Şimdi Ara

YENİ YASAYA GÖRE PASAPORT KAYDI NASIL YAPILIYOR ? ANLATIMI İÇERİDE... (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.051
Cevap
42
Favori
213.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün Izmir Karşıyaka vergi dairesine işlem yapmaya gittik.
    Hiçbir belge, pasaport vs. Götürülmesine gerek yok. Vezne kısmında size kısa bir form veriyorlar. TC numaranızı, adınızı-soyadınızı ve IMEI numarasını yazıp imza atıyorsunuz. Bu formu veznlere verip 131.5 TL ödeme yapıyorsunuz. Size verilen formdaki bilgileri orada kontrol edip varsa hatalı bir bilgiyi düzeltiyorsunuz.
    İşlem bu kadar.
    Sonrasında e-devlete giriyorsunuz. Pasaport bilgileri burada gerekiyor. Ilgili bilgileri girdikten sonra sistem size ödeme yaptığınızı bildiren bir uyarı veriyor. Ve son olarak bilgilerin kontrolünü yapıyorsunuz.
    Bu kadar...
  • hdblack35 H kullanıcısına yanıt
    shinnok un paylaştığında da işlem süreci aynı... hatta vergi dairesine bile gitmiyorsunuz.
    yaklaşık 5 dakika sürüyor tüm işleminiz PC başındaysanız ve vergi tahsilatı yapan bir internet bankacılığınız var ise...
  • Simdi nasil yapiyorum.Pasaportum ve telefonun imei numarasiyla bankaya gidiyorum.Harci yatiriyorum.Sonra da e-devletten kayit yapiyorum bu kadar midir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mike Tyson

Simdi nasil yapiyorum.Pasaportum ve telefonun imei numarasiyla bankaya gidiyorum.Harci yatiriyorum.Sonra da e-devletten kayit yapiyorum bu kadar midir?

Pasaportla gitmene gerek yok
    Vergi yatırırken,Tc no ve imei no yeterli
    Sonra edevlet,tamamdır

• Caferhan kullanıcısına yanıt
    Sunu sormak istiyorum bi de;simdi kayit yaptiracagim pasaportun sahibi cifte vatandas ve yurtdisinda yasiyor.Hem hollandali hem turk.Kendisi 1 haftaligina Turkiye`ye geldi.Ben onun pasaportuna kayit yaptirabilirim degil mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mike Tyson

Sunu sormak istiyorum bi de;simdi kayit yaptiracagim pasaportun sahibi cifte vatandas ve yurtdisinda yasiyor.Hem hollandali hem turk.Kendisi 1 haftaligina Turkiye`ye geldi.Ben onun pasaportuna kayit yaptirabilirim degil mi?

Türk pasaportuyla gelmişse sıkıntısız kayıt yaparsınız ama diğer ülke pasaportuyla da oluyor da,bazen sorun yaşanabiliyor

Hollanda pasaportu var yaninda cipli.Simdi ben bu pasaportun numarasini e-devlete yazarken sknti cikarir mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cumartesi günü arkadaşım Almanyadan telefon getirdi. Ancak kendisi bir sene önce telefon aldığı için kardeşinin pasaportuna üzerinden geçiş yaptılar...Vergi iadesi indirimi için sınırdan geçmeden Almanyada sanırım pasaport üstüne kayıt yapıldı....Bundan dolayı sanırım başka bir pasaportta olmuyor...Tamda bilmiyorum ama....Almanyada bu parayı almak için akşam 5 e kadar almak gerekiyor...Ancak bizimkiler geç geldiği için iade parasını alamamışlar...Onlara belge vermişler....Fatura ile birlikte verilen belgeleri doldurup Almanyaya postalayacağız...Kredi kartı numarasını da yazıp bize hesaba yatırmalarını bekleyeceğiz...Kredi kartı numarası yeterli oluyor mu..Onların sistemi bu kredi kartı numarası üzerinden Euro olarak paraya hesabımıza geçirmeleri için yeterli mi...Yoksa onların sisteminin görebileceği bir şekilde bizim bankalardan hesap mı açmak lazım...Birde tescil sorunu var tabi...Arkadaşımın kardeşi kardeşi Çanakkalede ve ben ona zahmet vermeden bu işlemi yapmak istiyorum..Bugün Avea bayisini uğradım ne yapmam gerekiyor diye...Bana Bankaya gidip harç parasını yatırmamı söyledi...Ama harç parasını yatırırken İmealin yeterli olduğunu pasaporta gerek olmadığını söyledi..Zaten pasaport kişinin kendinde..Keza sonra e devlet şifresi ile kayıt yapılması gerekiyor dedi..Arkadaşımın kardeşinin e devlet şifresi yok...Gidip benim için bu işlemleri yapmasını bekleyemem dedim....Oda gerek yok....Kendiniz e devlet şifresi alıp kendi adınız üzerinden giriş yapıp pasaport sahibini giriş çıkış bilgilerini ve numarasını yazmanız yeterli illa pasaport sahibi üzerinden e devlete girmeye gerek yok dedi....Ama biraz araştırdım burada da yazılanlara dikkat ettim...Harcı yatırırken kendi adıma değil pasaport sahibi adına yatırmam gerekiyormuş..Keza e devlette de yine pasaport sahibi kişi üzerinden giriş yapılması gerekiyor yazıyor...Kafam karıştı..Eğer böyle ise zaten telefon getirerek insanlara sıkıntı verdim...Birde e devlet şifresi işlemleri ile ona zahmet vermek zorunda kalacağım......Tam olarak ne yapmam lazım....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scog -- 9 Şubat 2015; 21:42:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: scog

Cumartesi günü arkadaşım Almanyadan telefon getirdi. Ancak kendisi bir sene önce telefon aldığı için kardeşinin pasaportuna üzerinden geçiş yaptılar...Vergi iadesi indirimi için sınırdan geçmeden Almanyada sanırım pasaport üstüne kayıt yapıldı....Bundan dolayı sanırım başka bir pasaportta olmuyor...Tamda bilmiyorum ama....Almanyada bu parayı almak için akşam 5 e kadar almak gerekiyor...Ancak bizimkiler geç geldiği için iade parasını alamamışlar...Onlara belge vermişler....Fatura ile birlikte verilen belgeleri doldurup Almanyaya postalayacağız...Kredi kartı numarasını da yazıp bize hesaba yatırmalarını bekleyeceğiz...Kredi kartı numarası yeterli oluyor mu..Onların sistemi bu kredi kartı numarası üzerinden Euro olarak paraya hesabımıza geçirmeleri için yeterli mi...Yoksa onların sisteminin görebileceği bir şekilde bizim bankalardan hesap mı açmak lazım...Birde tescil sorunu var tabi...Arkadaşımın kardeşi kardeşi Çanakkalede ve ben ona zahmet vermeden bu işlemi yapmak istiyorum..Bugün Avea bayisini uğradım ne yapmam gerekiyor diye...Bana Bankaya gidip harç parasını yatırmamı söyledi...Ama harç parasını yatırırken İmealin yeterli olduğunu pasaporta gerek olmadığını söyledi..Zaten pasaport kişinin kendinde..Keza sonra e devlet şifresi ile kayıt yapılması gerekiyor dedi..Arkadaşımın kardeşinin e devlet şifresi yok...Gidip benim için bu işlemleri yapmasını bekleyemem dedim....Oda gerek yok....Kendiniz e devlet şifresi alıp kendi adınız üzerinden giriş yapıp pasaport sahibini giriş çıkış bilgilerini ve numarasını yazmanız yeterli illa pasaport sahibi üzerinden e devlete girmeye gerek yok dedi....Ama biraz araştırdım burada da yazılanlara dikkat ettim...Harcı yatırırken kendi adıma değil pasaport sahibi adına yatırmam gerekiyormuş..Keza e devlette de yine pasaport sahibi kişi üzerinden giriş yapılması gerekiyor yazıyor...Kafam karıştı..Eğer böyle ise zaten telefon getirerek insanlara sıkıntı verdim...Birde e devlet şifresi işlemleri ile ona zahmet vermek zorunda kalacağım......Tam olarak ne yapmam lazım....

Sorunun ilk kısmını bilmiyorum
    İkinci kısmı için;
    İmei kayıt harcını Pasaport sahibinin tc numarası üzerine yatırman lazım,
    Sonra da pasaport sahıbının edevlet şifresiyle,hesabına girerek cihazı kaydetmelisin
    Edevlet şifresini merkezi bir ptt şubesi şubesinden 5 dk içinde alabilirler,
    Cihazı getirmişler zaten ama ptt ye gidip o şifreyi almak daha kolaydır,bunu uugun bir dille rica edersen sıkıntın biter
    Onları yoramam dersen de,
    Burda pasaport ilanı açan birinden 150 tl fazla para vererek kaydedersin,onun da riskinden hiç bahsetmeyelim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Cevabınız için çok teşekkür ederim....
  • quote:

Orijinalden alıntı: scog

Cevabınız için çok teşekkür ederim....

Rica ederim

• Pasaportum 2 senelik süreci doldurdu boş ama yurtdışına çıkmam gerekiyor. Benim de şu anda iş yoğunluğundan böyle bir imkanım yok ve iki adet telefon getirildi yurtdışından. Bunları nasıl kaydettirebilirim?
  • raGGanGsTa R kullanıcısına yanıt
    Pasaport bulmanız gerekecek

• quote:

Orijinalden alıntı: Germiyanlı

Hocam bulamadığım için soruyorum başka çözümü yok mu bunun? Ya da yurtdışından gelen İstanbul Yenibosna tarafında kimse var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: raGGanGsTa

quote:

Orijinalden alıntı: Germiyanlı

Hocam bulamadığım için soruyorum başka çözümü yok mu bunun? Ya da yurtdışından gelen İstanbul Yenibosna tarafında kimse var mı?

Pasaport için pm at görüşelim

• Arkadaşlar merhaba.

Biraz saçma olacak ama Almanyadan bir ip4 getirmiştim 6 ay önce pasaportumla kaydını yapmıştık.Daha sonra bizimkiler kullanınca sim kartı görmemiş cihaz sim free yapılması gerekiyormuş.Yani cihaz boşta ve olan benim pasaportuma olmuş oldu.

Şimdi ben 3 hafta önce geldim kendi telefonumu kayıt ettiremiyorum pasaportumu 6 ay önce kullandığım için.Eski kayıt yaptırdığım ip4 ün kaydını sildirip pasaportum ile kendi telefonumu açtırma şansım var mı acaba?

Yani açıklasam telefonun çalışmadığını belirtsem bir sonuç alabilir miyim?

Teşekkürler.
  • haydarpaşa62 kullanıcısına yanıt
    Hocam maalesef pasaporttan telefon kaydı sildiremiyorsunuz. 2 sene beklemeniz gerekecek. Biz de aldığımız bir telefonu çaldırdığımız halde sildirip yeni telefon kaydettirememiştik.
  • Elimde 2 tane Pasaport hakkı var,
    Ücret vergi hariç 150 tl
    Görüşmek isteyen pm atar veya arayabilir 05324814991

• "cihaz sim free yapılması" ne demek ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: raGGanGsTa

Pasaportum 2 senelik süreci doldurdu boş ama yurtdışına çıkmam gerekiyor. Benim de şu anda iş yoğunluğundan böyle bir imkanım yok ve iki adet telefon getirildi yurtdışından. Bunları nasıl kaydettirebilirim?

ctesi yunanistana cik, syrtakiyle stress at, pazar geri gel, kimseyede soyleme
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.