Şimdi Ara

NAVİTECH 2012 MODEL QXV SERİSİ NAVİGASYONLARI SATIŞA SUNUYOR (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
798
Cevap
14
Favori
109.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araştırma veya kullanan arkadaşlardan şu yorumu alabilirmiyim mümkünse;

Mls Talk & Drive cihazla karşılaştırma yapabilen oldu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gps.navigation

Bence böyle tek olması hoş olmuş :) en azından 2. Olan firma kullanılabileni yapar ;)

İkinci olan firmada sonuçta NNG ne verirse onu kullanacak Ha belki mikrofondan kaynaklıysa hassas mikrofon koyabilir Bunlar TTS VR falan eskiden olmaz çalışmaz denen şeylerdi bir zamanlar en azından bir başlangıç
  • QXV-522W Primo cihazı aldım. Güncelleştirme işinden sonra her açılışta ekrana "Unsupported voice, please see the log" uyarısı geliyor ve "ok" bölümüne küçük olduğu için ancak kendi kalemiyle basıp cihaz o şekilde açılıyor. Navitech sitesindeki iletişim formunu doldurarak durumu yetkililere bildirdim. e-maille "ürünler sisteme yeni adapte edildiginden cihazınızı önümüzdeki hafta ortası tekrar güncelleme yapınız hata düzelecektir." şeklinde cevap verdiler. Birebir görüşmek için durumu telefonda anlattım. cihazı servise göndermem gerektiğini söylediler. Ne yapacağıma ben de karar veremedim. Cihaz güzel ve açıldıktan sonra bir sorun yok, tek sorun açılırken yukarıdaki uyarıda takılı kalması ve okeye basılması gerekiyor. Bir de müzik, video, resim dosyalarının nasıl oluşturulması gerektiğine dair kılavuzda bir şey yazmıyor.
  • Bu "Voice_Tur-f21.zip" dosyayı silin probleminiz ortadan kalkacaktir

USB ile cihazı PC'ye bağlayın \NNG\CONTENT\VOICE'in içinde.

Bu ses dosyasını Primo desteklemiyor. Naviextra'dan güncelleme yaparken Başarsoft diye ekleniyor dosyanın başında da DONT USE diyor. Dikkat etmediniz sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

quote:

Bence böyle tek olması hoş olmuş :) en azından 2. Olan firma kullanılabileni yapar ;)

İkinci olan firmada sonuçta NNG ne verirse onu kullanacak Ha belki mikrofondan kaynaklıysa hassas mikrofon koyabilir Bunlar TTS VR falan eskiden olmaz çalışmaz denen şeylerdi bir zamanlar en azından bir başlangıç

O firma genelde NNG'ye verir pek almaz bildiğim, hatta düzeltilen Sinem,Zeynek ve Primo Türkçe düzeltmesinide onlar verdiler onayladılarda diğerleri faydalandı biraz :) Ayrıca buradahttp://forum.donanimhaber.com/m_63162094/tm.htm yazdığım gibi VR konusundada incelememi koyarım kimse merak etmesin. Ama bana soran olsa konulmaması gereken bir eklenti çünki cihazın canına okuyor :) Zaten 526Mhz olan bir cihazda çok abes olmuş bu iş
  • quote:

quote:

İkinci olan firmada sonuçta NNG ne verirse onu kullanacak

O firma genelde NNG'ye verir pek almaz bildiğim, hatta düzeltilen Sinem,Zeynek ve Primo Türkçe düzeltmesinide onlar verdiler onayladılarda diğerleri faydalandı biraz :) Ayrıca buradahttp://forum.donanimhaber.com/m_63162094/tm.htm yazdığım gibi VR konusundada incelememi koyarım kimse merak etmesin. Ama bana soran olsa konulmaması gereken bir eklenti çünki cihazın canına okuyor :) Zaten 526Mhz olan bir cihazda çok abes olmuş bu iş

Hangi firma bu? Ben firma ismi vermemiştim, ikinci firma çıktıda haberim mi olmadı?

İncelemenize baktım, durum hiç hoş değil. Bu cihazların işlemcilerinin üstünde seri no vb olmuyormu? işte bu seri no bu hız bu no bu hız vb gibi etiket bilgisi?
  • quote:

quote:

quote:

İkinci olan firmada sonuçta NNG ne verirse onu kullanacak

Hangi firma bu? Ben firma ismi vermemiştim, ikinci firma çıktıda haberim mi olmadı?

İncelemenize baktım, durum hiç hoş değil. Bu cihazların işlemcilerinin üstünde seri no vb olmuyormu? işte bu seri no bu hız bu no bu hız vb gibi etiket bilgisi?

Belkide allah söyletti evet vardır. AT550-AT551-AT552 diye kod vardır. Yani yemez işi bilen biri bunu :)
  • 526 MHz mi skandal !
    Yoldayim su an katılırım kısa zamanda konuya :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Araştırma veya kullanan arkadaşlardan şu yorumu alabilirmiyim mümkünse;

Direk elinizle yazın :) İncelememe dahil edecem diğer konuda ama şimdilik yazdıklarım yeter orada gibi :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Araştırma veya kullanan arkadaşlardan şu yorumu alabilirmiyim mümkünse;

Direk elinizle yazın :) İncelememe dahil edecem diğer konuda ama şimdilik yazdıklarım yeter orada gibi :)

Teşekkürler; incelemeyi bekliyoruz o zaman
  • arkadaşlar navitech 522w yeni aldım ilk izlenimlerimi aktarayım;

ekran bence başarılı , görüntüsü güneş ışığında bile yeterli düzeyde gösteriyor. dokunmatiği cok iyi , daha önce navking kullanmıştım dokunmatik tam olarak basmatikti. bunda cok küçük bir dokunuşları bile algılıyor.
    sesli komut olayını iyi bulmadım. 20 kere denedim sonuç alamadım , belki kapalı ortamda daha başarılı olabilir.
    bluetooth çalışıyor ama telefonla eşleşme olayını daha yapmadım

3,5" jack çıkışı var , kendi sitesinde bile 2,5" yazmışlar. nası oluyo anlamadım

ilk açılış hızlı ve uyduya 1 dk da bağlandı etrafta binalar olmasına rağmen.

522w kasa olarak iyi , ekran kasanın 1-2 mm altında aşagısında , araç dısında kullanacaklar yada cantaya vs. de taşıma durumunda avantaj olabilir.

2gb flash kart taktım sorunsuz.

naviextras dan toolbox u kurup güncellemeyi yaptım. daha sonra kullanmaya başladım. yanlız dikkat edin ses dosyaalrında f21.zip ses dosyası geliyor onu voice den silin , sorun yapabilir. zaten toolbox da "dont use" yazıyor , ama indiriyor....

sd kartta ; mp3 , mp4 , resim , ve txt klasörleri yaptım . mp3 leri gördü , avi ve mp4 leri bulamadı , resimleri gördü , txt ve xls , pdf dosyalarını görmedi

aynı klasörleri cihazın hafızasına aktardım , sd kartı cıkarttım. sadece mp3 leri gördü

bu sorunla ilgi yardımcı olabilirmisiniz? avi , mp4 leri nası görebilirim? pdf , txt , xls dosyalarını okuyormu? , cihaz hafızasında resimleri görmüyor?
  • O uzantıları okumaz , aldığınız kutuda 664mhz ibaresi varsa iade edin burada yazdım açıkçahttps://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=63162094 VR de zaten yazdığınız gibi %90 çalışmıyor düzgün zaten sonuç süresi inanılmaz uzun kimse beklemez o süreleri.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kızım yolculuklarda izlesin diye Mp4 formatında cihazın dahili hafızasına attığım çizgi filmlerde ciddi donma problemleri var, bu sorunu nasıl aşabiliriz acaba arkadaşlar? HD oynattığını iddia eden bir cihazda Medium kalitedeki bir Mp4 kayıt yürütülürken donmalar olması normal midir yahu?
  • 400x240 olarak convert edin sorun olmadan izlersiniz.
  • Her ne kadar cihazın işlemcisi ile alakalı yanlış bir durum olsada ( Navitech CPU Hızı açıklama bekleniyor) alanların belki sesli komutla alakalı kullanma kılavuzlarında yazıyordur ama yazmıyorsa diye bir kaç tip vereyim. Google translate kullanıp tercüme edebilirsiniz. Orjinali bu

Tips to improve address recognition results

1. You must always say City Name before address
    2. Always say the entre street name, never forgetting titles (Doctor, President,...) neither its type (Avenue, Street,...)
    3. Say the destination without pauses in the speech. The software recognizes pause as the end of the speech
    4. Never say the word "number" before a number
    Sao Paulo, Avenida da Praia, number 200 ( wrong )
    Sao Paulo, Avenida da Praia, 200 ( correct )
    5. Say the complete name of the cities. Saint Petersburg instead of Saint Pete

Thanks to Sherlock

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 16 Temmuz 2012; 11:02:05 >
  • 1 Hafta önce Navitech QXV-523 Primo adlı cihazı aldım. Kaç gb a kadar hafıza kartı desteklediği hakkında bir bilgi bulamadım. Bilgisi olan biri yardımcı olabilirmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut88

1 Hafta önce Navitech QXV-523 Primo adlı cihazı aldım. Kaç gb a kadar hafıza kartı desteklediği hakkında bir bilgi bulamadım. Bilgisi olan biri yardımcı olabilirmi?

Kimbilir onuda olmayan 128gb diyebilirler aman dikkat, malumhttp://forum.donanimhaber.com/m_63162094/tm.htm burada işlemcisini bile kullanıcıyı kandırmış şekilde veriyor. Eğer bu seri ise bence iade edin cihazlar o hızda değiler, neden iade edin diyorum çünki kutu üzerinde yazmışlar bunu açıkça ama cihazın işlemci eski.
  • Sayın gps.navigation 'da dediği gibi gelin siz o cihazı iade edin.

Sirf Atlas IV işlemciye 533+ Mhz yazanlar gibi bu firmada Sirf Atlas V için 664 Mhz yazmış ve tüketiciyi kandırmıştır.

Ama tabi şuda var yerine alacağınız cihazlarıda bir inceleyin malum ekranlarında dalgalanmalar olanlar, hafıza kartı içine kaçanlar, fm transmiter var deyip büyük şehirlerde çalışmaz diyenler. Neyse sevgili arkadaşım bunları kontrol et yoksa derler derler ..

Haa birde bu cihazlarda TTS ve VR gibi teknolojilerde var her nekadar yenide olsa var. Yakın bir zamanda fırsat bulabilir isem VR ile ilgili nasıl kullanılır diksiyon eğitimi almak gerekir mi gerekmez mi adı altında eğitimler vereceğim şayet böyle bir cihaz seçer iseniz sizide beklerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ieski -- 19 Temmuz 2012; 8:40:04 >
  • Sayın @ieski

Bahsettiğiniz incelemeleri sabırsızlıkla bekliyorum; foruma da katkınız olmuş olur. Bilmeyenler öğrenir Ben de dahil...
  • Sayın ieskinin "Sirf Atlas IV işlemciye 533+ Mhz yazanlar gibi bu firmada Sirf Atlas V için 664 Mhz yazmış ve tüketiciyi kandırmıştır." bu cümlesini okuyunca AT IV işlemcili cihazla test yaptım sonuç 526 mhz çıktı yani navitech QVX serisiyle aynı.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.