Şimdi Ara

Piranha Business Tab 7 hakkında görüşleriniz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
551
Cevap
16
Favori
153.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fiyatı ve özellikleri hoşuma gitti kullanan varmıdır tavsiye edermisiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: fk7

quote:

Orijinalden alıntı: lacinalper

quote:

Orijinalden alıntı: fk7

quote:

Orijinalden alıntı: lacinalper

cihaz 05/07 itibariyle teslim edildi. kapasitif ekran ve bir tableti ilk kez bu kadar uzun sure kullandım. toplam 1 saat elimdeydi. kutusuna koydum tekrar. öncelikle, almadan evvel yabancı steler dahil her yerde a13 işlemcide hdmi yok yazıyordu ama nasılsa bunun ozelliklerde vardı. işte nasıl aksine tüm olumsuz yazılara ragmen; bu cihazda hdmi yok. ozelliklerinde otg kablo yani mini usbyi, usb çıkısına cevirip usb aygıtına ceviren kablo var yazsa da; o kablo yok kutuda. ilk etapta moralim bozuldu, eksiklige ugras dur artık dedim. almadan evvel de lablo ile usb bellek,hdd tasımak pek iyi fikir gibi degildi, neyse ki 8 gb hafızası var diyordum. paketi acıp tablete bakınca yine sevindim. cunku; otg gerekmeksizin zaten 1 usb cıkısı var. 4gb bellegimi takıp içindeki dosyalara da ulastım, ek ayar yapmadan 3g,mkv,avi film de oynattım. görüntü şahane. yalnız, olumsuz goruslerim ve varsa oneri duzeltilebilirse memnun kalırım. şu an kullandıgım bir de turkcell t10 android yuklu kagıt ustunde rezistif ekrana sahip oldugu yazılı bir telefonum var. bu telefonu almadan evvel, kapasitif mutlaka gerekir mi diye arastırma yapıp sordugumda, spacelord nickli dh kullanıcısı angry birds, fruit ninja gibi oyunlar oynanmaz yoksa gibi bir yorum yazmıstı. buna ragmen aldıgım t10dan cok cok memnunun. rezistif ekranı var ama dokunmatik oyunları sorunsuzca zevkle oynuyorum. gel gelelim, ilk kapasitif deneyimim piranha ile açıkcası kapasitif ekran farkını pek anlamadım. aslında 1 yıl once gigabyte i350 pda nın rezistif ekranı tam kaleme gore tasarlanmıs ve elle kontrol cok zor. ancak, turkcell t10 sonrası bu piranha tableti kullanırken sadece parmagı hafif degdirmek yeterli izlenimi edindim. bir de kapasitife normal rezistif ekran kalemi işlemez diye bilirim. piranhanın sadece panoromik foto cekerken arka kamerasını devreye sokabildim. normal foto cekiminde ön kamera devrede. zaten kameralar da goruntulu gorusme icin uygundur. foto boyutu maksimum vga boyutunda. belki yazılımla arttırılı bilemem.

sizden asıl çözüm istedigimse, ses sEviyesi sonda olmasına ragmen, filmlerde ve oyunlarda da uygulamanın sesi sonda ama hoparlaru elim vs. kapatmasa da sesi duymak oldukca güç. bunun bir gelişmiş ayarı var mıdır? kulaklıkla duyuluyor veya kulaklık girisine harici hoparlor takılabilir. ama cep telefonumdan biri olan huawai u310 bile daha fazla ses cıkarıyor calarken. film izlerken, ekranın altında bulunan geri donme,ses acma kapama, ana ekrana donme,saatin bulundugun toolbar kayboluyor ama o boyut kadar filmde alttan bosluk kalıyor. film boyunu ekrana komple cevrelemesi seklinde ayarlıyorum ama dedigim gibi saatin oldugu bar kadar bosluk kalıyor. şu sesi kendi hoparlorunden nasıl arttırabilirim en onemlisi de bu.

olumlu olumsuz tarafları sonucun da 300 tl ye al dermisin hocam 5 tane falan alıcam dükkanda kullanmak için

alınır derim. cunku standart 2 yıl garantiye ilaveten kagıt ustunde piranha +3 yıl daha satıyor. yani 5 yıl garantili ve birebir degisim imkanı var. detayları eve gidip anlayınca yazarım. benim alıs fiyatım 88TL+9,5TL avantajıxten gelecek tutar. 1gb ddr3 ram+hdmi ve usb cıkısı , cift kamera zaten epey fark attırıyor yurtdısından getirtilen ainol vs. gore.

peki saol hepsiburadadan almayı düşünüyorumda önerdiğin bi yer varmıdır ?

http://www.ucuzcity.com/asp/product/19700/PIRANHA-TABLET-PC-7-0-DOKUNMATIK-LCD-8-GB-DAHILI-HAFIZA-CIFT-KAMERA-HDMI

buradan alabilirsiniz ben daha önce defalarca alışveriş yaptım fakat bu piranhanın bu ürününü tavsiye edermisiniz gördüğünüz eksileri nelerdir veya diğerlerinden ayıran artıları. Bende artes i708 var zaten kardeşimede bunu almayı düşünüyorum. Yorum yapanlara şimdiden teşekkürler.

• belki faydası olur.
    ayrıca 3g gongele wın jet vodem ile bağlanabiliyor mu?

http://media.piranha.com.tr/product_media/298/download/Business_Tab_7_Inch_User_Manual_Web.pdf
  • Oblio nun 4 ay önce çıkardığı ürünün kopyası olmuş

Cihazlar çok iyi ama ben Piranha ya yakıştıramadım. Oblio'yu taklit etmiş.

Buda Oblio firmasının büyüklüğünü gösteriyor bence.

http://forum.donanimhaber.com/m_61093528/mpage_1/f_/key_//tm.htm#61253455

Oblio yeni özellikleriyle bu tabletin aynısını 249 TL ye veriyor. Hatta kampanyada 199 TL'den alanlar var.

Ama cihazlar çok iyi tasarlanmış. Alan arakdaşlara hayırlı olsun...

Şimdi İPAD cakması dediğimiz tabir Piranha yı tablette Oblio çakması mı olarak lanse edecek

• Usta Tablet Fiyatrına Göre Süper Bişey Ben Aldım Elime Geçti Buyur Usta Burda İncele;

http://www.piranha.com.tr/product.php?product_id=302
  • quote:

Orijinalden alıntı: dahicocuk_1983

modemin yanında full çekiyor girmediği web yok maşallah , kapıdan çıktım yan odaya girdim mumla arıyorum modem dalgalarını , aynı sorunları yaşayan varmı ? bi zahmet ucundan tutuverin beya :)

ilginç, birde kapıları açık tutarak dene. kulağa komik geliyor ama kapıları kapalı tuttuğum zaman sinyalde zayıflama görmüştüm çünkü.

ama modemin yanında full çekiyorsa o zaman cihazda sorun yoktur.

etrafta başka cihaz varsa (tv receiver gibi) oda sinayle engel olabilir.

ayrıca modem sinyal güçlendirme için aliminyum folyodan çanak gibi birşey yapıyorlar işe yarıyormuş, hiç olmadı birde böyle dene, bakalım ne olacak.

http://www.kendinyapsitesi.com/proje.asp?id=234

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WolF-EyE -- 24 Eylül 2012; 9:26:31 >

• cihaz netvarium'da 179 tl'den satışta. fiyat/performansa bakılınca alınabilir gibi görünüyor.
    https://www.netvarium.com/Urun/PIRANHA-PT001
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiCreAM

quote:

Orijinalden alıntı: ahmet3301

quote:

bugün kredi kartına 8 taksitle 207 tl ye aldım tableti. onyo ile business tab 7 arasında gidip geldim ama piranhayı tercih ettim sonuç olarak. pek fazla kullanmadım,ilerleyen zamanda daha detaylı bilgiler vereceğim. ilk bakışta kısa bir inceleme yapayım ;
    +dokunmatik ekranı çok güzel,klavyesi filan gayet rahat
    +geçişler hızlı,şuana kadar herhangi bir donmayla karşılaşmadım
    +usb girişi olması çok çok iyi. klavye ve fare bağlayabiliyorsunuz usb girişinden.
    ?mini hdmi,mini usb,usb(2.0),kulaklık girişleri var bu arada.
    +tasarım gerçekten hoş
    +8 gb olması iyi bence
    +çift kamera ve arkadaşlar kamerası kötü değil bence fiyatına göre çok iyi. ön kamera idare eder ama arka kamera 2.0 mp bence çok iyi görüntüsü.
    +oyunlarda kasma yok kesinlikle
    +interneti hızlı,sorunsuz donma kasma yok,opera miniyide yükledim tam oldu
    +yüklü gelen uygulamalar hazır bkz:skype,facebook,msn,mail..... ve isterseniz kaldırabiliyorsunuz tamamen gömülü değiller.

-ufak bir ısınma problemi yaşadım gibi sanki nete girdim hafif sıcaklık geldi ama hafif.
    -kılıf ile birlikte satılmaması bir eksi benim gözümde. kılıf almadan dışarı çıkaramam ben bunu veya çantama koyamam çizilir.
    daha eksi bir yanını göremedim dediğim gibi bugün aldım

sorusu olan sorabilir. saygılar

Videolu inceleme istiyorum :) Bnde almayı düşünüyorum ancak Codegen ile arasında karasız kaldım :(

Videolu inceleme şu şekilde yapabilirim,tabletten video resim çekip atabilirim :)

Vallahi öneriyor musunuz öncelikle yoksa şu cihazı alacagımhttp://www.bimeks.com.tr/urun/124437/codegen-qbix-m71b1-tablet-pc-siyah.aspx
    Piranhada ısınma ve sarj sıkıntısı varmış sanırım son izleniminiz nedir.Aydınlatırsanız sevinirim

• quote:

quote:

quote:

quote:

bugün kredi kartına 8 taksitle 207 tl ye aldım tableti. onyo ile business tab 7 arasında gidip geldim ama piranhayı tercih ettim sonuç olarak. pek fazla kullanmadım,ilerleyen zamanda daha detaylı bilgiler vereceğim. ilk bakışta kısa bir inceleme yapayım ;
    +dokunmatik ekranı çok güzel,klavyesi filan gayet rahat
    +geçişler hızlı,şuana kadar herhangi bir donmayla karşılaşmadım
    +usb girişi olması çok çok iyi. klavye ve fare bağlayabiliyorsunuz usb girişinden.
    ?mini hdmi,mini usb,usb(2.0),kulaklık girişleri var bu arada.
    +tasarım gerçekten hoş
    +8 gb olması iyi bence
    +çift kamera ve arkadaşlar kamerası kötü değil bence fiyatına göre çok iyi. ön kamera idare eder ama arka kamera 2.0 mp bence çok iyi görüntüsü.
    +oyunlarda kasma yok kesinlikle
    +interneti hızlı,sorunsuz donma kasma yok,opera miniyide yükledim tam oldu
    +yüklü gelen uygulamalar hazır bkz:skype,facebook,msn,mail..... ve isterseniz kaldırabiliyorsunuz tamamen gömülü değiller.

-ufak bir ısınma problemi yaşadım gibi sanki nete girdim hafif sıcaklık geldi ama hafif.
    -kılıf ile birlikte satılmaması bir eksi benim gözümde. kılıf almadan dışarı çıkaramam ben bunu veya çantama koyamam çizilir.
    daha eksi bir yanını göremedim dediğim gibi bugün aldım

sorusu olan sorabilir. saygılar

Videolu inceleme istiyorum :) Bnde almayı düşünüyorum ancak Codegen ile arasında karasız kaldım :(

Videolu inceleme şu şekilde yapabilirim,tabletten video resim çekip atabilirim :)

Vallahi öneriyor musunuz öncelikle yoksa şu cihazı alacagımhttp://www.bimeks.com.tr/urun/124437/codegen-qbix-m71b1-tablet-pc-siyah.aspx
    Piranhada ısınma ve sarj sıkıntısı varmış sanırım son izleniminiz nedir.Aydınlatırsanız sevinirim

hocam özellikleri hemen hemen aynı valla film attım full hd hiç takılma yok oynatıyor sorunsuz yatmadan kaldığım yerden devam edicem filme masaüstü pc de zor oluyordu şimdi yatağımda izlerim valla piranha güzel tercih edebilirsin rahat ve performanslı. ama şuan için al demem yanlış olur henüz cihazı yeni kullanıyorum sen bilirsin hocam öbür cihazı kullanmadığım için birşey diyemem
    edit : ayrıca şarj sorunu pek yok gibi wifi açarsan tüm tabletlerin pili çabuk biter,diğer türlü ben pek azalma göremedim şarjı rahat bence wifi açıkken çabuk bitmesi doğal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiCreAM -- 13 Kasım 2012; 23:47:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sg888

quote:

Orijinalden alıntı: H. Upmann

bimeksten 199 tl ye bende aldım bugun

1,6 yazdığına bakmayın işlemci 1,2 v2 armv7
    ram 830 mb
    8 gb bellek yazar 6 gb o da

bu şartlarda beğenmezsen iade edebilirsin.. üç aşağı 5 yukarı 200 tl civarı çok tablet var , kandırmaca olmadan bişey bulmak lazım, özeliikle yukarıda bahsedilen "wifi 4m çeker " ifadesi servisten söyleniyorsa çok kötü...

ben de araştırıyorum.. codegen marka varmış, iyi diye duydum ama bilen var mı ?

Bende senin gibi kararsızım ama şuan aklıma yatan tek bir model varhttp://www.hizlial.com/u02.049.4561.0008/artes-d708-wi-fi-8gb-7-android-40-tablet olursa bu olacak sizinde incelemenizi öneririm.

• quote:

quote:

quote:

ram 830 mb

bu şartlarda beğenmezsen iade edebilirsin.. üç aşağı 5 yukarı 200 tl civarı çok tablet var , kandırmaca olmadan bişey bulmak lazım, özeliikle yukarıda bahsedilen "wifi 4m çeker " ifadesi servisten söyleniyorsa çok kötü...

Bende senin gibi kararsızım ama şuan aklıma yatan tek bir model varhttp://www.hizlial.com/u02.049.4561.0008/artes-d708-wi-fi-8gb-7-android-40-tablet olursa bu olacak sizinde incelemenizi öneririm.

A9 işlemci... a10 daha iyi değil mi ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

ram 830 mb

A9 işlemci... a10 daha iyi değil mi ?

O kadarını bilmiyorum a9 mu a10 mu iyi.Sadece çift çekirdekli iyi bir işlemci oldugunu biliyorum

• https://www.netvarium.com/piranha_tech.html

bu sitede tablet 179.90 tl ye inmiş ilgilenenler alabilir trendyol morhipo tarzı sitelerden ben şahsen alışveriş yapmadım
  • Piranha Android Tabler Bilgisayarlarda 3G Modem Ayarları,

3G modemler Android işletim sistemine uyumlumudur; 3G modem modelleri orjinal yazılımlarıyla Android işletim sistemiyle uyumlu olarak çalışmaktadır. Ancak operatorler bazı 3G modem yazılımlarında kısıtlama yapabilmektedir.

Piranha Android Tablet Bilgisayarda 3G Modem Kurulumu.

1. 3G modeminizde kullandığınız hattın PIN kodunu iptal edin,
    2. Ayarlar bölümüne girip Wifi bağlantısını kapalı konuma getirin,
    3. 3G modeminizi usb girişine takın (bazı modellerimizde otg kablo kullanılmaktadır),
    4. 3-4 dk içerisinde modem ışığı yeşil renkten (bazı modemlerde kırmızı) mavi renge dönüşecek,
    5. Tabletin sağ alt köşesinde şebeke sinyal göstergesi belirecek. Şebeke sinyal göstergesi 1 dk içerisinde mavi renge dönüşüp 3G uyarısı gelecek. Bu işlemlerden sonra modem bağlantınız tamamlanmış olacak.
    6. Yukarıdaki işlemlerden sonra şebeke sinyal göstergesini göremiyorsanız; Ayarlar/Diğer/Mobil Ağlar/Erişim Noktası Adları bölümüne girin şebeke isminin yazılı olduğu alanın sağ köşesindeki tiki işaretleyin. Bu menüden çıktıktan sonra 1 dk içerisinde modem bağlantınız kurulmuş olacak.

Turkcell 3G modem kullanıyorsanız aşağıdaki ayarları yapmanız gerekecektir.

1. Ayarlar/Diğer/Mobil ağlar/Erişim Noktası Adları bölümüne girin,
    2. Turkcell yazan yere tıklayın,
    3. İsim = Turkcell 3G
    4. APN = MGB
    5. MCC= 286
    6. MNC= 01
    7. Kimlik Doğrulama Türü= PAP veya CHAP
    8. APN Türü= default

Yukarıdaki ayarları yaptıktan sonra geri tuşuyla menüden çıkın 3-4 dk içerisinde Turkcell 3G modeminiz sorunsuz bir şekilde internete bağlanacaktır. Pro Tab 7 ver Business Tab 7 modellerimizde ayarları menü/kayıt seçimiyle kaydedin.

ÖNEMLİ: Bazı 3G modem modellerinde otomatik dosya sistemini iptal etmeniz gerekebilir. 3G modeminiz kısıtlıysa kısıtlamasız yazılım dosyalarınıhttp://huaweifirmware.blogspot.com adresinden indirebilirsiniz.

Hi-Link destekli 3G modem kullanıyorsanız;

2. Ayarlar bölümüne girip Wi-Fi bağlantısını kapalı konuma getirin,
    3. 3G modeminizi usb girişine takın (bazı modellerimizde otg kablo kullanılmaktadır),
    4. 1-2 dk içerisinde modem ışığı yeşil renkten (bazı modemlerde kırmızı) mavi renge dönüşecek,
    5. Ayarlar/Diğer/Ethernet seçeneğine girin,
    6. Use Ethernet kısmındaki tiki işaretleyin,
    7. İnternet bağlantınız tamamlandığında, ekranın sağ alt köşesinde ağ bağlantı ikonu belirecektir. Bu işlemden sonra Hi-Link destekli 3G modeminizle internet bağlantısı kurmuş olacaksınız.

Piranha Android Tablet Konusunda Soru ve Görüşleriniz İçin http://forum.donanimhaber.com/m_53810392/tm.htm Bölümünden Bize Ulaşabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Piranha Destek -- 4 Aralık 2012; 21:19:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: makine433

arkdaşlar çok acil saat 12 dem önce sipariş verecem ama soruma bağlı. K3570-Z kullanıyorum destekler mi bu modemi?

Sayın makine433,

Piranha tablet bilgisayarlarda kullanılan Android işletim sistemi şu an satışta bulunan çogu 3G modem modelini desteklemektedir. Deskteklenen 3G modem modelleri aşağıdaki gibidir.

HUAWEİ=E220,270;E153,E1552,E156G,E160E,E172,E173,E176G,E177,E1750,E1782,E180,E226,E261,EE353,E820,EC122,EC1261,EC1270,EC156,EC167,EC189,EEC150ET127,ET128,ET128-2,K182E,K3520

ZTE=AC2636,AC2766,AC560,AC580,AC581,AC590,MF110,MF633,MF673U,TA355

DİĞER=A100,ASB-T920,C820,E1916,EU830,SEV759,SRT-E800,ST809,TU930

TAVSİYE ETTİĞİMİZ MODEM MODELLERİ= Huawei E176G ve E177 ayrıca VINNWİFİ özelliği bulunan modemlerde herhangi bir ayar yapmadan kablosuz ağ (Wi-Fi) üzerinden internete bağlanabilirsiniz.

Piranha Android Tablet Bilgisayarlar Hi-Link destekli 3G modemlerin tamamını desteklemektedir. Hi-Link destekli 3G modem ayarları için TAB258 kodlu sorudan bilgi edinebilirsiniz.

Bazı 3G modem modellerinde otomatik dosya sistemi özelliğini devre dışı bırakmanız gerekiyor. Otomatik dosya sistemi özelliğini devre dışı bırakmak için, 3G modem sağlayıcınızdan destek alabilir yada internet üzerinden konuyla ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Ayrıcawww.piranha.com.tr adresinden ürünü seçip Destek/Sık Sorulan Sorular bölümünden daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Piranha Destek -- 4 Aralık 2012; 21:34:29 >

• bir haftadır kullanıyorum ve memnunum malzeme kalitesi biraz düşük ama bu fiyata iped beklemek yersiz. görüntü kalitesi de zayıf ama iki işlem birden yapabilme olanağı çok ii. nette gezinirken müzik dinleyebiliyorsunuz. en güzel yanı flash player olması her siteyi sorunsuz açıyor ve rahatlıkla video izleyebiliyorsunuz. otg gibi kablolara para vermiyorsunuz üzerinde zaten usb girişi var. sensörleri ve dokunmatik hassasiyeti çok ii. çok yüklendiğiniz zaman kasıyo bu da 1.4 işlemci için gayet normal. illa bir tabletim olsun istiyorsanız alın ama tablletten çok beklentiniz varsa önermem. kısaca tabletim olsun ama çok param gitmesin diyorsanız kaçırmayın... birdewww.pirhana.com dan 29 tlye 5 yıl garanti 30 gün içinde ne olursa olsun değişim garantisi evden alma servis garantisi alabilirsiniz ki çok ii fırsat... alacak arkadaşlara hayırlı olsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: Piranha Destek

Piranha Android Tabler Bilgisayarlarda 3G Modem Ayarları,

3G modemler Android işletim sistemine uyumlumudur; 3G modem modelleri orjinal yazılımlarıyla Android işletim sistemiyle uyumlu olarak çalışmaktadır. Ancak operatorler bazı 3G modem yazılımlarında kısıtlama yapabilmektedir.

4. 3-4 dk içerisinde modem ışığı yeşil renkten (bazı modemlerde kırmızı) mavi renge dönüşecek,
    5. Tabletin sağ alt köşesinde şebeke sinyal göstergesi belirecek. Şebeke sinyal göstergesi 1 dk içerisinde mavi renge dönüşüp 3G uyarısı gelecek. Bu işlemlerden sonra modem bağlantınız tamamlanmış olacak.
    6. Yukarıdaki işlemlerden sonra şebeke sinyal göstergesini göremiyorsanız; Ayarlar/Diğer/Mobil Ağlar/Erişim Noktası Adları bölümüne girin şebeke isminin yazılı olduğu alanın sağ köşesindeki tiki işaretleyin. Bu menüden çıktıktan sonra 1 dk içerisinde modem bağlantınız kurulmuş olacak.

3. İsim = Turkcell 3G
    4. APN = MGB
    5. MCC= 286
    6. MNC= 01
    8. APN Türü= default

Yukarıdaki ayarları yaptıktan sonra geri tuşuyla menüden çıkın 3-4 dk içerisinde Turkcell 3G modeminiz sorunsuz bir şekilde internete bağlanacaktır. Pro Tab 7 ver Business Tab 7 modellerimizde ayarları menü/kayıt seçimiyle kaydedin.

ÖNEMLİ: Bazı 3G modem modellerinde otomatik dosya sistemini iptal etmeniz gerekebilir. 3G modeminiz kısıtlıysa kısıtlamasız yazılım dosyalarınıhttp://huaweifirmware.blogspot.com adresinden indirebilirsiniz.

4. 1-2 dk içerisinde modem ışığı yeşil renkten (bazı modemlerde kırmızı) mavi renge dönüşecek,
    7. İnternet bağlantınız tamamlandığında, ekranın sağ alt köşesinde ağ bağlantı ikonu belirecektir. Bu işlemden sonra Hi-Link destekli 3G modeminizle internet bağlantısı kurmuş olacaksınız.

Piranha Android Tablet Konusunda Soru ve Görüşleriniz İçin http://forum.donanimhaber.com/m_53810392/tm.htm Bölümünden Bize Ulaşabilirsiniz.

sayın yetkili,

piranha business tab 10.1 ürün kullanıcısıyım.huawei E177 turkcell wınn kullanıyorum.modemi tablete bağladığımda önce yeşil sonra mavi ışık yanıp sönüyo fakat bağlantı tamamlanamıyor.pin kodu iptal durumda,cihazın wi-fi bağlantısı kapalı ama Ayarlar/Diğer/Mobil ağlar/Erişim Noktası Adları bölümüne giriyorum orda turkcell yazmıyo.yeni apn ekle deyip yazmış olduğunuz apn ayarlarını yapıyorum ama fayda yok.yardımcı olurmusunuz lütfen...

• quote:

Orijinalden alıntı: gözlemci10

quote:

Piranha Android Tabler Bilgisayarlarda 3G Modem Ayarları,

3. İsim = Turkcell 3G
    4. APN = MGB
    5. MCC= 286
    6. MNC= 01
    8. APN Türü= default

sayın yetkili,

piranha business tab 10.1 ürün kullanıcısıyım.huawei E177 turkcell wınn kullanıyorum.modemi tablete bağladığımda önce yeşil sonra mavi ışık yanıp sönüyo fakat bağlantı tamamlanamıyor.pin kodu iptal durumda,cihazın wi-fi bağlantısı kapalı ama Ayarlar/Diğer/Mobil ağlar/Erişim Noktası Adları bölümüne giriyorum orda turkcell yazmıyo.yeni apn ekle deyip yazmış olduğunuz apn ayarlarını yapıyorum ama fayda yok.yardımcı olurmusunuz lütfen...

Sayın gözlemci10,

Sayın gözlemci10,

Modeminizde otomatik dosya sistemini iptal etmeniz gerekmektedir. Bunun için gerekli programı ve videosunu buradan indirin,

Bu işlemler bilgisayar üzerinden yapılacaktır.

1. Dccrap dosyasını rardan çıkarın,

2. Modeminizi bilgisayarınıza takın açılmasını bekleyin,

3. Bilgisayarım a sağ tıklayın,

4. Yöneti tıklayın,

5. Bilgisayar yönetimi penceresinden Aygıt yöneticisini tıklayın,

6. Modemler i tıklayın,

7. Modeminizin ismini görüyorsanız tüm pencereleri kapatın, eğer modeminizin ismini göremiyorsanız modeminizin driverlarını yeniden yükleyin,

8. Dccrap klasörünü açın,

9. dccrap.exe dosyasını çift tıklayın,

10. Açılan program menüsünden arama ikonuna tıklayın,

11. Program menüsünden cihaz bilgilerinizi göreceksiniz, bu bilgilerin bulunduğu pencerenin ayrılmış alt kısmına tıklayın,

12. Modem markanızın kodunu girin,

HUAWEİ: AT^U2DIAG=256
    ZTE : AT+ZCDRUN=8

Enter a basın,

13. OK ibaresi aldıktan sonra modeminizin otomatik dosya sistemi iptal edilmiş olacak,

14. Modeminizi android tabletinize takın modem bağlantınız 3-4 dk içerisinde kurulacaktır. Bağlantı kurulumu sağlayamazsanız bir önceki mesajımda yer alan adımları uygulayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Piranha Destek -- 10 Aralık 2012; 14:06:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ergibo9

Piranha Business Tab 7.0 tablet modelim bu. napcamı şaşırdım.ekrana dokununca falan klik sesleri geliyor ama görüntü yok

www.piranha.com.tr adresinden yazılım yükleyebilirsiniz.

Kolay gelsin.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ergibo9

Piranha Business Tab 7.0 tablet modelim bu. napcamı şaşırdım.ekrana dokununca falan klik sesleri geliyor ama görüntü yok

www.piranha.com.tr adresinden yazılım yükleyebilirsiniz.

Kolay gelsin.

hangi yazılımı acaba? link verebilir misiniz? ayrıca nasıl yapacağımı da anlatabilirseniz sevinirim
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.