Şimdi Ara

Kore'den ithal IPS Monitorler Klubu. (Yamakasi, Achieva, Crossover vs...) (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
473
Cevap
12
Favori
23.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim Yamakasi de geldi sonunda :) çok şaşırdım 5 günde elime ulaştı. Az önce kurdum pixell testlerini yaptım. Ekrana normal bakınca hiçbir dead pixelll gözükmese de siyahta kafamı ekranın en sağına götürüp yandan bakınca monitörün an sağ kıyısında 5-6 tane gözüme çarpttı...yani sıfır dead pixell çıkmadı... ama hiç sorun değil benim için. Normal bakış açısından gözüme gözüken dead pixell olmaması beni yeterince sevindirdi... kafamı en sağa götürüp te yandan bakmam monitöre olur biter. Nu fiyata aldığım riske değdi kanımca... İARDAŞ a bende katılıyorum 2-3 sene bunu kullandıktan sonra o zamanın üst deviye çözünürlükte bir monitörüne geçiş yaparız zaten. Ama ben şu anda aldığım monitörden memnunum kısaca. ve kesinlikle tavsiye ederim.

Not : bu arada... nette dolaşırken bile sanki ufacık bir kayıktan atlas okyanusuna düşmüşüm gibi hissediyorum :) Benq 22'' monitörümden daha parlak daha canlı renkler de cabası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARTAGON99 -- 24 Ekim 2012; 19:48:25 >
  • bir kac gun kullan daha da asik olacaksin

Oyunlari hele bi oyna.3GB lik 580in olmasi guzel.

BF3 ULTRA MSAA ile 60 fps stabil alabilmek cok zor ama harika bir deneyim yasar.

Gule gule kullan

Edit :

Ozellike 27 ince alisman 2-3 gun alabilir. Sonucta ayni oturdugun mesafeden gozun uzun bir sure 22" e alismistir, 27 inch bi kac gun cok buyuk hissi vericektir. Goz ona alisiyor.

27 maksimum diyodum simdi acaba ileride 30 mu alsam diyorum

Goz iste.

Gozun 27 ye alissin, renkleri ve cozunurlugu daha fazla seviceksin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iARDAs -- 24 Ekim 2012; 19:59:21 >
  • EVET KONUYU BİRAZ HAREKETLENDİRELİM
    iARDAs bey tam monitör yenileme arifesinde senin bu konuyu görünce kafam allak bullak oldu.Bütün mesajları tek tek büyük bir zevkle okudum.

Aslında ASUS ML239H modelinde karar kılmıştım fakat yurt dışından uygun fiyata f/p çok iyi olan bu monitörler çok ilgimi çekti.Aslında bu zamana kadar en büyük 22" monitör kullandım.Bir arkadaşımın 24" monitörü vardı o bile biraz büyük gelmişti:D Ama siz tecrübeli birisiniz ve kesin 27" al derseniz alırım valla:D

Bende birkaç model arasında kararsız kaldım.Yardımcı olursanız sevinirim.

en ucuz ve bana en cazip gelen modelden başlayayım.
    http://www.ebay.com/itm/150866244118?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649
    yalnız markası QNİX; Yamakasi, Achieva, Crossover dan çok farklı mıdır?
    Ölü pixel garantisi var ve kargo ücreti 20 dolar.Ayrıca satıcısı da çok ilgili imiş.Yabancı bir forumda bu modelden alan birine gönderdiği mesaj aynen şu şekil:

Hello
    Thanks for your order.
    I am James in Computer department in our company.
    For smoothing pass against custom,
    1) May I mark item as gift?
    2) How much price I put on invoice?
    3) May I ask your model number of video card in computer?
    -This monitor don't works with Mobile video card in Laptop and macbook.
    4) May I check your phone number and address for express shipping service?
    (Our company only use personal information for shipping)
    I am sorry for bothering you.
    best my question is for safest and fastest satisfaction of buyer.
    I will hear from you.
    Best REgards
    Thanks
    - bigclothcraft

..........

2) http://www.ebay.com/itm/221010099500?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

3)http://www.ebay.com/itm/140853514998?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

4)http://www.ebay.com/itm/New-YAMAKASI-CATLEAP-Q270-SE-27-LED-2560X1440-WQHD-DVI-D-Dual-Computer-Monitor-/140738200221?pt=Computer_Monitors&hash=item20c4a6829d

dual dvi olsa yeter.Ölü pixel olmasa çok iyi olur ve biraz da tasarımı iyi olsa tadından yenmez.Ben Ankarada yım daha öncede 150 dolar üstü yurt dışından alışverişim olmadı.Sıkıntı olur veya kargo şirketi çok para kitler diye tırsıyorum Bu listedeki ürünlerden kargo şirketi sorun oluşturacak var mıdır?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krtlkDr89 -- 2 Kasım 2012; 20:47:37 >
  • monitörüme kavuştum ölü pixel çıkmadı söyle bir sorun var hd5770 ekran kartına taktıp bilgisayarı yeni açtığımda görüntü vermiyor, monitörü çıkarıp açıyorum sonra takıyorum görüntü veriyor, sitelerde de 5770 ile uyumlu değil yazıyordu
     Kore'den ithal IPS Monitorler Klubu. (Yamakasi, Achieva, Crossover vs...)
  • quote:

Orijinalden alıntı: imperial crusader

monitörüme kavuştum ölü pixel çıkmadı söyle bir sorun var hd5770 ekran kartına taktıp bilgisayarı yeni açtığımda görüntü vermiyor, monitörü çıkarıp açıyorum sonra takıyorum görüntü veriyor, sitelerde de 5770 ile uyumlu değil yazıyordu

Öü pixel çıkmadıgına sevindim , çok şanslısın hayırlı olsun,güle güle kullanın. Oyundan ss 'ler beklerim.
  • quote:

monitörüme kavuştum ölü pixel çıkmadı söyle bir sorun var hd5770 ekran kartına taktıp bilgisayarı yeni açtığımda görüntü vermiyor, monitörü çıkarıp açıyorum sonra takıyorum görüntü veriyor, sitelerde de 5770 ile uyumlu değil yazıyordu

Hayırlı olsun, farklı bir ekran kartı ile deneme şansın olursa dene, muhtemelen ekran kartından yapıyordur. Bu arada hangi ürünü aldın kaça aldın, kaç günde geldi, hangi kargo ile geldi gümrük ne kadar tuttu vb. bilgileri paylaşabilirmisin? Ürünü düşünen arkadaşlar için faydalı olabilir.
  • achieva shimian qh270-ipsb versiyonunu aldim daha doğrusu kuzenim koredeydi ona aldirdim girek bavulunda getirdi, fiyatı 440 TL Türkiyedeki monitörlere bakarsanız bedavaya geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartalkadir

EVET KONUYU BİRAZ HAREKETLENDİRELİM
    iARDAs bey tam monitör yenileme arifesinde senin bu konuyu görünce kafam allak bullak oldu.Bütün mesajları tek tek büyük bir zevkle okudum.

Aslında ASUS ML239H modelinde karar kılmıştım fakat yurt dışından uygun fiyata f/p çok iyi olan bu monitörler çok ilgimi çekti.Aslında bu zamana kadar en büyük 22" monitör kullandım.Bir arkadaşımın 24" monitörü vardı o bile biraz büyük gelmişti:D Ama siz tecrübeli birisiniz ve kesin 27" al derseniz alırım valla:D

Bende birkaç model arasında kararsız kaldım.Yardımcı olursanız sevinirim.

en ucuz ve bana en cazip gelen modelden başlayayım.
    http://www.ebay.com/itm/150866244118?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649
    yalnız markası QNİX; Yamakasi, Achieva, Crossover dan çok farklı mıdır?
    Ölü pixel garantisi var ve kargo ücreti 20 dolar.Ayrıca satıcısı da çok ilgili imiş.Yabancı bir forumda bu modelden alan birine gönderdiği mesaj aynen şu şekil:

Hello
    Thanks for your order.
    I am James in Computer department in our company.
    For smoothing pass against custom,
    1) May I mark item as gift?
    2) How much price I put on invoice?
    3) May I ask your model number of video card in computer?
    -This monitor don't works with Mobile video card in Laptop and macbook.
    4) May I check your phone number and address for express shipping service?
    (Our company only use personal information for shipping)
    I am sorry for bothering you.
    best my question is for safest and fastest satisfaction of buyer.
    I will hear from you.
    Best REgards
    Thanks
    - bigclothcraft

..........

2) http://www.ebay.com/itm/221010099500?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

3)http://www.ebay.com/itm/140853514998?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

4)http://www.ebay.com/itm/New-YAMAKASI-CATLEAP-Q270-SE-27-LED-2560X1440-WQHD-DVI-D-Dual-Computer-Monitor-/140738200221?pt=Computer_Monitors&hash=item20c4a6829d

dual dvi olsa yeter.Ölü pixel olmasa çok iyi olur ve biraz da tasarımı iyi olsa tadından yenmez.Ben Ankarada yım daha öncede 150 dolar üstü yurt dışından alışverişim olmadı.Sıkıntı olur veya kargo şirketi çok para kitler diye tırsıyorum Bu listedeki ürünlerden kargo şirketi sorun oluşturacak var mıdır?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.Saygılar

Azzizim oncelikle gec mesaj icin ozur dilerim. Baya yogundum bu aralar.

Bu monitorler yurt disinda bilgisayar tutkunlari tarafindan cok populerdir. Turkiye de pek tercih edilmiyor, daha dogrusu bilinmiyor fakat inanin bana yurt disinda bu monitoru duyan hemen ayni gun siparis ediyor. Tek tedirgin olduklari garanti sorunu. Fakat bu monitorler bu kaliteye gore o kadar iyi fiyata ki, insanlar o riske giriyor ve 85% civarinda gercekten cok ama cok mutlu oluyolar.

Tek tuk sorun olan monitorler olunca ise yapacak bisey yok Koreye tekrar yollaniyor.

Bende 24 inchten 27 inch monitore gecince once bi noluyoruz oldum. Fakat o kadar alistim ki, acaba 30 ince gecermiyim ileride diye dusunmuyor degilim. 1600p ye yani

Pisman olmazsin 27incten fakat cok ama cok yakinsan monitore o zaman belki bas agrisi yapar. Fakat onada alisirsin :)))

QNIX markasini duymadim tam bilemiyorum fakat ben size fiyat olarak en uygun u Achieva yi oneririm aslinda. Biraz daha kaliteli cercevesi olsun derseniz Crossover da mantikli. Sonucta hepsinin kullandiklari panel ayni. Goruntu kalitesi ayni olacak. Ama tabi sans faktoru her urunde degiskenlik gosterir.

BU yolladigin monitorlerden en kalitelisi Crossoverdir onu soyliyim. Biraz daha pahalidir. Zaten yolladiginiz tum modeler DUAL DVI girisli. HDMI girisli olanlar daha pahali. Ama masa ustu kullanicaksaniz zaten grafik kartlarinin hepsi DUAL DVI destekli. Problemsiz kullanirsiniz. Ben sahsen PS3 veya TV ye baglamiyacagim icin oyle ozellik aramiyorum. Sonucta hic biri 1440p destekelmiyor.

Olu piksel genelde cikmiyor. Cikarsada tek tuk belki olabiliyor ve cok goze batmaz. Ben olu piksel garantisi olmayan modeli aldim daha ucuz olsun diye ve sorun cikmadi. Milyonlarca piksel var monitorde ve 1 tanesi bile olu degil. Hepsi canli :)))

Alisveristen alisverise degisir gumruk fakat bu monitorler 99% gumruge takiliyor.

Gumruk olayinda DHL benden islem ucreti gibi ardiye ucreti aldi 60 TL onun disinda monitorun fiyatinin 18% ide gumruk vergisi. Baska tek kurus bile almadilar. Fakat internette o kadar hikaye duyuyorum ki bazi insanlar 200 TL lik kulaklik istedim bana 300 TL masraf ciakrttilar filan diyorlar. Anlamis degilim.

Benim kargo ucreti + DHL ucreti + Turkiyeye kargo + monitorun kendisi toplam 760 TL ye geldi.

Bu goruntu kalitesi sunan Dell U2711 en son baktigimda 2000 TL ye satiliyordu. 1800 TL yede bulunabilinir aranilirsa.

Aradaki fak cok ciddi bir fark. Ve kullananlar diyor, bizim bu monitorlerde Anti Glare kaplamasi olmadigi icin goruntu goze daha hos geliyor.

Ha sunuda belirtiyim, monitorumde cok az bir isik sizmasi var sol alt kosede ama hic bir zaman rahatsiz etmiyor. Karanlik oyunlarda dahil.

DHL ile yollatin eger alirsaniz bence cunku ben sorun hic yasamadim. DHL baya basariliydi bu konuda.

Ama tabi burasi Turkiye, ne olur bilemem. Gumruk konusunda ben boyle net guzel bir tecrube yasadim.

Baska sorunuz varsa sorun azizim.

Iyi gunler :)
  • quote:

Hayırlı olsun. Madem 5770'le uyumlu değil. O zaman monitörünü sat, ben alayım.

Şaka şaka. Ekran kartını değiştir tabii ki.
  • Bi cakallik sezinledim sanki

Saka bi yana en guzelini imperial crusader yapti.

Gumruksuz direk 300 kusur dolara o monitorleri getirmek en guzel is Turkiye icin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

quote:

Hayırlı olsun. Madem 5770'le uyumlu değil. O zaman monitörünü sat, ben alayım.

Şaka şaka. Ekran kartını değiştir tabii ki.

amd 8xxx serisini bekliyorum şimdilik idare ediyorum böyle satmayı düşündüğüm zaman pm atarim
  • Çakallık falan yok valla. Epeydir konuya uğramadığım için, şenlikli bi giriş yapayım dedim sadece. Hem, monitörü alsam da işime yaramaz; çünkü onu takacak bilgisayarım yok. Harbiden şakaydı yani.
  • Selam bend bu monitorden almayi dusunuyorum ekran kartim gtx480 acaba bir sorun cikarir mi? Cunku ebayde monitorlerin sayfasinda daha dusuk modeller var fakat gtx480 yazmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sametyilanci

Selam bend bu monitorden almayi dusunuyorum ekran kartim gtx480 acaba bir sorun cikarir mi? Cunku ebayde monitorlerin sayfasinda daha dusuk modeller var fakat gtx480 yazmiyor.

http://www.overclock.net/t/1291882/1440p-and-above-gaming-club-1440p/0_50

yabanci bir forumda kurduğum klupte 3 tane 480 kullanicisi var

6 470 ve 5 tane de 460...

Sorunsuz calisir
  • quote:

Orijinalden alıntı: iARDAs

quote:

Selam bend bu monitorden almayi dusunuyorum ekran kartim gtx480 acaba bir sorun cikarir mi? Cunku ebayde monitorlerin sayfasinda daha dusuk modeller var fakat gtx480 yazmiyor.

Sorunsuz calisir

Tesekkurler.Bu monitorlerin galiba fiyati artti 2-3 ay once yine bakmistim daha ucuzdular 30 dolar kadar artmis fiyatlar herhalde talep cok :)) Ben bu monitoru photoshop ve adobe premiere kullandigim icin renk acisindan almayi dusunuyorum.Pc de oyun oynamam.Sizce ozellikle fotografcilik acisindan alinmaya deger mi?
  • quote:

quote:

quote:

Sorunsuz calisir

Tesekkurler.Bu monitorlerin galiba fiyati artti 2-3 ay once yine bakmistim daha ucuzdular 30 dolar kadar artmis fiyatlar herhalde talep cok :)) Ben bu monitoru photoshop ve adobe premiere kullandigim icin renk acisindan almayi dusunuyorum.Pc de oyun oynamam.Sizce ozellikle fotografcilik acisindan alinmaya deger mi?

Bu monitörlerin panelleri 8 bit (16.7 milyon renk) olduğu için bence 10 bit (1.07 milyar renk) olanlar daha işinize yarayacaktır fotoğrafçılıkta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: apollonx

quote:

quote:

quote:

Sorunsuz calisir

Bu monitörlerin panelleri 8 bit (16.7 milyon renk) olduğu için bence 10 bit (1.07 milyar renk) olanlar daha işinize yarayacaktır fotoğrafçılıkta.

Tesekkurler.Fakat 10 bit color monitorler epey pahaliymis.Pzallikle Eizo'lari cok tavsiye ediyorlar ama 1500-2000 Euro civarinda bu da beni epey asiyor.Galiba koreli amcalara kalacam yine.Bakalim artik 2 tane birden verecem sparis.Ayrica bu monitorlerinde 10 bitligi varmis 30 inc olani 750 dolar.Biraz daha bakiyim belki onu alirim.
  • quote:

Tesekkurler.Fakat 10 bit color monitorler epey pahaliymis.Pzallikle Eizo'lari cok tavsiye ediyorlar ama 1500-2000 Euro civarinda bu da beni epey asiyor.Galiba koreli amcalara kalacam yine.Bakalim artik 2 tane birden verecem sparis.Ayrica bu monitorlerinde 10 bitligi varmis 30 inc olani 750 dolar.Biraz daha bakiyim belki onu alirim.

Renk olarak LCD'lerden farklı bir renk sıkalası yakalayamazsın, bende şuan LG'nin 1080p 8 bit IPS panelli led monitörünü kullanıyorum, bundan önceki yine LG TN panel lcd'den sonra bir fark hissetmedim. Hissettiğim tek fark IPS panelden dolayı sağdan soldan bakmalarda görüntü kaybının olmaması. O yüzden fotoğrafçılık ile uğraşıyorsan 10 bit panelleri araştır, eizolar çok kalitelidir ama pahalıdır o yüzden ele, 30" 10 bit panelleride bir araştır, eğer kullananlar memnunsa biraz daha para ekleyip almak sizin için mantıklı olabilir.
  • Dell in ki var ama oda 1800 tl

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Deller cok pahali malesef

Bende bu yuzden Kore monitoru aldim. yari fiyatindanda daha aza geldi.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.