Şimdi Ara

Media Markt - Westinghouse Tavan Tipi Vantilatör(ler) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
2
Favori
20.718
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: receppal

quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nihilist76

Ümraniye MEdiamarkt'a bunları bulurum ümidi ile gittim fakat fiyat olarak +30 TL fark ile vardı.
    Ayrıcı kurulu olarak hiç yoktu hepsi bi köşede kapalı kutuda duruyordu almadan çıktım.

Praktiker'e gidip aşağıdaki vantilatörü alıp az önce kurdum. Fiyatına göre kalitesi harika diyebilirim. Çapı 105 cm.
    Çok iyi soğutuyor, duruşu çok şık. Çift taraflı kanat seçeneği var, istediğiniz rengi (beyaz, akçaağaç) seçebiliyosunuz.

http://www.praktiker.com.tr/vantilatorler/tavan-vantilator-cift-yonlu-kanat-akcaagac-gumus/16675.html

Bende dün akşam göztepe optimumdan aldım.ikinci resimdeki 109 tl olandan.gerçi etiket fiyatı 149 tl idi,dedim bakın 109 tlye satıyolar.belgeliyebilirseniz o fiyattan verebiliriz dedi.bende sağolsun arkadaşın eklemiş olduğu fotoğrafı gösterdim ve 109 tl den aldım.bu akşam montajını yaparım.performansı hakkında bilgi verebilirim.

İşte buna sevindim.
    Başlıktaki etiketin ürün kodu ile aldığınız tutuyor mu? Yani farklı ürünü göstermiş olmayın diye yazıyorum. Etiketlerin yeri biraz karışmışta.

Kodları kontrol ettik,aynıydı.zaten oradan kurtardık durumu ;)

Hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Qantas

quote:

Ümraniye MEdiamarkt'a bunları bulurum ümidi ile gittim fakat fiyat olarak +30 TL fark ile vardı.
    Ayrıcı kurulu olarak hiç yoktu hepsi bi köşede kapalı kutuda duruyordu almadan çıktım.

Praktiker'e gidip aşağıdaki vantilatörü alıp az önce kurdum. Fiyatına göre kalitesi harika diyebilirim. Çapı 105 cm.
    Çok iyi soğutuyor, duruşu çok şık. Çift taraflı kanat seçeneği var, istediğiniz rengi (beyaz, akçaağaç) seçebiliyosunuz.

http://www.praktiker.com.tr/vantilatorler/tavan-vantilator-cift-yonlu-kanat-akcaagac-gumus/16675.html

aceba çin malı mı ve çalışırken ses yapıyor mu?

Praktiker'in kendi markası, Home Fit isminde. Çin'de üretiliyor.

Ses hiç yok cihazda. En ufak bir sarsıntı, yalpalama yok.

İsterseniz montajlı halinin fotoğrafını paylaşabilirim.

• quote:

quote:

quote:

aceba çin malı mı ve çalışırken ses yapıyor mu?

Praktiker'in kendi markası, Home Fit isminde. Çin'de üretiliyor.

Ses hiç yok cihazda. En ufak bir sarsıntı, yalpalama yok.

İsterseniz montajlı halinin fotoğrafını paylaşabilirim.

teşekkürler.
    dikkatimi çeken westinghouse lar,koçtaş taki blyss ler ve bu praktikerdekiler sanki hepsi aynı tezgahtan çıkmış gibi tipleri falan aynı.
    o zaman marka diye fazla kasmamak lazım.hepsi aynı gibi.
    bir de 105 cm yi kaç m2 de kullanıyorsunuz?

• quote:

teşekkürler.
    dikkatimi çeken westinghouse lar,koçtaş taki blyss ler ve bu praktikerdekiler sanki hepsi aynı tezgahtan çıkmış gibi tipleri falan aynı.
    o zaman marka diye fazla kasmamak lazım.hepsi aynı gibi.
    bir de 105 cm yi kaç m2 de kullanıyorsunuz?

Sanırım öyle, birkaç yerde zaten "Homefit Westinghouse" şeklinde yazıldığını da gördüm.
    Bu Westinghouse'un, White Westinghouse markası ile alakası olmayabilir.
    Hunter vs gibi bişey almayacağınız sürece markanın çok önemi yok bence.

Kullandığım oda 25 m2. Fakat bu cihazın tüm odayı serinletmesini beklemeyin. Odanın oturduğum kısmındaki 2 kanepenin bulunduğu yaklaşık 10 m2 bir kısımda etkili. Normal bir vantilatör kadar da kuvvetli bir rüzgar sağlamıyor tabi ki. Fakat sürekli olarak hafiften bir esinti veriyor. Vantilatörden daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum.

• evet şimdi orjinal white westinghouse un sitesine baktım.
    bu westinghouse ların orjinali ile bir ilgisi yok.
    amblemleri bile farklı.benzetilmeye çalışılmış.
  • quote:

Merhaba, gücü hakkında bilgi verilmemiş. Muadil modellerde 1x60W şeklinde yazıyor. Bu 60W' a kadar ampülle kullanabiliriz anlamında mı? Yoksa pervaneyi döndüren motor mu 60W demek oluyor? Hepsiburada' da 86 TL' ye mevcut, kargo ücretsiz, 4 duylu ve 4x60W denmiş (link). Ayrıca Bauhaus' da da 79 TL' ye 1x60W olanı var (link). bauMax' a gitme imkanı olanlar için de 69 TL' ye 4 duylu olan modelden varmış (katalogdan baktım). Ancak sizin alıp, deneyip, sessiz ve kullanışlı olduğunu söylediğiniz model daha çok hoşuma gitti. Nakliye ücretiyle de 95 TL' ye gelmekte (praktiker).

Asıl merak ettiğim konu montaj. Komşudan ödünç matkap alarak veya matkapsız montajı kendim gerçekleştirebilir miyim acaba? Kutusundan montaj için gerekli olan parçaların tümü çıkıyor mu? Tavanda ürünü monte etmek istediğim yerde bulunan avizenin altında 1.5 cm alçı tavan süslemesi mevcut. Vantilatörün taban kısmı buraya tam oturur mu, havada mı kalır, sağlam olur mu merak ediyorum. Şuan kullandığım avizeyi açıp kapatmak içinde duvarda dimmer var. Ne elektrik tesisatından ne de montaj işlerinden anlıyorum. Ne dersiniz beni aşar mı montaj. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daramdrum -- 9 Temmuz 2012; 14:36:44 >

• o 60w lar sanırım ampul için yani 1x60 3x60 gibi.4 duy bence gereksiz.3lü alıp 2li kontrol düğmesi taktırmak daha mantıklı.
    motor gücü çoğunda belirtilmiyor.
    ama dediğim gibi hepsi aynı tezgahtan çıkmış ürünler gibi gözüküyor.
    tavan için montaj aparatı muhtemelen çıkyordur.
    ama gidip koçtaş tan falan daha sağlam bişey almak lazım.
  • quote:

Tek duya sahip 60W modeller sıkıntılı diyebilir miyiz o zaman. Çünkü kullandığım ampüller enerji tasarruflu değil ve 80-100W kullanmak durumundayım ancak aydınlatıyorlar. Enerji tasarruflu ampul de kullanmıyorum çünkü hem dimmer' le kullanmaya müsait değiller hem de içlerindeki cıvanın normal ampullere göre 100 kat daha fazla radyoaktif olduğu kanıtlanmış durumda. Dediğiniz gibi 3 veya 4 duylu modellerin tercih edilmesi daha mantıklı. 4 tane 6W' lık LED ampul alıp taksak, enerji sarfiyatı 24W olurken 1000 lumen yada en az 80W' lık bir aydınlatma elde etmiş oluruz. Yalnız LED ampullerin ışığı yaymadığı ve tek bir noktaya odakladığı söyleniyor. Konu epey dağıttım ancak vantilatör seçerken dikkat edilmesi gereken hususlardan birkaçını dile getirmek istedim.

• @daramdrum

Evet 60W ampul için belirtilen güç miktarı. Cihazın ne kadar güç çektiğine bakmadım.

Yalnız HB'da satılan model 132 cm'lik, daha iyi soğutuyor olabilir.

Montaj için tavanda matkap ile 2 delik açmak şart.
    Oldukça ağır sayılacak bir cihaz, taşıyıcı vidaların sağlam olması çok önemli.
    Beni en çok zorlayan kısım o oldu. Tavana delik açmak ayrı bir olay, eliniz çok yatkın değilse zorlanabilirsiniz.

Onun dışında gerekli tüm parçalar paketten çıkıyor. Delik açıldıktan sonra montaj kısmı çok zor değil.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bende dün akşam göztepe optimumdan aldım.ikinci resimdeki 109 tl olandan.gerçi etiket fiyatı 149 tl idi,dedim bakın 109 tlye satıyolar.belgeliyebilirseniz o fiyattan verebiliriz dedi.bende sağolsun arkadaşın eklemiş olduğu fotoğrafı gösterdim ve 109 tl den aldım.bu akşam montajını yaparım.performansı hakkında bilgi verebilirim.

İşte buna sevindim.
    Başlıktaki etiketin ürün kodu ile aldığınız tutuyor mu? Yani farklı ürünü göstermiş olmayın diye yazıyorum. Etiketlerin yeri biraz karışmışta.

Kodları kontrol ettik,aynıydı.zaten oradan kurtardık durumu ;)

Hayırlı olsun.

montajını yaptım bugün,oda yaklaşık 15-16 m2.1. kademede gayet güzel serinletiyor.2 ve 3. kademelerde bayağı soğutuyor.sessiz çalışıyor,bayağı memnun kaldım.tavsiye ederim.

• Vahh benim başıma gelen vahhh acaip düdüklenmişim bennn

90 kaatlık ürünü hepsiden 156 kaata almışımmm tühh içime oturdu resmen

ama marka güzel soğutması güzel bana da yetiyor klimanın faturasından da kurtuldum.

Media Markt - Westinghouse Tavan Tipi Vantilatör(ler)

• quote:

Orijinalden alıntı: righteous

Vahh benim başıma gelen vahhh acaip düdüklenmişim bennn

ama marka güzel soğutması güzel bana da yetiyor klimanın faturasından da kurtuldum.

Bu ürün Ümraniye ve optimum mediamarklarda 149TL fakat mersin mağazasındaki fiyattan verdiler ümraniye mağazasından istediğimde, mersindeki güncel fiyat 109TL imiş, daha önce 89 olabilir ama şu an oradaki fiyat 109 dediler ben de aldım.

Yanlız kurulumu o kadar kolay değil, klavuzu anlamak zor baya, ben uzatma borusuz monte ettim ama uzatma borusu biraz sıkıntılı, bir ucunda ekstra delikler var ve o uç aşağıya mı yoksa yukarıya mı gelecek onu anlatmamış klavuzda. Zaten mağazalara bakıyorum langır lungur sallanıyor borulu olanlar, mağazada bile düzgün takılmamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CAGLARRR -- 24 Temmuz 2012; 23:33:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: CAGLARRR

quote:

Bu ürün Ümraniye ve optimum mediamarklarda 149TL fakat mersin mağazasındaki fiyattan verdiler ümraniye mağazasından istediğimde, mersindeki güncel fiyat 109TL imiş, daha önce 89 olabilir ama şu an oradaki fiyat 109 dediler ben de aldım.

Yanlız kurulumu o kadar kolay değil, klavuzu anlamak zor baya, ben uzatma borusuz monte ettim ama uzatma borusu biraz sıkıntılı, bir ucunda ekstra delikler var ve o uç aşağıya mı yoksa yukarıya mı gelecek onu anlatmamış klavuzda. Zaten mağazalara bakıyorum langır lungur sallanıyor borulu olanlar, mağazada bile düzgün takılmamış.

Alıntıları Göster
    CAGLARRR

Montajını yapan yetkili servisleri var ama ben senelerdir tanıdığım elek. yi çağırdım o taktı bende sallanma yok çok da güzel soğutuyor.

Adam bayağı uğraştı ama işinin ehli birisi idi....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi righteous -- 25 Temmuz 2012; 9:50:51 >

• quote:

ÇAĞLAR arkadaşımızın izinden giderek Ümraniye Media MArkt mağazasından fiyatı 149TL olmasına rağmen 109TL den 2 adette ben aldım. Kurulumu kendim yaptım, sabır gerektiren dikkatle yapılması gereken bir iş.

Ürünün yapraklarının montajını yaparken vidaların çok iyi sıkılması gerekiyor. Bazı vidalar sıkarken yuvasını aşındırarak boşa dönüyor, bunun için 3-4 tane yedek vida koymuşlar onları kullandım. Her yaprak üzerine 3 vida ile çelik tablalar tutturulduktan sonra, yaprağı motora monte etmek için de ayrı 2 vida kullanıyoruz. Ben tüm bunları şarzlı vidalama aleti kullanarak yaptım.

Ürünün kutusundan ürünü tavana monte edebilmek için 2 adet dübelli vida çıkıyor. Ürün üzerinde dikdörtgen şekilli delikli demir plaka var. Bu plakayı verilen dübelli vidalarla tavana tutturmanız gerekiyor. Duvarı darbeli matkapla 2 yerden delip ürünle gelen dübelli vidaları kullandım monte ettim ama sonra bu bana pek güven vermediği için mahalledeki demirciye gidip aynı demir plakadan 1 tane daha yaptırdım ve onu da üzerine çaprazlamasına, karşılıklı 2 dübelli vida daha kullanarak iyice sıkıştırdım. Tavana 4 yerden monte etmiş oldum.

Bu arada bazı bilgiler vereyim. Ürünün kendi sitesinde lambası hariç en fazla 52 Watt enerji tükettiği yazıyor. En hızlı kademede çalıştığında 52 Watt tüketiyor diyebiliriz. Amazon sitesinde dikkatimi çeken bir yorumda ise ürünün 6 yaprağından 3 tanesinin çıkarıp kullanıldığında daha fazla soğutma yaptığından bahsedilmiş. Bunu denemekte fayda var. 25 mt2 salonumuzun tavanına 2 adet kurdum. En hızlı kademede çalışırken ürünlerin soğutma performansını çok iyi bulduğumu söyleyemem. Odaların köşeleri hâla sıcak kalıyor. Acaba 105 cm' lik lerden mi alıp kursaydım diye düşünmüyor değilim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cameler11

quote:

ÇAĞLAR arkadaşımızın izinden giderek Ümraniye Media MArkt mağazasından fiyatı 149TL olmasına rağmen 109TL den 2 adette ben aldım. Kurulumu kendim yaptım, sabır gerektiren dikkatle yapılması gereken bir iş.

Ürünün yapraklarının montajını yaparken vidaların çok iyi sıkılması gerekiyor. Bazı vidalar sıkarken yuvasını aşındırarak boşa dönüyor, bunun için 3-4 tane yedek vida koymuşlar onları kullandım. Her yaprak üzerine 3 vida ile çelik tablalar tutturulduktan sonra, yaprağı motora monte etmek için de ayrı 2 vida kullanıyoruz. Ben tüm bunları şarzlı vidalama aleti kullanarak yaptım.

Ürünün kutusundan ürünü tavana monte edebilmek için 2 adet dübelli vida çıkıyor. Ürün üzerinde dikdörtgen şekilli delikli demir plaka var. Bu plakayı verilen dübelli vidalarla tavana tutturmanız gerekiyor. Duvarı darbeli matkapla 2 yerden delip ürünle gelen dübelli vidaları kullandım monte ettim ama sonra bu bana pek güven vermediği için mahalledeki demirciye gidip aynı demir plakadan 1 tane daha yaptırdım ve onu da üzerine çaprazlamasına, karşılıklı 2 dübelli vida daha kullanarak iyice sıkıştırdım. Tavana 4 yerden monte etmiş oldum.

Bu arada bazı bilgiler vereyim. Ürünün kendi sitesinde lambası hariç en fazla 52 Watt enerji tükettiği yazıyor. En hızlı kademede çalıştığında 52 Watt tüketiyor diyebiliriz. Amazon sitesinde dikkatimi çeken bir yorumda ise ürünün 6 yaprağından 3 tanesinin çıkarıp kullanıldığında daha fazla soğutma yaptığından bahsedilmiş. Bunu denemekte fayda var. 25 mt2 salonumuzun tavanına 2 adet kurdum. En hızlı kademede çalışırken ürünlerin soğutma performansını çok iyi bulduğumu söyleyemem. Odaların köşeleri hâla sıcak kalıyor. Acaba 105 cm' lik lerden mi alıp kursaydım diye düşünmüyor değilim.

Ben de pvc doğrama ile kapattığım balkonuma taktım bir tane. Tavan çapı küçük olduğu için mecburen küçüklere yöneldim.
    Pal çapı küçük olduğu için havayı geniş bir alana yayamıyor fakat üfleme potansiyeli olarak 105 cm'lik olanlardan daha iyi üflüyor.

• bursa mm' de de 149tl idi, bu arada marka çakma değil...

http://www.westinghouselighting.com/ceiling-fans/30-inch-ceiling-fan/
  • Bunlardan birini alsam daha mı iyi olacaktı nehttp://www.westinghouselighting.com/ceiling-fans/48-inch-ceiling-fan/

Aldığım bana ufak geldi onu küçük odaya koyup 44" 46" veya 48 inç seçeneklerinden birini almak lazım
  • Bizde koctas dan aldik,99 lira,montaji kendimiz yaptik.55 Watt.Byliss...Sogutma seyyar vantilatorler gibi degil.daha vasat ama daha dekoratif.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen tekzenden 52 inçlik 5 ampullu 3 kademe hız ayarlı sağ sol dönüş seçimli dekoratif metal-ahşap tavan vantilatötünü 79 tlye aldım. Tekzenin kendi ürünü 2 yıl garantili.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beynenmilel

Bizde koctas dan aldik,99 lira,montaji kendimiz yaptik.55 Watt.Byliss...Sogutma seyyar vantilatorler gibi degil.daha vasat ama daha dekoratif.

seyyar vantilatorler kadar soğutamıyormu . bir kaç yerde okumuştum klimadalardan sonra en iyi serinliği tavan vantilatorleri veriyor diye

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.