DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Boya Koruma Yaptırmalımıyım..
74
Cevap
3
Favori
10.346
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 sonraki >>>
Giriş
      23 Mesaj
      03 Temmuz 2012 00:46:00
      Arkadaşlar 0 km araca boya koruma yaptırmalımıyım...

• Yarbay
      4940 Mesaj
      03 Temmuz 2012 00:48:32
      Kesinlikle yaptirmalisiniz.boyaya zarar verecek her turlu dis etmenlerden korur ve su tutmaz.(boncuk boncuk olur aracin ustu suda.)

Ancak 1-2 hafta bekleyin ki boya guneste kemiklessin oyle yaptirin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Onbaşı
      23 Mesaj
      03 Temmuz 2012 00:54:07
      dostum 40 gün oldu arabayı alalı bende yaptırayım diyorum yanlız burada sonax var sizce sonax nasıldır, inşallah pişman olmam

• Yarbay
      2569 Mesaj
      03 Temmuz 2012 00:54:54
      Kaliteli bir wax alıp kendiniz uygulayın.En kaliteli wax 70 tl en az 50 uygulama yapar paranızda cebinizde kalır.Bu işle ilgili internette arama yaparsanız gerekli bilgiye ulaşırsınız

• Onbaşı
      23 Mesaj
      03 Temmuz 2012 00:58:51
      peki bu wax nedir ayrıca nasıl uygulanır, hadi uyguladık diyelim boyaya herhangi bir zararı olur mu??

• Yüzbaşı
      815 Mesaj
      03 Temmuz 2012 00:59:32
      1-2 ay beklemesinde fayda var boyası yeni oldugu için

• Yarbay
      12563 Mesaj
      03 Temmuz 2012 01:07:45
      Bizde geçen hafta yaptırdık bayide.

• Yarbay
      2569 Mesaj
      03 Temmuz 2012 01:17:12
      Özelden yazdım

• Yarbay
      4940 Mesaj
      03 Temmuz 2012 01:17:42

quote:

Orijinalden alıntı: thermesoss

peki bu wax nedir ayrıca nasıl uygulanır, hadi uyguladık diyelim boyaya herhangi bir zararı olur mu??

Hocam oyle sadece waxla falan olmuyor bu isler.kendin yapmak istiyorsan sana anlatayim

Aracini cilali oto sampuani ile bi guzel yikayip iyice kurula.

Ruzgar , gunes , toz almayacak biryere araci cek.

Hizli cila ya da sivi sabunu hem kile hem de uygulayacagin yuzeye sik ve cok bastirmadan yuvarlak cizerek kili uygula.kil boya uzerine isleyen her turlu kus pisligi , sanayi tozlari , normal tozlar vs her turlu lekeyi soke alir.(25 gr 35 tl) 1 araca 25 gr yetiyor.ama kil arastirmasini cok iyi yap.yoksa boyaya hasar verirsin

Ardindan yuzeyde kil uygulamasi yuzunden cizikler olusursa ( buyuk ihtimal olusur) bir guzel pasta at cizikleri alsin.

Son olarakta bir guzel wax at paril paril parlasin :)

Ama bunlar icin mastafin sunlar.35-40 tl kil , 50-100 tl arasi markasina gore polisaj makinasi , 20-50 tl arasi markasina gore wax ve bol zaman :)

Ha o kadar ugrasamam diyorsan ben aracima boya temizleme parlatma ve koruma yaptirdim sonaxta.detay istersen pm atarim.iscilik tr de ki en iyi sonax bayisinden biridir.yaptigi araclari gorsen kafayi yersin ( tunning , hasarli araclar , boya temizleme parlatma ve boyama isleri)

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      03 Temmuz 2012 01:18:53

quote:

Orijinalden alıntı: ercngc

1-2 ay beklemesinde fayda var boyası yeni oldugu için

ekmekmi sandin arkadasim?

• Yüzbaşı
      815 Mesaj
      03 Temmuz 2012 03:10:21
      quote:

Orijinalden alıntı: +24edition

Alıntıları Göster

ekmekmi sandin arkadasim?

ben bu işte uzman değilim ama boya koruma yaptırmak için araştırma yaptıgımda 2 kişiden filan bunu duydum.Yeni boyanın bir süre hava alması gerekir.Direk boya koruma olunca hava ile teması kesiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercngc -- 3 Temmuz 2012; 3:23:06 >

• Yarbay
      6666 Mesaj
      03 Temmuz 2012 03:23:36
      Bence yaptırmalısınız...

Zararını değil faydasını gördüm.

...Jack_Daniel's...
      ...more Jack_ Daniel's...
      ...even more Jack_Daniel's and even more Jack_Daniel's...
    • Yarbay
      12608 Mesaj
      03 Temmuz 2012 08:41:27
      kesinlikle yaptırın

• Yarbay
      2906 Mesaj
      03 Temmuz 2012 08:48:02
      İşçiliği düzgün bir yerde yaptırın da nerede yaptırırsanız yaptırın.
      İmzamdaki aracımı aldığım zaman Giresun Sonax'ta yaptırdım berbat ettiler..

2010 Honda Civic HB 1.8 I-VTEC A/T Siyah
    • Yarbay
      2688 Mesaj
      03 Temmuz 2012 08:57:14
      Yaptırın

• Binbaşı
      1408 Mesaj
      03 Temmuz 2012 09:06:00
      bence çok pahalı bir uygulama, şahsen ben 2 aracımada yaptırmadım, yaptırmayıda düşünmüyorum. internette araştırdığımda ya da canlı olarak izlediğimde çok başarılı bir uygulama olduğunu gördüm ama sorun şurda. o ödediğiniz paraya değer mi? Belki spor bir bmw, mercedes'im olsa yaptırırım ama sıradan bir araba parlasa ne olacak ya da boyasında leke olmasa. zaten ben 2-3 sene kullanıp araba değiştiriyorum 2.el sahibi daha temiz bir kaportaya sahip olsun diye neden o kadar para bayılıyım.

2011 Renault Megane III 1.5 dci Dynamique
      2010 Nissan Qashqai 1.5 dci Tekna Executive
    • Yarbay
      6164 Mesaj
      03 Temmuz 2012 10:02:24

quote:

Orijinalden alıntı: ercngc

Alıntıları Göster

ben bu işte uzman değilim ama boya koruma yaptırmak için araştırma yaptıgımda 2 kişiden filan bunu duydum.Yeni boyanın bir süre hava alması gerekir.Direk boya koruma olunca hava ile teması kesiliyor.

Siz araba fabrikadan çıktığı gün son kullanıcıya teslim edildiğini mi sanıyorsunuz?

Sizin dediğiniz bekleme olayı ancak arabanızı siz kendiniz boyatırsanız geçerli olabilir. Boyattıktan sonra boyanın kemikleşmesi beklenebilir.
      Ama bayiden alınan sıfır km araba zaten haftalar önce boyanmıştır, gümrük sahalarından günesin altında beklemiştir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
      1196 Mesaj
      03 Temmuz 2012 10:06:03
      Aklınızda olsun,boya korumayı 6ay-1sene aralıklarla yenilemez iseniz bir işe yaramaz....Yani yaptırdım bitti olmuyor.

Cahillerle yaptığım bütün tartışmaları kaybettim.
      [İmam-ı Azam]
    • Binbaşı
      1697 Mesaj
      03 Temmuz 2012 10:18:44
      Dün Ümraniye de gördüm.Pasta cila 59 boya koruma 49 TL idi.Piyasadan haberim yok ama fiyat bana ucuz geldi.(autowax tı sanırım yanlışta biliyor olabilirim) 6 ayda bir yapacağımızı farzetsek kendimiz alıp yapmaya ve uğraşmaya değmez.

Lumia 925

***İnsanlar dünyada uykudadırlar,Ölünce uyanırlar!!!
    • Yarbay
      2533 Mesaj
      03 Temmuz 2012 10:24:12
      Bence yaptırmayın zaten boyanın üzerinde vernik tabakası oluyor, birkaç sene sonra matlaşmaya başlayıp kılcal çizikler çıktıgında yaptırmanız daha çok yararınıza olabilir. en önemli şeyde iyi bir yere yaptırmanız

• Yüzbaşı
      271 Mesaj
      03 Temmuz 2012 11:33:20
      Sıfır arabada kil uygulaması tavsiye edilmez. Sakın dışarda paranı kaptırma, internetden ( erdem boya yada başka sitelerden )
      1- İyi yıkama şampuanı ( 30 TL )
      2- 3 tane mikrofiber bez. ( 20 TL ) devamlı kendin yıkayacaksan iyi bir kurulama bezi al ( 30 TL)
      3- elle wax atmak için sünger. Megarus sarı pedlerini tavsiye ederim ( 2 tanesi 10 tl )
      4- fk1000p ( küçük kutu 30 TL civarında 6 ay ara ile 2 defa rahat atarsın )
      5- wax silmek içinde megarusun sarı bezini al ( 15 TL )

Al sana 100-130 TL arasında 1 yıllık boya koruma ve yıkama. Toplasan 3 saatini almaz. Yok ben arabayı dışarda yıkatacam dersen

1-wax atma pedi
      2-wax silme bezi
      3-fk1000p al

40 TL tutar. Dışarda yaptıracağını boya korumadan daha iyi olur.

Bunların dışında
      1- Atlas plak2 yada megarusun iç plastik koruyucusu
      2- Vinet yada look ile döşeme temizliği
      3- İlerde küçük çizikleri doldurmak için SRP adındaki pasta cila
      4- 2.senede pasta cilayı kendin yapacaksan kil.
      5- tekrar fk1000p alırsın.

Bu arada sıralama
      1- arabanı yıka yada yıkat.
      2- gölgede, tozsuz yerde kurula
      3- waxi çok ince sür, 15 dk bekle, sonra sil.
      4 waxi bölge bölge at. mesala önce bagaj kapağına at, bekle, sil.
      5 6 ay sonra işlemleri tekrar et.
      6 sakın polisaj makinesi felan alma ucuz olanlarla pasta atamazsın. Bir işine yaramaz. Yok ben hobi olarak yapcam dersen, iyi bir makine ve hurda panel bul. Önce orda deneme yap, sakın arabaya direkt dalma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uppermost -- 3 Temmuz 2012; 11:42:30 >

• Binbaşı
      1116 Mesaj
      03 Temmuz 2012 12:12:30
      sıfır araca sadece wax yeterli olur, 1 sene sonra ag srp ile polish geçersin waxı yenilersin.
      ag extra gloss protectıon yada fk1000p öneririm. fk yı erdem boya dan temin edeiblirsin.

linkteki ürünün kalıcılığı diğer waxlara göre daha uzundur,
      http://www.hepsiburada....SKU=OTCSI11176#Gorseller

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EcheLoN_ -- 3 Temmuz 2012; 12:24:14 >

• Yarbay
      2569 Mesaj
      03 Temmuz 2012 12:33:46
      Sıfır araca kil+wax en güzeli he kille uğraşamam dersen sadece waxda olur :) Marka olarak FK yada collinite tercih edin derim 2 adet wax sürme pedi 2 adette MF bez aldınız mı tamamdır

• Yarbay
      3397 Mesaj
      03 Temmuz 2012 12:51:24
      Sıfır araca kil yapmaya gerek yoktur.Sadece boya koruma yaptırmanız yeterldir.

...
    • Yarbay
      2122 Mesaj
      03 Temmuz 2012 13:02:00
      Gereklidir ama bence deneyiminiz yoksa veya eliniz yatkın değilse kendiniz yapmayın.Götürün bilenler yapsın

• Binbaşı
      1625 Mesaj
      03 Temmuz 2012 13:39:56
      1) Kaliteli birşey yaptıriyim para önemli değil diyorsan: Ziebart'ta DİAMOND GLOSS yaptır ben yaptırmıştım muazzam.

2) Orta karar ekonomik yaptıriyim diyorsan: SONAX

3) Ucuza yaptıriyim diyorsan yıkamacılar yapıyor 70-80 liraya

4) Kendim yaparım diyorsan; Bence kil'e gerek yok al meguiars nxt 2.0 ,hızlı cila ve cilalı şampuan 2de mikrofiber bez ver cilaya

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ
    • Yarbay
      6303 Mesaj
      03 Temmuz 2012 16:14:24
      quote:

Orijinalden alıntı: !sTaNbLuE

YZF R6
    • Yarbay
      4940 Mesaj
      03 Temmuz 2012 16:24:51

quote:

Orijinalden alıntı: Derin Mavi

Alıntıları Göster

Neye guldun ? Komik olan ney ? Yanlis bisey yok soyledigimde.sifir aracin boyasina hemen boya koruma yapilmaz bir sure boyanin sertlesmesi ( kemiklesme de denilir) tavsiye edilir.bunu ben degil sonax ziebart gibi yerler soyluyor , mantiklida.boya sertlessin ki boya koruma boyanin uzerinde katman olustursun.

Atrica sifi araca kil atilabililir.disarida 50 cesit pislik yapisiyor aracin uzerine.eger ellerinizde sorun yoksa boyanin uzerinde gezdirin elinizi.hafif puturlesmeler varsa kil sart.

• Yarbay
      4940 Mesaj
      03 Temmuz 2012 16:30:35
      quote:

Orijinalden alıntı: meganers

1) Kaliteli birşey yaptıriyim para önemli değil diyorsan: Ziebart'ta DİAMOND GLOSS yaptır ben yaptırmıştım muazzam.

2) Orta karar ekonomik yaptıriyim diyorsan: SONAX

3) Ucuza yaptıriyim diyorsan yıkamacılar yapıyor 70-80 liraya

4) Kendim yaparım diyorsan; Bence kil'e gerek yok al meguiars nxt 2.0 ,hızlı cila ve cilalı şampuan 2de mikrofiber bez ver cilaya

Hocam ksura bakma ama sonax orta karar ekonomik falan degildir.premium class ( boya temizleme parlatma ve koruma ) sadece dis 600 tl , ic dis komple premium class 1.000 tl dir.nano uygulamasi ic dis 850 , sadece dis 400 tl dir.

Ben 4 ay once premium class yaptirdim aracima (siyah c4) gorenler hayran hayran bakiyor.ayna gibi , pirilnpiril , puruzsuz , butun caamlarda yagmur kaydirici , yag gibi kaygan yuzey , boncuklama var.
      On kaput yarisina seffaf folyo koruyucuya 600 tl istiyorlar.komple arac seffaf folyo kaplama 2.000 tl.bu mu ekonomik ? Lutfen fiyatlari bilmeden konusmayalim.

Ziebart sonaxtan kotudur demiyorum asla.ikisi de cok kaliteli firmalardir.sonax ( almanya).yeter ki isciligi iti olan yere gidin uzmrsin sizi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi !sTaNbLuE -- 3 Temmuz 2012; 16:33:37 >

• Binbaşı
      1625 Mesaj
      03 Temmuz 2012 16:37:06
      quote:

Alıntıları Göster

Hocam ksura bakma ama sonax orta karar ekonomik falan degildir.premium class ( boya temizleme parlatma ve koruma ) sadece dis 600 tl , ic dis komple premium class 1.000 tl dir.nano uygulamasi ic dis 850 , sadece dis 400 tl dir.

Ben 4 ay once premium class yaptirdim aracima (siyah c4) gorenler hayran hayran bakiyor.ayna gibi , pirilnpiril , puruzsuz , butun caamlarda yagmur kaydirici , yag gibi kaygan yuzey , boncuklama var.
      On kaput yarisina seffaf folyo koruyucuya 600 tl istiyorlar.komple arac seffaf folyo kaplama 2.000 tl.bu mu ekonomik ? Lutfen fiyatlari bilmeden konusmayalim.

Ziebart sonaxtan kotudur demiyorum asla.ikisi de cok kaliteli firmalardir.sonax ( almanya).yeter ki isciligi iti olan yere gidin uzmrsin sizi.

Benim bildiğim sonax ziebart'a göre orta ekonomik çözümler sunan bir firma yanılıyormuyum?Dikkat ederseniz orta ekonomik dedim, çok ucuz veya ekonomik demedim

• Yarbay
      4940 Mesaj
      03 Temmuz 2012 16:44:05

quote:

Alıntıları Göster

Benim bildiğim sonax ziebart'a göre orta ekonomik çözümler sunan bir firma yanılıyormuyum?Dikkat ederseniz orta ekonomik dedim, çok ucuz veya ekonomik demedim

Yaniliyorsunuz.sonax unlu alman firmasidir.yukari da fiyatlari yaZdim 1000 tl ye premium class ic dis uygulama yapiliyor , 2000 tl ye konple arac seffaff koruyucu ile kaplaniyir.850 tl ye nano uygulama var.bu fiyatlar bizim ulkemizde orta ekonomik falan degildir PAHALIdIR.

Ziebart ta sonaxta meguiars ta isinde 1 numaradir.

• Yarbay
      6164 Mesaj
      03 Temmuz 2012 16:49:33

quote:

Alıntıları Göster

Neye guldun ? Komik olan ney ? Yanlis bisey yok soyledigimde.sifir aracin boyasina hemen boya koruma yapilmaz bir sure boyanin sertlesmesi ( kemiklesme de denilir) tavsiye edilir.bunu ben degil sonax ziebart gibi yerler soyluyor , mantiklida.boya sertlessin ki boya koruma boyanin uzerinde katman olustursun.

Atrica sifi araca kil atilabililir.disarida 50 cesit pislik yapisiyor aracin uzerine.eger ellerinizde sorun yoksa boyanin uzerinde gezdirin elinizi.hafif puturlesmeler varsa kil sart.

Sıfır araca kil atılabilir ama boya koruma yapılamaz???

Size yukarıda yazmıştım, fabrikadan çıkan araç size teslim edilene kadar haftalar geçiyor.
      Bu süre aracın boyasının kemikleşmesi için yeterli bir süredir.

Sizin biryerlerden duyduğunuz ve savunduğunuz cümle, yeniden boyanmış, daha üzerinde birkaç günlük boya olan araçlar içindir, fabrikadan çıkan araçlar için değildir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      4940 Mesaj
      03 Temmuz 2012 16:56:41

quote:

Orijinalden alıntı: bal974

Alıntıları Göster

Sıfır araca kil atılabilir ama boya koruma yapılamaz???

Size yukarıda yazmıştım, fabrikadan çıkan araç size teslim edilene kadar haftalar geçiyor.
      Bu süre aracın boyasının kemikleşmesi için yeterli bir süredir.

Sizin biryerlerden duyduğunuz ve savunduğunuz cümle, yeniden boyanmış, daha üzerinde birkaç günlük boya olan araçlar içindir, fabrikadan çıkan araçlar için değildir.

Neyse uzatmayalim.kil uygulanma sebebini yazdim yukarida.aracin sifir olmasi birsey degistirmez. Ha araci galeriden cikarttiginiz gibi uygulamaya gotururseniz kile gerek yok.

Keniklesme suresinde haklisiniz.zaten haftalar geciyor dogru

• Yüzbaşı
      260 Mesaj
      03 Temmuz 2012 16:58:43
      Kesinlikle yaptir ve kapat ve tampona koruma yaptir derim.birdaha sıfır araç aldığımda Ankara gmg garajda komple şeffaf kaplaticam.

mazda 3 impressive
      ford fiesta 2010 dizel..
    • Yüzbaşı
      260 Mesaj
      03 Temmuz 2012 17:01:06
      quote:

Orijinalden alıntı: kdr_

Sıfır araca kil+wax en güzeli he kille uğraşamam dersen sadece waxda olur :) Marka olarak FK yada collinite tercih edin derim 2 adet wax sürme pedi 2 adette MF bez aldınız mı tamamdır

Hocam bu colli nereden bulunur ya ? Bir türlü bulamıyorum ben illa ingiltereden sipariş mı vermeliyiz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esesmaniac26 -- 3 Temmuz 2012; 17:03:07 >

mazda 3 impressive
      ford fiesta 2010 dizel..
    • Binbaşı
      1520 Mesaj
      03 Temmuz 2012 21:40:14
      boya koruma demişken bende birşey soracağım. İstanbul'da işçiliği iyi olan boya koruma yaptırabileceğim yer biliyormusunuz?

• Yarbay
      5593 Mesaj
      04 Temmuz 2012 00:15:21
      Ben aracımın siparişi içinde yaptırdım aracı 4 gün yıkatmadım bişey sürmüşler tavsiye ederim ...

• Yarbay
      2569 Mesaj
      04 Temmuz 2012 00:27:21
      quote:

Orijinalden alıntı: esesmaniac26

Alıntıları Göster

Hocam bu colli nereden bulunur ya ? Bir türlü bulamıyorum ben illa ingiltereden sipariş mı vermeliyiz ?

Türkiyede pek satan olmuyor ara sıra erdem boya getiriyor o da hemen tükeniyor.. 2 sene önce 2 arkadaş internetten sipariş verdik kişi başı kargo dahil 55 tl ye gelmişti sizde bu tarz birşey yapabilirsiniz 2 hafta içindede elinizde olur.

1-2 hafta bekleme olayı sıfır arabada olmaz daha sonradan boyanan arabada olur en az 2 ay wax atmayı önermezler ama polisaj yapılabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kdr_ -- 4 Temmuz 2012; 0:28:54 >

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      04 Temmuz 2012 00:31:52
      Tabikide yaptırmalısın.bide 0 arabaymış kesin yaptır bence.iti var uğurusuz var hele istanbuldaysan.

Profilimi gizleme sebebim profilini gizleyenler
    • Emekli Yönetici
      4230 Mesaj
      04 Temmuz 2012 00:31:58
      Ziebart yetkilileri, aslında bizim insanlarımız yanlış yapıyor. 0 araca boya korumamı olurmuş diye düşünüyorlar. Halbuki asıl 0 araca boya koruma yapılır diye nedenlerini anlatıyordu. Geçen arkadaşın aracı boya korumadan alırken, aklımdakileri soruyordum bende.

İyi bir kadınla iyi bir erkek birlikte değildir. Çünkü kadınlar, Kötü erkeklere aşık olup iyi erkeklerle dertleşir...

Ölümden sonrası bile var senden sonrası neden olmasın ki...
    • Yüzbaşı
      823 Mesaj
      04 Temmuz 2012 00:37:24
      bence de boya koruma iyi ve gerekli ama, arkadasların dedigi gibi kendiniz de yapabilirsiniz. Size maliyeti 50 lira bile olmayacaktır.

Baumax ve Bauhaus gibi yerler en guzel polisaj makinesini 10 tl'ye kiralıyorlar. Ancak polisaj blraz dikkat ister, surekli gezdirerek yapmak lazım, yoksa boyanın yanma riski var.

• Binbaşı
      1520 Mesaj
      04 Temmuz 2012 20:19:04
      quote:

Orijinalden alıntı: Forza Beşiktaş

boya koruma demişken bende birşey soracağım. İstanbul'da işçiliği iyi olan boya koruma yaptırabileceğim yer biliyormusunuz?

anlaşılan herkes kendisi uyguluyor boya korumayı

• Binbaşı
      1324 Mesaj
      04 Temmuz 2012 23:22:05
      yaptırmadım pişmanım..

Arabam yok kafam rahat..
    • Binbaşı
      1880 Mesaj
      05 Temmuz 2012 04:03:16
      Araçların boyası yeni ve taze iken sırf para kazanmak için yaptılar bunu.İnsanlara 0 km alımlarda bedava diye yaptırdıkları şey sadece pasta veya cila , sonuç olarakta insanların aklına yerleşti , arabayı aldık boya koruma yaptırmak şart diye.Boyayı korumak yerine dahada dahada matlaştıran bir işlemdir bu.Neden mi içindeki kimyasallar boyayı inceltir.Ben bu hataya düştüm ve daha sonra yıkamacılıgın iç yüzünü yakından gördüm.Şuan kendi aracım ve etrafımdaki her boya koruma yaptıranların araçları soluklaştı.Yok iyi bir yere yaptırın bişey olmaz vs gibi yalanlara kanmayın.İnsanlar boya koruma adı altında yapılan işlem sonrası , sadece boyanın üzerindeki extra cila sayesinde parlayan arabalarını görünce mutlu oluyorlar.Aracınızı güzelce yıkayın , sonra sonax ın hızlı cilasını alın bölgesel uygulama yaparak sıkın ve süngerle bastırmadan yayın.Daha sonra kuruyan cilayı bildiğimiz atletle yuvarlaya yuvarlaya çıkarın.Birçok cila ve tekniği denedim , hatta makinelerinide aldım ancak en iyi yöntem budur.Cila sürdükten sonra aracı yıkamadığınız sürece cila etkili bir şekilde gündüz gözünde gösterecektir kendini.Cila hem yağmuru kaydırır hemde tozu üzerinde tutar ve hava ile aracın üzerindeki tozu savurursanız tekrar parlak görünümü elde edebilirsiniz.Paranızı sokağa atmayın bu tür tuzaklara kanmayın.Unutmayın cila , pasta , koruma diye söyledikleri yalan işlemlerden sonra araç parlar , çünki yaptıkları işlem sadece ciladır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blacksea533 -- 5 Temmuz 2012; 4:04:40 >

...
    • Yarbay
      2569 Mesaj
      05 Temmuz 2012 10:33:11
      quote:

Orijinalden alıntı: blacksea533

Araçların boyası yeni ve taze iken sırf para kazanmak için yaptılar bunu.İnsanlara 0 km alımlarda bedava diye yaptırdıkları şey sadece pasta veya cila , sonuç olarakta insanların aklına yerleşti , arabayı aldık boya koruma yaptırmak şart diye.Boyayı korumak yerine dahada dahada matlaştıran bir işlemdir bu.Neden mi içindeki kimyasallar boyayı inceltir.Ben bu hataya düştüm ve daha sonra yıkamacılıgın iç yüzünü yakından gördüm.Şuan kendi aracım ve etrafımdaki her boya koruma yaptıranların araçları soluklaştı.Yok iyi bir yere yaptırın bişey olmaz vs gibi yalanlara kanmayın.İnsanlar boya koruma adı altında yapılan işlem sonrası , sadece boyanın üzerindeki extra cila sayesinde parlayan arabalarını görünce mutlu oluyorlar.Aracınızı güzelce yıkayın , sonra sonax ın hızlı cilasını alın bölgesel uygulama yaparak sıkın ve süngerle bastırmadan yayın.Daha sonra kuruyan cilayı bildiğimiz atletle yuvarlaya yuvarlaya çıkarın.Birçok cila ve tekniği denedim , hatta makinelerinide aldım ancak en iyi yöntem budur.Cila sürdükten sonra aracı yıkamadığınız sürece cila etkili bir şekilde gündüz gözünde gösterecektir kendini.Cila hem yağmuru kaydırır hemde tozu üzerinde tutar ve hava ile aracın üzerindeki tozu savurursanız tekrar parlak görünümü elde edebilirsiniz.Paranızı sokağa atmayın bu tür tuzaklara kanmayın.Unutmayın cila , pasta , koruma diye söyledikleri yalan işlemlerden sonra araç parlar , çünki yaptıkları işlem sadece ciladır.

Bu dediğiniz olaylar acemiz kişiler tarafında yapılınca gerçekleşiyor.Boyanın tam anlamda parlaması ve mat görünmemesi için yüzeyin çiziksiz hale gelmesi lazım.Bizim ustalarımız ise en ağır pastayı dayayıp 1 saatte işi bitiriyor sonrada cilayı basıyor arada 4-5 yıkama geçiyor o pastanın yaptığı ağır çizikler güneş altında ortaya çıkıyor sizinde dediğiniz gibi mat bir görüntü oluyor.O yüzden yaptırdığınız yerlere dikkat eden öyle her mahalle arasında yaptırmayın işlem bitince aracı ledli el feneri ile test edin üzerinde örümcek ağı tarzında çizikler görünüyorsa o uygulama olmamış demektir..

• Binbaşı
      1880 Mesaj
      06 Temmuz 2012 01:43:03
      quote:

Orijinalden alıntı: kdr_

Alıntıları Göster

Bu dediğiniz olaylar acemiz kişiler tarafında yapılınca gerçekleşiyor.Boyanın tam anlamda parlaması ve mat görünmemesi için yüzeyin çiziksiz hale gelmesi lazım.Bizim ustalarımız ise en ağır pastayı dayayıp 1 saatte işi bitiriyor sonrada cilayı basıyor arada 4-5 yıkama geçiyor o pastanın yaptığı ağır çizikler güneş altında ortaya çıkıyor sizinde dediğiniz gibi mat bir görüntü oluyor.O yüzden yaptırdığınız yerlere dikkat eden öyle her mahalle arasında yaptırmayın işlem bitince aracı ledli el feneri ile test edin üzerinde örümcek ağı tarzında çizikler görünüyorsa o uygulama olmamış demektir..

İlk bu işlemi dünyada en iyi yaptığını idda eden bir markaya yaptırdım.Bu işlemlerin hiçbir işe yaramadığı kanısındayım.Pasta zaten bir yıkamadan sonra kendini çekiyor.Cila desen oda aynı , ama en azından cilada hoşbir görünüm kazandırıyor tek işe yarayan yanı bu.Çizikleri filan kapattığı yok pastanın , sadece o an üzerini örtüyor oda en ince olan çizikler.Yıkamadan sonra oda kalmıyor.Bence yapılıcaksa sadece cila yapılmalı , oda boya kendi parlaklığını kaybetmeye başladıktan sonra.

...
    • Binbaşı
      1880 Mesaj
      06 Temmuz 2012 01:49:41
      quote:

Kesinlikle yaptirmalisiniz.boyaya zarar verecek her turlu dis etmenlerden korur ve su tutmaz.(boncuk boncuk olur aracin ustu suda.)

Suyun kayması ciladan , yağmurlu havalarda cama temiz bir şekilde az miktarda uygularsanız oda esnafın dediği yağmur kaydırıcı oluyor.Böyle basit uygulamalara 500 tl den 150 ye kadar yapan yer var.Ben sonax ın hızlı cilasını kullanıyorum , meguiars , turtle wax da kullandım ama en iyi sonucu sonax ta aldığım için onu kullanıyorum.Piyasada 15 , 20 tl arası değişiyor gidin alın kendiniz yapın en fazla 1 saatinizi alır.Paranız cebinizde kalsın.

...
    • Yarbay
      4940 Mesaj
      06 Temmuz 2012 09:50:57
      quote:

Alıntıları Göster

Suyun kayması ciladan , yağmurlu havalarda cama temiz bir şekilde az miktarda uygularsanız oda esnafın dediği yağmur kaydırıcı oluyor.Böyle basit uygulamalara 500 tl den 150 ye kadar yapan yer var.Ben sonax ın hızlı cilasını kullanıyorum , meguiars , turtle wax da kullandım ama en iyi sonucu sonax ta aldığım için onu kullanıyorum.Piyasada 15 , 20 tl arası değişiyor gidin alın kendiniz yapın en fazla 1 saatinizi alır.Paranız cebinizde kalsın.

iyi de arkadasim ben sirf onun icin para vermedim.ayrica bu islerde yeterice bilgi sahibiyim merak etmeyiniz.20 tl ye nano life alip kendim uygulamistim onceden 2 arabamizada.ayrica neyin ne oldugunu biliyorum ben.

Ben aracima birinin vurmasi sonucu sonaxta yaptirdim hasarli yeri.ardindan rengi cok matlastigi ve boya yuzeyinin sanayi tozlari , recineler vs gibi bircok pislikten dolayi en kral uygulama olan premium class yaptirdim.normal fiyati 600 tl olan (sadece dis) uygulamayi 300 e yaptirdim.icinde boya temizleme parlatma koruma , aynalar dahil komple yagmur kaydirici, klima dezenfektani, motor temizleme, hatta ic dosemelerin bir kismi temizlendi.(sonax sahibi abim gibidir) sonax hizli cilayi kullaniyorum bende.hem boya korumanin omrunu uzatiyor hemde yuzeyi kayganlastirip parlaklik veriyor.

Yani neyin ne oldugu konusunda fazlasiyla bilgi sahibim , neye ne kadar para verecegemi de iyi biliom.yinede tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi !sTaNbLuE -- 6 Temmuz 2012; 9:52:29 >

• Binbaşı
      1880 Mesaj
      06 Temmuz 2012 14:52:12

quote:

Alıntıları Göster

iyi de arkadasim ben sirf onun icin para vermedim.ayrica bu islerde yeterice bilgi sahibiyim merak etmeyiniz.20 tl ye nano life alip kendim uygulamistim onceden 2 arabamizada.ayrica neyin ne oldugunu biliyorum ben.

Ben aracima birinin vurmasi sonucu sonaxta yaptirdim hasarli yeri.ardindan rengi cok matlastigi ve boya yuzeyinin sanayi tozlari , recineler vs gibi bircok pislikten dolayi en kral uygulama olan premium class yaptirdim.normal fiyati 600 tl olan (sadece dis) uygulamayi 300 e yaptirdim.icinde boya temizleme parlatma koruma , aynalar dahil komple yagmur kaydirici, klima dezenfektani, motor temizleme, hatta ic dosemelerin bir kismi temizlendi.(sonax sahibi abim gibidir) sonax hizli cilayi kullaniyorum bende.hem boya korumanin omrunu uzatiyor hemde yuzeyi kayganlastirip parlaklik veriyor.

Yani neyin ne oldugu konusunda fazlasiyla bilgi sahibim , neye ne kadar para verecegemi de iyi biliom.yinede tesekkurler

Ben bu işi kendim yaptım , abim kadar yakın olan biri yapmadı.Motor temizleme işlemi motor yıkandıktan sonra lastık parlatıcı yagını hava tabancasıyla puskurtulur , motor temizleme dedikleride budur. ;)

...
    • Yarbay
      4940 Mesaj
      06 Temmuz 2012 15:22:23

quote:

Alıntıları Göster

Ben bu işi kendim yaptım , abim kadar yakın olan biri yapmadı.Motor temizleme işlemi motor yıkandıktan sonra lastık parlatıcı yagını hava tabancasıyla puskurtulur , motor temizleme dedikleride budur. ;)

Laf soyledin dimi neyin ne oldugunu , nasil yapildigini cok iyi biliyorum merak etme.ogretmeyede calisma bana..kil uygulamasindan tut , yagmur kaydiricisina , pasta cilasina kadar cok uygulama yaptim merak etmeyesin.abim diye soylememenin sebebi fiyati yari yariya indirdigi icin abim dedim.malum bu forumda kiler isi gucu birakip acik ariyorlar.

Neyse uzatmaya gerek yok.hadi iyi gunler

• Yarbay
      2569 Mesaj
      06 Temmuz 2012 23:08:35
      Ah ah boşuna tartışıyorsunuz internette biraz araştırma yapsanız bu için özel kurulmuş forum siteleri bile var pasta-cila hiç bir zaman boşa yapılmaz yeterki hakkı ile yapılsın :)

Link vermek yasak olmasa gerkli açıklamayı çok rahat yapardım..

Arkadaşımın aracında örnek foto uygulamayı kendisi yaptı üzerinde nano koruma var öyle TR deki kolpa ürünlerden değil 1 senede garantisi var maliyeti 150 tl sonuç ortada

• Binbaşı
      1880 Mesaj
      07 Temmuz 2012 01:59:37

quote:

Alıntıları Göster

Laf soyledin dimi neyin ne oldugunu , nasil yapildigini cok iyi biliyorum merak etme.ogretmeyede calisma bana..kil uygulamasindan tut , yagmur kaydiricisina , pasta cilasina kadar cok uygulama yaptim merak etmeyesin.abim diye soylememenin sebebi fiyati yari yariya indirdigi icin abim dedim.malum bu forumda kiler isi gucu birakip acik ariyorlar.

Neyse uzatmaya gerek yok.hadi iyi gunler

evet suyun boncuk olmasını saglayan seyın cıla degıl boya koruma oldugunu , 1 , 2 haftada boyanın kemikleştiği gıbısınden yazılarınla baya bır konu hakkında bılgın oldugu bellı zaten.bu forumun tadını kacıran boyle kendısını cok bılıyorum havasına sokanlar.ben zaten bu ıslerı hıc bılmem bosa yaptım senelerce tıcaretını.

...
    • Yüzbaşı
      383 Mesaj
      07 Temmuz 2012 02:07:37
      bence de yaptır

Eski Audici simdilerde VW 2011 Polo 1.4 DSG7
    • Binbaşı
      1524 Mesaj
      07 Temmuz 2012 02:17:51
      Dün itibariyle 4000 Km.'deki aracıma Ziebart'ta boya koruma yaptırdım. Diamond Gloss dedikleri boya koruma, iç mekan (döşeme, halı ve vinil) koruma için 568 TL. ödedim.

• Yarbay
      4940 Mesaj
      07 Temmuz 2012 10:21:48

quote:

Alıntıları Göster

Hala bilmislik taslamaya, karsinda ki insana birsey bilmiyorsun imajina sokmaya calisiyorsun.

Birde yazilanlari okuyup algilayabilsen cok guzel olacak.

Bak ne demisim
      quote:

. sonax hizli cilayi kullaniyorum bende.hem boya korumanin omrunu uzatiyor hemde yuzeyi kayganlastirip parlaklik veriyor.

Hani burada nerede yaziyor boncuklamanin cila degilde baska sey oldugu ? Daha yazilanlarin ne anlama geldigini bilmiyorsun birde laf sokmaya calisiyorsun.yazmisim orada cilanin boya korumanin omrunu uzattigini.omrunu uzatmasinin sebebi ve o boncuklama yapanin o cila oldugu olmasin sakin ? Omrunu uzatmasa niye soyleyeyim o cilayi kullandigimi ? Azicik yazilanlari okuyup algilayip oyle yazin birseyler.ben ticaritini yaptim ben soyle yaptim , bildigin icin boyle boyle diyorsun diye laf sokmaya bilmislik taslamaya gerrk yok.ben neyin ne oldugunu gayet iyi biliyorum merak etmeyesin..o boya kemiklesme konusunda da yukari da arkadasla hemfikirlestik zaten.ama o bile gozunden kacmis ya da algilayamadin.

Senelerce ticaretini yapman birsey degistirmez.hayati boyunca ayni iste calisip dhaa isin basini ogrenmekten ileri gidemeyen sayisiz insan var.nasil olacak simdi ?

Sen ticaretini yaptin bende defalarca uygula yaptim birakalim bu bilmiyorsun laflarini.kibir iyi birsey degildir.

Neyse ya kime yaziyorum ki..simdi yine anlamayacak alakasiz seyler yazacak buraya..Son cevabini at bende cevap verdikten sonra blok koyacagim ugrasamam daha fazla..

• Binbaşı
      1625 Mesaj
      07 Temmuz 2012 10:38:29

quote:

Orijinalden alıntı: redstorm

Dün itibariyle 4000 Km.'deki aracıma Ziebart'ta boya koruma yaptırdım. Diamond Gloss dedikleri boya koruma, iç mekan (döşeme, halı ve vinil) koruma için 568 TL. ödedim.

yuh ne kdr ucuzlamis ben zamaninda sirf diamond gloss'u 1200 liraya yaptirmistim

• Binbaşı
      1524 Mesaj
      08 Temmuz 2012 00:14:54
      quote:

Alıntıları Göster

yuh ne kdr ucuzlamis ben zamaninda sirf diamond gloss'u 1200 liraya yaptirmistim

Kampanya vardı + aracımı 0 Km. olarak saydılar. Aslında kullanılmış araçlarda fiyat daha yüksek. Aracı 0 saydıkları için bir de kotuk ve iç mekan korumada da ekstradan (100 küsur TL.) bir indirim yaptılar. Tabii biraz da pazarlık filan derken...Bu ara işler kesat galiba

• Binbaşı
      1625 Mesaj
      08 Temmuz 2012 16:23:56

quote:

Orijinalden alıntı: redstorm

Alıntıları Göster

Kampanya vardı + aracımı 0 Km. olarak saydılar. Aslında kullanılmış araçlarda fiyat daha yüksek. Aracı 0 saydıkları için bir de kotuk ve iç mekan korumada da ekstradan (100 küsur TL.) bir indirim yaptılar. Tabii biraz da pazarlık filan derken...Bu ara işler kesat galiba

bende sifir arabami yaptirmistim bundan 3.5 yil once burunlarindan kil aldirmiyorlardi cam filmi ic koruma fln derken 2200 mu ne odemistim paraya bak simdi kesin isler kesat millette para yokki

• Teğmen
      192 Mesaj
      08 Temmuz 2012 20:35:43
      Arkadaşlar bende 8 aylık arabama pasta cila boya koruma yaptırmayı düşünüyorum.. Denzibank tan mtv yaptırınca Autowax ta pasta cila boya koruma 140 tl. Sizce fiyat nasıl . Autowax tan daha önce yaptıran var mı?

• Binbaşı
      1880 Mesaj
      09 Temmuz 2012 00:33:01

quote:

Alıntıları Göster

Hani burada nerede yaziyor boncuklamanin cila degilde baska sey oldugu ? Daha yazilanlarin ne anlama geldigini bilmiyorsun birde laf sokmaya calisiyorsun.yazmisim orada cilanin boya korumanin omrunu uzattigini.omrunu uzatmasinin sebebi ve o boncuklama yapanin o cila oldugu olmasin sakin ? Omrunu uzatmasa niye soyleyeyim o cilayi kullandigimi ? Azicik yazilanlari okuyup algilayip oyle yazin birseyler.ben ticaritini yaptim ben soyle yaptim , bildigin icin boyle boyle diyorsun diye laf sokmaya bilmislik taslamaya gerrk yok.ben neyin ne oldugunu gayet iyi biliyorum merak etmeyesin..o boya kemiklesme konusunda da yukari da arkadasla hemfikirlestik zaten.ama o bile gozunden kacmis ya da algilayamadin.

Senelerce ticaretini yapman birsey degistirmez.hayati boyunca ayni iste calisip dhaa isin basini ogrenmekten ileri gidemeyen sayisiz insan var.nasil olacak simdi ?

Sen ticaretini yaptin bende defalarca uygula yaptim birakalim bu bilmiyorsun laflarini.kibir iyi birsey degildir.

Neyse ya kime yaziyorum ki..simdi yine anlamayacak alakasiz seyler yazacak buraya..Son cevabini at bende cevap verdikten sonra blok koyacagim ugrasamam daha fazla..

Sen konusmanda kendin ilk basta ben bılıyorum havasına gırdın , don bak konusmalarına.coluk cocukla ugrasamam ben cvp atıcakmısım oda son cvbını vercekmıs , konusmalara bak.oturup ordan yazması kolay , ınternetten arastırıp yazıyosun.bız bu ısın bayılıgını aldık egıtımını gorduk.sen kalkmıs burda kıme ne anlatıyosun.gıt babanın arabasını yıka cılala evlat.

...
Sayfa: [1] 2   sonraki >     >>
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.