Şimdi Ara

Qashqai yakıt tüketimi içerir !! Tatil dönüşü yakıt verilerimde güncellendi..

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
2
Favori
48.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar dün akşam bursaya döndüm.4.0 ile sarımsaklıya gitmiştim. yaklaşık bir 70 km de orada gezindim seytan sofrasına çıktım iki kez ayvalık sarımsaklı yaptık cts akşamüstü ayvalık trafiğini de bilen bilir.sonra bir kezde sarımsaklı cunda adası yaptım.daha sonra akşam üstü 6 gibi sarımsaklıdan balıkesire yola çıktım gömeç burhaniye asfaltına çıktığımda uzun bir süre 170 180 le gittim çünkü bir linea şirket aracı beni çok sinir etti yolda dümdüzdü biraz kapıştık beni her sartta gecemedi 2 kezde lambada kalktık yine geçemedi hırs yaptı bende ölmemek için baya bi bununla oynadıktan sonra sağa geçip yol verdim .dönüşte balıkesirdeki evime arkadaşımı misafirliğe çağırmıştım o bursadan geliyordu benden önce gelmiş kapıda kaldı onu bekletmemek için bulduğum en uygun yollarda ara ara 160 a sabitledim tabi bu arada çok tehkileli olmasına ragmen bi kaç resm çekmeye çalıştım ama net resimler elde edemedim. tabi havran ivrindi arası gene felaket durmadan süt kamyonları ve kargo şirketi kamyonetleirni sollamak zorunda kaldım.nihayetinde balıkesire geldiğimde 4.8 idi sarımsaklıdan 4.3 ile ayrılmıştım.balıksirde aracı hiç kullanmadan bir gece kalıp ertesi akşam üstü yola çıktım bu yolculukta da acelem olmadığı için 90 lı km lerde gelmeye özen gösterdim ve sonuç bursaya geldiğimde 4.7.. toplam yapılan km 665 güzel ve keyifli bir yolculuk bitti..

Merhaba sevgili donanım haber takipcileri geçtiğimiz hafta Nissan Qashqai 1.5 dci aracımla Bursa'dan yola çıkıp Ayvalık Sarımsaklıya gittim.Hareket etmeden önce yol bilgisayarımı ve km sayacımı sıfırladım.Bursa izmir yolundan karacabey sapağına kadar 106 ya sabitledim.karacabey sapagından sonra 94 km ye sabitledim susurluk yörsana kadar devam ettim.susurlukta kahvaltı molasından sonra tekrar 94 km ye sabitleyip balıkesir'e girdim ve girişimi fotografladım.

Balıkesirden sonra ivrindiye kadar 94 km hızla devam ettim

İvrindi havran arası yol yapım çalışmaları nedeniyle yeri geldi durma noktasına geldik yolun devamında havrana kadar tek serit olduğundan uzun arac kuyruklarıyla 40 ila 60 km hızla uzun süre devam ettim.

Daha sonra burhaniye yoluna saptım ivrindi havran yolundan sonra ilaç gibi geldi.burhaniye yolunda opet istasyonunda durup 10 dk mola verdim. gömeç taraflarında 2 3 trafik ışıgına yakalanma dışında acelemde olmadığı için 104 e sabitleyip ayvalığa kadar devam ettim.
    Ayvalık'a vardığımda 283 km yi geri de bırakmıştım.

Daha sonra sarımsaklıya devam ettim yaklaşık 10 kmlik bir yol.Toplam 294 km ile tatil güzergahımı tamamladım.Kontagı kapattığımda 4.0 litreyi görmek beni mutlu etti ve ayrıca çok şaşırttı.Bunu da sizlerle paylaşmak istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi texaas16 -- 18 Mayıs 2014; 15:20:56 >

• Harbi Renault yapmis. Bakalim 1.6 ne yapacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Quality -- 11 Temmuz 2012; 1:56:35 >
  • Beyler bu yakıt tüketimi değeier , qhasqi'inin mahareti değil.Hatırlatırım motor renault motoru dci.QQ bu kadar yakıyorsa acaba megane ne yakar ?

Tek kelimele helal olsun.
  • Yazmayayim diyorum ama fabrika verisi 4.7 lt olan arabaya 3.5 4 litreyi nasil yaktiriyorsunuz.
  • gayet güzel değerler.

Aslında yol çalışmaları bır bitse çok güzel olacak.(ama sizin araç daha da az yakmaz herhalde)Sonuçta 4 litre gibi bir değerden bahsediliyor.
  • çok guzel deger bence de. Yol koşulları nasıl bu arada, o bolgede? Uzun suredır gecmedim de . Kaymak asfalt var mı, yoksa mıcırlı mı hala? Tamamen duble olmuştur tabi.
  • fabrika verisi 4,6 sanırım gerçekten müthiş.
  • Muthis. Yollar kotu arkadaslar, tarladan veriyorlar bazen o kadar yani. Ki bursa-balikesir arasi da dumduz degil, ozellikle susurluktan sonra bayir cikiyorsun. Balikesir-sahil yolunun da yarisinda tirmaniyorsun yarisinda iniyorsun.
    Yollari bilen biri olarak soyluyorum: o hizlarla o deger mukemmel. Masallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Quality -- 11 Temmuz 2012; 1:47:00 >
  • QQ'ların (7 kisiligin) arkadaki 2 sıra koltugu tamamen yatırınca dumduz bir zemin elde ediyor muyuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arabasevdasi

QQ'ların (7 kisiligin) arkadaki 2 sıra koltugu tamamen yatırınca dumduz bir zemin elde ediyor muyuz?

tabi ki.
  • çok iyi, bayide incelemiştim 1 yıl kadar önce, ve fiyat yuksekligi haric cok cok begenmistim, şimdi test sürüşü şart oldu, ses ve süspansiyon konforunu iyice anlamak icin.

Bir de mobil site yapsa Nissan süper olacak.
  • maşallah güzel değerler yakalamısınız
  • Güzel değil,mükemmel bence...
  • Çok çok iyi değerler QQ gibi 1500 kg , rüzgar direnci fazla bir araç için , bizim peder cruise control'dan anlamadığı için uzun yolda en fazla 100/5 lt 'ye düşürebildik

quote:

Orijinalden alıntı: arabasevdasi

QQ'ların (7 kisiligin) arkadaki 2 sıra koltugu tamamen yatırınca dumduz bir zemin elde ediyor muyuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi golfçü_ -- 11 Temmuz 2012; 9:10:54 >
  • Hocam ben de uzun yolda kendimi tutup gebzeye kadar dikkatli kullandım 3,9 lt/100km ortalama elde ettim ama sonra dayanamayıp bastım yolculuğu 5,2 ile bitirdik. Klima açık ve 120 üstü süratlerde 5'in altına düşmüyor.
  • Bende haftasonu Bursa-Altınoluk yaptım yol bilgisayarında 5 litre yazıyordum ama depoyu fulleyince 5.8 litre yaktığını hesapladım aracın.Yollar çok kalabalıktı sabir hızla gitmek mümkün olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bgs0

Beyler bu yakıt tüketimi değeier , qhasqi'inin mahareti değil.Hatırlatırım motor renault motoru dci.QQ bu kadar yakıyorsa acaba megane ne yakar ?

Bende her iki arabada var, Yol bilgisayarı ortalama yakıt tüketimi Megane'da 6.4, Qashqai'de 5.6 gösteriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RAN99

quote:

Orijinalden alıntı: bgs0

Beyler bu yakıt tüketimi değeier , qhasqi'inin mahareti değil.Hatırlatırım motor renault motoru dci.QQ bu kadar yakıyorsa acaba megane ne yakar ?

Bende her iki arabada var, Yol bilgisayarı ortalama yakıt tüketimi Megane'da 6.4, Qashqai'de 5.6 gösteriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: RAN99
    komik olan ne?

Megane'ın QQ'dan fazla yakması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaipirinhaReloaded

1.4-1.5-1.6 dizellerin hepsi az yakıyor zaten gitmediği için.

Oyle mantik mi olur allah askina. Gidiyor ki az yakiyor.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.