Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY ACE İ ANA KONU [Teknik Yardım]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.866
Cevap
33
Favori
138.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung Galaxy Ace S5830I Kullanıcıları Derneği

İnceleme-Ne Nasıl Yapılır-Root-Unroot-CWM-Flash-Rom-Mod Rehberi

Önsöz:
    Bildiginiz gibi raflardaki tüm Galaxy Ace modelleri artık s5830 değil de s5830i modeline dönmüş durumda. Bu iki model ismi arasında sadece 'i' harfi dışında donanımsal farklar da dolduğundan s5830 romları Ve updateleri s5830i ile kullanılamamakta.

Hakkında henüz pek fazla kaynak ve bilgi bulamadığımız s5830i kullanıcıları olarak neyin nasıl yapılacağı, güncel yazılım/ROM ların paylaşılacağı ve ortak sorunlarımza pratik çözümlerini bu başlık altında paylaşılabileceğini düşünüyorum.

Sık Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri:

- 3D Oyunlar ve s5830i
    Hiçbir müdahele yapmadan telefonumuzun kendi halinde çalıştırdığı ve çalıştıramadığı oyunlar aşağıda. Siz de test edip çalıştırıp/çalıştıramadığınız oyunları bize ulaştırın buraya ekleyelim.
    Müdahele yapmadan halihazırda çalışan oyunlar: pes 12, gt racing, ninja furit, angry birds, racing thunder
    Müdahele yapmadan çalışmayan oyunlar: nfs shift, death space, brother in arms

Galaxy Ace s5830i 'de çalışmayan 3D Oyunları Açma:

Not: Bu işlem için öncelikle telefonumuza Root yapmak gerekli. (Root İşlemi hakkında detaylı bilgi aşağıda bulunmaktadır.)

1- Android Market'ten "Chainfire 3D" uygulamasını indiriyoruz.
    2- Options Bölümünde Yer Alan İlk Seçeneği CF3D driver seçeneğine giriyoruz.
    3- "Install C3FD" Diyoruz
    4- Telefonu boot ediyor. Korkmayın. =)
    5- Bu Dosyayı İndiriyoruz.
    6- SD Kartımıza Atıyoruz (Zip Şeklinde.)
    7- "İnstall plug-ins" Bölümüne Giriyoruz...(Programdan)
    8- İndirdiğiniz Dosyayı Seçip Yüklüyorsunuz...
    9- "Default OpenGL settings" bölümünden Use plugin'e tıklayıp "Qualcomm'u" seçiyoruz.

Bütün işlem bu kadar arkadaşlar.. Bundan sonra internetten oyunların sonuna hvga ekleyerek internetten aratıp dosyalarını indirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey yüklediğiniz oyunları açmadan önce Chainfire 3d programına girip oradan Default OpenGL settings'e girmek ve Reduce texture quality sekmesini aktif hale getirmek olacak.

Root-Unroot-CWM-Flash-Rom-Mod Rehberi

Root Nedir? Nasıl Yapılır?

Root: Sistem yazılımı üzerinde tam yetkiye sahip olma durumu.
    Superuser: Asıl anlam olarak linux sistemlerde tüm dosya ve klasörlerde işlem yapmaya yetkili olan tek kullanıcı grubudur. android sistemlerde de aynıdır ancak genellikle kasdedilen cihazınızı root ettikten sonra menüye gelen uygulamadır. Bu uygulamayı görürseniz cihaz rootlu demektir. SU yetkisi isteyen ve izin verilen-verilmeyenlerin listesi bu uygulama içerisinde tutulur.

Root yapma işlemi:
    1) update.zip(indir) dosyasını SD kartınıza kopyala.
    2) Telefonu kapat.
    3) Telefonu Power+Ses Açma+Home tuşlarına basarak Recovery Mod'da başlat.
    4) Recovery ekranında update.zip i seç.
    5) Telefonu yeniden başlat (Reboot). İşlem tamamlanmış olacak. Uygulamalar menüsünde Superuser simgesiniz göreceksin

Unroot Nedir? Nasıl Yapılır?

Unroot: Root işlemini geri alma.

Unroot yapma işlemi:
    1) unroot.zip (indir) dosyasını SD kartınıza kopyala.
    2) Telefonu kapat.
    4) Recovery ekranında unroot.zip i seç.
    5) Telefonu yeniden başlat (Reboot). İşlem tamamlanmış olacak.

ClockWorkRecovery Nedir? Nasıl Yapılır?

ClockWorkRecovery: Android için bir yedekleme ve bakım sistemidir. CWM ile;

-ZIP-ROM'ları kurabilirsiniz
    -SD kartınızı bölümlendirebilirsiniz
    -Var olan ROM'u yedekleyebilirsiniz
    -Komple wipe data yapıp tüm verileri hafızadan silebilirsiniz
    -Dalvik-cache bölümünü temizleyebilirsiniz
    -Cache bölümünü temizleyebilirsiniz
    -Battery stat, batarya logunu silebilirsiniz

ClockWorkRecovery İşlemi:
    1) ClockWorkRec5830i.zip dosyasını SD kartınıza kopyala.
    2) Telefonu kapat.
    4) Recovery ekranında update.zip'i uygula (apply update.zip)'i seç.
    5) ClockWorkRec5830i 'yi seç
    6) ClockWorkRecovery'i kurdun. Fakat ClockWorkRec5830i.zip i SD karttan silme, çünkü bu işlemi her yapmak isediğinde bu dosyaya ihtiyacın olacak.

Flashing nedir? Odin v1.85 kullanarak Flashing İşlemi Nasıl Yapılır?

Flashing: Yeniden programlama demektir. Android telefonunuza çeşitli ROM lar yüklemek için kullanılır
    .

Odin v1.85 kullanarak Flashing İşlemi:

----

Bricked Nedir? Bricked Olmuş Telefon Nasıl Eski Haline Döndürülür?

BRİCK NEDİR ?
    Brick İngilizce’de resimden de anlaşılağı gibi tuğla demektir. İşletim sistemlerindeki brick ise verilen komutlara çözümleyememe hata verme tepkide bulunmama durumunda kullanılır. Örneğin telefonunuzu aldınız ve root işlemi sırasında elektrikler gitti ve işlem recovery yüklenmeden tam yarıda kesildi telefon açılmaz oldu. İşte bu durumda telefonunuz brick olmuş olur. Fakat her brick açılmaz diye bir olay yoktur.

Nedenleri?
    -Radio.img düzgün yüklenmemesi sonucunda başlatılamaması.
    -Bozuk hboot.img yüklemesi sonucu oluşabilir.

Çözümü Var mıdır? Nasıl?
    Üzgünüm çözümü yoktur.

Semi-Brick(Yarı Tuğla)
    Diğer guruba göre şanslı bir gruptur ve dönüşü mümkün olabilir.

1.grup: Belirtileri
    Radio başlar, hboot başlar fakat hboot hatalı yüklendiği için öylece kalır telefon
    Çözümü
    Telefonu başlatın hboot modunda açıldığında eğer menüde gezilebiliyorsa şansınız açık demektir. Hemen orijinal bir ruu rom bulun ve update.zip olarak telefona yükleyin(her cihazın update.zip versiyonu başkadır. kendi cihazınıza göre dosyaya izin verin.)
    Ya da manuel olarak boot.img flashlayın

2.grup Belirtileri
    Radio başlar, hboot başlar fakat kernel system.os u yükleyemez. Telefon boot ekranda kalır ve açılmaz
    Çözümü
    Update zip ile orijinal ruu rom kurun.
    Ya da manuel olarak system.img flashlayın

Unnoticeable Brick (Farkedilmez-Light Brick)
    En şanslı gruptur. Normale dönüş en kolay ve zahmetsiz olanıdır.

Belirtileri-Nedenleri:
    Herşey normaldir fakat recovery menüye girmek istediğinizde hboot moduna geri döner.
    Buna kötü(bozuk) recovery.img flashlamak neden olur.
    Çözümü
    Fastboot modunda iken çalışan bir recovery.img flashlayınız. Durum çözülecektir.

Uygulamaları Hafıza Kartına Atmak

Kullanımı:
    Bu telefona yüklenecek bir uygulama değildir. Windows altında çalışan bir uygulamadır. Program varsayılan olarak C: sürücüsüne kurulacaktır. sağlıklı çalımşası için bunu değiştirmeyiniz.
    Telefonunuzun root edilmesi gerekmez.
    Bilgisayarınızda kies veya USB sürücüleri kurulu olmalıdır. Telefonunuzu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın ardından programı çalıştırın.

Kurulu uygulamaları hafıza kartına taşımak ve daha sonra kurulacaklarında otomatik olarak hafıza kartına kurulması için Uygulamaları Karta Kur butonuna basınız. Bir kez tıklamanız yeterlidir herhangi bir hata mesajı almazsanız işlem başarılı olmuş demektir.

Versiyon yüklemek için Download modunda aç butonuna basın telefonunuz kapanacak ve download modunda açılacaktır. Bu menü özellikle yazılımsal olarak zarar görmüş olduğundan download modua geçemiyen sistemlerde, bir şekilde tuşlardan birinin işlevsiz kaldığı durumlarda ve bazı yarı brick hallerinde kolayca download moduna geçmek üzere tesarlanmıştır.

Kurtarma moduna geçmek için Recovery modunda aç butonuna basın. Telefonunuz kapanacak ve recovery modunda açılacaktır. Bu şekilde kısmi güncelleme ve yükleme için recovery moduna geçmiş olursunuz.

Link:https://www.mediafire.com/?bxxjrzzkbrkfdvr

Not: Virüs korumaları virüs olarak görüyor ama herhangi bir zararı yoktur.

Samsung Galaxy Ace s5830i Kullanıcıları:

1- Orange Tech  
    2- khanjui
    3- ckt
    4- ogulcan erman
    5- musanpa
    6- eLNin00
    7- egealp3
    8- adindar16
    9- metehanugus
    10- aventador07
    11- emrekurt92
    12- haylazromeo
    13- tinki vinki
    14- musiqua
    15- MaC07
    16- BrainDrain
    17- herkesz
    18- MertcanxXx
    19- enesrsln
    20- smd
    21- Nigahdar
    22- tuu
    23- fatihy3D
    24- hakan_a
    25- mehipek
    26- lHoLigaN
    27- berto
    28- sas61
    29- acar54
    30- CoolBoy53
    31- alper6
    32- durmu
    33- Graveth
    34- carloscan
    35- Lucky Mustard
    36- mustang8960
    37- Eradis
    38- black_67
    39- Galaxy_Ace
    40- Akinci
    41- haylazromeo
    42- kayseri_146i
    43- germakoci
    44- MrVendetta
    45- bilgehankalkan
    46- grejuva007
    47- etznab
    48- dasingen43
    49- TayfaFener
    50- emreyaq1z
    51- LimitedEdition
    52- KinGoRkeM35
    53- cRowie
    54- lovefool
    55- simaros
    56- yusufziya41
    57- efemre5059
    58- KANHAPI
    59- Sp0nKy
    60- karacaga
    61- zckn
    62- nofear73
    63- sayınalpbey
    64- ywz81
    65- raidenn
    66- furkow
    67- NaneLimonTR
    68- nrwone
    69- djsansa
    70- r.o.g
    71- kararver
    72- Teknolojist_44
    73- mehmet97089
    74- uJeed.
    75- cct1903
    76- SpinnerKizaru
    77- erogs
    78- ismailefe
    79- Don't Wake Me Up
    80- BcevikB
    81- emre8808
    82- Eksi-1
    83- mjxlabx
    84- Ajusshi
    85- lowelas
    86- şanslıkalem
    87- sevinccc
    88- epivep
    89- zeka52
    90- RıdvanAkgün
    91- UçanAtPegasus
    92- E.w.i.f.K
    93- Okan 47
    94- sshtr0
    95- Slow Motion
    96- _SheLD
    97- KILLMEPLEASEQQ
    98- just4techno
    99-
    100-

(listeye eklenmek isteyen belirtsin.)

İmza:

Galaxy Ace İ Kullananlar

Kod:
    [color=#000000][b][center][image]http://b1207.hizliresim.com/z/h/9rssf.jpg[/image] 
    [link=http://resim.donanimhaber.com/m_63265773/mpage_1/f_/key_//tm.htm]Galaxy Ace İ Kullananlar[/link][/center]
    [/b][/color]

Konu khanjui'den alınarak bana yani Orange Man'a devredilmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orange Man -- 5 Ekim 2014; 10:53:30 >

• Güncel diğer konu kapandı.
  • Güncel Kimsemi Bakmaz kardeşim ?
  • up.
  • Ana konu bu arkadaşlar diğerleri değil
  • Diğer konuya yazmıştım burdan devam edeyim.Büyük bi ihtimalle alacağım bu telefonu whatsapp varmış sevindim foursquare uygulamasınıda kaldırıyormu bunu sormak istiyorum ayrıca Android 2.2 sürümündeymiş bunu güncelliyebiliyormuyuz ilk android telefonum olacağı için biraz cahilim bu konularda
  • En uzun şarj denemem:

Ana ekranım:

Android sürümü:

Flash player kurdum denemesi:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.1996 -- 17 Temmuz 2012; 10:26:08 >
  • İyi forumlar bende 2 gün önce bu telefonun beyazından aldım şu an gayet memnunum telefon herşeyimi karşılıyor fakat forumda genel hava root yapmılmasının olumlu olucağı havasında telefon yeni olduğu için açıkcası biraz korkuyorum sizce bu root gereklimidir bi riski varmıdır ? benide kullananlar arasına katarsanız sevinirim tekrardan iyi forumlar
  • guncel konu herzaman iyidir beni de eklerseniz sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beni de ekleyiniz hocam.Gerekliydi böyle bir konu iyi oldu.Elinize sağlık...
  • Benide ekleyin hocam
  • benıde ekle kardesım. yanlız benım bı sorunum var telefonu 1 aydır kullanıyorm cebıme sok cıkardan cevresındekı metal kaplama deforme oldu garantıye gotursem ne olur yaparlarmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: metehanugus

quote:

Orijinalden alıntı: ogulcan erman

İyi forumlar bende 2 gün önce bu telefonun beyazından aldım şu an gayet memnunum telefon herşeyimi karşılıyor fakat forumda genel hava root yapmılmasının olumlu olucağı havasında telefon yeni olduğu için açıkcası biraz korkuyorum sizce bu root gereklimidir bi riski varmıdır ? benide kullananlar arasına katarsanız sevinirim tekrardan iyi forumlar

Bende alalı 1 hafta oldu. Telefon yeni olduğu için root yapmanı kesinlikle ve kesinlikle önermiyorum. Root yapmak telefonun garantisini kaldırıyor. Fakat root yapınca telefondan daha fazla verim alıyorsun. Bence en azından root yapmadan önce garanti süresini bitir.

Root telefona gerekli değildir ama rom + fazla oyun + flashplayer + fazla performans istiyorsan root atman gerekir. Riski de bahsettiğim gibi arıza durumunda elinde patlayabilir telefon...

Bu arada benide kullananlara eklerseniz sevinirim...

yorumun için teşekkürler ben açıkcası flash player kullanmıyorum oyunda oynamam telefonda nedense fazla zevk alamıyorum telefondan bu ikisi benim için önemli olmadığı içinde rootu riskli buluyorum root yapanlardan bazıları sd kart hatası vs.alıyormuş bu da biraz gözümü korkuttu açıkcası
  • quote:

İyi forumlar bende 2 gün önce bu telefonun beyazından aldım şu an gayet memnunum telefon herşeyimi karşılıyor fakat forumda genel hava root yapmılmasının olumlu olucağı havasında telefon yeni olduğu için açıkcası biraz korkuyorum sizce bu root gereklimidir bi riski varmıdır ? benide kullananlar arasına katarsanız sevinirim tekrardan iyi forumlar

ben root moot yapmadım, gayet de memnunum
    gerek yok bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nigahdar

Diğer konuya yazmıştım burdan devam edeyim.Büyük bi ihtimalle alacağım bu telefonu whatsapp varmış sevindim foursquare uygulamasınıda kaldırıyormu bunu sormak istiyorum ayrıca Android 2.2 sürümündeymiş bunu güncelliyebiliyormuyuz ilk android telefonum olacağı için biraz cahilim bu konularda

Artık aldığınızda 2.3.6 olarak geliyor zaten. Daha yükseltilmiyor. Unofficall romlar ile olabiliyor ama 5830i için henüz çıkmadı. Whatsapp bütün androidlerde var. Foursquare ile uyumlu. Başka sorunuz varsa sorabilirsiniz.
  • quote:

quote:

Bende alalı 1 hafta oldu. Telefon yeni olduğu için root yapmanı kesinlikle ve kesinlikle önermiyorum. Root yapmak telefonun garantisini kaldırıyor. Fakat root yapınca telefondan daha fazla verim alıyorsun. Bence en azından root yapmadan önce garanti süresini bitir.

Root telefona gerekli değildir ama rom + fazla oyun + flashplayer + fazla performans istiyorsan root atman gerekir. Riski de bahsettiğim gibi arıza durumunda elinde patlayabilir telefon...

Bu arada benide kullananlara eklerseniz sevinirim...

Root tamamen zararsızdır aldığım ilk gün yaptım. Ayrıca garantiden çıkarıyor doğru ama onun için Unroot işlemi var. Konuyu biraz okusaydınız iyi olurdu.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: haylazromeo

quote:

gerek yok bence

ben oyunlar için root atmayı düşündüm sonradan çevremdekilere danıştım bu işle uğraşan, onlardan da olumsuz yanıt alınca vazgeçtim. Garantisi bitince kesinlikle rootlamayı düşünüyorum ama :D

Yukarıdada belirttiğim gibi root tamamen zararsızdır herhangi bir sorun olmaz garantiden çıkarıyor doğru ama onun için Unroot var konuyu okusaydınız anlardınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ckt

En uzun şarj denemem:

Ana ekranım:

Android sürümü:

Flash player kurdum denemesi:

Vidgedleri kaldırıp 3 tane ana ekranı 1 e düşürüp ekran parlaklığını 1 e indirip deneseydiniz daha fazla dayanırdı.
  • İsimler eklenmiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haylazromeo

quote:

gerek yok bence

bende yapmayı düşünmüyorum şimdilik.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.