Şimdi Ara

Dabbe Bir Cin Vakası Gerçek Mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
3
Favori
100.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hasan Karacadağ’ın senaryosunu yazıp, yönettiği ‘Dabbe: Bir Cin Vakası’ filmi, 3 Ağustos’ta UIP’nin dağıtımıyla Türkiye ile birlikte Avrupa ve Uzakdoğu sinemalarında da vizyona girecek.

Ankaralı Ceyda T. ve ailesinin yaşadığı ve halen esrarını koruyan 7 dehşet gecesi Hasan Karacadağ tarafından, ‘Dabbe: Bir Cin Vakası’ filmiyle sinemalaştırıldı. Dünyada ilk defa gerçek cin kayıtları olduğu iddia edilen görüntüler bu filme özel bir kurgu yöntemiyle dahil edildi.

‘Dabbe: Bir Cin Vakası’, Ceyda T., Sinan T. ve kızları Burcu T.'nin ani ve sebepsiz bir şekilde bedensiz bir varlığın saldırısına uğramalarını ve arkasındaki ürpertici sırrı gerçek görüntülere dayanarak anlatıyor. Türk psikiyatri tarihine ‘Ceyda T.’ kayıtları olarak geçen bu olaydan esinlenen film, Ceyda T. ve ailesinin söz konusu video görüntüleri ve adli kayıtlar ile kurgulanarak oluşturuldu.

‘Dabbe: Bir Cin Vakası’ filminin yönetmeni Hasan Karacadağ, “Ankara GATA Tıp Fakültesi’nde öğrenci olduğum yıllarda karşılaştığım bu özel vakanın, yıllar sonra tekrar peşine düştüm ve korku sinemacısı kimliğimle yeniden yorumlayınca beni bile ürperten bir film ortaya çıktığını gördüm. Ben her zaman insan gözü görüyorsa, kamera da görür anlayışına sahibim.Filmde gerçek cin görüntüsü içeren video kayıtları da kullandık” görüşünü belirtti.

• Sırf reklam için gerçek olduğunu sanmıyorum
  • Up
  • amerıkada bu tarz girişimler bir çok kez korku sinemasında yapılmıştır. filmin başında veya fragmanında gerçek kamera kaydı olduğunu bilir kişiler söyler genelde. bu bir pazarlama stratejisi sadece. cin diye birşey yoktur. hayali şeylere inanmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: helloween

amerıkada bu tarz girişimler bir çok kez korku sinemasında yapılmıştır. filmin başında veya fragmanında gerçek kamera kaydı olduğunu bilir kişiler söyler genelde. bu bir pazarlama stratejisi sadece. cin diye birşey yoktur. hayali şeylere inanmayın

Cinlere inanmamana saygı duyarım fakat kesin bir dille yoktur diyemezsin.
    Böyle olaylar dünyanın her yerine oluyor,zone reality tv izleme şansın varsa bu olaylarla uğraşan insanlar var.
    Ayrıca Kuran-ı Kerimde cinlerle ilgili ayetler var.
    Not:şakirt değilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANTİ BUG

quote:

amerıkada bu tarz girişimler bir çok kez korku sinemasında yapılmıştır. filmin başında veya fragmanında gerçek kamera kaydı olduğunu bilir kişiler söyler genelde. bu bir pazarlama stratejisi sadece. cin diye birşey yoktur. hayali şeylere inanmayın

Böyle olaylar dünyanın her yerine oluyor,zone reality tv izleme şansın varsa bu olaylarla uğraşan insanlar var.

..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helloween -- 19 Temmuz 2012; 23:53:24 >
  • quote:

quote:

Demek istediği sanırım, "bu diyarda cinler yoktur."
    Zone Reality'de işe yaramaz bir kanal. Geçen denk geldim, kadın evde şeytan var diye bağırıp çağırıyordu. Kadın sebebini söyleyince tırstım: Haç, yere düşmüş.
    Sonra uzmanlar falan geldi tabi, özel aletleriyle ruh seviyelerini falan saptadılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkefur -- 20 Temmuz 2012; 0:29:04 >

• Gerçek tabiki benim kaynım yaşamıştı bu olayı. Aynısı kaynımda da vardı.
  • Cinler var ve her kılığa da bürünebilirler. Ama bu filmde ki ne kadar doğru bilemem.
  • yukarı.
  • bu adam kadar boş bir adam daha var mıdır acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Domates Kızartması

bu adam kadar boş bir adam daha var mıdır acaba?

?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Domates Kızartması

bu adam kadar boş bir adam daha var mıdır acaba?

?

ilk filmi olan dabbeye büyük saygım var gayet korkutmuştur hatta japonyadan kazandığı paranın tamamını filme yatırmış bir adamdır ona saygım var ama sonraki 2 filmi neydi Allah aşkına? bu güzel görünüyor yalnız
  • Amaçları izleyici kitlesini artırmak.
  • saçmalamış
  • Çinler,ruhlar,şeytanlar bize görünemezler yoksa adil bir imihan ortamı olmaz görenler kesinlikle ağır şizofrendir gidin bilen hocalara sorun.
  • Beyler o değilde filmin fragmanı harbiden sağlam.Film öncesinde fragmanı gösterildi çoğu yerde izlemedim.Diğer filmlere göre daha başarılı olmuş gibi duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkefur

quote:

quote:

Demek istediği sanırım, "bu diyarda cinler yoktur."
    Zone Reality'de işe yaramaz bir kanal. Geçen denk geldim, kadın evde şeytan var diye bağırıp çağırıyordu. Kadın sebebini söyleyince tırstım: Haç, yere düşmüş.
    Sonra uzmanlar falan geldi tabi, özel aletleriyle ruh seviyelerini falan saptadılar...

Ve insanlar böyle saçmalıklara ciddi ciddi inanıyor öyle mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Dodge

Beyler o değilde filmin fragmanı harbiden sağlam.Film öncesinde fragmanı gösterildi çoğu yerde izlemedim.Diğer filmlere göre daha başarılı olmuş gibi duruyor.

Dabbenin ikinci filmi tam bir fiyaskoydu,ama bu güzele benziyor
    Çünkü filmde paranormal activity çizgileri var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cinler insanlara zarar veremediklerinden dolayı insanlar cinlerden üstün olduğundan dolayı doğru değildir.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.