Şimdi Ara

ÇİN malı ucuz arabalar gümrükte!!!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
0
Favori
155.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar. bu arabalar TR de gümrüğe gelmiş durumdalar. Haberi olanlar verdır belki, bu araçlar Hyundai GETZ e çok benziyorlarmış ve fiyatlarıda 6000- 7000 YTL gibi olacakmış. Öyle duydum ne kadar doğrudur bilemem. Ama gerçekten öyleyse diğer otomobil markalarının olumsuz etkileneceğine kesin gözüyle bakılır.... resmini bulan yada bu konu hakkında geniş bilgi sahibi arkadaşların youmlarını bekliyorum..

Herhalde tek kukllanımlık araçtır bunlar

• Arabalar gümrükdemi bilmiyorum ama beş para etmeyeceği kesin
  • oooooo 6000-7000 arasındaysa iyi ama ben almam.. çünkü çin piyasası gelirse avrupa arabaların fiyatlarıda düşer gider avrupa arabaya binerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: microchild

oooooo 6000-7000 arasındaysa iyi ama ben almam.. çünkü çin piyasası gelirse avrupa arabaların fiyatlarıda düşer gider avrupa arabaya binerim
    quote:

Orjinalden alıntı: microchild

oooooo 6000-7000 arasındaysa iyi ama ben almam.. çünkü çin piyasası gelirse avrupa arabaların fiyatlarıda düşer gider avrupa arabaya binerim

Kesinlikle haklısın. Eğer o fiyatlarda araçlar piyasaya girerse avrupalı üreticiler belli bir süre sonra dayanamayıp fiyatlarını maksimum ölçüde düşürürler. Bekleyip görelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: instabatör

quote:

Orjinalden alıntı: microchild

Kesinlikle haklısın. Eğer o fiyatlarda araçlar piyasaya girerse avrupalı üreticiler belli bir süre sonra dayanamayıp fiyatlarını maksimum ölçüde düşürürler. Bekleyip görelim

Alıntıları Göster
    O araçların dahi olabileceği en düşük seviye kanımca 12-13 düzeylerindedir...
    Hesabı basit çin'den nakliye araç başına nerden baksanın bi 500-600 dolar tutar, vergi felan da hesap edin, eh yani çin bile olsa maliyeti 4000 doların altına düşürmeleri pek muhtemel değil, yani nerden baksanız gümrük sonrası nakliye, vergi bayii karı felan derken 4000 dolar maliyetli araç dahi 8000 doları bulur, hatta geçer bile diye düşünüyom.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz101

Hesabı basit çin'den nakliye araç başına nerden baksanın bi 500-600 dolar tutar, vergi felan da hesap edin, eh yani çin bile olsa maliyeti 4000 doların altına düşürmeleri pek muhtemel değil, yani nerden baksanız gümrük sonrası nakliye, vergi bayii karı felan derken 4000 dolar maliyetli araç dahi 8000 doları bulur, hatta geçer bile diye düşünüyom.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: yilmaz101

Ne olursa olsun bu durumun bizlere yarayacağı kesin. Diğer araba şirketlerinin fiyatları ne kadar dayanacak çok merak ediyorum. En iğğisi bekleyip görmek....
  • quote:

Orijinalden alıntı: P@SHA

quote:

Ne olursa olsun bu durumun bizlere yarayacağı kesin. Diğer araba şirketlerinin fiyatları ne kadar dayanacak çok merak ediyorum. En iğğisi bekleyip görmek....

Alıntıları Göster
    Desene araba fiyatları neticede biraz daha düşecek...
  • quote:

Orijinalden alıntı: P@SHA

quote:

Alıntıları Göster
    arabanın ucuz olması kullanılan malzemenin kalitesiyle işçiliğiyle vs doğru orantılı...dolayısıyla kaliteli malzeme kullanan firmalar ne derece fiyatlarını düşürebilirler,düşer tabii ama ben çok büyük bir düşüş beklemiyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: seek and destroy

arabanın ucuz olması kullanılan malzemenin kalitesiyle işçiliğiyle vs doğru orantılı...dolayısıyla kaliteli malzeme kullanan firmalar ne derece fiyatlarını düşürebilirler,düşer tabii ama ben çok büyük bir düşüş beklemiyorum...

Alıntıları Göster
    eyvah, eyvah... çin mallarının kaliteleri ortada. yandık desenize
  • quote:

Orijinalden alıntı: resmonse

Alıntıları Göster
    harika bir köy aracı...........
  • quote:

Orijinalden alıntı: resmonse

Alıntıları Göster
    Arabaların üzerinde bu kadar vergi varken çok da ucuzlamazlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: netfriend

Alıntıları Göster
    Bu arabalar fiyat konusunda Logana rakip olabiliriler ancak. Logan bile bunların yanında taş gibi arabadır bence....
  • quote:

Orijinalden alıntı: netfriend

Alıntıları Göster
    Zaten bende biraz daha düşer dedim. Haklısın,fazla düşmez ama az da olsa düşse kar kardır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: set

Zaten bende biraz daha düşer dedim. Haklısın,fazla düşmez ama az da olsa düşse kar kardır...

Alıntıları Göster
    Bu vergilere bende çok gıcık oluyorum. Resmen kazık yiyoruz devletten...
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: set

+1
    kesinlikle katılıyorum.
  • quote:

Alıntıları Göster
    Bende duymuştum bide jipler varmış 16 ile 18 milyar arasında diye ama hayatta binilmez bunlara zaten bunlar pazara girerse ortalık baya karışır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Z-DGİ

Bende duymuştum bide jipler varmış 16 ile 18 milyar arasında diye ama hayatta binilmez bunlara zaten bunlar pazara girerse ortalık baya karışır

Alıntıları Göster
    abi öyle sallama araba getirebileceklermi?bozuldugunda copemi atacagız arabaları..bence bu iş sakat gelmezgibi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: shamsheytani

abi öyle sallama araba getirebileceklermi?bozuldugunda copemi atacagız arabaları..bence bu iş sakat gelmezgibi...

Alıntıları Göster
    inandırıcılıktan uzak bu haber. çok önceden reklamlarının başlamış olması gerekirdi, aksi takdirde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: molarrr

inandırıcılıktan uzak bu haber. çok önceden reklamlarının başlamış olması gerekirdi, aksi takdirde.

Alıntıları Göster
    hemen gelsinde alıyım şu arabadan bence bi mercedes S600 kadar kalitelidir bu araçlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Furkan

hemen gelsinde alıyım şu arabadan bence bi mercedes S600 kadar kalitelidir bu araçlar

Alıntıları Göster
    Aslında bende pek inanmadım bu habere... Hayırlısı olsun. Bekleyelim,görelim....
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.