Şimdi Ara

XPERİA 2011 SERİSİ - ROOT-BOOTLOADER-ROM-YAZILIM ve DİĞER İŞLEMLER (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.268
Cevap
53
Favori
292.562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eternal soul

quote:

Orijinalden alıntı: BeogalogeoL

quote:

bir kaç kere yazdım ama cevabımı alamadım.

daha ilk aşamada patladım. flashtool ile .42 sürümüne geçeceğim ancak s1fastboot olayı canımı feci halde sıktı.

verdiğiniz sdk dosyasını c klasörüne de attım, ayrıca verilen sdk programını kurup driveri program files'teki gerekli klasörüne attım. hiç bir şekilde telefonu bilgisayara tanıtamıyorum.

XPERİA 2011 SERİSİ - ROOT-BOOTLOADER-ROM-YAZILIM ve DİĞER İŞLEMLER

konuda pdanet diye bi zımbırtı var,onu yüklemeyi deneyin hocam

hocam teşekkürler halloldu şimdi tanıdı.

Bendede Kafa kalmamış S1fastbootu S1flash device diye okumuşsum Neyse çözmüşsün Arasıra uçuyor kafam :)

• 42 root'u yaptım. şimdi ics 4.0.4 için root yapıyorum, ancak flashtool programı %78 de takıldı ve 15 dakika oldu. panik yapmaya başladım, bi sorun yoktur inşallah

edit: güncelleme bitti. benim sabırsızlığımdanmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eternal soul -- 6 Ağustos 2012; 3:13:24 >
  • 15 dk sürmez kablo oynamış olabilirmi normald 5 dk da atar 5 dk daha bekle ilerlemezse yazılımı tekrar yüklet...
  • ohhh bee sonunda 4.0.4'ü rootlayabildim.

yalnız şaşırdığım bi konu var. root yapmadan önce telefon acayip kasıyordu, root oldu yine kasma devam etti. şimdi hiç kasma yok. bir an korktum .42 sürümüne geri mi döndü diye

hatta hala inanamıyorum, ilk yüklediğim zamanki ics'den daha hızlı menü geçişleri falan.

hocam valla çok yardımcı oldun, konu zaten şahane. çok teşekkürler

edit: superuser için güncelleme var diyor. güncelleme yapayım mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eternal soul -- 6 Ağustos 2012; 3:44:26 >
  • quote:

ohhh bee sonunda 4.0.4'ü rootlayabildim.

yalnız şaşırdığım bi konu var. root yapmadan önce telefon acayip kasıyordu, root oldu yine kasma devam etti. şimdi hiç kasma yok. bir an korktum .42 sürümüne geri mi döndü diye

hatta hala inanamıyorum, ilk yüklediğim zamanki ics'den daha hızlı menü geçişleri falan.

hocam valla çok yardımcı oldun, konu zaten şahane. çok teşekkürler

edit: superuser için güncelleme var diyor. güncelleme yapayım mı?

superuser güncelle güncelledikten Sonra superuser menusunden SU dosyasını güncelle
    daha Sonra Marketten Busybox free indirip busybox da güncelleyebilirsiniz önerrim

ICS de kasılma olursa root mesajına nasıl çözüceğinizi anlattm ordaki işlemi uygularsın .....

• tamamdır :) downgrade yaptım bl açtım kernel attım rom yüklüyorum şimdide. teşekkürler orochi
  • here's a quick and very easy guide on how to install CWM on Xperia 2012 line ups.

just download the CWM install file

SO-03D / Acro S here
    Xperia S here (big props to PuriketsuAngel)

unzip folder
    connect phone normally via USB to your PC
    go to unzipped folder, execute install.bat

that's it, CWM installed.

to go to recovery mode - just restart device (turn off, turn on) and while on the SE logo, simply tap the screen of your phone several times.

up and down volume keys will serve as your directional keys, camera button will serve as "select/ok" key.
    and yep, back and home buttons work within the CWM environment.

note: when you choose to restart/reboot system now while on CWM screen, phone will turn off.(it does on mine). just restart normally - like pressing on the power button to turn it on.

Device must be rooted. we got a tut on how to root your device even on locked BL here

------------------------------------------------------------------
    Böyle bir şey buldum.. BL kapalıyken CWM yükleyebiliyormuşsun ve ICS Generic root lu olması lazımmıs.. anladığım kadarıyla.. Bende ICS yi flashtool la rootlamıstım.. Bu yöntemi yapsam acaba bir zararı olur mu ?

• ::Orochi:: buyur o dediğim kernel bu.. CM10 kernel -->http://www.mediafire.com/?l487zadbo4an6n8 bununla ne yapmam lazım bir türlü çözemedim.. senin anlatımlarınla gerisi kolay hale gelecek.. Çünküu isim değiştirme işini neye göre yapacağım onu anlamadım :S
  • kernel yükleme nasıl oluyor biri bilgi verebilir mi?
  • ilk sayfada paylaşılan neo ics romunda simlock.ta dosyası var. cihazlar kilitlenebilir mi? daha önce başıma geldi çünkü. pahalıya patladı bana. dosyayı sileyim dedim ama bir de vendor.sin diye bi dosya daha var, bunu silmem gerekli mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fkfk

ilk sayfada paylaşılan neo ics romunda simlock.ta dosyası var. cihazlar kilitlenebilir mi? daha önce başıma geldi çünkü. pahalıya patladı bana. dosyayı sileyim dedim ama bir de vendor.sin diye bi dosya daha var, bunu silmem gerekli mi acaba?

17. mesajda anlatılmış o dosyaların nasıl silineceği.

ics romda vendor.sin dosyası kalıyor. ne işe yarıyor bilmiyorum ama kalıyor ben de vendor.sin dosyasını silmeden yükledim.
  • quote:

hocam gelen kutuna bakarmısın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: .::Orochi::.

abi gelen kutuna bir bakarmısın maraşa gelmeyi düşünüyorumda
  • Bu akşam üzeri itibari ile GB 2.3.4 .62 sürüme orginal geri döndüm.Modifiyeli yazılımlar pek hoşuma gitmedi,nasıl derler telefonda çok bayağı geldi bana.Orgnal yazılımı yükleyince telefon gerçekten kaliteli yapıyor.zaten modifiyeli yazılımın bana sadece telefon hafızasındaki bazı uygulamaları sd karta taşımam dışında ekstra getirisi olmadı.
    İyi yönü Orochi ustadan çok şey öğrendim,çok faydalı bilgiler,hazırladığı rehber sayesinde tüm işlermleri yapabildim,bu konuya yazdığım mesajı hatırlıyorumda "uzay mekiği kullanmaktan biraz kolay" demiştim
    Orochi usta sayesinde araba kullanmak gibi bişi oldu şimdi.Tekrar teşekkür ediyorum kendisine.

• quote:

Orijinalden alıntı: .::Orochi::.

MESAJ 2
    Bu Anlatımda GB 2.3.4 ve ICS 4.0.4 için Root yapmayı Anlatacağım Anlatım Bootloaderi kapalı Cİhazlar içindir Bootloaderi açık cihazlar direk kernel atıp cihazını rootlayabilir
    GB 2.3.4 62 ve üzeri sürümler ile ICS 4.0.4 direk Rootlanmıyor Rootlamak için Cihazınızı Downgrade Yapıcaksınız Bu işlemlerden Doğacak Sonuçlardan işlemi Yapan kişi Sorumludur
    SİM KLİT OLAN CİHAZLARDA bu İşlemden SONRA SİM KLİT AKTİF OLABİLİR BUNU UNUTMAYIN
    işlem TR den Alınmış ve Sİmfree Olan tüm Cihazlar içindir...
    işlemlere Başlamadan PCnizdeki Antivurüsleri Kapatın veya Kaldırın Bazı dosyaları silebiliyor Hata Alabilirsiniz Bilginize...

ICS rootladıktan Sonra Kasılmalar Oluyorsa bu mesajın En altındaki işlemleri yapın
    .
    ÖNEMLİ UYARI : Cihazı Rootlayıp TÜm işlemler Bittikten Sonra Cİhazınızı PC companion Veya Update Servis İle Güncellemeyin
    Cihaz Brick Olur
    Ota Güncellemeleri = Telefonun Menusundeki Updater Center Güncellemelerini Alabilirsiniz onda Sorun çıkarmaz
    Yeni Sürüm Çıktığında PC companiondan Güncellemeniz Gerekiyorsa Öncelikle Cihaza UNROOT işlemi Yapın Veya Flashtool İle Mevcut Yazılımı Yeniden Yükleyip Öyle Güncelleyin

Yazılım Dosyaları 6. mesajdadır

Cihazımıza Göre 42 veya 58 sürümünü PC indirin
    Flashtool Kullanımı 5. mesajdadır

Flashtool ile cihazı 42 veya 58 sürümünü yükleyin
    örnek resimler

usta burada 3. ve 4. resim aynı bu sebepten dolayı 4. resimde ne yapacağımı bilmiyorum yardım edebilirmisiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sittroen -- 6 Ağustos 2012; 21:07:03 >

• O resim örnek flashtool kullanmak için 5. Mesajda ayrı anlatım var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • habire bu hatayı alıyorum hocam nedir bu

yurdun internet cafesindeyim
  • Driveri kurup cihazı tanıt 5.mesajı dikkatli oku

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

facebook adresini pm atabilirmisin kardeşim
  • quote:

Orijinalden alıntı: sittroen

kernel yükleme nasıl oluyor biri bilgi verebilir mi?

Kernel yüklemek için önce Bootloader kilidini açmanız gerekir.
    Bootloader kilidini açtıktan sonra, yüklemek istediğiniz ROM'a uygun kernellerden birini (GB kullanıyorsanız GB, ICS kullanıyorsanız ICS kernellerinden birini) rehberde anlatıldığı gibi yükleyebilirsiniz.
    Konunun ilk mesajlarını okuyun her türlü gereken bilgiyi vermiş Orochi hoca
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.