Şimdi Ara

Tüketici Kredi Kampanyaları & İndirimleri 2020 - ! GUNCEL (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.157
Cevap
871
Favori
2.482.114
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: canverse

Bugün Şekerbank kredi başvurumu onaylamadı ve ilk defa bir krediden red yedim.

Bugüne kadar hiç bir kredimde ödeme güçlüğü olmadı.

Şu an için sadece kredi kartı ödemelerim yüksek. Bir kaç defa minimumunu ödedim.

Zaten bu sebeple krediyi çekiyorum. Elimdeki krediyi yapılandırmak ve kredi kartlarının borçlarını ödemek için.

Ancak RED cevabını ilk defa da olsa duymak moralimi bozdu.

Görevli bayan da "sebebini ben de anlayamadım, sordum bireysel kredilendirmeye" dedi. Onun dışında da bir sebep söylemedi.

Sizce sebebi ne olabilir?

Şekerbank Neyin Kurnazlığındasın !

Şekerbank kredi vermemek için elinde geleni yapıyor başıma gelenleri şöyle anlatayım ..
    1 ay önce yapıkredi beni aradı 12000 tl krediniz hazır şubemize bekliyoruz vs vs şartlarını sordum kabaca telefonda sadece 200 lira hayat sigortası var dediler.(Faiz oranı 1in üstün idi hatırladığım)Neyse;
    Sonra kredi için araştırma içine girdim bu forumda birçok kişinin Şekerbank kredisinin uygun olduğundan bash etmesi üzerine araştırdım gerçektende uygundu bunun üzerine kafamda belirlediğim 11000 (48 ay)lira için Şeker banka başvurdum başvurusu esnasında görevli bayana hesap işletim ücretine tabi olmamak için şartlarınız ne dediğimde ağzı ucuyla istemeyerek kredi sonucunuza göre konuşuruz detayları vs dedi.1 gün sonra aynı hanım benim telefonla arayarak kredininizin olumsuz sonuçlandığı haberini verdi.Sebebini sorduğumda risk grubundasınız dedi;
    şimdi ,1300 lira maaşım,
    3 adet kullandığım kredi kartım var bunların ödemesi kimi ay tam kimi ay asgari oluyor dedimki bununla alakalıdır belki ama kafamda yapıkredi gibi bir banka çok rahat verirken bu bankanın vermemesi sorusu hep takılı kaldı ..
    1 hafta sonra eşimle konuşurken konuyu dediki eşim benim birde adıma çekmeye deneyelim ,Şekerbankın aynı şubesine şans ya aynı bayana (bu arada beni tanımadı)bugün müraccatta bulunduk eşim adına form doldurduktan sonra tamam dedi biz sizi arayacağız benim sormak istediğim bir konu var dedim kredinizi internet üzerinde gördük ve hesap işletim ücretine tabi olmamak için 6 şart vs gibi kurallarınız varmış dedim bunlar nedir nasıl olucak bayan yine hızlı ve ağız ucuyla siz bu krediyi alırken 4 şartı zaten tamamlıyorsunuz telefon ve internet bankacılığınıda tanımlarız 6 olur hesap işletim ücretine tabi olmazsınız dedi.
    4 saat sonra aynı bayan eşimi arayarak kredi başvurunuz için asgari ücretin üstünde bir kefil lazım dedi.
    Şimdi Eşimin maaşı 2100 lira istenen kredi 11000(48 ay)
    hiçbir borcu vssi yok,
    Bu banka nasıl olurda inadına vermez gelde düşünme kafam kızıyor yarın gidicem kefilde ben olucam bu seferde diyecek kefil sorunlu vs :)
    Yarın ya gideceğim kefil olacağım veya Ocak ayında faiz indirimi olur ümidiyle bekleyeceğim ..

• Bu şekerbank denen bankaya bende internetten başvurdum.Sonuç olarak telefonuma olumsuz olarak cevap geldi.Ben bu banka ve ing banka gibi banka görmedim.İng de aynı şekilde red verdi.Bunlara başvurmadan önce Teb ile görüşmüştüm.orada şu anda mevcut bir kredim var onun üzerine 10000 tl lik bir kredi daha almak istiyordum.Bireysel müşteri temsilcisi arkadaş ile görüştüm.Bana 15000 tl krediniz hazır hemen kullanabilirsiniz dedi.Ben işlemlere başladım 2 gün sonra HCBS bankasından telefonuma mesaj geldi.19000 tl ihtiyaç 46000 tl taşıt 95000 tl konut kredisi kefilsiz gelir belgesiz hazır kullanabilirsiniz diye hatta garanti bankası 3 ay önce 18000 tl krediniz hazır diye internet sitesinden mesaj yollamıştı.Şuanda 3 kredi 2 de kredi kartı ödemesi yapıyorum ödemelerimde kesinlikle bir sıkıntı yok.Şimdi bu 3 banka gerizekalıda bana o kadar borcum olduğu halde kredi veriyorda bu 2 bankamı çok akıllı?Zaten bir daha bu iki banka ile işim olmaz.Bu kadar reklamı ne diye yaparlar anlam veremiyorum.Bu bankalar neyin peşinde çok merak ediyorum.Kimlere kredi verecekler onuda çok merak ediyorum.

• 2 tane kredim var. ikisini bir bankada toplamayı düşünüyorum. ziraat uygun gibi duruyor. şu an yaparsam 2000tl gibi bir karım ve aylık ödemem 200 tl azalıcak. ziraat bankasına başvurumu yapayımı yoksa beklememimi önerirsiniz. teşekkürler.
  • Vakıfbank 8800 TLye 60 ay vade için 1.20 veriyor aylık ödemelerde 217 TL sizce nasıl..
  • ziraat 10.000 TL - 24 ay için 0,94 oran veriyor masraf sadece hayat sigortası var yıllık maliyet oranı %12 gibi birşey oluyor sizce nasıl daha beklemelimiyim
  • ziraat bankası 20.000 TL 24 ay 0.87 oran. sadece 72 TL hayat sigortasıyla kullandım bugün.
  • Arkadaşlar bence yılbaşından sonra krediler düşecek şu an ne koparırsak kardır mantığı var bir kaç gün bekleyin derim 1 sene önce babam iş bankasından 0.40 faiziyle çekti arada baya fark var. zaten ekonomi kanallarındaki yorumları dinlediğimde düşme ihtimalinin yüksek olduğunu soyluyolar biraz dişinizi sıkın derim bende yılbaşı sonrasını bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: korn-ediz

Arkadaşlar bence yılbaşından sonra krediler düşecek şu an ne koparırsak kardır mantığı var bir kaç gün bekleyin derim 1 sene önce babam iş bankasından 0.40 faiziyle çekti arada baya fark var. zaten ekonomi kanallarındaki yorumları dinlediğimde düşme ihtimalinin yüksek olduğunu soyluyolar biraz dişinizi sıkın derim bende yılbaşı sonrasını bekliyorum.

tamam ben yılbaşı sonrasını bekliyorum bakalım. inşallah düşer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selimy34

ziraat bankası 20.000 TL 24 ay 0.87 oran. sadece 72 TL hayat sigortasıyla kullandım bugün.

ziraatın web sitesinde 0,89 yazıyor size özel bi indirim mi yapıldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMETBİXİ06

quote:

ziraat bankası 20.000 TL 24 ay 0.87 oran. sadece 72 TL hayat sigortasıyla kullandım bugün.

evet site üzerinde 0.89 gözüküyor ama şubeye gidip konuştuğunuzda 0.87 faizle alabiliyorsunuz.
    üstelik 50.000 TL 'ye kadar aynı oran
  • quote:

quote:

quote:

evet site üzerinde 0.89 gözüküyor ama şubeye gidip konuştuğunuzda 0.87 faizle alabiliyorsunuz.

15000 ve daha altındaki rakamlarda ziraat uygun oluyor 15.000 den fazla rakamlarda şekerbank daha uygun.

peki 0,87 ile hesaplanınca 20 bin liranın aylık ödemesi ne kadar oluyor? birde bu 72 lira dışında başka ödeme yada kesinti oldu mu?

• quote:

quote:

quote:

15000 ve daha altındaki rakamlarda ziraat uygun oluyor 15.000 den fazla rakamlarda şekerbank daha uygun.

peki 0,87 ile hesaplanınca 20 bin liranın aylık ödemesi ne kadar oluyor? birde bu 72 lira dışında başka ödeme yada kesinti oldu mu?

• bugün ziraate gittim kefil istediler özel sektör diye.

ben de şekerbank'a geçtim.

sonuç yarın belli olacak, bakalım artık.

16.000 lira için aylık 20 lira gibi bir fazla oluyor ziraatten,
    şekerde bitince çeyrek altın muhabbeti var.

piyasadaki en iyi faiz ziraat ve şekerde, üstüne ikisi de masraf almıyor.
  • Bugün TEB den 15 bin kredi çektim faiz oranı %1,00 36 ay aylık ödemelerim 515 TL sadece 117 TL sigortaya para kesti dosya masrafı yok saat 15.00 de başvuru yaptım saat 17.30 da para hesabıma yattı..Herkese hayırlı olur umarım..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Aynı Ziraat bugün %0,94 faiz ile

-Kefil,

-2 otomatik ödeme

-Kredili mevduat hesabı açma zorunluluğu

-İnternet bankacılığını şart koştu.

Üstelik ben özel sektör de değilim. Devlet memuruyum.

Şubeler kafasına göre mi faiz belirliyor?

• bugün şekerbanktaki pekte şeker olmayan temsilciyle görüştüm çok yoğundu biran önce başından savmak ister gibi kestirme cevaplar verdi.
    Bende sonrasında maaşımı aldığım garantiye gittim 10bin lira 24 ay vadeyi sordum 1.15 miş galiba ama kamuya 0.99 dan veriyorlarmış.
    Ayrıca 270 masraf+65 sigorta.
    Dedim şekerde verdi aynı oranı masraf falanda yok sadece bi şekilde benden 2 yıl içinde 200 liraya yakın hesap işletim ücreti alacaklar.
    Aradaki farkı amorti edin başka bankanın ürününü kullanmak orunda kalmayalım.
    merkezle yazışmam lazım telefona mesaj gelince tekrar ugrayın dedi 1 saat sonrada gittiğimde yeni oranın 0.90 olacağını söyledi aylık ödeme 8 tl düştü
    8x24 ten toplamda 190 lira gibi indirim yapmış oldu.
    onay verdikten yarım saat sonrada hesabımdaydı para
  • quote:

Orijinalden alıntı: canverse

quote:

quote:

quote:

quote:

Aynı Ziraat bugün %0,94 faiz ile

-Kefil,

-2 otomatik ödeme

-Kredili mevduat hesabı açma zorunluluğu

-İnternet bankacılığını şart koştu.

Üstelik ben özel sektör de değilim. Devlet memuruyum.

Şubeler kafasına göre mi faiz belirliyor?

0,87 ile arada epey fark var ilginç bi durum birde başka ziraat şubelerine gidip sorun bakalım ne diyecekler

• Arkadaşlarr ZİRAAT BANKASI tüketici ve konut için kredi faiz oranları içi en uygun olanı tüketici kredisi için dosya masrafı bile yok sadece
    hayat sigortası alıolar o da mantıklı
  • Arkadaşlarr ZİRAAT BANKASI tüketici ve konut için kredi faiz oranları içi en uygun olanı tüketici kredisi için dosya masrafı bile yok sadece
    hayat sigortası alıolar o da mantıklı
  • quote:

Orijinalden alıntı: hacıfe

bugün şekerbanktaki pekte şeker olmayan temsilciyle görüştüm çok yoğundu biran önce başından savmak ister gibi kestirme cevaplar verdi.
    Bende sonrasında maaşımı aldığım garantiye gittim 10bin lira 24 ay vadeyi sordum 1.15 miş galiba ama kamuya 0.99 dan veriyorlarmış.
    Ayrıca 270 masraf+65 sigorta.
    Dedim şekerde verdi aynı oranı masraf falanda yok sadece bi şekilde benden 2 yıl içinde 200 liraya yakın hesap işletim ücreti alacaklar.
    Aradaki farkı amorti edin başka bankanın ürününü kullanmak orunda kalmayalım.
    merkezle yazışmam lazım telefona mesaj gelince tekrar ugrayın dedi 1 saat sonrada gittiğimde yeni oranın 0.90 olacağını söyledi aylık ödeme 8 tl düştü
    8x24 ten toplamda 190 lira gibi indirim yapmış oldu.
    onay verdikten yarım saat sonrada hesabımdaydı para

nasil yani hocam?

size 0,9'dann kredi mi verdi garanti?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.