Şimdi Ara

Piranha Business Tab 7 hakkında görüşleriniz ? (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
551
Cevap
16
Favori
153.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 9 inc ekran, 7 inc'e nazaran oldukça büyük sayılır tabi.. 16:9 ekran.. Wifi modemin olduğu salonda, full.. arada 2 duvar olan arka oturma odasında, 4 kademe çekiyor. 7 inç'te batarya 3000 mAh.. 9inç olanı 4400mAh.. 230 liraya tam f/p ürünü.. Kasa kalitesi sağlam ve standart usb ve diğer girişler yanda değil tabletin altında.. Yanında gelen 5volt 2000mAh adaptörü bile oldukça kaliteli.. kalın ve sağlam kablosu var.. Şarj yaparken; diğer tabletler gibi ekran kendiliğinden açılmıyor. Pazartesi bir tane de ben sipariş vereceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BreakBeaT

quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

4.1 e guncelledım uygulamalarda akıcılık arttı sanırım..daha fazla ıncelemedım ama ılk ızlenım eskısıne nazaran ıyı..

4.1 yapınca play store daki uygulamaların uygun olmadıgınıi söylemiş birkaç kişi. durum böyle mi gerçekten.

Aynen öyle kardeşim. Google playdeki uygulamaların çoğu gidiyor.

edit :

fakat gerçekten gözle görülür bir değişiklik oldugunuda söyleyebilirim. ( iyi yönde. ) seri/n : p440

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ihtilalVakti -- 27 Ocak 2013; 4:51:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Enes766

quote:

Orijinalden alıntı: BreakBeaT

quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

4.1 e guncelledım uygulamalarda akıcılık arttı sanırım..daha fazla ıncelemedım ama ılk ızlenım eskısıne nazaran ıyı..

4.1 yapınca play store daki uygulamaların uygun olmadıgınıi söylemiş birkaç kişi. durum böyle mi gerçekten.

Aynen öyle kardeşim. Google playdeki uygulamaların çoğu gidiyor.

edit :

fakat gerçekten gözle görülür bir değişiklik oldugunuda söyleyebilirim. ( iyi yönde. ) seri/n : p440

bahsedilen sorun genel bir sorun. bütün 4.1 cihazlarda aynı durum var. uygulamayı yapan kişi uygulamaya "4.1 versiyonda çalışır" tanımını yapmadığı için oluyor. elinizde apk dosyası varsa, ya da yüklü başka bir cihazdan alabiliyorsanız oradan yüklerseniz sorunsuz çalışır. ya da şöyle bir tavsiye vereyim, cihazı güncellemeden önce astro file manager kurun, bir sd karta bütün uygulamalarınızın apk dosyalarını onunla yedekleyin, sonra güncelledikten sonra hepsini tekrar yükleyin.

• s.a business II tab 9.0 modelini aldım valla bu paraya bu performans bence cok super templerun oyunuda ındırdıgım tüm full oyunları sorunsuz acıyor, sarjı gayet ıyı hatta super ınternete baglı olmadıgı zaman yani wifi kapalı oldugunda 5 saati gecıyor oyun oynarken nette daha cabuk bıtıyor bence basarılı ve ucuz 3-4 ay ıdare etse yeter zaten bu paraya ...bır sorum olacak bu tablt ıcın guncelleme nasıl yapılıyor ?
  • merhaba arkadaslar
    business tab 7" olan tabletten var bende de. önceleri cok takılma yapıyordu guncellemsini yaptım su anda o konuda sıkıntı yok yalnız sarj olayına çözum bulamadım. gece sarja takıyorum sabaha kadar sarj oluyor sabah esim sarjdan cıkarıyor ve aksam geldigimde tabletin yine sarjının bitmiş oldugunu goruyorum. yahu biz bu tableti kapattık da sarj ettik kapalı iken nasıl şarjı bitebilir?
    ozellikle kapatma tusuna uzunca basıp kapanmasınmı saglıyorum ama yasadıgım durum hep aynı. benzer bir sorunla karsılasan var mı varsa çözüm hjakkında fikri olan var mıdır acaba?
  • Arkadaşlar bu tabletten veya başka bir marka tabletten aldığımızda muhtemelen bir müddet sonra batarya işlevini yitirecek ve hiç şarj edemediğimiz zamanlar olacak böyle bir durumda bataryayı değiştirme şansımız varmı ?
  • Bu öğe Unknown PIRANHA BUSINESS TAB 7" cihazınızla uyumlu değil. Sorununu aşmanın bir yolu varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimone

Arkadaşlar bu tabletten veya başka bir marka tabletten aldığımızda muhtemelen bir müddet sonra batarya işlevini yitirecek ve hiç şarj edemediğimiz zamanlar olacak böyle bir durumda bataryayı değiştirme şansımız varmı ?

elektronikçiler değiştiriyor diye bir yerde okumuştum. ne kadar doğru bilemem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LorD_KeNNy

merhaba arkadaslar
    business tab 7" olan tabletten var bende de. önceleri cok takılma yapıyordu guncellemsini yaptım su anda o konuda sıkıntı yok yalnız sarj olayına çözum bulamadım. gece sarja takıyorum sabaha kadar sarj oluyor sabah esim sarjdan cıkarıyor ve aksam geldigimde tabletin yine sarjının bitmiş oldugunu goruyorum. yahu biz bu tableti kapattık da sarj ettik kapalı iken nasıl şarjı bitebilir?
    ozellikle kapatma tusuna uzunca basıp kapanmasınmı saglıyorum ama yasadıgım durum hep aynı. benzer bir sorunla karsılasan var mı varsa çözüm hjakkında fikri olan var mıdır acaba?

Merhaba Arkadaşım.

Senin yaşadığın sıkıntının aynısını aldığımdan beri bende yaşıyorum.
    Az önce batarya sorunundan 2. kez tamire gönderdim.
    Değişiklik olmadan geri gönderiyorlar.
    Kanunen aynı sorunlardan 4 kez gidince yenisi ile değiştirmek zorundalar.

Malesef Piranhanın ilk tableti ve sorunlu tableti.
    Bizede kaçtığı ile kaldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: kimone

Arkadaşlar bu tabletten veya başka bir marka tabletten aldığımızda muhtemelen bir müddet sonra batarya işlevini yitirecek ve hiç şarj edemediğimiz zamanlar olacak böyle bir durumda bataryayı değiştirme şansımız varmı ?

Merhaba
    Bataryayı değiştirme imkanı var.
    İnternette yurtiçi ve yurtdışı satan çok site var.
    Birazda elektronikten anlıyorsanız basit.
    Ama sorun sadece bataryada olması halinde
  • şimdi asıl dusundugum nokta bu zaten bataryayı degiştirirz ama garanti dısı kalır. ürünü garantiye göndeririz ama bu defa da hiçbirşey yok deyip geri gönderirler git gel herbiri için de otalama 10 gunden anlayacagınız bu konuda sorunun cozulecegine pek inanmadıgımdan napim deyip duruyorum hiçbirşey de elimden gelmiyor. bir çözüm de bulamayacagım sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: higungor

Bu öğe Unknown PIRANHA BUSINESS TAB 7" cihazınızla uyumlu değil. Sorununu aşmanın bir yolu varmı?

Google Playde de bazen bilgisayardan yüklediğim uygulamalarda bende bu hatayı alıyorum kılavuzunda yazıyor güncellemen lazım.
  • yarın almayı planlıyorum ıhtıyaclarımı karsılayacak bı modele benzıyo
    f/p Olarak da ıyı gıbı

• quote:

Orijinalden alıntı: k.colomb

yarın almayı planlıyorum ıhtıyaclarımı karsılayacak bı modele benzıyo
    f/p Olarak da ıyı gıbı

nerden alcaksınız hocam bende almayı düşünüyorum 2 tane hb dada 200 lira gözüküyor fiyat 7 lira kargo istiyor vatanda 230 lira diyor %25 indirim döneminde 190 liraya gelcek gibi duruyor hafta sonunu beklemeyi düşünüyorum siz daha uygun fiyata buldunuz mu acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: chessmania

quote:

f/p Olarak da ıyı gıbı

nerden alcaksınız hocam bende almayı düşünüyorum 2 tane hb dada 200 lira gözüküyor fiyat 7 lira kargo istiyor vatanda 230 lira diyor %25 indirim döneminde 190 liraya gelcek gibi duruyor hafta sonunu beklemeyi düşünüyorum siz daha uygun fiyata buldunuz mu acaba

nt nın sıtesınde 185 tl kargo ucretı de yok

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: chessmania

quote:

f/p Olarak da ıyı gıbı

nt nın sıtesınde 185 tl kargo ucretı de yok

hımm evet gördüm şimdi önce vatana gidip bi inceleyelim ona göre karar verelim o zaman :)

az önce gezerkenhttp://www.tekzen.com.tr/Product/2099895/piranha-ultra-tab-7inc16-ghz-dual-core- bunu farkettim bu çok daha iyi bir cihaza benziyor fiyata kılıfda dahil kafam karıştı

• Kız arkadaşıma alayım diyordum ama bu sarj ile ilgili yorumlar biraz canımı sıktı.

Kağıt üzerinde performans sağlar bir cihaz gibi duruyor.

Şarj ile ilgili sıkıntılar neler mesela? Bir kaç örnek verebilir miyiz?

Bir de 4.1 sürümü root ile mi yoksa orjinal rom olarak mı geliyor?
  • Vatan'ın cumartesi pazar % 25 indirimle vatandaşa 187 TL ye yivlemeye çalıştığı piranha business tablet nt mağazalarında 185 TL Asya ve Word kartlara 8 taksit

http://yeni.nt.com.tr/teknoloji/bilgisayar/tablet/piranha-business-tab-7-inch-tablet-pc.html
  • Bence biraz daha para koyulup Ultra Tab 7.0 alınmalı şu saatten sonra;
    http://forum.donanimhaber.com/m_70640579/mpage_1/f_/key_//tm.htm#70640579
  • Hepsiburada dan aldım 199 TL ye, 3 gün oldu elime geçeli.
    Daha önce kullandığım 150 TL lik mobee nin yanında ipad gibi gerçekten.
    Ekran hassasiyeti, hızı, programların tepki süreleri gerçekten çok iyi -daha önce mobee kullanmış biri olarak söylüyorum tabii.-
    Wi-fi ve 3G bağlantısı da hızlı ve sorunsuz.
    Tek anlamadığım başlangıçta 3g nin otomatik olarak çalışmaması.
    Yani cihazı açıp 3g modemi taktığımda -wi-fi kapalı olduğu halde- 3g bağlantısı otomatik olmuyor, herdefasında ayarlar ve bağlantılara gidip modemi yeniden etkinleştirmem gerekiyor.
    Bunun bir hal çaresi var mı? Bilenler söylerse sevinirim.
    Bundan başka bir sorun yok gibi.
    Bir de unutmadan ekleyeyim;
    Cihazın usb, kulaklık vb. girişleri alt tarafta. Klavyeli kılıf ile kullanacak olanlar için söylüyorum biraz güçlük oluyor. Yani Klavyenin, kulaklığın kabloları takılı iken kılıfı kapatamazsınız.

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.