Şimdi Ara

XPERİA 2011 SERİSİ - ROOT-BOOTLOADER-ROM-YAZILIM ve DİĞER İŞLEMLER (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.268
Cevap
53
Favori
292.562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Chotanaq

Elimdeki Walkman Live cihazı 4 sürümüne programla yükselttikten sonra beğenmeyip, 2.3.4 e geri dönmek istedim, daha ilk defa bu konularla uğraşan biri olarak, birşeyler yaptım çabaladım bu işi yaptım fakat track id çalışmıyor benim de, yani şimdi herşeyi düzgün yapmama rağmen garanti dışı kaldığını belirten belli eden bir ibare mi kalmış oldu cihazda? (cihazım 3 aylık)

Bir sorum da şu, tekrar cihazın orjinal kendi programıyla güncelleme yapsam cihazda brick olma durumu var mıdır çünkü yarım yamalak işlemler yaptım hep, mesela cwm modunu hiç yükleyemedim....

Yakınlarda Avcılarda biri varsa benim cihazı beraber bilgisayarına bağlasak da cihazın son durumu nedir görsek sevinirim. Şu Final X-Walkman sürümünü yükleyebilsek.

bootloaderi açtıysan orjinal yazılımdaki track id ve facebook music like çalışmaz...

• quote:

Orijinalden alıntı: .::Orochi::.

quote:

Elimdeki Walkman Live cihazı 4 sürümüne programla yükselttikten sonra beğenmeyip, 2.3.4 e geri dönmek istedim, daha ilk defa bu konularla uğraşan biri olarak, birşeyler yaptım çabaladım bu işi yaptım fakat track id çalışmıyor benim de, yani şimdi herşeyi düzgün yapmama rağmen garanti dışı kaldığını belirten belli eden bir ibare mi kalmış oldu cihazda? (cihazım 3 aylık)

Bir sorum da şu, tekrar cihazın orjinal kendi programıyla güncelleme yapsam cihazda brick olma durumu var mıdır çünkü yarım yamalak işlemler yaptım hep, mesela cwm modunu hiç yükleyemedim....

Yakınlarda Avcılarda biri varsa benim cihazı beraber bilgisayarına bağlasak da cihazın son durumu nedir görsek sevinirim. Şu Final X-Walkman sürümünü yükleyebilsek.

bootloaderi açtıysan orjinal yazılımdaki track id ve facebook music like çalışmaz...

orochi,,senden şu rom ve kernel yükleme işini biraz daha ayrıntılı öğrenmek istiyorum,çünkü kafam karıştı bu kernel ve rom işinde,,şimdi cihazım 2.3.4 .62 sürüm root lu,,BL kapalı...
    şimdi ben BL açtıktan sonra ne yüklücem rom mu kernel mi? yoksa ikisinide mi,bu ikiside .img uzantılımı oluyor?2.3.4 .62 root lu experia ray cihaza ne uygundur,ne atılmalıdır?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1628264

sitede bunlar var ama ne yapacağımı bilmediğim için öyle bakıyorum işte:)

• bu verdiğin lik Ana Konu Romların toplandığı bölüm burdan kullanıcağın romu Seç

şuan GB deymişsin Gb Rom kullanacaksan Bootloader Kilidini Aç kullanıcağın Romun Kernelini 4.mesajda gösterdiğim Şekilde Yükle
    Romun.zip dosyasını Sd karta atıp CWMden Yükleyeceksin

ICS rom yükleyeceksen Cihazı Flashtool ile ICS yükselt Daha Sonra BL açıp ROMUN kernelini yükletip ROMU yükle
  • DRM nedir tam olarak??
    BL kapatılıp, orijinal Stock ROM yüklenince geri geliyor mu?
  • DRM nedir Güzel Soru Buyur Burdan Devam Et :) http://tr.wikipedia.org/wiki/DRM

Bootloaderi kapatsanızda Geri Gelmez :) Getirmek için bir yöntem yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .::Orochi::. -- 3 Ağustos 2012; 8:54:58 >
  • Üstadım dediklerinizi harfiyen yaptım ama 62 sürüme gelince root gidiyor.42 nolu sürümdede google market ve hesap açma sorunum oluyor ne yapmalıyım teşekkürler.
  • quote:

DRM nedir Güzel Soru Buyur Burdan Devam Et :) http://tr.wikipedia.org/wiki/DRM

Olmasa da olur birşeymiş zaten

Bu arada Mesut hocam şimdi ben boot animasyonunu elle değiştirmek için ne yapmalıyım? ROM'unun en son sürümü yüklenmekte şu anda tele.. Anlatmıştınız sen ve jay jay ama bulamıyorum hiç biryerde

• romun konusunda Bootanimasyonlarını cwm den yüklenecek şekilde hazırladım hiç uğraşma ordan indiirp cwm den yüklet
  • quote:

MESAJ 2
    Bu Anlatımda GB 2.3.4 ve ICS 4.0.4 için Root yapmayı Anlatacağım Anlatım Bootloaderi kapalı Cİhazlar içindir Bootloaderi açık cihazlar direk kernel atıp cihazını rootlayabilir
    GB 2.3.4 62 ve üzeri sürümler ile ICS 4.0.4 direk Rootlanmıyor Rootlamak için Cihazınızı Downgrade Yapıcaksınız Bu işlemlerden Doğacak Sonuçlardan işlemi Yapan kişi Sorumludur

Merhabalar hocam. Sizi w810dan sonra yeniden yeni sony ericssonumla görmek ne kadar da güzel :))

Bu mesajınız hakkında bir sorum olacak. Cihazımın (sk17i) bilgisine girdiğimde android sürümü:2.3.4 yazıyor sadece. Cihazımı bu alıntı yaptığım mesajınızdaki gibi devam ederek rootlayabilir miyim?
    Cihazımı iki gün önce aldım, yeniyim biliyorum ama uygulama izinleri canımı çok sıkıyor. En basitinden opera mini gibi bir tarayıcının çağrı listeme erişmesi büyük bir saçmalık. Sırf bu gibi nedenlerden dolayı rootlamayı düşünüyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: minur

Eyvallah üstad:-

bootloaderi açmadan root için anlatım buldum istersen bir dene

link.
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1742992

quote:

Orijinalden alıntı: edra

Meraba arkadaşlar sony ericsson X10 'un ekranı kırıldı dokunmatik duymuyor ve notlar - kayıtları almam gerekiyor servise göndermeden önce sizce ne yapabilirim ?

pcden yedeklemek için program bilmiyorum Ama pc Companion dene ancak Cihazın Rootlu ise Xrecovery anlatımından cihazına CWM kurabilirsen
    cwmden tüm romu yedeklersin cihaz servisten geri geldiğinde şuan kullandığın romu yükleyip CWM kurup tekrar eski yedeğini yükletebilirsin istersen bir Dene
    CWM menusunde ekran yerine ses tuşları ve Home tuşlarını kullandığından bir şansın var ama önce pc companion dene en son çare olarak Dediğimi yaparsın

Pc Companion önce teli görüyor fakat daha sonrasında kalıyor sebebide telden depolama birimini aç veya şarj eti seçmen gerekiyor / romlada oynamak istemem direk garanti dışı kalıyor cihaz daha 8 aylık zaten ısınma problemi var onada bakıcaklar . Vede CWM falan kurabileceğimi ( becerebileceğimi ) sanmıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: hackjini

quote:

MESAJ 2
    Bu Anlatımda GB 2.3.4 ve ICS 4.0.4 için Root yapmayı Anlatacağım Anlatım Bootloaderi kapalı Cİhazlar içindir Bootloaderi açık cihazlar direk kernel atıp cihazını rootlayabilir
    GB 2.3.4 62 ve üzeri sürümler ile ICS 4.0.4 direk Rootlanmıyor Rootlamak için Cihazınızı Downgrade Yapıcaksınız Bu işlemlerden Doğacak Sonuçlardan işlemi Yapan kişi Sorumludur

Merhabalar hocam. Sizi w810dan sonra yeniden yeni sony ericssonumla görmek ne kadar da güzel :))

Bu mesajınız hakkında bir sorum olacak. Cihazımın (sk17i) bilgisine girdiğimde android sürümü:2.3.4 yazıyor sadece. Cihazımı bu alıntı yaptığım mesajınızdaki gibi devam ederek rootlayabilir miyim?
    Cihazımı iki gün önce aldım, yeniyim biliyorum ama uygulama izinleri canımı çok sıkıyor. En basitinden opera mini gibi bir tarayıcının çağrı listeme erişmesi büyük bir saçmalık. Sırf bu gibi nedenlerden dolayı rootlamayı düşünüyorum.

Sağol artık androidde takılıyorum

Derleme sürümü 42 veya 58 ile bitiyorsa direk rootlanır cihazda 62 sürümü varsa konudaki anlatımla downgrade ederek rootlayabilirsin
    yanlız sana tavsiyem anlatımı iyice okumadan işe bulaşma

• eyvallah kolay gelsin :-)
    sonyin içini eskiler kurcalamayacak da kim kurcalayacak :-):-) en yakın fırsatta rootluyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

bu verdiğin lik Ana Konu Romların toplandığı bölüm burdan kullanıcağın romu Seç

şuan GB deymişsin Gb Rom kullanacaksan Bootloader Kilidini Aç kullanıcağın Romun Kernelini 4.mesajda gösterdiğim Şekilde Yükle

ICS rom yükleyeceksen Cihazı Flashtool ile ICS yükselt Daha Sonra BL açıp ROMUN kernelini yükletip ROMU yükle

rom ve kernel yüklemek için BL yi açıcaz hertürlü burası tamam, anlamadığım telefonu CWM modda açmak için BL yi açmamız yeterli mi? yoksa 14.mesajdaki recovery yüklemek şart mı CWM moda getirmek için?
    ikinci sorumda xda sitesinden GB için rom ve kernel yüklemek niyetindeyim fakat bunlarda türkçe dil desteği oluyor mu?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1424121 (yüklemek istediğim rom ve kernel)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @BJK@ -- 4 Ağustos 2012; 3:11:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: @BJK@

quote:

bu verdiğin lik Ana Konu Romların toplandığı bölüm burdan kullanıcağın romu Seç

rom ve kernel yüklemek için BL yi açıcaz hertürlü burası tamam, anlamadığım telefonu CWM modda açmak için BL yi açmamız yeterli mi? yoksa 14.mesajdaki recovery yüklemek şart mı CWM moda getirmek için?
    ikinci sorumda xda sitesinden GB için rom ve kernel yüklemek niyetindeyim fakat bunlarda türkçe dil desteği oluyor mu?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1424121 (yüklemek istediğim rom ve kernel)

bootloaderi açınca CWM ve ROmun çalışması için ROMUN konusunda Kernel verilir img uzantılı onu yükleyeceksin
    bootlaoderi açık cihazalarda CWM kernelin içinde olur Kernelde dil olmaz Olayları karıştırmayın
    kernelin içindeki CWM ingilizcedir her zamanki gibi

ROMlarda MIUI haricinde Hepside TR Mevcuttur Sadece cyanogen bazılarında tr yapsanda bazı yerler ingilizce kalabilir ...
    MIUI romlar içinde TR paketi yükleyerek ROma türkçe eklenir...

• arkadaşlar ben daha önce seusla güncellenmiş ics ullanıyordum dün telefonu rootladım ve rootlu ics li telefon haline geldi
    ancak 2sorunum var
    1.Telefon kapanıp açılınca menü sırası değişiyor
    2.wireless ın çekimi azaldı ve kualklık girişinin orayı tuttuğum zatan çekiş 2 çentik düşüyo modemle aynı oda da olsam dahi(önceden böyle bir sorunum yoktu)

Sizce ne yapmalıyım

edit:telefonum xperia Arc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaptantrojan -- 4 Ağustos 2012; 11:57:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaptantrojan

arkadaşlar ben daha önce seusla güncellenmiş ics ullanıyordum dün telefonu rootladım ve rootlu ics li telefon haline geldi
    ancak 2sorunum var
    1.Telefon kapanıp açılınca menü sırası değişiyor
    2.wireless ın çekimi azaldı ve kualklık girişinin orayı tuttuğum zatan çekiş 2 çentik düşüyo modemle aynı oda da olsam dahi(önceden böyle bir sorunum yoktu)

Sizce ne yapmalıyım

edit:telefonum xperia Arc

menu sıralaması Eski Sürümden Sıfırlamadan ICS kullanınca oluyor Root konusunda rootu koruyup Sıfırlama Yapmak için anlatımı root mesajına ekledim

wifi de ICS de olan bir sorun Modemin şifrelemesini wep olarak kullan bi nebze çözüm oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .::Orochi::. -- 4 Ağustos 2012; 21:40:39 >
  • neo için ics romlarından tr olanı ile global olanı arasında ne fark var? globalda tüm diller var, tr de sadece türkçe dili mi var?
  • quote:

DRM nedir Güzel Soru Buyur Burdan Devam Et :) http://tr.wikipedia.org/wiki/DRM

valla gelmez diyordum ama 4.0.4 root için verdiğin yöntemi yaptım mesut abi çalışmayan track id mükemmel şekilde çalışıyor garip bi durum
  • Rootlu ICS 4.0.4 kullanıp bildirim ışıklarında sorun yaşayan var mı? Bildirim ışıkları (Sms, cevapsız çağrı, whatsapp için vs) kafasına göre bazen yanıyor bazen yanmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sorcerer -- 5 Ağustos 2012; 0:00:34 >
  • quote:

quote:

Çok merak ettiğim ve tek yapamadığım şu CWM modunu kullanmak, çünkü yayınlaığın X-Final sürümü CMW ile yükleniyor ama CWM yi yükleyemedim ki programı nerde bulunur?

Bir de PC conpanion ile bağlanıp ilerki zamanlarda 4 e güncelleme durumunda brick olma durumu var mı?

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.