Şimdi Ara

SAMSUNG NP700 G7C KULLANICILAR KULUBÜ (136. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.750
Cevap
22
Favori
145.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Konusu geçti mi bilmiyorum, sormak istedim. Bu cihaz EGPU (harici ekran kartı) destekliyor mu? Deneyen uğraşan oldu mu veya bilgisi olan? BIOS ile alakalı bir işlem yapılması gerekiyor mu vs.? Bana detaylı bilgi verebilecek birileri varsa çoook memnun olurum, teşekkürler

Thunderbolt girişi şartmış, maalesef cihazımızda bu giriş yok, heyecanımın kısa sürmesi... İyi akşamlar herkese

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Opus Diabolicum -- 1 Haziran 2016; 20:35:16 >
  • beyler merhaba arkadaşımda bu pc var format atıcaz fakat driverlarına baktım hep windows 7 için 10 yüklesem bu programlarını kullanabilirmiyiz modeshift vs ?
  • ReflexAction kullanıcısına yanıt
    Yahu bunun driver'ları nerede? SSD alsak koysak bunun içine, nasıl yapacaz? Bir yol yordam gösterin yahu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nicholai Hel

Yahu bunun driver'ları nerede? SSD alsak koysak bunun içine, nasıl yapacaz? Bir yol yordam gösterin yahu.

Windows 10 hemen hemen tüm sürücüleri otomatik bularak kuruyor.
  • Arkadaşlar bilgisayarını satmak isteyen ulaşsın...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar arkadaşlar,

Acaba istanbul içinde bu laptopa ait klavye tuşlarını ayrı ayrı satan var mıdır bildiğiniz ? Kargo mümkünse istanbul dışı hatta yurt dışı da olur. Enter tuşunun altındaki pimler kırıldı. Sürekli fırlıyor ve ben teknik servise laptop bırakmak istemyorum. Bu tuşu ayrıca nerdene bulabilirim ? Şimdiden teşekkür ederim
  • marknutt M kullanıcısına yanıt
    Enter tuşu... Nice cengaverleri telef ettin. Benimkisi de kırılmıştı ve tüm klavyeyi almayı kabul etmeme rağmen klavyenin temin edilme süresi bir ayı bulabilir denildiği için laptopu teknik servise bırakmak istememiştim. Sadece enter tuşu takılacak diye laptopu servise bırakmak ve bir ay gibi bir süre beklemek mantıksız gelmişti. Samsung'un kendi sitesinden biriyle görüştüm, bırakmanıza gerek yok dedi. Sonra Türkiye'de yaşadığımı söyledim, oraya karışamıyoruz, farklı bir aksiyon alabilirler dedi.

Uzun vadede klavyede beş-on tuşta benzer mandal sorunu yaşanıyor. Ne kadar titiz kullanırsanız kullanın.
  • ekran kartı artık kaldırmıyor oyunları. yeni notebook almakta çok pahalı ekran kartı değiştirme şansı var mı? varsa nerden nasıl temin ediliyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: edwardweo

ekran kartı artık kaldırmıyor oyunları. yeni notebook almakta çok pahalı ekran kartı değiştirme şansı var mı? varsa nerden nasıl temin ediliyor?

ssd hard disk ve ram takviyesi yaptınız mı ?
  • yapmadım hocam ama ekran kartı güncel oyunlarda sınıfta kalıyor maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: edwardweo

yapmadım hocam ama ekran kartı güncel oyunlarda sınıfta kalıyor maalesef.

Ekran kartının güncel oyunlarda sınıfta kaldığı sonucuna nasıl ulaştınız merak ediyorum doğrusu.
    Çok iyi bir bilgisayar. Ccleaner, disk birleştirme gibi yöntemlerle işletim sistemini destekleyin.
    Ram ve ssd hard disk takviyesi de faydalı olacaktır
  • mesela witcher 3 ve fallout 4 gibi oyunlarda min. sistem gereksinimlerinin altında işlemci ve ekran kartı olduğunu gösteriyor (oyunları alıp denemedim ama).

bilgisayarımda kayıtlı oyunlarda da (örn. skyrim) 60fps ile başlayıp biraz oynadıktan sonra 20-25fpsye düşüyor. (bu sanırım notebook temizliğinin yapılmaması ve termal macunların yenilenmemesi nedeniyle gerçekleşiyor.
  • Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 4 yıldır kullandığım bu laptopta şimdilerde bir sorunum var. Daha önce de yaşadığım ve birden bire başlayıp, birden bire sona eren bu problemi yeniden yaşamaya başladım. Fakat bu sefer düzelecek gibi görünmüyor. Neyse, sorun şu.

Bilgisayarımdaki bütün oyunlar donmaya, takılmaya başladı. Bu sorun birden bire başladı. Önceden hiçbir takılma olmadan oynayabildiğim oyunları, artık 5-6 FPS ile oynayabiliyorum. Aslında oynayamıyorum. Çünkü aşırı donma var. Oyunlar dışında, benim farkedebildiğim bir donma ve takılma yok. Oyun oynarken ya da başka şeyler yaparken ısınma problemi de yok. Görünen tek sorun, oyun açtığımda donmaların yaşanması.

Dün ilk kez laptopun içini açıp döktüm keşif için. GPU ve CPU'ya ulaşmayı umuyordum ama ne yaptıysam arka ana kapağı sökemedim. (Tek vida ile sökülen kapaktan bahsetmiyorum.) Bir işe yaramadı, tekrar kapadım.

Buna benzer bir sorun yaşayan var mı? Ya da görüş bildirecek olanlar varsa, sevinirim. Bu durumun kaynağı ne olabilir sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba arkadaşlar
    sol ekran kartında ısınma problemi yaşıyorum, oyunlardayken.
    " w " " a " " s " " d " tuşlarında dahi hissediliyor ısınma.
    Kaç derecelik bi ısı normal kabul edilir.
    ben ekran kartı ısısını hangi programla ölçebilirim.
    saygılar
  • karahisarlı K kullanıcısına yanıt
    en fazla 85 derece olmalı daha fazla ısınıyorsa fanların temizlik zamanı gelmiştir.
    Linkteki programla ısı, fps, hafıza kullanımına kadar detayları görebilirsin.

http://download.msi.com/uti_exe/vga/MSIAfterburnerSetup.zip
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maxsi

en fazla 85 derece olmalı daha fazla ısınıyorsa fanların temizlik zamanı gelmiştir.
    Linkteki programla ısı, fps, hafıza kullanımına kadar detayları görebilirsin.

http://download.msi.com/uti_exe/vga/MSIAfterburnerSetup.zip

çok teşekkür ediyorum ama bu programda nasıl anlayacağz ekran kartı sıcaklığını,
    bi de soldaki ekran kartı

• karahisarlı K kullanıcısına yanıt
    alt ekranda yazmış ya hocam (gpu sıcaklığı 58) oradan takip edin en yüksek sıcaklığı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maxsi

alt ekranda yazmış ya hocam (gpu sıcaklığı 58) oradan takip edin en yüksek sıcaklığı.

teşekkürler, cpu ile karıştırdım.
    sayggılar
  • peki sol fan bölümünden daha fazla ısınma olması normal midir ?
  • Bu laptopın ekran kartını değiştirebiliyor muyuz ?
    Değiştiren oldu mu ?
  • 
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.