Şimdi Ara

Hata: İP Çakışması

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
116.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bilgisayar yeni internete bağlandı fakat ip çakışması hatası veriyor ipler otomatik alıyor sadece 2 bilgisayar internete bağlanıyor ama bazen giriyor bazen düşüyor netten acaba kablolardamı bir yanlışlık yaptım. yardım edebilirmisiniz.

• IP leri el ile girmelisin...
  • banada öyle mantıklı geliyor ama neye göre gircemki galiba dns felanda yazmam gerekiyor mesela arkadaşın internet cafesindeki ipleri yazssam olurmu.
  • Modemin setubuna giremiyomusun,ordan bulabilirsin...
  • modemin ip'sini yaz ona göre yazayım sana
  • 10.0.0.2 modem ayar sayfasına bunu yazınca giriyorum
  • ip adresi : 10.0.0.3
    alt ağ maskesi : 255.255.255.0
    varsayılan ağ geçidi: 10.0.0.2
    yeğlenen dns sunucu 10.0.0.2

yaz diğer makinalarada aynısını yaz sadece ip adrsini 10.0.0.4 veya yukarısında yazabilirsin
  • ağ bağlantılarını aç.yerel internet bağlanıtısna sağ tıkla özellikler.tci/ip kurallarını seç.özellikler de,

ip adresi: 10.0.0.6 (sonda ki rakamı 2 haricinde herhangi bir rakam yazabilirsin.çakışma olursa uyarı verir zaten.)
    ağ alt maskesi: 255.255.255.0 ( bununla bağlanamazsan 255.0.0.0 yap.)
    varsayılan ağ geçidi:10.0.0.2
    yeğlenen dns sunucusu:10.0.0.2

tamam de çık.
  • tamam hemen gidip deniycem. çok teşekkürler
  • zoom kullanıyorsun galiba. şimdi.
    bilgisayarın ip 10.0.0.4
    maske: 255.255.255.0
    default gateaway(türkçesini hatırlayamadım kusura bakma: 10.0.0.2

dns server: 10.0.0.2
    diger bilgisayarlarda da 10.0.0.2 ve 10.0.0.3 haricinde atanmamaış ip ler ver.

edit: vay be aynı anda yağmış cevaplar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sabata -- 18 Mart 2006; 15:33:34 >
  • arkadaşım bak şimdi sen eğer yerel ağ ayarlarından ozelliklere tıkla el ile ıp ver hallolur yanlız modemin ıp sini bulman gerekiyor
  • Tamam modemin şifresini biliyorum. ama modem şifresine ne gerek varki burda arkadaşların verdiği numaraları arkadaşım yapıyor şu anda bana haber vericek işallah sorunum çözülür ilgilendiğiniz için teşekkürler...
  • beyler statik ip sahibi olan bir abim var ve 2 bilgisayar aynı modem ile nete bağlanıyor fakat ip çakışması yaşadıklarını söylüyorlar...ne yapmak lazım acaba?acil yardım lazım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: wormhole

beyler statik ip sahibi olan bir abim var ve 2 bilgisayar aynı modem ile nete bağlanıyor fakat ip çakışması yaşadıklarını söylüyorlar...ne yapmak lazım acaba?acil yardım lazım...

Eğer aynı ip leri vermedilerse çakışma olmaz. Iplerini kontrol etsinler. Eğer aynı ağ üzerinde iki bilgisayara da aynı isim verildiyse bu da çakışmaya neden olabilir...
  • beyler ip ler ayrı veriliyor ve normalde sorun yok fakat kamera kayıt cihazı takılınca sitem kitleniyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: wormhole

beyler ip ler ayrı veriliyor ve normalde sorun yok fakat kamera kayıt cihazı takılınca sitem kitleniyor...

Kamera ip kamera mı?

Eğer öyleyse oda ip no alır ona yada bilgisayarlara farklı bi ip verin...

Ayrıca statik ip demek modemin ttnetten aldığı sabit ip no demek bilgisayarların çakışmasıyla alakası yoktur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibexbilisim -- 31 Temmuz 2008; 22:46:56 >
  • ağında otomatik olarak ip almıyan bir cihaz var.
    yada modemin bozulmuş.
    bunu şu şekilde aşabilirsin.
    ağındaki otomatik ip almayan cihazın (bu cihaz bir dosya sunucu donanımı, ip kamera, rs232 to ethernet dönüştürücü ve bunun gibi) ip adresini seni rahatsız etmeyecek bir şekilde ayarlamak (örnek 10.0.0.240) yada tüm sistemdeki ip leri el ile girmek şeklinde olabilir .
    ancak bu şekilde bir işlem ileride ağını genişletmek yada bir değişiklik yapmak istediğinde senin ip lere müdahele etmen anlamına gelecektir.
  • bence modeminin havuzunu genişletmelisin arkadaşım
  • aynı hatayı bendede werdi ne yapmam lazım modem us robotics ip çakışması saptandı diyor evde bi modeme lanla baglı laptop bide wirelessla calısan destop war lütfen yardım
  • Benim modemim key smart bana da yardımcı olursanız çok sevinirim.
    İnterneti 2 bilgisayar kullanıyoruz. diğer bilgisayar açınca net artık iflah olmuyor. Anca ertesi gün düzeliyor.
    Bağlantı durma kopuyor.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.