Şimdi Ara

psikiyatrik ilaç karşıtıyım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
5.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

son zamanlarda çoğu arkadaşın olayı kafada bitirmek yerine ilaca başvurduğunu gözlemledim.

konuya bu tür ilaç kullanan arkadaşların katılmasını ve beraber bir rehber hazırlamamızı tavsiye ediyorum.yani ilaç etkisi oldu mu, bu süreçte neler yaşandı gibi.

ben de kullanıyordum bir ara 2 doza yükseldim daha sonra dedim yok olmaz bu böyle.sadece uyku için yardımcı ilaç kullanıyorum o da zorunlu.içmezsem uyuyamıyorum onu da atlatırsam çok iyi olacak.

bir de sinir kontrol sorunum var.bunun için ilaç kullanıyordum ama "Rileptid 6 mg kullandım 5 ay günde 15 saat uyuyodum beyin tümörü çıkınca bıraktık ilacı rahatsızlığın ne? " şeklinde bir mesaj alınca açıkçası tırstım ve bıraktım.bilmiyorum ne olacak bu sinir sorunum.

• Up.Bende merak ediyorum.

Bana da uyumamak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Purone

Up.Bende merak ediyorum.

Bana da uyumamak lazım.

bu sorunu yaşayan bir arkadaşım vardı.hangi bölüme gittiğini tam hatırlamıyorum beyinle ilgili bir şeylerdi sanırım hocam..
  • sinir sorunu ve her şeyi kafaya takma sebebiyle psikoloğa gitsem yararı olur mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doktor123

sinir sorunu ve her şeyi kafaya takma sebebiyle psikoloğa gitsem yararı olur mu

hocam psikiyatriste gitme de.

psikoloğa git, illaki rahatlatır seni.ama uzunca süre gitmen gerekiyor sanırım.bu konu hakkında soremi hocamıza pm at istersen.

gidince sinir ile ilgili kısmı paylaşırsan sevinirim
  • Arkadaşım :)) çokta tiryakisi olun demiyorum ama bir duble ateş suyu sinir sitres bırakmaz sende.. En azından o ilaçlardan daha az zararlıdır. Jack Daniels de öyle yaparmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black Wall Street

quote:

psikoloğa git, illaki rahatlatır seni.ama uzunca süre gitmen gerekiyor sanırım.bu konu hakkında soremi hocamıza pm at istersen.

haftaya çarşamba için randevu aldım bakalım ne olacak. Aynı zamanda sınava hazırlanıyorum bu yüzden çalışamıyorum doğru dürüst. Gelişmeleri paylaşırım hocam

• quote:

quote:

Devlet hastahanesi pisikiyatrileri işe yaramaz. Özeller ise 100 ila 150 dolar seans başı para alıyorlar.Tavsiye etmeden önce bu zorlukları da anlatırsan daha yararlı oluruz arkadaşa.Ayrıca şahsi görüşüm ben 1000 2000 dolar verdikten sonra özele benim yine piskolojim bozulacak

• quote:

Orijinalden alıntı: desperadotr

quote:

quote:

Devlet hastahanesi pisikiyatrileri işe yaramaz. Özeller ise 100 ila 150 dolar seans başı para alıyorlar.Tavsiye etmeden önce bu zorlukları da anlatırsan daha yararlı oluruz arkadaşa.Ayrıca şahsi görüşüm ben 1000 2000 dolar verdikten sonra özele benim yine piskolojim bozulacak

hocam psikolog seans ücretlerinden bahsedecektim ama o konuda tam bilgim olmadığı için yanlış bilgi vermek istemedim.işte burada siz devreye giriyorsunuz.ben ne psikoloğum ne de psikiyatristim yaşadıklarımızı burada paylaşalım ki bilgi verici bir konu olsun ben viski içmem rakı içerim

@Doktor123

eyvallah hocam inşallah yararına olur hadi hayırlısı

• Piyasadaki tüm ilaçların %90 'ından fazlasının yararından çok zararı var , antidepresanlar içlerinden en tehlikeli olanlar onun için en son çare olarak görün antidepresanları , günü kurtarmak için hemen ilaca başvurmayın , bazı rahatsızlıkları zamana , doğal akışına bırakın vücut kendi kendine gerekeni yapacaktır , çözümü doğal yollarda arayın derim ben
  • Bu herkesin elinde psikiyatrik ilaçlar olmasının en büyük nedeni fütursuzca ilaç yazan psikiyatristlerdir.
    Psikiyatriste gidip ''merhaba'' desen 5 kalem ilaç yazıp yolluyorlar.
  • Medikal pazar oldukça rekabet dolu bir ortam şu anda.Bir çok firma var.Binlerce ilaç.ve Hastalık gibi gösterilen bir çok gereksiz tanı çıktı ortaya hepsinede ilaç çıkıyor. Bir yerlerde Utangaçlık için bile tedavi ilaç olduğunu duymuştum.
  • Açmayın şöyle konular be. Fikirlerinizi kendinize saklayın bazı konularda. Normal bir insan zaten psikiyatrik ilaç kullanmaz ama forumda ne insanlar var gerçekten psikiyatr a ihtiyacı olanlar var. sizin yüzünüzden fobi edip gitmiyorlar psikiyatr a sorunlu sorunlu yaşıyorlar. lütfen dikkatli olalım şöyle konular açarken!
  • quote:

Orijinalden alıntı: manyaksbss

Açmayın şöyle konular be. Fikirlerinizi kendinize saklayın bazı konularda. Normal bir insan zaten psikiyatrik ilaç kullanmaz ama forumda ne insanlar var gerçekten psikiyatr a ihtiyacı olanlar var. sizin yüzünüzden fobi edip gitmiyorlar psikiyatr a sorunlu sorunlu yaşıyorlar. lütfen dikkatli olalım şöyle konular açarken!

Netten ne kadar anladınki milletin hasta olup olmadığını. Sen kahin misin..Pisikologlar bile binbir test yaparken sen kimsin bu kadar erken tanı koyabiliyorsun.Git yat uyu tadını kacırma milletin ..
  • quote:

quote:

Açmayın şöyle konular be. Fikirlerinizi kendinize saklayın bazı konularda. Normal bir insan zaten psikiyatrik ilaç kullanmaz ama forumda ne insanlar var gerçekten psikiyatr a ihtiyacı olanlar var. sizin yüzünüzden fobi edip gitmiyorlar psikiyatr a sorunlu sorunlu yaşıyorlar. lütfen dikkatli olalım şöyle konular açarken!

Netten ne kadar anladınki milletin hasta olup olmadığını. Sen kahin misin..Pisikologlar bile binbir test yaparken sen kimsin bu kadar erken tanı koyabiliyorsun.Git yat uyu tadını kacırma milletin ..

Forumda günde en az 10 tane intihar edicem konusu en az 20 tanede sosyal fobim var konusu açılıyor. Ben hiç bir şey anlamıyorum onlar söylüyor direk.

• quote:

quote:

quote:

Forumda günde en az 10 tane intihar edicem konusu en az 20 tanede sosyal fobim var konusu açılıyor. Ben hiç bir şey anlamıyorum onlar söylüyor direk.

Elbette açılacak bu tarz konular.
    Forum zibil gibi ergen kaynıyor ve hepside ergenliğin çoğu belirtisini üzerinde taşıyor.
    Ergenliği atlatmak için ilaca başvurmak ekstrem durumlar harici yanlıştır.
    Ergenlik ve bu süreçte yaşanan duygusal değişimler zaten insan anatomisi gereği normaldir.
    Ama sen bu ergen kişiyi zaten normal olan ergenlik davranışlarını sergilediği için kolundan tutup ilaç yazmaya meraklı bir psikiyatrist'e götürsen hiç yok yere bir ton ilaç doldurur eline ve zaten kimlik karmaşası yaşayan ergen kişinin daha da fazla kafasının karışmasına,daha küçük yaşta psikiyatrik ilaçlara alışmasına neden olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: anilxx92

quote:

quote:

quote:

Elbette açılacak bu tarz konular.
    Forum zibil gibi ergen kaynıyor ve hepside ergenliğin çoğu belirtisini üzerinde taşıyor.
    Ergenliği atlatmak için ilaca başvurmak ekstrem durumlar harici yanlıştır.
    Ergenlik ve bu süreçte yaşanan duygusal değişimler zaten insan anatomisi gereği normaldir.
    Ama sen bu ergen kişiyi zaten normal olan ergenlik davranışlarını sergilediği için kolundan tutup ilaç yazmaya meraklı bir psikiyatrist'e götürsen hiç yok yere bir ton ilaç doldurur eline ve zaten kimlik karmaşası yaşayan ergen kişinin daha da fazla kafasının karışmasına,daha küçük yaşta psikiyatrik ilaçlara alışmasına neden olur.

Hocam bende onu diyorum zaten normal bir insana normal bir psikiyatr ilaç yazmaz bu insan ergenlikte olduğunu bilse bile. Çünkü ergenlikte olan biri için bu duygular normaldir. Eğer genede ergenlik duygularıyla yanlış yapılabilecek bir şeyler varsa düşük dozlu reçetesiz bile alınabilecek bir antidepresan yazar yollar 10-15 gün sonra kontrole çağırır ve ilacı bıraktırır. Ha bu işi çıkar için yapan psikiyatr lar yok mu? çok fazla hemdee. Ama zaten onlarda anlaşılabiliyor zaten. Bende mesela dikkat eksikliğim var diye gittim psikiyatr a concerta yazdı banada. Ben doktorun bunu bilinçsiz yazdığını anladığım için ilacı kullanmadım kullanmıyorum da. Ama benim dediğim şey anormal olan cidden ilaca ihtiyacı olan insanlar. bu tip konular yüzünden insanlar psikiyatr a gitmekten korkuyor. ufacık bir ilaçla bile halledilecek sorunları dahada büyüyor.

• quote:

quote:

quote:

Recep İvedik'te buna benzer bir sahne vardı. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kaliteli bir psikoloğa başvurman lazım. Nasıl bulursun bilmiyorum ama bu zamanda artık giden çok olduğundan mıdır nedir hiç uğraşmadan veriyorlar depresyanı falanı filanı. ( Nasıl bulursun bilmem. Olmuyosa internete danış )

Böyle hayatı mahfolan çok biliyorum, en iyisi hiç ilaç falan kullanmamak. Kullananlar bıraktıktan sonra hata yaptıklarını anlar zaten

İlaçlar genelde seni sebepsiz yere mutlu falan yapar ya da rahat uyumanı sağlar ama geçicidir ve genelde sonucu kötü olur.

Adama bakarsın sorarsın niye gülümsüyorsun diye sana sebep veremez. Böylesi daha kötü değil mi yani bir nevi zihinsel olarak daha iyi bir hale gelmek isteyen birine uyuşturucu gibi ilaçlar verip onların sorunlarını çözdüklerini söylemek. ÇOK YARDIMCI OLDUN!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi svch0st -- 18 Temmuz 2012; 15:33:19 >

• quote:

arkadaşlar merhaba.

son zamanlarda çoğu arkadaşın olayı kafada bitirmek yerine ilaca başvurduğunu gözlemledim.

konuya bu tür ilaç kullanan arkadaşların katılmasını ve beraber bir rehber hazırlamamızı tavsiye ediyorum.yani ilaç etkisi oldu mu, bu süreçte neler yaşandı gibi.

ben de kullanıyordum bir ara 2 doza yükseldim daha sonra dedim yok olmaz bu böyle.sadece uyku için yardımcı ilaç kullanıyorum o da zorunlu.içmezsem uyuyamıyorum onu da atlatırsam çok iyi olacak.

bir de sinir kontrol sorunum var.bunun için ilaç kullanıyordum ama "Rileptid 6 mg kullandım 5 ay günde 15 saat uyuyodum beyin tümörü çıkınca bıraktık ilacı rahatsızlığın ne? " şeklinde bir mesaj alınca açıkçası tırstım ve bıraktım.bilmiyorum ne olacak bu sinir sorunum.

olay kafada bitsede çevre değişmeyince sonuç gene hüsran oluyor.ben 1 seneyi aşkın kullandım ve 2 hafta önce bıraktım.bi ara 100 mg alıyordum.onu şak diye keisnce kafa mafa dağıldı.yavaş yavaş 20 mgye düştüm ve bıraktım.ayrıca sinirlenme sorunum olduğu için bi iaç aldım.oda etki etmedi.çok içince kafa uçuyo ama normal kullanım işe yaramadı.kişiliğim de çok değişti,tembelleştim,huysuzlaştım.3 senedir yalnız yaşıyorum.onun etkisi galiba.ilke selectra 20 mg ile başladım.ilk hafta kafa 1 milyon.süperim hiçbir derdim yok.kafamın içndeki sesler kayboldu kötü düşünmüyorum derken babam evlilik için bana laf soktu ve öylece kaldı.4 ay toparlayamadım ve bi daha o hafta gibi olamadım.zamanla seralin 50 mg aldım.sonra vodelax 100 mg aldım.artık etkisi yok.birde ameliyat olmuşum lokal anestezi ile.ameliyattan sonrada acayip baş ağrıalrı ve dönmeler oldu.doktora gittim ve serum bağladıalr geçti.galiba böyle uyuşturucu etkisi oaln ilaçlar bende yan etki yapıyor.doktora danıştım antilerin böyle yapmayacağını söyledi.

Gelelim sosyal durmuma.artık asosyalliği daha çok kafama taktığım için ilerledi diyebiliriz.ergenlikte bu tür şeyleri es geçeibliyordum ama artık olmuyor.diğer yandan akranların çeşitli kimliklere bürünmesi,yok metalci yok şucu yok bucu efendim aynı şekilde giyinmeler belli insan tipleri gibi olmaları gektiği, benim çok sinirime gider ve sıkıntı absar beni.çoğu kişi ile bu yüzden konuşmam, kaçarım.kızlarıda bi halt sandığım için kız arkadşaım olmadı hiç.bide hisleri anlamk için türlü türlü oyunlar yapma yok ben şöyle düşünüyorum aman böyle yaptım gibi kasıntıalr yine sıkıntı yapar bende.bi kıza çıkma teklifi ettim kabul etmedi.zaten etmeisni de beklemiyordum.ama sorna kız kasmaya başladı.lan sanki yatağa attımda kız istemem dedi.bazen akfma kaldırmıyor bi kapatma düğmem olsa kapatırım kendimi.tüm bu sorunlar kişide bitirleiblir ama hangi yolla nasıl oalcak hiç bir fikrim yok

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.