DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Çelik jant nereden alınır?
7
Cevap
0
Favori
2.439
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Çelik jant nereden alınır?
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      1694 Mesaj
      03 Temmuz 2012 01:07:33
      93 model bir toyotamız var çelik jant almayı düşünüyorum, her lastikçide bulunan garip garip markalardan olsun istemiyorum, yani o jant göbeklerindeki marka logoları çok tırmalıyor gözümü.
      orjinal toyota göbekli jantları çıkma olarak istanbulda nerede bulabilirim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Elektronik ve Haberleşme Mühendisi
    • Yarbay
      2347 Mesaj
      03 Temmuz 2012 01:44:26
      Jant göbeği yüzünden ne badireler atlattığı (ya da çıkma olduğuna göre atlatamadığı) meçhul çıkma jant alınır mı hiç?
      Çıkma tampon, vs tamam da lastiğin ve jantın çıkmasını almayı düşünmeyin bile.
      Ancak şu olur; araç üzerinde sağlam olarak görülen jantlar ustasına kontrol ettirerek doğrudan sahibinden alınabilir. Yoksa aman ha lastikçiden falan jant almayın.

Doğrusu şudur; envai çeşit seçenek arasından jantları beğenip bir takım alırsınız. Sonra da tanesi 5 TL.den Toyota jant göbeği alıp takarsınız
      Orjinal diye takılmayın. Konu lastik veya jant oldu mu çakma, çıkmadan iyidir.

Peugeot 5008
    • Binbaşı
      1694 Mesaj
      03 Temmuz 2012 02:30:44

quote:

Orijinalden alıntı: oflazca

Jant göbeği yüzünden ne badireler atlattığı (ya da çıkma olduğuna göre atlatamadığı) meçhul çıkma jant alınır mı hiç?
      Çıkma tampon, vs tamam da lastiğin ve jantın çıkmasını almayı düşünmeyin bile.
      Ancak şu olur; araç üzerinde sağlam olarak görülen jantlar ustasına kontrol ettirerek doğrudan sahibinden alınabilir. Yoksa aman ha lastikçiden falan jant almayın.

Doğrusu şudur; envai çeşit seçenek arasından jantları beğenip bir takım alırsınız. Sonra da tanesi 5 TL.den Toyota jant göbeği alıp takarsınız
      Orjinal diye takılmayın. Konu lastik veya jant oldu mu çakma, çıkmadan iyidir.

göbeğin alınabildiğini bilmiyordum,

haklısınız lakin araç 13000 tl iken 1000 tlye bayidende taktırmak olmuyor.

• Yarbay
      2347 Mesaj
      04 Temmuz 2012 23:40:40
      quote:

Orijinalden alıntı: SıR'

Alıntıları Göster

göbeğin alınabildiğini bilmiyordum,

haklısınız lakin araç 13000 tl iken 1000 tlye bayidende taktırmak olmuyor.

Jant ölçüsü ne olacak? 93 Corolla'da jantlar 13" idi galiba. 14" düşünüyorsanız takımı 350-400'e, 15" olursa da takımı 500 TL.ye alırsınız. Garip marka da olmaz, Kormetal falan bulabilirsiniz ki fena marka değildir.

Peugeot 5008
    • Binbaşı
      1694 Mesaj
      05 Temmuz 2012 00:03:40

quote:

Orijinalden alıntı: oflazca

Alıntıları Göster

Jant ölçüsü ne olacak? 93 Corolla'da jantlar 13" idi galiba. 14" düşünüyorsanız takımı 350-400'e, 15" olursa da takımı 500 TL.ye alırsınız. Garip marka da olmaz, Kormetal falan bulabilirsiniz ki fena marka değildir.

14" yada 15" corona var bende hocam. takıntım marka kalitesinden ziyade, göbekteki o markanın ismi yada logosu felan, yakıştırmıyorum hiç bir araca,

• Yarbay
      2347 Mesaj
      05 Temmuz 2012 00:07:12
      quote:

Orijinalden alıntı: SıR'
      14" yada 15" corona var bende hocam. takıntım marka kalitesinden ziyade, göbekteki o markanın ismi yada logosu felan, yakıştırmıyorum hiç bir araca,

OK. Dediğim gibi bilinmedik marka bile olsa sıfır jant çıkmadan her türlü iyidir. Göbeği de zaten değiştireceksiniz. Totoya göbeği jantçının elinde bile olabilir.

Peugeot 5008
    • Binbaşı
      1694 Mesaj
      05 Temmuz 2012 00:16:31
      sağolasın hocam, göbek bulursam jant alacağım.

• Yarbay
      2347 Mesaj
      05 Temmuz 2012 00:21:09

Peugeot 5008
Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Çelik jant nereden alınır?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.