Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (301. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
30.130
Cevap
530
Favori
1.260.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 299300301302303
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cevabınız için teşekkürler. evdeki radyatörlere bakayım dedim bu akşam gördümki 2 tanesi vanadan damla damla su kaçırıyor sebebi de bizim ufaklık üstüne basıp camdan bakıyor, bu durumda termostatik vana konusu bir iki sene daha olmayacak gibi. rev24rf alıp konfor ve birazcık ekonomi yakalamayı hedefliyorum. satıcı olarak öneriniz nedir internet üzerinden nerden alayım? tekrar teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Hocam tekrar kolay gelsin,
    Binanın kombi işlerini yapan kişi ile görüşüyorum binanın kombilerini o takmış.
    Diğer katlara "Wiessmann Vitodens 100-W" takmış çok iyi bunu takalım hiç bir sıkıntı yaşamazsın diyor.

26 Kw 22400 Kcal/h bir cihaz ev de 80m2. yalıtımlı ara kat.
    Elektrik işlemleri hariç tüm işlemler için 3600TL istiyor.
    Kombiyi dışarıdan alırsam da 850TL (Bağlantı, Proje vb.) istiyor.
    Bu işlerdeki ortalama fiyatları hiç bilmiyorum ama bana çok pahalı geldi.

Kombi ve fiyatlandırmada bir yorumun var mıdır. Ne tavsiye edebilirsin?

http://www.viessmann.com.tr/tr/konut/gaz-yakitli-kombi/gaz-yakitli-yogusmali-kombiler/vitodens-100w.html

• arifay1980 kullanıcısına yanıt
    vitodens 100w eski bir kombi ama arayüz değiştirdi yani teknik özelliklerini değiştirdi piyasadaki son versiyonunun modülasyon aralığı geniş
    %17 - %100 aralığında modülasyon yapıyor,ama bu kombiye modülasyonlu oda termostatı ve dış hava sensörü takılamıyor her viessmann kombide olduğu gibi fiyatı da en az 2700lira civarında
    önerdiğim premix yoğ kombiler vitodens 100 ile aynı performansta çalışır ve aynı uzun ömürde olur ve sıkıntı yaşamazsın
    illaki pahalı kombi istiyorsan vaillant 296 veya 286 al en azından modülasyonlu oda termostatı ve dış hava sensör desteği var sıcak su gücü 30kW ve de modülasyon aralığı geniş sayılır

ben her zaman öncelikle f/p premix yoğ kombiler öneririm sonuçta biliyorum pahalı kombilerle aynı performansta çalışır tecrübeyle sabittir

tercih senin
    S.a disintegration hocam daha once yazismistik sizinle lakin gaz firmasindan dolayi abonelik gecikti bizim şimdi yeniden bazi firmalardan teklif alacaz evde toplam 11 mt petek var kombi olarak ECA Confeo Plus ya da Boss Clas 6000 düşünüyoruz yogusmaliyi fiyatindan ve gider sorunundan dolayi düşünmüyoruz. ECA nin diger kombilere gore biraz daha sesli Boch'un ise daha az sesli calistigini soylemistiniz.Bu iki kombinin arasinda yakit tuketim degisir mi.
    Birde kışın her odayı kullanmiyoruz toplamda 7-8 mt petek ancak kullaniyoruz 24 kw yeterli olurmu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mavihisar42 kullanıcısına yanıt
    a.s

7-8mt için 24kW yeterli olur ama 11mt tam sınır değerde olur bence kullanmadığınız peteklere ve kullanacağınız kombiye en yakın birkaç peteğe termostatik vanalar taktırın
    olurda kullanmadığınız petekleri açarsanız en azından bu petekler ısındığı zaman odanın sıcaklığı istenilen dereceye geldiğinde petek kısılır ve kombiye ek yük binmez
    dolayısıyla kombi kısmi yükte çalışır ancak bu şekilde fazla petek metrajıyla kombiyi rahatlatabilirsiniz
    kullandığınız peteklerde mutfaktaki petekle beraber birkaç peteğe de termostatik vanalar taktırabilirsiniz

eca confeo plus ve bosch class 6000w ikisinide öneririm iki kombinin de komponentleri kalitelidir
    kombi evin içinde olacaksa ve sessiz olmasını istiyorsan bosch class 6000w daha iyi seçenek çünkü gerçekten sessiz çalışıyor

bosch class 6000w nin yanında bosch cr 10 modülasyonlu oda termostatı öneririm kombi oda sıcaklığına göre modülasyon özelliğinde çalışır bu şekilde daha iyi randıman alırsın
    kombiyi 60c ye ayarlarsın ev ısındıkça kombi kademe kademe kazan sıcaklığını düşürür
    cr 10 un kombiye yakın bir yere bağlatma evin genel derecesini yansıtabilecek referans bir nokta, ve o noktada termostatik vana olmamalı başka odada olabilir
    oda termostatı ve termo vana aynı odada olmaz farklı odalarda olabilir

http://www.bosch-climate.com.tr/bosch-urunler/kumanda-uniteleri/inside-temperature-controls/cr-10.html

bosch class 6000w yanında bosch cr 10 modülasyonlu oda termostatı çok iyi bir ikili olur pişman olmazsın

• ECA CONFEO PLUS in suyu stabil tutamadigini okumustum yeni cihazlarinda da bu sorun devam ediyor mu?
    Kombi icin hangi Metal baglantilarina ihtiyacimiz var set halinde satilir mi
    Metal olani takmamizin amaci sirkulasyonu hizlandirmakmidir birde antreye termostatik vana takmalimiyiz ilginiz icin sağolun

bu sorun ortadan kaldırıldı, üretim yılı 2015 ve 2016 olacak bu kombiyi alırsan kutunun üstünde barkod numarası var eca müşteri hizmetlerini arayıp teyit ettirmelisin

tam geçişli vana ve filtreler her markada var genellikle set halinde satılmaz tam geçişli filtreli küresel olarak birleşik olanlar da var
    tam geçişlilerin iç çapı daha büyük sirkülasyona yardımcıdır
    koridorda petek varsa termostatik vana taktırma oda termostatı taktır tabii koridor soğuk olmuyorsa

filtreli küresel vana (tam geçişli ve birleşik)

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU] KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 1 Ekim 2016; 0:29:27 >

• Merhabalar,

Basitçe bir fiyat/performans kombisi rica ediyorum.

Kombinin kullanılacağı ev özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ev 160m2 ancak genelde salon ve bazı odalar kullanılmadığı için genel kullanımı 100m2 diyebiliriz.
    Dış yalıtım mevcut.
    Kombi balkonda olacak ve etrafına yatılımlı bir dolap yaptırılıcak.

Genelde yoğuşma kombi önerilse de yoğuşma sonucu çıkan suyun tahliye borusun içerisinde donması sonucu sıkıntı yaşayanları gördüm. Balkonda kullanılacağı için mevcut durumun bizde de yaşanması endişesinden yoğuşmalı kombi tercih etmekte çekincelerim var. Bahsedilen durumun problem yartmaması için önderileriniz mevcutsa yoğuşmalı kombi tercih edebilirim.

Kombiyi online alışveriş sitelerinden birinde alacağım. İmkanlarımın oluşturduğu bütçe aralığı 1000 - 2500TL arasıdır.

Yukarıdaki mevcut durum için kombi tavsiyelerinizi iletirseniz çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkürler.

• kelfender2 K kullanıcısına yanıt
    Yoğ tahliye borusunu izolasyonlu kauçuk boruyla sarabilirsiniz veya balkon duvarını kazıyıp sıva altından tahliye giderine bağlayabilirsiniz. Borunun uzunluğu 1-2mt ise donma olasılığı az
    Evinize 24kW kapasitede kombi yeter
    F/p premix yoğ kombi 1600-2100lira
    Baymak duo tec
    Eca SCOT premix
    Airfel digifel premix
    Termoteknik logic (5yıl garanti)
    Bosch condens 2500w
    Buderus gb62

Konvansiyonel kombi 1100-1350lira
    Eca confeo plus
    Bosch class 6000w
    Airfel integrity (5yıl garanti)
    İmmergas alpha cb 24 tf (Koşulsuz 7yıl garanti)
    Baymak eco 24fi

Merhabalar,

Tavsiye için teşekkür ederim. boru 2mt de uzun olmayacaktır. İzolasyonlu boru ile sorun olmayacağını belittiğinizden bir yoğuşmalı kombi almaya karar verdim. Zaten her fırsatta yoğuşmalı tavsiyesinde bulunmuşsunuz. Çorum da kullanılacak kombi.

Fiyatlar 3 aşağı 5 yukarı aynı gibi. Gönderdiğiniz ürünlerden

1.Baymak duo tec
    2.Eca SCOT premix
    3.Airfel digifel premix
    4.Termoteknik logic (5yıl garanti)
    5.Bosch condens 2500w
    6.Buderus gb62

Siz sonsuzluk açısısandan hangisini tercih ederdiniz veya yukarıdakilerden tercih sıralamanız nasıl olurdu?
    Bir de ücret verilerek granti uzatma kampanyası mevcut olan bildiğiniz bir marka mevcut mudur?

Teşekkürler tekrardan.
  • kelfender2 K kullanıcısına yanıt
    Yazdığım kombilerin hepsini öneririm bence çorumda ilgili markaların servisini araştırın
    Hangisi evinize yakın hangisi daha iyi faaliyet gösteriyor...vs doğru kombi tercihi kadar doğru servis te önemlidir
    Bir süre önce ailemin evine eca scot bağlattım müşteri hizmetlerinden bilgi aldım
    Kombinin garantisi başladıktan itibaren ilk 4ayda ekstra 3yıl garanti 400lira karta taksit yapılıyor ve üç adet bakım hediye
    Bakımlar kombinin standart garantisi üçüncü yıl bittikten sonra başlıyor,biz ekstra garanti yaptıracağız kombi 6yıl garantili olacak bütün parçalar garanti kapsamında

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    s.a hocam Doğalgaz firmasından 2 Katlı bina için 8000 TL fiyat aldık Ücrete Tabi olan kalemler şu şekilde
    1.Kat 28 Kw ECA Confeo Plus ya da (wiessmann hermetik kombi takılabilr dedi)
    2.Kat 24 Kw Baymak İdee
    Bağlantı elemanları Metal olcak
    Tesisat Temizliği
    Kalorifer Tesisatı Tadilatı
    Sıcak Soğuk Su Tadilatı
    Doğalgaz İç Tesisatı
    Doğalgaz Kolon Tesisatı
    Elektrik Menfez
    İşçilik
    İki daire için bütün Sizce Bu fiyat Nasıl Wiessmann kombiyi önerirmisiniz Hayırlı Çalışmalar...
    A.s
    1.kat net kaç m2 neden 28kw hermetik kombi takıyorlar
    İşin içinde sıfırdan kalorifer tesisatı yoksa ve petekler yoksa fiyat pahalı
    Baymak idee olur ama bu kombinin lcd ekranı yok yanında mutlaka baymak idee oda termostatı gerekir
    Lcd ekransız bir kombi öneriyor idee oda termostatı ile ekran görevi görecek
    Baymak idee oda termostatı olmadan baymak idee alma

1.kat net 120m2 11-12 mt petek var bu yüzden 28 istedik
    2. kat da aynı fakat daha önce de söylemiştim kışın odaların hepsini kullanmıyoruz birde yukarının ısı kaybı çatıdan dolayı fazla
    bu yüzden yoğuşmalı takalım diyoruz+Baymak İdee de şuan 500 TL değerinde elektrik süpürge kampanyası var bundan yararlanalım istiyoruz
    Evde Mevcut Kalorifer Tesisatı ve petek var şimdiye kadar katı yakıt kazan ile ısınıyorduk
    Baymak İdee'yi Oda termostatı olmadan kombi üzerinden kullanamıyor muyuz
    baymak idee ilk çıktığında ben taktırdım düğmeleri çevirmeli ve lcd ekran yok kullanmak çok zor bu başlıkta resimleri var
    kombi arızaya geçtiğinde ekran olmadığı için bunu anlayamazsın ama baymak idee varsa bunu oda termostatının ekranından görürsün
    ekransız kombi olmaz
    https://forum.donanimhaber.com/m_119969154/tm.htm

baymak idee oda termostatı pahalı değil 150-160liraya bulursun ayrıca modülasyonludur kombiye oda sıcaklığına göre modülasyon yaptırır

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

28kW eca confeo plus verimsiz bir kombi haberin olsun ayrıca viessmann vitopend te öyle 8000tl fiyat içinde bence 28kW kombi taktıracaksan baymak lambert lpy 28 taktır veya 31kW termoteknik logic hem premix yoğ hem fiyatı uygun sanırım konyadasın termoteknik in servisi var ayrıca logic yıl sonuna kadar 5 yıl garanti

http://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-baymak-lambert-lpy-28-fi-fiyati,3106833.html
    http://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-termoteknik-logic-31-35-fiyati,5105523.html

veya en kötü ihtimalle yarım yoğuşmalı bir kombi taktır

baymak lambert attivo 31kW
    http://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-baymak-lambert-attivo-31-fiyati,775757.html

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Merhaba
    aşağıdaki yerlerden gıda çarşısından tam geçişli vana filtre ve danfoss ra2000 alabilirsiniz 2-3hafta önce bende aldım
    Akteknikte her ikisi var tesa da vana filtreler satılır
    Danfoss ra 2000 ve tam geçişli vana/filtre:
    http://www.akteknik.com/
    Tam geçişli vana/filtre
    http://www.tesaltd.com

Petek metrajınız bence az koridor 8m2 büyük bir alan ve petek yok en yakın odadan ek hat alıp ilave hat çektirebilirsiniz 100cm petek ilavesi olursa iyi olur
    Condens 2500w için bosch cr10 modülasyonlu oda termostatı bence şart
    Kombi daha stabil çalışıyor
    Kombi 2000lira
    Danfoss ra 2000 tanesi 50lira
    İşçilik değişken 500-800lira
    Proje 250-300lira
    Tam geçişli vana filtreler 40-50lira
    Dolap 100lira

yardımlarınıza tesekkurler.

Koridora petek ekletme öneriniz oldukça onemliydi, Bunu dışında kombi altı bağlantı seti önerileri de görmüştüm forumda , ancak sizin göruşünüz nedir.
    radyator ve su tesisat boruları balkonda sıva altı geliyor kombi koyulacak yere bu konuda öneriniz olabilir mi? model marka fiyat tedarik vb gibi
    tesekkurler

• moon7 M kullanıcısına yanıt
    tesisat sıva altı gidiyor olabilir ama radyatör bağlantıları sıva üst koridora en yakın odanın peteğinden (T) bağlantısı ile ek hat alıp o odanın süpürgeliğinden 20mm pprc borularda hattı götürün
    duvarı delin iki boruyu koridora çıkartın,koridorda istediğiniz noktaya yeni radyatörünüzü çapraz bağlatın
    tesekkurler
    kombi altı bağlantı seti olarak resimdeki gibi bir bağlantı mı olmalı KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]
    resimdeki eca metal bağlantı seti bazı eca kombilerin içinden çıkar

kombi bağlantı seti derken sanırım metal veya bakır(S) borulardan söz ediyorsunuz o borular genelde bulunmuyor önceki mesajda yazdığım tam geçişli vana ve filtreleri gıda çarşısından almanız yeterli

n11 de bir ara (S) metal borular + tam geçişli vana filtreler 1/2 & 3/4 satılıyordu bitti linkteki s borular hariç tam geçişli vana ve filtreleri bulabilirsiniz

http://urun.n11.com/yedek-parca/kombi-alt-baglanti-seti-metal-vanafilli-22-parca-P93457383

filtreli küresel vana (tam geçişli) 1/2 ve 3/4

• 
Sayfa: önceki 299300301302303
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.