Şimdi Ara

sonunda dizele indirm geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
2
Favori
1.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vatana millete ve benim Jettaya hayırlı olsun :) Yarın uğrarız Shell'e artık.
  • quote:

petrolün varil fiyatı 100 doların altında iken mazot 3,60'ın altındaydı şimdi petrol gene 100 doların altında ama benzin ve mazot aynı oranda düşmüyor. Aradaki bu farkı kim cebe indiriyor? Hani yakıtın pahalı olma nedeni devletin aldığı vergiydi. Devlet vergiyi değiştirmiyor peki fark kimin cebine gidiyor? Neden kimse denetlemiyor dur demiyor?

quote:

Irak Petrolünün varil maliyeti 2,5 Dolar,dünya fiyatı 100 Dolar.40 kat kârlı bir iş varsa mafyası da vardır,karlı işlere sahip coğrafyalar her türlü demokrasi ihracını hak ediyor.Ülkemizde akaryakıt yüksek vergi ile satılıyor,bu iki taraflı katmerli soygun demek.

• Oooh miss daha yarim depodan biraz daha az var gerci.ama olsun4-5 gune tekrar doldurmak zorunda kalicam o zamana kadar artmaz ins.shell vpower akar
  • Ben hep 50TL'lik alıyom.

Pardon indirimmiş.
  • aman ne çok diyenler yuh diyorum. sadece 2 aydır indirim üstüne indirim geliyor daha ne olsun az birazda şükretmeyi bilin be ayıp.

Not: hükümet yanlısı yada şakirt değilim ona göre laf sokun :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ozn.Onl

aman ne çok diyenler yuh diyorum. sadece 2 aydır indirim üstüne indirim geliyor daha ne olsun az birazda şükretmeyi bilin be ayıp.

iyi o zaman ilk lafı ben sokayım! yorum yazanlara yuh diyeceğine akaryakıtın rafineri çıkış fiyatıyla,pompa fiyatlarını oranlayıp ondan sonra yuuh demen daha manalı olacaktır!
  • Gidip doldurmaya usendikce indirim geliyor, hayirlisi olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jamais Vu

Ben hep 50TL'lik alıyom.

Pardon indirimmiş.

Sesli güldüm vallahi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nirvana333

quote:

aman ne çok diyenler yuh diyorum. sadece 2 aydır indirim üstüne indirim geliyor daha ne olsun az birazda şükretmeyi bilin be ayıp.

iyi o zaman ilk lafı ben sokayım! yorum yazanlara yuh diyeceğine akaryakıtın rafineri çıkış fiyatıyla,pompa fiyatlarını oranlayıp ondan sonra yuuh demen daha manalı olacaktır!

ben oranına bakmam arkadaşım ben depoma giren mazota ve ödediğim miktara bakarım.

daha 2 ay öncesi bile olmadığı zaman 3.90 küsürlerden mazot alabiliyorken şuanda 3.64 civarında mazot alabiliyorum düz hesap litre başına 40 kuruş kar yapıyor durumdayım. Ben de isterim mazotun 3 tl olmasını doya doya gezmeyi ama genede 40 kuruş indirim mükemmel bişi şu zamana kadar ardı ardına glen zamlardan dolayı çıldırmaktanda yavaş yavaş fiyat düşürülmesi benim için güzel bir haber.

ayrıca rafineri fiyatına nasıl bakabiliyorsun ki ?

sen direk rafineri çıkış fiyatı bu bize satılan bu diye ekdeksleyemezsin bu fiyatı. tefe tüfe , cari açık oranları, enflasyon oranları vergi oranlarını taşıma masrafı dağıtımcı karını firma karını bayi karınıda katmak zrundasın. Hiç bir devlet sattığı üründen kat etmeden satamaz. bu kadar basitttir bu olay.

sen evine ekmek götürüyorsan dağıtımcıda firmada bayida sana sattığı yakıttan aldığı karla evine ekmek götürüyor. cari açık nasıl kapatılıcak sanıyorsun. %130 araç vergisi neden konuldu sanıyorsun ?

adamlar cari açığı kapatma derdindeler. yarısını ceplerine atıyorlarsa yarısınıda cari açık fonuna aktarıyorlar orası ayrı bir mevzu. Şu zamana kadar başa gelen herkes bu ülkenin parasını çatır çatır kullandı ve kullanılmaya da devam edicek. Bu ülkede çok fazla derin düşünmenize gerek yok herşey çok basit. Biraz çalarım biraz öderim mantığı var bizim ülkemizde bu mantığıda 1000 yılda geçse ortadan yok edemezsin.

kısacası bazen ufak tefek olaylarada şükür etmeyi biliceksinki bu ülkenin hala yaşanılabilicek bir ülke olduğunun kanısına varman gereksin.
  • arkadaşlar geçen gün moilden 3.46'ya mazot aldım. Moil'in mazotu nasıl arkadaşlar kullanan var mı?
  • ne kadar az olsada indirim olması sevindirici. i30 umun deposu şenlensin
  • quote:

Orijinalden alıntı: 7he mcRp

quote:

Ben hep 50TL'lik alıyom.

Pardon indirimmiş.

Sesli güldüm vallahi

Aynen...
  • quote:

Katılıyorum . En son 200 tl lik almıştım 4.05 miydi neydi , üzerinden 1 ay geçti ve yeni uğradım fiyatları görünce baya baya şaşırdım . Hiç alışkın olmadığım durum 3.80 den mi ne aldım
  • yinede çok
  • quote:

hcm şu an brent 78 dolar yani bu seneki en yüksekten 44 dolar daha düşük yani kabaca %35 düştü(%5 te dolar yükseldi de %30 düştü) peki mazot ne kadar düştü en yüksekten 28 kuruş yani %8 tekrar 122 dolara çıksa ne olur sence sadece buna cevap verebilirmisin
  • Bakın halen ard arda zam geliyor çok şükür diyorsunuz... Halen sokaklara dökülüp benzin fiyatına isyan etmemiz gereken bi durumdayiz. 3.50 lere düşmeden benzin fiyatı normale düştü demeyin!
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Nirvana333

quote:

ben oranına bakmam arkadaşım ben depoma giren mazota ve ödediğim miktara bakarım.

daha 2 ay öncesi bile olmadığı zaman 3.90 küsürlerden mazot alabiliyorken şuanda 3.64 civarında mazot alabiliyorum düz hesap litre başına 40 kuruş kar yapıyor durumdayım. Ben de isterim mazotun 3 tl olmasını doya doya gezmeyi ama genede 40 kuruş indirim mükemmel bişi şu zamana kadar ardı ardına glen zamlardan dolayı çıldırmaktanda yavaş yavaş fiyat düşürülmesi benim için güzel bir haber.

ayrıca rafineri fiyatına nasıl bakabiliyorsun ki ?

sen direk rafineri çıkış fiyatı bu bize satılan bu diye ekdeksleyemezsin bu fiyatı. tefe tüfe , cari açık oranları, enflasyon oranları vergi oranlarını taşıma masrafı dağıtımcı karını firma karını bayi karınıda katmak zrundasın. Hiç bir devlet sattığı üründen kat etmeden satamaz. bu kadar basitttir bu olay.

sen evine ekmek götürüyorsan dağıtımcıda firmada bayida sana sattığı yakıttan aldığı karla evine ekmek götürüyor. cari açık nasıl kapatılıcak sanıyorsun. %130 araç vergisi neden konuldu sanıyorsun ?

adamlar cari açığı kapatma derdindeler. yarısını ceplerine atıyorlarsa yarısınıda cari açık fonuna aktarıyorlar orası ayrı bir mevzu. Şu zamana kadar başa gelen herkes bu ülkenin parasını çatır çatır kullandı ve kullanılmaya da devam edicek. Bu ülkede çok fazla derin düşünmenize gerek yok herşey çok basit. Biraz çalarım biraz öderim mantığı var bizim ülkemizde bu mantığıda 1000 yılda geçse ortadan yok edemezsin.

kısacası bazen ufak tefek olaylarada şükür etmeyi biliceksinki bu ülkenin hala yaşanılabilicek bir ülke olduğunun kanısına varman gereksin.

Zaten bu cari açık hiç bitmiyor. Bir şeylere zam yapmak isteyince hemen bahane hazır: Cari Açık.

Sende bunu çok güzel yutmuşsun besbelli.

Arkadaşım, bu ülke vatandaşımın % 90'ı cari açık nedir bilmez. Bir cebine girene bakar, birde çıkana bakar. Aradaki farka bakar, gelir ondan sonra buraya olumlu-olumsuz yazar. Sende kalkmışsın cari açık falan. Geçin bu makro-ekonomi ayaklarını...

Siyasetçilerimiz, gerçekten iyi siyasetçilermiş. O kadar güzel kabul ettirmişlerki, şimdi mazot 3,65'e indi diye, neredeyse eşarp bağlayıp göbek atacağız.

hayret ediyorum yahu.... Cari açıkmış da, nasıl kapacakmış... Bir akaryakıtlamı kapanıyor bu meret...
  • quote:

Ben hep 50TL'lik alıyom.

Pardon indirimmiş.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.