Şimdi Ara

==BATERİSTLER VE BATERİ ÇALMAYA HEVES SALANLAR BUYRUN== (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
412
Cevap
17
Favori
254.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Rica ederim.

Başka sorularınız olduğunda öğrendiklerimden elimden geldiğince size cevap vermeye çalışırım.

Başka sorularınız olduğunda çok özel değilse buradan yazışalım ki cevaplarımızdan başka arkadaşlarda yararlanabilsinler.

Hoşçakalın
  • meisida kullanıcısına yanıt
    Bugün tüneldeki Zuhal Müzik mağazasına gittim. RLinkteki resimde kayıtlı 6 inç ebadında pad görme imkanım oldu. Baget ile yüzeyine vurdum. Klasik kauçuk padlere göre bir miktar daha yumuşak. Başlangıç için bana yeterli geldi. Başka padler de var ama bu dikkatimi çek

Ayağıyla beraber 70 TL olduğunu öğrendim.

PAd kısmı ayağından ayrılabiliyor.

Ayağıyla beraber oldukça hafif geldi.

Bu ürün maalesef online satış sitelerinde yok. Ödeme yapılınca karşı ödemeli olarak kargo ile yollayabiliyorlar.

http://hizliresimyukle.com/image/f5k
  • ghostrider815 G kullanıcısına yanıt
    Pad'in fiyatı iyiymiş ,bende biraz araştırayım üstü kauçuk bir şey sipariş edeyim. Teşekkürler :)
  • meisida kullanıcısına yanıt
    Mağazadaki insanlar düzgün kişiler. Zuhal müzik mağazasını telefonla arasanız ve parasını gönderirseniz, size karşı kargo ödemeli yollarlar muhtemelen.

Mağaza teli 0 212 249 85 10
  • Forumdaki bu konu seneler önce açılmış. Ben de bir bateri öğrencisiyim ve benim gibilerle tecrübelerimi paylaşmak ve buraya yazacak insanların tecrübelerinden de faydalanmak istiyorum.
    Bateri çalmaya başladığım son1 yıllık süreçte ritim sonrası atak (fill in) ları ve trampet (snare) ve tomlar üzerinde gezinerek yapıyordum. Yavaş yavaş kick el kombinasyonum artınca ataklara kick ile de ekleme yapmaya başladım ve güzel sonuçlar ortaya çıktı. Geçen gün you tube kanalında gördüğüm bir atağı paylaşmak isterim.

8' lik hi hat düzeninde çalınan bir ritimde "1 ve" 2 ve" kısımlarını ritimle geçtikten sonra metronumun 3 bip i ile beraber RLK RLK RL vurduğunuzda ölçünün 2. yarısında atak yapmış oluyorsunuz.
    R dediğim sağ el ile trampet zil veya tomlardan birine vurmak
    L dediğim, sol el ile trampet zil veya tomlardan birine vurmak
    K ise ayakla kick pedalda vurmak.
    R veya L vuruşta eğer zile vuracaksanız aynı anda kick pedalada vurursanız daha güzel oluyor.
    Takip eden herkese bol müzikli günler

• Bu başlığa rağbet yok ama bir süre daha paylaşıma devam edeceğim. Belki birilerinin dikkatini çeker burada sohbet imkanı yaratabiliriz;

Geçenlerde öğrendiğim bir ritmi atak olarak kullandığımda güzel ses çıkıyor. Paylaşmak isterim;

4/4' lük ölçüde 16 tane 1/16' lık vuruşla atak yapılacak.

Sırası ile

RRLR RLRR LRRL RRLL

R=Sağ el
    L= Sol el

Sol el trapmette (snare), sağ eli ise tomlara vurduğumuz daha etkili oluyor
    Sağ eli de trampete vuracaksak eğer, sol eli düşük şiddette (düşük tuşede) sağ eli ise daha yüksek şiddette (yani aksanlı) vurduğumuzda da güzel bir atak oluyor.
    Tabi son 16' lık L vurduktan sonra ritme döndüğümüzde ilk vuruşumuz crash zil e olması iyi olur.
  • 3 senelik davulcuyum hala su vurus olaylarini cozemedim 4/4 luk falan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tarja Turunen kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Bu başlığa ilgi gösterdiğiniz için teşekkürler.

Ben cep telefonuma marketten metronom programı indirdim.

4/4 lük çal şeklinde işaretlediğinizde bir ölçüde 4 tane bip sesi duyuluyor. İlk bip in tonu farklı oluyor. Diğer 3 bip in tonu ise ilkinden farklı oluyor. 4/4' lük demek aslında bir ölçü içinde eşit aralıklarla 4 tane bip duyulması.

Çalışmalarımı metronomla yapıyorum.

Siz nasıl etüd yapıyorsunuz?
    Bu konuya baya onceden yaziyordum. Metronomla antrenman devri bitti bende (aslinda hic bir zaman bitmez de yapmiyorum diyeyim) sarkilar uzerinden calisiyorum ben.

Ben daha 1 senedir bu işle uğraşıyorum. Her gün 45 dakika zaman ayırmaya çalışıyorum. Yarım saat etüd sonrasında evvelce trafiğini yazdığım şarkıları çalmaya çalışıyorum.
    Hangi parcalar? Sorularin varsa yardimci olabilirim

• Cure, love song,
    3 doors down, here without you, looser
    Natalia Merchant, Carnival,
    Frey, how to save a life
    RHCHP, californication
    Portishead, Roads,

Ben genelde rock veya soft rock müzik sevdiğim için bu tarz şarkılara yöneliyorum.

Arada ders aldığım biri var. Ona gidiyorum.

Evde elektronik bateri var. Onda çalıyorum. Fırsat buluncada studyoya gidiyorum.

Siz bir grupta çalıyormusunuz?
    3-4 grupta caldim ama baya kisa sureli okul falan engel oluyor tarzlar uyusmuyor falan.gecen sene okul grubumuz vardi yarismaya katilamadik sonra herkes dagildi zaten

Grup oluşturma işi bayağı sıkıntılı. Müzik zevkleri farklı herkesin. Herkes aynı seviyede enstrümana hakim olamıyor. Sonuçta sıkıntı epey sıkıntı olabiliyor.
    Katiliyorum.yasiniz kac

• 38 yasindayim. Siz kac yasindasiniz

• Abi ben 18 yasimdayim

• Ne guzel erken baslamissin. Ileride yari profesyonel olursun. Keske bende erken baslasa idim.

• Ankara 'da olan varsa eski grubumu yeniden oluşturuyorum ekipman sorunu olmayan baterist arkadaşlar mesaj atabilirler
  • quote:

Orijinalden alıntı: madluck06

Ankara 'da olan varsa eski grubumu yeniden oluşturuyorum ekipman sorunu olmayan baterist arkadaşlar mesaj atabilirler

Hangi tarz

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.