DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
hangi termosifon
20
Cevap
0
Favori
3.951
Tıklama
Giriş
      1127 Mesaj
      10 Temmuz 2012 23:42:00
      termosifon almaya karar verdim, bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum. şu anda bosh tüplü şofben kullanıyorum ancak oturduğum apartmanın su basıncı çok iyi değil bu nedenle şofbenden verim alamıyorum, biraz araştırdım 65 lt.lik termosifona karar verdim ama şu iki termosifondan hangisini tavsiye edersiniz. 1. tercihim demirdöküm ancak titanyum kazanlı birkaç yerde titanyum kazanların çabuk delindiğini okudum

http://www.hizlial.com/...nium-65-litre-termosifon

http://www.hizlial.com/...n-65-lt-ucretsiz-kurulum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biologist -- 10 Temmuz 2012; 23:46:38 >

SUSSAM GÖNÜL RAZI DEĞİL, SÖYLESEM TESİRİ YOK
    • Onbaşı
      21 Mesaj
      17 Temmuz 2012 20:41:52
      İkisi de değil. Ben de alım arefesindeyim ve tüm forumu altüst ettim. Titanium kazanlı termosifonlar deliniyor ve çok kısa ömürlü. Baymak'ın da servis kalitesi hakkında çok şikayet var. Ben incelemelerimi yaparken üç marka arasında kaldım: E.C.A., Bosch ve Termodinamik. ECA'ların tasarımları berbat, ama çelik kazanlı.. Bu üç marka üzerine yoğunlaş bence..

• Binbaşı
      1127 Mesaj
      18 Temmuz 2012 14:33:36
      teşekkür ederim önerilerini dikkate alacağım.

• Teğmen
      154 Mesaj
      21 Temmuz 2012 14:53:07
      demirdöküm 65 lt ben aldım pişman oldum cihaz 4 kere arıza yaptı sonra değiştirdiler ama getirdikleri cihazda arızalı çıktı servis bölge sorumlusunun artık ilgilenmiyeceğini söylediği için bir şey yapamayacaklarını söylediler. bende tüketici hakem heyetinden para iadesi kararı çıkarttım buna rağmen yine ilgilenmediler. bende kararı 19.temmuzda icraya verdim. bence uzak dur.

• Teğmen
      114 Mesaj
      21 Temmuz 2012 14:56:24
      Eğer su debisi yüksekse basınç düşürücü taktırın.Termosifon konusunda Termodinamik'in termosifonları baya iyi diye biliyorum ama yinede bir araştırın çünkü fiyatı pahalıdır.

Being second is to be the first of the ones who lose.
    • Teğmen
      154 Mesaj
      21 Temmuz 2012 14:59:19
      quote:

Orijinalden alıntı: Butterflyman

Eğer su debisi yüksekse basınç düşürücü taktırın.Termosifon konusunda Termodinamik'in termosifonları baya iyi diye biliyorum ama yinede bir araştırın çünkü fiyatı pahalıdır.

zaten ikinci arızada servis bana basınç düzenleyici taktırmamaı evin basıncının fazla olduğunu söyledi bende ana su girişine eca basınç düzenleyici taktırdım ama sorun yine devam etti.

• Yarbay
      2046 Mesaj
      21 Temmuz 2012 17:35:58
      Eca ve Ariston termosifonları tavsiye ederim

• Binbaşı
      1127 Mesaj
      22 Temmuz 2012 15:14:20
      zaten benim sıkıntım apartmanıın debisinin düşük oluşu bu nedenle tüplü şofbenden verim alamıyorum. titanyum kazanlılardan vaz geçtim bir kaç güne karar almış olurum inşallah. yorumlarınız için teşekkür ederim

• Binbaşı
      1127 Mesaj
      27 Temmuz 2012 17:34:27
      termodinamik termosifonu 25 tl hediye çeki ile aldım, yorumlarınız için teşekkürler
      http://www.hizlial.com/...n-80-lt-ucretsiz-montaj#

• Binbaşı
      1127 Mesaj
      22 Eylül 2012 21:58:20
      titianyum kazanlılar çabuk delindiğini çoğu kimseden duyduğum için almadım. yukarıdaki linki verdiğim termosifonu hızlıal yanlış gönderdiği için iade ettim, ereyondan termodinamik 60 lt. olanını aldım, yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum şimdilik memnunum

• Yüzbaşı
      564 Mesaj
      07 Mart 2013 18:52:55
      evet ben de soruyorum: hangi termosifon?

4 kişilik bir aileyiz ve mutfak(bulaşık vs.)+banyo için kullanacağız. Kaç litre yeter bize?

• Yüzbaşı
      564 Mesaj
      08 Mart 2013 11:18:39

quote:

Orijinalden alıntı: pars35

demirdöküm 65 lt ben aldım pişman oldum cihaz 4 kere arıza yaptı sonra değiştirdiler ama getirdikleri cihazda arızalı çıktı servis bölge sorumlusunun artık ilgilenmiyeceğini söylediği için bir şey yapamayacaklarını söylediler. bende tüketici hakem heyetinden para iadesi kararı çıkarttım buna rağmen yine ilgilenmediler. bende kararı 19.temmuzda icraya verdim. bence uzak dur.

Hocam kaç litre kaç kişilik bilgi n var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
      1127 Mesaj
      08 Mart 2013 16:30:34
      quote:

Orijinalden alıntı: celutska

evet ben de soruyorum: hangi termosifon?

4 kişilik bir aileyiz ve mutfak(bulaşık vs.)+banyo için kullanacağız. Kaç litre yeter bize?

bence en az 80 lt. lik al ben aldığımda termodinamik sadece 60 lt. vardı

• Teğmen
      154 Mesaj
      08 Mart 2013 22:00:36
      quote:

Alıntıları Göster

Hocam kaç litre kaç kişilik bilgi n var mı

65 lt 3 kişi

• Yüzbaşı
      564 Mesaj
      09 Mart 2013 00:09:19
      quote:

Orijinalden alıntı: biologist

Alıntıları Göster

bence en az 80 lt. lik al ben aldığımda termodinamik sadece 60 lt. vardı

Anladım. Peki termosifonu hangi sıklıkla kullanıyorsunuz ve elektrik tüketimi nasıl? Biz belli bir ısıda sürekli açık tutmayı düşünüyoruz mesela. fatura çok gelmezse tabi..:)

• Binbaşı
      1127 Mesaj
      21 Mart 2013 23:54:00
      quote:

Alıntıları Göster

Anladım. Peki termosifonu hangi sıklıkla kullanıyorsunuz ve elektrik tüketimi nasıl? Biz belli bir ısıda sürekli açık tutmayı düşünüyoruz mesela. fatura çok gelmezse tabi..:)

biraz geç oldu ama kusura bakma. geçen yaz sürekli açık tuttum tahminim fatura yaklaşık 20-25 tl artmıştır ama kış günleri su daha çabuk soğuduğu için fatura biraz kabardı, sürekli değilde arada ben açıp kapatarak kullandım.

• Yüzbaşı
      564 Mesaj
      23 Mart 2013 19:16:54

quote:

Orijinalden alıntı: biologist

Alıntıları Göster

biraz geç oldu ama kusura bakma. geçen yaz sürekli açık tuttum tahminim fatura yaklaşık 20-25 tl artmıştır ama kış günleri su daha çabuk soğuduğu için fatura biraz kabardı, sürekli değilde arada ben açıp kapatarak kullandım.

eyvallah. ariston aldık bakalım memnun kalacak miyiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      361 Mesaj
      24 Mart 2013 01:12:29
      quote:

termosifonunuzda ne gibi bir sıkıntı vardı acaba

Gazlı ve elektrikli cihazlar
    • Teğmen
      154 Mesaj
      24 Mart 2013 17:17:42
      quote:

Orijinalden alıntı: aliance21

Alıntıları Göster

termosifonunuzda ne gibi bir sıkıntı vardı acaba

emniyet ventilinden çok fazla su atıyordu. emniyet ventilini değiştiriyorlardı yine su atıyordu. benim ana su girişinde basınç dengeleyici olmasına rağmen.

• Yüzbaşı
      361 Mesaj
      24 Mart 2013 23:25:53
      quote:

Alıntıları Göster

emniyet ventilinden çok fazla su atıyordu. emniyet ventilini değiştiriyorlardı yine su atıyordu. benim ana su girişinde basınç dengeleyici olmasına rağmen.

içerde oluşan basınc mutlaka bi şekilde dışarı atılmalı bence buda emniyet ventilinden atılıyor.Termosifonda bi sorun oldugunu düşünmüyorum açıkcası tesisatınızda çok fazla dirsek vana gibi direnç oluşturucak eleman varsa su geri gidemeyip emniyet ventilinden dışarı çıkmış olabilir.Getirdikleri cihazda arızalı çıkmış diyosunuz zaten demekki tesisatla ilgili bir hata var bence

Gazlı ve elektrikli cihazlar
    • Yüzbaşı
      564 Mesaj
      26 Nisan 2013 11:17:48
      Ariston aldık. Şuana kadar elektrik faturası filan ödemedik, ne kadar yakıyor bilemiyorum ama onun dışında gayet memnunuz.

ÖNEMLİ NOT: Basınçdan dolayı kazanın delindiği, zarar gördüğü ve bunun için regülatör takılması gerektiği söyleniyor. Doğru; regülatör (30 tl) takılırsa basınç sorunu halloluyor. Ama regülatör taktırmmış iseniz, evinizi su vanasını kısmak suretiyle basıncı düşürebilir, bir bakıma regülatör işi görmüş olursunuz. Bu servisin önerisidir ve biz de öyle yapıyoruz.

Sayfa: [1]
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.