Şimdi Ara

Yeni Focus 1.0 Ecoboost 125 bg (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
442
Cevap
12
Favori
150.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    15 bin veya 1 yıl..hangisi önce dolarsa..
    hava ve polen filtresini eğer yılda 10 bin civarı yapıyorsanız 2 bakımda bir değişebilir..
  • Merhabalar, aracın konsolunda ve direksiyonda soyulmalar başladı. Garanti kapsamına girer mi acaba (2012 model- 2013 çıkışlı)
    Bu mesaja eklenen görseller:

Yeni Focus 1.0 Ecoboost 125 bg Yeni Focus 1.0 Ecoboost 125 bg Yeni Focus 1.0 Ecoboost 125 bg

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: sebosentez

Merhabalar, aracın konsolunda ve direksiyonda soyulmalar başladı. Garanti kapsamına girer mi acaba (2012 model- 2013 çıkışlı)

Yeni Focus 1.0 Ecoboost 125 bg Yeni Focus 1.0 Ecoboost 125 bg Yeni Focus 1.0 Ecoboost 125 bg

aynı arac bende de var fakat benim basıma böyle bir durum gelmedi inşallah da gelmez:)
    bence o noktolara bir kimyasal değmiş gibi gözüküyor büyük ihtimalle benzer cvp verip garantiden yararlandırtmayacaklardır ama denemekten zarar cıkmaz.
    ben içkonsolu nemli bez veya kuru mikrofiber bez ile temizliyorum kalitesiz bir ıslak mendil bile yol acmıs olabilecegini düşünüyorum veya verdiğniz bir oto kuaförünün kullandıgı ürünle alakalı da olabilir secenekler uzar gider...
    geçmisolsun tekrardan garanti süreciyle ilgili de bol sans .

• ben yıkamacıda aracın içine bir şey sıktırmam, sadece nemli bez diye tembih ederim..
    hadi o düğmelerin orası biraz masrafla değişirde, direksiyon nasıl düzelir..orası ayrı var mıdır bilmiyorum..
    geçmiş olsun..
    2013 çıkışlı aracın garantisi dolmak üzeredir, acele edin
  • 18 Ağustos için randevu aldım. Aracım 2013 Şubat ayı çıkışlı sanırım garanti kapsamı dışında olacak (ben 4 sene diye biliyordum). Bunu gösterip fiyat almak için ücret isterler mi?

Edit: Bugün gittim servise aracın garantisi bitmiş. Yağ ve filtreler için de 490 lira fiyat verdiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sebosentez -- 18 Ağustos 2016; 16:07:51 >
  • Merhaba,

45.000 TL bütçe ile araç bakıyorum 2 araç arasında kaldım sizin tercihiniz ne olurdu ?? performans ve yakıt tüketimi olarak nasıllar ? donanım ve yılları benzer

- 1.4 T Astra j hb
    - 1.0 Gtdi Focus 3 hb
  • xmxksk kullanıcısına yanıt
    bir arkadaş forumda trend-x 1.0 aracını 45 bin e satıyor..2012 model daha çok uzun yolda kullanılmış.. 500 tl hasar kaydı var, arka çamurlukta hafif ezik.. kendi ifadeleri..
    astra j ye lpg takamıyorsanız 9-10 lt yakar..focus 1.0 6-7 arası..

http://www.focu--scl--ubtr.com/topic/12653-2012-10-ecoboost-trend-x/

-- linke tıklayın sonra..2 -- leri kaldırın..

soğutma hortumu yüünden sorun yaşamış mı sorun..herhalde sorunu yoktur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 20 Ağustos 2016; 17:41:38 >
  • İstanbul-Ankara arası yaklaşık 400 km ortalama yakıt tüketimi (100 km hız)

Ankara-İstanbul arasını 120-140 km arası gittim ortalama 5.5 lt idi.

Yeni Focus 1.0 Ecoboost 125 bg

• mdmrx M kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam bi görüşeyim
  • 5w 20 yerine bunlardan hangisini almayalım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sebosentez -- 25 Ağustos 2016; 18:27:46 >
  • quote:

5w 20 yerine bunlardan hangisini almayalım?

bu yaglardan hiçbiriolmazzzz. erol otomotivden veya yag carsısından vb tedarikçilerden 5w-20 yag temin edip filitreleri de baska bir aracıdan temin edip bakımınızı yaptırın. 5w-20 yagın 948-b sartnamesine uygun oldugu sürece marka farketmez alın koyun kafanız rahat olsun. ben yakın zmanda 280 veya 290 tl gibi bir rakama bakımımı yaptırmıstım özelde işçilik de dahil tabi parcaları kendim temin ettim yetkili servis harici yag bulmanız oldukca zor ... ayrıca yagı 5l almalısın çünki yag filitresi değiştiginde motora 4.1 lt yag konulması gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cermen_555 -- 31 Ağustos 2016; 18:43:07 >

• Hocan cevap gelmeyince sizin daha önce konuya yazdığınız gibi er-ol otomativden yağ ve bosch filtre takımı aldım. Ama henüz sanayiiye gitmedim.

• quote:

Hocan cevap gelmeyince sizin daha önce konuya yazdığınız gibi er-ol otomativden yağ ve bosch filtre takımı aldım. Ama henüz sanayiiye gitmedim.

en dogrusunu yapmıssınız ben 30 tl vermiştim işciliğe aklınızda bulunsun...
  • samsun bilecik- bilecik-kusadası ve kusadası-pamukkale-samsun toplam 2390 km ortalama tüketim 5.7 lt ortalama 85 km hız 610 liralık benzin (4,48) ortalama 25,5 krs %70 klima acık ile seyehati tamamladık. 2 kişi ve bagaj full lastikler 32 psi. tabi ufak tefek sehiriçi gezmelerimiz de oldu umarım bilgilendirici olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cermen_555 -- 2 Eylül 2016; 13:15:02 >
  • Kazasız belasız sürüşler arkadaşlar. Sizlere bi kaç sorum olacak. Bayramdan sonra bi araç alacağım. bu yola seat leon fr ile çıktım, sonra yeni astra k 1.4 otomatik araç girdi aklıma, bugün de forda gittim, satış danışmanı çocuk varsa bebk arabası bagajın küçüklüğü vs. bi ton bişey söyledi. iç mekan kalitesi ve konfor olarak ford focus bu iki aracın önünde olduğunu düşünüyorum. ancak 1.0 ecoboost motoru satış temsilciisi çok metetti.
    şimdi kafam iyice karıştı :)
    sizlerden yardımcı olmanızı isteyeceğim sorular var, içtenlik cevaplarsanız çok sevinirim.

1) 1.0 ecoboost motor ile tam otomatik şanzımanı kullanan var mı ? ben 5 yıla kadar araca binmek istiyorum. Uzun süreli örneğin 100.000 km aşan kullanımlarda bu motor sorun yaratırmı ?

2) Antalya kemer de yaşıyorum. bu yüzden tek şeritli yollarda benim için ara hızlanmalar önemli araç sollamak için. istediğin tatmini sağlarmı ?

3) haftada bir kere mutlaka inişli çıkışlı yollarda kullanıyorum 4 kişi aracın içindeyken yokuşta çekiş problemi yaratırmı? ( arkadaşın toyota 1.33 var yokuşu çıkmıyor desem yeridir )

4) zemindeki engebeleri emme durumu nasıl. süspansiyon yumuşakmı sert mi ?

5) sizce focus 1.0 ecoboost otomatik sedan mı yoksa hb mi ? bagaj benim için önemli. tabi sedanda kasa daha ağır bu motor çekiş problemi yaratıyormu

6) son sorum ise şu. bu üç araçtan hangisini alırdınız ?

şimdiden teşekkür ederim. iyi bayramlar dilerim

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetemin1985

Kazasız belasız sürüşler arkadaşlar. Sizlere bi kaç sorum olacak. Bayramdan sonra bi araç alacağım. bu yola seat leon fr ile çıktım, sonra yeni astra k 1.4 otomatik araç girdi aklıma, bugün de forda gittim, satış danışmanı çocuk varsa bebk arabası bagajın küçüklüğü vs. bi ton bişey söyledi. iç mekan kalitesi ve konfor olarak ford focus bu iki aracın önünde olduğunu düşünüyorum. ancak 1.0 ecoboost motoru satış temsilciisi çok metetti.
    şimdi kafam iyice karıştı :)
    sizlerden yardımcı olmanızı isteyeceğim sorular var, içtenlik cevaplarsanız çok sevinirim.

1) 1.0 ecoboost motor ile tam otomatik şanzımanı kullanan var mı ? ben 5 yıla kadar araca binmek istiyorum. Uzun süreli örneğin 100.000 km aşan kullanımlarda bu motor sorun yaratırmı ?

2) Antalya kemer de yaşıyorum. bu yüzden tek şeritli yollarda benim için ara hızlanmalar önemli araç sollamak için. istediğin tatmini sağlarmı ?

3) haftada bir kere mutlaka inişli çıkışlı yollarda kullanıyorum 4 kişi aracın içindeyken yokuşta çekiş problemi yaratırmı? ( arkadaşın toyota 1.33 var yokuşu çıkmıyor desem yeridir )

4) zemindeki engebeleri emme durumu nasıl. süspansiyon yumuşakmı sert mi ?

5) sizce focus 1.0 ecoboost otomatik sedan mı yoksa hb mi ? bagaj benim için önemli. tabi sedanda kasa daha ağır bu motor çekiş problemi yaratıyormu

6) son sorum ise şu. bu üç araçtan hangisini alırdınız ?

şimdiden teşekkür ederim. iyi bayramlar dilerim

öncelikle 1.0 focus mk3 sedan manuel kullanıcısıyım
    sorularına gelecek olursak
    1-aynı forumda veya forumun farklı 1.0 ecoboost baslıgında alman programında 100,000 km incelemesini yapmıslardı civatalarına kadar sökmüşlerdi arabayı oldukca iyi degerleri vardı saglamlık konusunda bakmanı tavsiye ederim.
    2-istediğin tatmini daha önce ne kullandıgnı söyleseydin daha net cevap verebilirdim ama 1,6 atmosferik motorlardan daha cok tatmin edeceginden emin olabilirsin. yukarıdaki astra ve leon seni daha cok tatmin eder ama yakıtta da üzer degerlindermesi sana kalmıs...
    3-yine aynı forumda mdmrx arkadasın seyehat izlenimlerinde ve sahsen benimde kullanım tecrübelerimde 1,33 corolla motoroyla kıyas bile kabul etmez 2 ile 1,33 ün zor cıktıgı yeri sen 4 ile devrini almıssan cıkarsın gibime geliyor..en azından bir üst vitesde rahat garanti cıkarsın.
    4-süspansiyonlar orta sert denebilir. konfordan taviz vermeden yol tutusu konusunda daha basarılı
    5-sedan. cekiste sorun olmaz 1,6 atmosferik den daha iyi hissettirdigi kesin. youtube da 1,0 ın inceleme videoları var izlemeni tavsiye ederim.
    6-yeni astranın sedanı gelecekmi geldimi bilmiyorum ama düsünülebilir 1,0 motoru ile onunda otomatiği varmı bakmak lazım ayrıca cift kavramalı otomatiği varmı ona da bakmak lazım opel halen tam otomatik şanzuman kullanıyor ve hem cok yaktırıyor bu sanzuman hemde biraz performanstan torpülüyor ama cift kavramaya göre daha saglam sorunsuz ve 1.4t da fazla yakar. leon sedan olmadıgından tercih dısı. bence iki aracı da test edip içinize sineni almanız en doğrusu.. TEST ŞART :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cermen_555 -- 10 Eylül 2016; 13:55:00 >

• Teşekkür ederim çok yardımcı oldun, bi test sürüşü yapayım yine de .

• mehmetemin1985 M kullanıcısına yanıt
    yukarıda ki sorularınıza bakarak hiçbirinde tereddüt etmeniz gerekmez..
    hızlanma çekiş şu bu..
    bu aracın tek dezavantajı yüklendikçe ve hızlandıkça 1.6 lara göre daha çok yakması..kısaca ne kadar güç o kadar yakıt..
    cermen arkadaşım 85 ortalama ve 2 kişi ile 5.5 tüketimleri yakalıyor, ben 5 kişi ful bagaj 100 km ortalama %50 klima ile 6.8 le gidiyorum..konya-karabük-konya 950 km..100 km ortalama yakalamak için 140 la uzun süre yol alıyorum ara ara 160-180 denemelerimde oluyor..(6.vites 4000 devir 180-4750 devir son hız 210 yapan videosu var alman otobanında )
    2-3 yerde 6 dan 5. vitese düşüyorum o kadar..hatta aynı yolu 3 kişi ile gittiğimde 5 e bile düşmedi araba..
    yağı pahalı er-ol otomotivden 180 e alabilirsiniz servisin 300 e sattığı yağı, total inde 150 tl ye var zamlanmadıysa..

bu motor aslında en az bakım gerektiren motor, ama otosan müşterileri yolmaya çalışıyor..şimdide triger değişim mücadelesi veriyoruz..sanırım sonucu almışız 9 yıl 135 000 km diyorlar, daha incelemedim..aslında 10 yıl 240 000 km triger değişimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 10 Eylül 2016; 14:44:13 >

• Merhaba 12 senenin ardından 1.6 polo aracımı sattım.
    Bütcem 2. el araç için 43 bin TL.
    Yılda 10 bin Km yapıyorum çoğu şehiriçi.

1- Ford Focus 1.0L EcoBoost 125PS Trendx yada style
    2- Toyota Corolla 1.33 Life

En az 5 yıl kullanabileceğim , şehiriçi benzinli az yakıtı ve daha az arıza yasayabileceğim araç için tavsiyenizi alabilirmiyim.
    Kısmetse Bayram bitiminde almayı düşünüyorum.
  • bytatto kullanıcısına yanıt
    Toyota yı bilmiyorrum ama focus 1.0 konya da az lambalı düz şehir 6 lt.. bu araç ankara İstanbul da 7 lt ye kadar çıkabilir..
    1.33 benzinli ise çekmez..ama ikinci elde focus 1.0 dan iyidir sanırım veya zaten 2. el alınacağı için farketmez.. burada sorun bütçe temiz focus 1.0 ı 43 e alamazsınız..ilk alanlardanım..
    kazası yoksa style paket 50 bin..trend x 48 e bulunur.. ilk araçlarda hortum probleminden motoru değişmiş olanlar var dikkat edin..tüm motor değişimi iyidir ama yarım değişim tavsiye etmem
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.