Şimdi Ara

YENİ YASAYA GÖRE PASAPORT KAYDI NASIL YAPILIYOR ? ANLATIMI İÇERİDE... (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.051
Cevap
42
Favori
213.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: arel.gr

quote:

Orijinalden alıntı: tugberkberk

Vergi dairesine yatırılan ücretin zaman aşımı varmı acaba, makbuz tarihi ile pasaporta kayıt tarihi arasında 6-7 ay fark olabilirmi ?

nihai neticede sonuc nedir, ne oldu ?
    burdan yaziverin lutfen.

Yanlis bir imei numarasına ödeme yapmıştım, yaklasik 3-4 ay sonra hesabıma iade oldu, ptt ile dilekce yollamistim
  • Pazartesi gunu Almanya'dan donus yapiyorum.Elimde 1 adet pasaport kayit hakki bulunmaktadir.Vergiler dahil fiyat: 250 ₺.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba.
    Yurt dışından bir cihaz aldık. Ancak kayıt esnasında kutu üzerindeki imei'yi verdik. Fakat cihaz üzerindeki imei farklı. Bunu da telefonunuz kayıtlı değildir diye BTK tarafından mesj gelince fark ettik.
    Harç yatırdık. İmei'yi bankada da verdik E-devlet üzerinden kaydınıda gerçekleştirdik. Ancak telefon üzerindeki imei farklı olduğundan şuan başka bir imei'yi aslında pasaporta kaydettirdik. Bunu değiştirmek mümkün müdür? Bu 2 senede bir olan hakkımızı yakmışmı olduk yada daha önceden başına böyle bir durum gelen oldu mu acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gvenc

Arkadaşlar merhaba.
    Yurt dışından bir cihaz aldık. Ancak kayıt esnasında kutu üzerindeki imei'yi verdik. Fakat cihaz üzerindeki imei farklı. Bunu da telefonunuz kayıtlı değildir diye BTK tarafından mesj gelince fark ettik.
    Harç yatırdık. İmei'yi bankada da verdik E-devlet üzerinden kaydınıda gerçekleştirdik. Ancak telefon üzerindeki imei farklı olduğundan şuan başka bir imei'yi aslında pasaporta kaydettirdik. Bunu değiştirmek mümkün müdür? Bu 2 senede bir olan hakkımızı yakmışmı olduk yada daha önceden başına böyle bir durum gelen oldu mu acaba?

Merhaba kardeş
    BTK'ya bir dilekçe yazarak durumu anlatırsınız,yanlız kutudan filan bahsetmeyin,sadece "yanlış imei numarasını kaydetmişiz" deyin
    Onlar yanlış kaydettiğiniz imei kaydını iptal eder,bu süreç biraz zahmetli oluyor,çünkü sadece pasaport sahibinin çabası gerekiyor,
    Yanlışlıkl yatırdığınız vergiyi de,yine dilekçe ile geri alaırsinız ama 3-4 ay sürüyor bu,
    Telefonun üzerindeki imei için tekrar vergi yatırmanız gerekecek
    Detaylı bilgi için 03122949494 numaları BTK müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Caferhan

quote:

Arkadaşlar merhaba.

Merhaba kardeş
    BTK'ya bir dilekçe yazarak durumu anlatırsınız,yanlız kutudan filan bahsetmeyin,sadece "yanlış imei numarasını kaydetmişiz" deyin
    Onlar yanlış kaydettiğiniz imei kaydını iptal eder,bu süreç biraz zahmetli oluyor,çünkü sadece pasaport sahibinin çabası gerekiyor,
    Yanlışlıkl yatırdığınız vergiyi de,yine dilekçe ile geri alaırsinız ama 3-4 ay sürüyor bu,
    Detaylı bilgi için 03122949494 numaları BTK müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz

hızlı geri dönüş için teşekkür ederim.

Haftasonu çalışmıyordur diye aramadım malum devlet kurumu :) ancak aradım müşteri hizmetlerini konuştum. E-devlet üzerinden işlem yapıldığı için değiştirilmiyor dendi.

bakalım pazartesi daha net hareket edeceğiz sanırım..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Caferhan

quote:

Arkadaşlar merhaba.

Merhaba kardeş

hızlı geri dönüş için teşekkür ederim.

Haftasonu çalışmıyordur diye aramadım malum devlet kurumu :) ancak aradım müşteri hizmetlerini konuştum. E-devlet üzerinden işlem yapıldığı için değiştirilmiyor dendi.

bakalım pazartesi daha net hareket edeceğiz sanırım..

Rica ederim
    Daha önce bahsettiğim şekilde bir imei kaydını düşürmüştük,
    Yeni uygulama ile sadece edevlet ile kayıt yapılıyor,dolayısıyla kayıt düşürme de zorlaşmış olabilir,
    Siz yine de peşini bırakmayın,temsilcilerin verdiği bilgiler bazen birbirini tutmuyor çünkü

• pasaport hakkım var,
    ilk ulaşan alır :) 115 Lira
  • 1 adet pasaport hakkım var,
    Fiyat 130 tl

• 1 adet pasaport kayit hakkim var.100 tl+vergi
    ayni gun icinde e devlet uzerinden hallederim.

• arkadaşlar çift hatlı telefon aynı pasaporta kaydedilebilirmi?? telefon yurt dışından gelecek ve çift hatlı.!!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: thormentor

arkadaşlar çift hatlı telefon aynı pasaporta kaydedilebilirmi?? telefon yurt dışından gelecek ve çift hatlı.!!!!

tabiki edebiliyorsun...
    onaylandinginda nihai durumu burdan yaziver lutfen.
  • çift hatlı telefonların kaydı için 2 pasaport gerektiğini okumuştum. GAZETE HABERİ: "Yurt dışından hesaplı buldukları cep telefonlarını alan vatandaşlar, bu telefonları Türkiye'ye getirdikten sonra telefonların IMEI numarasını Telekomünikasyon Kurumunu kayıt ederek telefonlarını kullanabiliyor. Fakat vatandaşlar telefonlarında iki tane IMEI numarası olduğu için telefonlarını kayıt altına aldırmakta güçlük çekiyor. Telekomünikasyon Kurumu çift sim kartlı telefonlar için iki e-mail numarası olduğu gerekçesi ile iki ayrı pasaport istiyor."

BİR VATANDAŞIN ŞİKAYETİ: Yurt dışından gelirken çift hatlı bir cep telefonu getirdim. 115 lira kayıt ücretini bankaya yatırdım, e-devlet'ten kayıt yapmak istediğimde sistem "Tanımlanamayan IMEI (TAC kodu sistemde kayıtlı değildir). " mesajı veriyor ve telefonumu kaydetmiyor.
    Bunun üzerine BTK'yı aradım, oradaki görevli "Telefonunuzun sadece tek sim kartını kullanabilirsiniz, ya da bir pasaport daha bulup bir 115 lira daha yatırıp ayrı ayrı kaydettirmelisiniz, çünkü sistemimizde bu model tek sim kartlı olarak görülüyor" mealinde bir şeyler söyledi.
    Madem ki sisteminizde çift hatlı bir telefon tek hat gibi görünüyor, o zaman sisteminizdeki bu hatalı bilgiyi düzeltin dediysem de sonuç alamadım.
    Bunun üzerine BIMER aracılığı ile durumu anlatan bir yazı gönderdim. Buna gelen cevapta, BTK'nın tüketici şikayeti bölümünden başvurmam gerektiği yazıyordu.
    Bunun üzerine dedikleri şekilde durumu anlatan bir yazı gnderdim, buna da olumsuz cevap geldi:

BTK CEVAP METNİ.: 2 adet IMEI numarasına haiz Çift SIM kartlı cihazlar için Türkiye’de belirli standartlar aranmakta ve bu standartlara uymayan Çift IMEI numarasına haiz cihazların MCKS’ de tek pasaport ile çift SIM kartlı cihazlar kapsamında kayıt işlemi mümkün bulunamamaktadır. Standartlara uygun cihazlar bireysel olarak ithal edilmiş olsa dahi tek pasaport ile Çift IMEI numarası için kayıt işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Ancak belirtmiş olduğunuz ....2068..... ve.....2068......” IMEI numarasının kontrolü sonucu Türkiye’de Çift SIM kartlı cihazlar kapsamında yer almadığı sonucuna ulaşılmaktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thormentor -- 16 Eylül 2014; 11:16:35 >

• neymis peki Türkiye için aranan bu belirli standartlar ?

Çift sim kartlı cihazlara belirli standartlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: King Leoric

1 adet pasaport kayit hakkim var.100 tl+vergi
    ayni gun icinde e devlet uzerinden hallederim.

selam hocam kayıt hakkınız varmı telefon kayıt açtırma?
  • Merhaba bir sorum olacak:
    2012 ekim sonunda bir telefon kaydettirdim kendi pasaportuma, 2014 ekim 11de tekrar ydisindan giris yaptim. Suan sanirim iki yil dolmasina 5-10 gun var.

Acaba bankaya para yatirip gun dolana kadar sistemden kontrol etsem acilinca kayit yapsam olur mu? Yoksa parayi hemen yatirmak yanlis mi olur?

• Herkes soru sormuş... Cevap az... Benim de bir sorum olacak...

Anlatımın üzerinden 2 sene geçmiş... E-devletten yapılıyor falan denmiş. Acaba sadece pasaport sahibinin şifresiyle mi kayıt yapılıyor? Mesela ben başkasının pasaportuyla kendi şifremle kayıt yapabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: realburaq

Merhaba bir sorum olacak:
    2012 ekim sonunda bir telefon kaydettirdim kendi pasaportuma, 2014 ekim 11de tekrar ydisindan giris yaptim. Suan sanirim iki yil dolmasina 5-10 gun var.

Acaba bankaya para yatirip gun dolana kadar sistemden kontrol etsem acilinca kayit yapsam olur mu? Yoksa parayi hemen yatirmak yanlis mi olur?

Suan sistemde kayit yapabiliyor gorunuyorum sorun kalmadi.

• quote:

Orijinalden alıntı: sonbahar78

Herkes soru sormuş... Cevap az... Benim de bir sorum olacak...

Anlatımın üzerinden 2 sene geçmiş... E-devletten yapılıyor falan denmiş. Acaba sadece pasaport sahibinin şifresiyle mi kayıt yapılıyor? Mesela ben başkasının pasaportuyla kendi şifremle kayıt yapabilir miyim?

Hayir yapamazsin sistemde herkes kendisini yapabiliyor. Pasaport sahibi sifre almali sizin durumda.

• realburaq R kullanıcısına yanıt
    Anladım teşekkür ederim...

Bir de önce vergiyi yatırmak gerekiyor sanırım. Vergiyi yatırıp e-devletten giriş yaptığımızda, verginin doğru yatıp yatmadığı anlaşılıyor mu acaba? Hani ösym sınavlarında parayı yatırınca ekran aktif oluyor ya. Onun gibi birşey oluyor mu? Doğru mu yatırmışız yanlış mı anlayabiliyor muyuz? Başkası benden rica etti de satsak pasaport hakkını diye. İyice öğreniyim ona göre cevap vereyim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonbahar78

Anladım teşekkür ederim...

Bir de önce vergiyi yatırmak gerekiyor sanırım. Vergiyi yatırıp e-devletten giriş yaptığımızda, verginin doğru yatıp yatmadığı anlaşılıyor mu acaba? Hani ösym sınavlarında parayı yatırınca ekran aktif oluyor ya. Onun gibi birşey oluyor mu? Doğru mu yatırmışız yanlış mı anlayabiliyor muyuz? Başkası benden rica etti de satsak pasaport hakkını diye. İyice öğreniyim ona göre cevap vereyim...

Onceden yatirmayinca sistemde ucret odenmemis gorunuyor ve garantiden mesela online odeyebiliyorsunuz. Sanirim siz oderseniz sistemde ucret odenmis gorunur dogrudan, sorun olacagini sanmiyorum.

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.