyi olduğu gibi bunuda kendi marifeti gibi sayarak reklamını yapması.Herşeyden rant elde etme çabası.Siyaset yapmıyorum sadece fikrimi belirtiyorum, mesela çok oyuncuyla katılmakta değil.Bakın Çinlilere, adamların bu başarısı tesadüf olamaz.Yada bakın Amerikalılara, basketbolda bu kadar açık ara farkı yapmaları tesadüf değil.O kadar övündüğümüz halteri hergün canlı olarak izledim, bizimki atıyorum 100 kiloyu 3. hakkında zorla kaldırırken Çinli sporcu 110 kiloya ilk hakkında geliyordu.Biride çıkmış 6 kez olimpiyatlara katıldım diye programlara katılıyo.6 kez olimpiyata katılıp madalya alamayan tek insan Türk bende bunu belirteyim..

Teşekkür ederim, içimden geçenleri yazdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tore4dor

LifesGood çok haklısın ayrıca mesele en fazla olimpiyata katılmak değil burada 6 olimpiyata gitmişsin 1 madalyan yok kendini micheal phelps ile kıyaslıyorsun, phelps 3 olimpiyata katılmış 19 madalyası var bu derya neyin kafasında ben anlamadım bana göre hayatında 1 olimpiyata gidip 3. olan adam deryadan daha değerli sporcu olarak...

Bugün dh bir haller oldu

Bu yorumunda sonuna kadar arkasındayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi House-M.D -- 2 Ağustos 2012; 3:28:30 >
  • Bir maçı vs. izlememiş adamlar geliyor burda vıdı vıdı yapıyor. TR genel anlamda başarılı. Madalya alamamamızın sebebi tahlihsizlik biraz. Her dalda olmasa da çoğu dalda ortalamanın üstünde bir grafik çiziyoruz.
  • Ülkenin geneli adına yazıyorum. Zaten erkek çocuk olarak doğunca direk futbola doğuyoruz. Ancak bu futbol sokakta vakit geçirsin evden gitsin ayak altında olmasın pis işlerede bulaşmasın diye yaptırılan bir spor. Sınav dönemi geldimi aileler hadi oğlum şu sınava bu dershaneye çocukta ne spor kalıyor nede heves. Futbol dışında bırak yönlendireni bilgilendiren birşey bile yok. İlk okulda beden derslerinde 3 haftada 1 çıkardık kalan 2 hafta hayat bilgisi dersi görürdük. Orta okula geçtik yürüyüş ve sağa,sola dönmeyi öğrendik. Sonrada futbol oynadık. İlk kez lisede basket oynadım ben şahsen.Lisede de bütün yıl futbol sınav zamanı voleybol yada takla falan yaptık liseyide bitirdik. Zaten ortaokul çağına gelmiş biri daha bir spora başlamamışsa o yaştan sonra başladığı sporda olimpiyata falan gelip madalya alması imkansıza yakın. Birsürü arkadaşım vardı ilkokuldan beri basket-futbolda oynayan. Profesyonel olan. Hepsinin ailesi karşı çıktı basket oynayıp napcan oku adam ol mantığıyla hepsi tek tek bırakmaya başladı şimdi istemedikleri bir üniversitede spor bursuyla istemedikleri bölüm okuyorlar. Ben 22 yaşına geldim daha atletizm hakkında kimseden bilgi veya teşvik almadım.Lisede bile öğretilmiyor bunlar ki ilk okulda öğretilmesi gerek. Dünyada 6 milyar insan var. Öyle olimpiyata gidip madalya almak kolay değil. Sporcu adamda disiplin,eğitim,kararlılık,güç,hayat tarzı doğru olmalı.Bunlardan biri eksik olunca da madalya falan olmaz. Bunları da çok küçükken vermek lazım yoska bu iş olmaz. Şuanki olimpiyatlara gelirsen bireysellerde halterciler mental zayıflıktan kaybettiler. O halterciler sokaktan çevrilmedi birsürü avrupa dünya şampiyonu olan var. O ağırlıkları daha önceden kaldırdılar. Ama olimpiyatta olmadı hepside röportajda heyecan-baskıdan söz etti. Bu onların suçu değil hocaların suçudur. İzlediğim belgeselde türk boksör bile olimpiyatta maçta ayaklarım titremişti biz hayatımızda ne okadar seyirci nede okadar tezahurat gördük demişti.Bir diğeri 16 yaşındaki yüzücümüz havuzda çok heyecanlandım resmen yüzmeyi unuttum derken 15 yaşındaki kız altın madalya aldı. Mental olarak sporcularımız hakkaten kötü durumda.Baskıdan ve stresde bunu tetikliyor. Bunlar iyi düşünülmemişki çoğu çuvalladı. Derya olayında da olimpiyatlara 6. kez katılmak hakkaten büyük birşey. Ayrıca olimpiyatlara giden adamlar derecelerine göre seçilip çağrılıyor. Yani onları seçen şey sudaki hızları. E bukadar yıldır deryadan daha iyi biri çıkmadıki derya gidiyor. Kendiside diyor daha iyi derece yapan biri olsa o giderdi diye. Yani deryanın 6 kere gidip madalya alamaması onun suçu olduğu kadar federasyonunda suçu. Deryadan daha iyi yüzücüler yetiştiremiyor yetişen en iyiside derya oluyor. Sonuçta bu adamlar yüzmeyi anasının karnında öğrenip tekbaşlarına havuzda yüzerek antreman yapmıyorlar. Antrenoru var diyetisyeni var psikoloğu var var oğlu var. Sporcuyu eğiticek adamları iyi seçersen sporcunda iyi olur. Ancak derya burda biraz ferdi davranıyor bence. Hala 7. olimpiyata gidicem diyor. Olimpiyata madalya için değil gitmiş olmak için gidiyor. 7.olimpiyatıma gidiyorum demek için. Bence normal birinin baktın 3-4 kere gittin madalya alamıyosun alcak şansında kalmamış gidipte derece almadan döneceğime hiç gitmeyeyim demesi gerekir.Çünkü gitmeden önceki röportajını izledim çok belliydi kendinden ümitsiz olduğu.Zaten tv programlarında birsürü vakit geçirdi.

• Ne umutlarda gitmiştik be

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KIYAMETT

spora değer vermezsen böyle olur türkiyenin sadece istanbuldan ibaret olduğunu düşünecek olursan şaşırmamak lazım, antrenörler ve verilen değer de cabası.

aynen türkiyenin tek kenti istanbul megakent istanbul hani diğer 80 ilde hiç insan yok ya

• Dün zaten dört büyük diye tabir ettiğimiz fb vasluiyle berabere kaldı yazık o giden transfer paralarına dahada diyor onları eleyebiliriz en az 3 tane atmalıydı o kadroyla fb giderde orda vaslui ye elenirse o kulüpü daha durdurmasınlar süper ligde fb taraftarı olarak söylüyorum bunları onun dışında bjk gitti israil takımına yenildi zaten Türkiye adını temsil eden sporcular ve yöneticiler teknik direktörler vs ne futbolu ne tenisi ne formula 1 i ne WRC ralliyi kısacası hiçbir spor organizasyonunu ciddiye almıyorlar baskete ve volaybola lafım yok...Türkiye daha başarı beklemesin bu adamlardan milleti kandıralım milyonlar gelsin cebe zihniyeti hakim maalesef..

• quote:

Orijinalden alıntı: Myrnin

Bir maçı vs. izlememiş adamlar geliyor burda vıdı vıdı yapıyor. TR genel anlamda başarılı. Madalya alamamamızın sebebi tahlihsizlik biraz. Her dalda olmasa da çoğu dalda ortalamanın üstünde bir grafik çiziyoruz.

Yav he he.
    Türkiyenin bütün müsabakalarını izledim

• quote:

Londraya 100 küsur kişi ile katıldık 27 ülke madalya aldı bizimkiler 0 elde var 0
    Ama yok bkz dünyanın en iyi ülkesiyiz

sever bizim halkımız 0 gibi o gibi ortası boş yuvarlak şeyleri :D
  • derya büyükuncu kaçıncı oldu? linkini görebilirmiyim
  • Son 2 ay çalışıyorlar diyen arkadaşa hak veriyorum. Phelps, Lochte, Bolt vs. ünlü sporcular haftanın neredeyse her günü antrenman yapıyorlar, tüm müsabakalara katılıyorlar (Önemli olanlara). Bizim Derya Büyükuncu'ya bakalım. Adam aylar önce Survivor'daydı yahu. Gerçi o bile iyi antrenman olmuştur ona, onun dışında o kadar antrenman yapmıyordur.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-74F64S600 -- 19 Kasım 2020; 1:4:46 >
  • Burada eğlenenler, sorgulayanlar, ukalalık yapanlar.
    Sanki bu başarısız ülkenin parçası değil.
    Sanki her birinin olimpiyat madalyası var.
    Hükümeti, devleti ve her bir vatandaşı olmak üzere bu başarısızlık herkese aittir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheSpiRiT

Yuh bu kadar da olmaz.Madalya alabileceğimiz isimler belli zaten.Sen gidipte yelkende yüzmede badmintonda madalya alamadık diye kızıyorsak diyecek bir şey yok.Adamlar barajı aşıyor gidiyorlar."Senin madalya alma ihtimalin yok gitme" mi diyeceğiz adamlara?Şuana kadar Sibel Şimşek dışında madalya alamadık diye üzeleceğimiz bir sporcu yok hadi en fazla 1-2 tane daha eklersin.Ama yöneticilerde de şuç var.Yok "rekor sporcuyla gidiyoruz" vs tarzı açıklamalar yapıyorlar millet de gaza geliyor tabii zannediyor ki çok madalya alacağız...Sonuçta biz bir Abd veya Çin değiliz.Giden sporcularımızın niteliği belli..

bunca yorum arasında en aklı selim yorumu yaptığınız için tebrik ediyorum :) keşke sizin gibi mantık çerçevesinden bakabilen kişiler yorum yapsa sadece...

• quote:

Orijinalden alıntı: Morgue

quote:

Insan doğacağı yeri seçemiyor malesef
    konuyu dağıtma
    Bu konu hakkında konuş

Madalya alamayınca utanç duyan, alınca ise gururlanan biriyle ne bu hakkında nede başka bir konu hakkında konuşurum.. Block ve güle güle..

Oraya gitme amacımızı bile bilmeyen, oraya giden sporcuların hepsinin madalya almak için gittiğini bile bilmeyen biriyle ne bu hakkında nede başka bir konu hakkında konuşurum
  • quote:

quote:

20 yıldır bu ülke derya yı geçebilecek bir yüzücü çıkartamamış asıl konuşulması gereken konu bu bence. kişileri karalamakla objektif yorum yapıldığını düşünmeniz bile neden bu durumda olduğumuzun ispatıdır.. önce kafalar değişmeli ama çoook zor çok...

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.