Şimdi Ara

psikiyatrik ilaç karşıtıyım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
5.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

son zamanlarda çoğu arkadaşın olayı kafada bitirmek yerine ilaca başvurduğunu gözlemledim.

konuya bu tür ilaç kullanan arkadaşların katılmasını ve beraber bir rehber hazırlamamızı tavsiye ediyorum.yani ilaç etkisi oldu mu, bu süreçte neler yaşandı gibi.

ben de kullanıyordum bir ara 2 doza yükseldim daha sonra dedim yok olmaz bu böyle.sadece uyku için yardımcı ilaç kullanıyorum o da zorunlu.içmezsem uyuyamıyorum onu da atlatırsam çok iyi olacak.

bir de sinir kontrol sorunum var.bunun için ilaç kullanıyordum ama "Rileptid 6 mg kullandım 5 ay günde 15 saat uyuyodum beyin tümörü çıkınca bıraktık ilacı rahatsızlığın ne? " şeklinde bir mesaj alınca açıkçası tırstım ve bıraktım.bilmiyorum ne olacak bu sinir sorunum.

• quote:

Orijinalden alıntı: manyaksbss

quote:

Orijinalden alıntı: anilxx92

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: desperadotr

quote:

Açmayın şöyle konular be. Fikirlerinizi kendinize saklayın bazı konularda. Normal bir insan zaten psikiyatrik ilaç kullanmaz ama forumda ne insanlar var gerçekten psikiyatr a ihtiyacı olanlar var. sizin yüzünüzden fobi edip gitmiyorlar psikiyatr a sorunlu sorunlu yaşıyorlar. lütfen dikkatli olalım şöyle konular açarken!

Netten ne kadar anladınki milletin hasta olup olmadığını. Sen kahin misin..Pisikologlar bile binbir test yaparken sen kimsin bu kadar erken tanı koyabiliyorsun.Git yat uyu tadını kacırma milletin ..

Forumda günde en az 10 tane intihar edicem konusu en az 20 tanede sosyal fobim var konusu açılıyor. Ben hiç bir şey anlamıyorum onlar söylüyor direk.

Elbette açılacak bu tarz konular.
    Forum zibil gibi ergen kaynıyor ve hepside ergenliğin çoğu belirtisini üzerinde taşıyor.
    Ergenliği atlatmak için ilaca başvurmak ekstrem durumlar harici yanlıştır.
    Ergenlik ve bu süreçte yaşanan duygusal değişimler zaten insan anatomisi gereği normaldir.
    Ama sen bu ergen kişiyi zaten normal olan ergenlik davranışlarını sergilediği için kolundan tutup ilaç yazmaya meraklı bir psikiyatrist'e götürsen hiç yok yere bir ton ilaç doldurur eline ve zaten kimlik karmaşası yaşayan ergen kişinin daha da fazla kafasının karışmasına,daha küçük yaşta psikiyatrik ilaçlara alışmasına neden olur.

Hocam bende onu diyorum zaten normal bir insana normal bir psikiyatr ilaç yazmaz bu insan ergenlikte olduğunu bilse bile. Çünkü ergenlikte olan biri için bu duygular normaldir. Eğer genede ergenlik duygularıyla yanlış yapılabilecek bir şeyler varsa düşük dozlu reçetesiz bile alınabilecek bir antidepresan yazar yollar 10-15 gün sonra kontrole çağırır ve ilacı bıraktırır. Ha bu işi çıkar için yapan psikiyatr lar yok mu? çok fazla hemdee. Ama zaten onlarda anlaşılabiliyor zaten. Bende mesela dikkat eksikliğim var diye gittim psikiyatr a concerta yazdı banada. Ben doktorun bunu bilinçsiz yazdığını anladığım için ilacı kullanmadım kullanmıyorum da. Ama benim dediğim şey anormal olan cidden ilaca ihtiyacı olan insanlar. bu tip konular yüzünden insanlar psikiyatr a gitmekten korkuyor. ufacık bir ilaçla bile halledilecek sorunları dahada büyüyor.

Gerçekten ihtiyacı olan insan elbet psikiyatriste gitmeli.
    Ama bu psikiyatristlerin ilaç yazma meraklıları olduğu gerçeğini değiştirmez.
    Neredeyse havada uçan kuşu yakalayıp ağzına antidepresan atacaklar.
    Hastanın ilaçlık bir durumu yok,ilk önce psikolog yolunu deneyelim diyen br psikiyatriste ben daha denk gelmedim.
    Hemen dayıyorlar ilacı.
    Şimdiye kadar psikiyatrik bir ilaç içmedim ama psikiyatrist arkadaşlarım,tanıdıklarım var neredeyse hepsi aynı.
    Ayrıca ekşideki bir yorum tam olark psikiyatristleri anlatıyor.

- bir süredir biraz keyifsizim, neşesizim
    - lustral kullanın. reçeteniz...

- yorgunluk var, halsizlik var
    - efexor 150 mg, geçmiş olsun

- konsantrasyon ve öğrenme güçlüğü, sınavlarım var
    - prozac'a başlayacaksınız

- selam naber?
    - cipram yazıyorum

- doktor bey müsade eder misiniz?
    - seroxat. bir ay devam edin.

- tostu siz mi söylediniz?
    - stablon. kahvaltıyla ve yemeklerle.

alıntı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.