Şimdi Ara

2. el alfa romeo 147 alınır mı? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
162
Cevap
6
Favori
201.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir kaç fotoğraf ile ortamı renklendirelim.
     2. el alfa romeo 147 alınır mı?

• Selam önümüzdeki hafta içerisinde arabamı değiştiriyorum inş param hazır sayılır : 24-25 lira gibi bir param var... 147lere bakıyorum ama Progression paketimi yoksa Distinctive paketimi daha yüksek donanımlı...

Birde genelde 2006-2007 lere bakıyorum 50bine gelmil yada o civarda arabalara... Bakmam gerektiğini düşündüğünüz detaylar var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chaari_H600

Selam önümüzdeki hafta içerisinde arabamı değiştiriyorum inş param hazır sayılır : 24-25 lira gibi bir param var... 147lere bakıyorum ama Progression paketimi yoksa Distinctive paketimi daha yüksek donanımlı...

Birde genelde 2006-2007 lere bakıyorum 50bine gelmil yada o civarda arabalara... Bakmam gerektiğini düşündüğünüz detaylar var mıdır?

Bende 147 leri araştırıyorum. Distincitive daha yüksek donanımlı paket. Benimde pek bildiğim yok ama başka bir ikinci el otomobil alırken dikkat edeceğin hususlara artı olarak. Alt takımlara ve Motordaki Varyatör denilen parçaya bakman gerek.
  • Şu anda Marea Kullanıyorum fakat 147 çok çok iyi görünüyor fakat 2004 model 15- 18 bin arası bir 147 sizce alınırmı nedersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emraheren -- 14 Ocak 2010; 19:35:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emraheren

Şu anda Marea Kullanıyorum fakat 147 çok çok iyi görünüyor fakat 2004 model 15- 18 bin arası bir 147 sizce alınırmı nedersiniz.

Ben 307 düşünüyordum vazgeçtim. Vallahi bir çılgınlık yapıp alacam Yaza Allahtan birşey olmazsa Ayrıntılı bir test hazırlarım o zaman size
  • ARKADAŞLAR MERHABA ÇOK ACİL ALFA 147 BULDUM ALMAK İSTİYORUM FAKAT BENZİN YEDEK PARÇA DURUMU BENİ YAKAR MI DİGER ARABALARDAN FARKI NEDIR ÇOK BI FARK VAR MI ALYİİMMMMMM Mİİİİ ARAÇ 2004 MODEL 20000 TL ÇOKKKKKKKKKK GÜZEL BI AŞKA KAPILDIM LÜTFEN BANA YARDIMCI OLUNNN ACİİİİLLLLLLLLLL YOKSA HONDA JAZZ MI ALAYİM ??????
  • Insan askindan vazgecer mi hic? Bence alinabilir bir arac.

2.eli durgundur parcasi pahali olabilir... O kisimlarini bilemem zaten parcasi ucuz piyasasi iyi olsa bu arabayi o paraya alamazsiniz.

Unutmayin alfa avrupada bmw audi gibi itibar goruyor. Zaten sifir fiyati da oldukca yuksek
  • Insan askindan vazgecer mi hic? Bence alinabilir bir arac.

2.eli durgundur parcasi pahali olabilir... O kisimlarini bilemem zaten parcasi ucuz piyasasi iyi olsa bu arabayi o paraya alamazsiniz.

Unutmayin alfa avrupada bmw audi gibi itibar goruyor. Zaten sifir fiyati da oldukca yuksek
  • quote:

Orijinalden alıntı: imcenk

ARKADAŞLAR MERHABA ÇOK ACİL ALFA 147 BULDUM ALMAK İSTİYORUM FAKAT BENZİN YEDEK PARÇA DURUMU BENİ YAKAR MI DİGER ARABALARDAN FARKI NEDIR ÇOK BI FARK VAR MI ALYİİMMMMMM Mİİİİ ARAÇ 2004 MODEL 20000 TL ÇOKKKKKKKKKK GÜZEL BI AŞKA KAPILDIM LÜTFEN BANA YARDIMCI OLUNNN ACİİİİLLLLLLLLLL YOKSA HONDA JAZZ MI ALAYİM ??????

Yedek parça fiyatları yetkili servislerde oldukca yüksek ama tahmin ettiginiz kadar degil, Opel astra ile aynı seviyede veriliyor fiyatlar, büyükşehirlerde çıkma yedek parça bulunabiliyor.
    Yakın zamanda yakın arkadasıma 2006 50 bin km'de aldıgımız 147 için 3 adet klima sensörunu cuma günü 75 tl den aldık, sıralı lpg montajı yapıldı aşagı yukarı 22-30 krş şehiriçi tüketimi var, bodruma giderken 18 krş civarına indi. Jazz ile kıyaslanabilecek bir araç degil, civicle dahi kıyaslanamaz.

• Benim uzun süre araştırdığım araçlardandı alfalar. Ama varyatör denilen bela sorundan dolayı vazgeçtim almaktan.Googla veya foruma varyatör sorunu yazınca çıkar
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuncay altuntoprak

Benim uzun süre araştırdığım araçlardandı alfalar. Ama varyatör denilen bela sorundan dolayı vazgeçtim almaktan.Googla veya foruma varyatör sorunu yazınca çıkar

biz de almadan önce duymuştuk ama 2006 ve sonrası güncel kasa için de aynı sorunlara tanık oldunuz, yada duydunuz mu?
  • Motor ts tipi olan hepsinde var olarak biliyorum. Çok eski bir mesajda bir kullanıcı kendisinin sorunun çözüldüğünü. Varyatöre bir vana takıldığını falan yazmışdı ama geri dönüş yapmamış sorunla ilgili. Alfa bölümündeki arkadaşlarla da görüştüm sorun hepsnde var diyorlar. 50 bin km de bir trigel kayışıyla birlikte değiştiriliyor. Serviste 1200 liracık. 15 bin km sonra yine varyatör tamir ediliyor. Yani her 50 binde varyatör değişecek ve ondan sonraki 15-20 bin km'de de tamir için masraf yapmak gerekiyor.
  • quote:

Motor ts tipi olan hepsinde var olarak biliyorum. Çok eski bir mesajda bir kullanıcı kendisinin sorunun çözüldüğünü. Varyatöre bir vana takıldığını falan yazmışdı ama geri dönüş yapmamış sorunla ilgili. Alfa bölümündeki arkadaşlarla da görüştüm sorun hepsnde var diyorlar. 50 bin km de bir trigel kayışıyla birlikte değiştiriliyor. Serviste 1200 liracık. 15 bin km sonra yine varyatör tamir ediliyor. Yani her 50 binde varyatör değişecek ve ondan sonraki 15-20 bin km'de de tamir için masraf yapmak gerekiyor.

15 bin km'dir kullanıyoruz lpg ayarları dışında henüz bir sıkıntı olmadı, olursa paylaşırım.

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ar ge -- 10 Mayıs 2010; 13:17:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Details

quote:

Motor ts tipi olan hepsinde var olarak biliyorum. Çok eski bir mesajda bir kullanıcı kendisinin sorunun çözüldüğünü. Varyatöre bir vana takıldığını falan yazmışdı ama geri dönüş yapmamış sorunla ilgili. Alfa bölümündeki arkadaşlarla da görüştüm sorun hepsnde var diyorlar. 50 bin km de bir trigel kayışıyla birlikte değiştiriliyor. Serviste 1200 liracık. 15 bin km sonra yine varyatör tamir ediliyor. Yani her 50 binde varyatör değişecek ve ondan sonraki 15-20 bin km'de de tamir için masraf yapmak gerekiyor.

15 bin km'dir kullanıyoruz lpg ayarları dışında henüz bir sıkıntı olmadı, olursa paylaşırım.

edit:imla

Sorun olduğu şöyle anlaşılıyormuş. Sabahları ilk çalıştırmada motor dizel gibi sesli çalışmaya başlıyormuş. Hatta çekişten düştüğünü söyleyende var. Kullandıkça bizi bilgilendirirseniz sevinirim. Alfa servisi ile de görüşmüştüm. Düzenli bir şekilde yağ değişimi ve bakımları yapılan araçlarda meydana gelmediğinisöyledi usta. Sırf bu sorun yüzünden çok temiz bir 156 yı almadım.

• Varyatör büyütülecek bir sorun değil. Zaten 60.000 kmde triger değişimi yapılır ve bu sırada varyatörde tamir takımı kullanılarak düzeltilir. Tamir takımı öyle yüzlerce lira tutan pahalı bir parça değildir 2 sene önce 40 lira falandı. Benim 2004 156yı bugün bakıma götürdüm. Sonraki bakıma trigeri varyatörü falan değişecek. Varyatör çekişi hissedilir şekilde düşürmez ama beygir kaybına yol açtığı söyleniyor. Zaten bu parça arabaya 15 hp katar ve bozulduğunda bu 15 hpnin kaçını kaybedersiniz bilemiyorum. Benim araçta artı olarak marş motorunun ilk çalıştırmada cızırdaması gibi bir sorun yapıyordu onuda bugün yaptırdım. 5 litre magnetech yağ, yağ filtresi, hava filtresi, marş motoru tamiri, polen filtresi ıvırı zıvırı 316tl tuttu. Lpg ile sorunsuz kullanıyorum. Fiyat performans açısından alınabilecek en iyi araçtır. Üstüne tanımam. Zaten iç dizaynını, sessiz sürüşünü aynı model hondalarla kesinlikle kıyaslamayın bile. Aracımı periyodik bakım dışında servise götürmüyorum. Maşallahı var.

• arkadaşlar ben 147 yi aldım bu fiata bu lüx hiçbiryerde bulunmaz bıkere sürüş keyfi mükemmel inanılmaz bı araçmış kullanan alfacılara söylüyorum herkes kazasız belasız kullanmak allah nasip etsin alacaklara söylüyorum alırken değil ama kesin satarken pişman olunacak bir araç saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: imcenk

arkadaşlar ben 147 yi aldım bu fiata bu lüx hiçbiryerde bulunmaz bıkere sürüş keyfi mükemmel inanılmaz bı araçmış kullanan alfacılara söylüyorum herkes kazasız belasız kullanmak allah nasip etsin alacaklara söylüyorum alırken değil ama kesin satarken pişman olunacak bir araç saygılar

Hayırlı olsun kazasız sürüşler dilerim.
    Ama bu arada fotoğraf isteruk
  • BEYLER 147 ALACAKLAR İÇİN 237 TL LİK BENZİN ALDIM 58 LİTRE YANİ ŞİMDİ BAKIYORUM KAÇ KM YAPACAĞIM ŞEHİR İÇİ SONRA SIZE AKTARACAĞIM AMA ŞİMDİLİK İYİ GİDİYOR SANKİ 600 OLACAK GİBİ ....
  • Hocam sürekli 2000 rpmyi geçmeden (yeri geldiğinde tabi basıcan) kullanırsan 600-650 görür. Amcaoğluda bu arabadan kullanıyor lanet İstanbul trafiğinde evet tabii fazla yakıyor ama karizma bir araba ve basınca iyi kaçıyor namussuz. Alfa başka hocam bir de şimdi olduk 40 küsür, önceden Alfalar Lancia motoruyla gelirdi, ne motordu nlar çok ciğerliydi rahatlıkla az bir tuning ile 300 Beygir oluyordu yer gök inletiyordu
  • Test sonucunu bekliyoruz
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.