Şimdi Ara

Kitap okumaya yeni başlıyorum..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kitap okumaya yeni yeni başlıyorum daha önceden 3-4 roman okumuşluğum var çok eskiden hatırlamıyorum bile neler okuduğumu. Kitap okuma sevdası geldi şu günlerde.
    Erdal Demirkıran'ın Sen Şimdi Gidecen Ya Cehennemin Dibine Git'i okudum. Ardından David Nicholls'un Bir Gün adlı kitabını okudum ve çok beğendim yeni kitap çıkarmış Bir Soru Bir Aşk diye o kitabını aldım Pazar günü sınavım bittikten sonra ona başlamayı düşünüyorum bu bittikten sonra Aklından Bir Sayı Tut adlı kitap var elimde onu okumayı düşünüyorum. Sizin tavsiyeleriniz nedir yeni başlayan arkadaşınıza hangi kitapları önerirsiniz?

Kitap okumaya daha önce neden başlamadığımı çok merak ediyorum doğrusu pişmanlık duyuyorum yeni başladığım için.

• Can Yayınları'nın internet sayfasını devamlı olarak takip etmenizi öneriyorum. Son zamanlarda bunu yapmaya başladım ve bu yayınevinden gerçekten okumayı sevdiren kitaplar çıktığını fark ettim. Tabii yanlış anlaşılmasın, onların reklamını yapmıyorum şuan, sadece bir tavsiye olarak söylüyorum.
  • fantastik türü,polisiye türü, macera türü ve aşk türünde hatta saymadığım 1-2 türde de romanlar okuyup sevdiğiniz ve size hitap eden türü bulup o türde kitaplar okumanız en doğrusu.
  • Aşk romanı ve kişisel gelişim türü kitap okudum bunlar güzeldi diğer türlerede bakacam. Sizlerin şunu mutlaka okumalısın dediği kitaplar varsa listeme almayı düşünüyorum ?
  • Zararın neresinden dönersen kârdır ,sen de okuma isteği de uyandığına göre pek bir şey kaybetmiş değilsin.Sana kitap ismi vermeyeceğim.Alışkanlık kazanmak istiyorsan ilgi,beğeni ve isteklerine uygun türde kitapları oku.Böylece okumaktan zevk alırsın.Bu alışkanlığı kazandıktan sonra zaten çeşitli diğer türlere yönelirsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackemre

Zararın neresinden dönersen kârdır ,sen de okuma isteği de uyandığına göre pek bir şey kaybetmiş değilsin.Sana kitap ismi vermeyeceğim.Alışkanlık kazanmak istiyorsan ilgi,beğeni ve isteklerine uygun türde kitapları oku.Böylece okumaktan zevk alırsın.Bu alışkanlığı kazandıktan sonra zaten çeşitli diğer türlere yönelirsin...

Bugün Bir Soru Bir Aşk kitabına başladım 139 sayfa okumuşum sıkılmadan tabi ara vererek. Kitap okumayı bir daha bırakmak istemiyorum. Umarım parasal yöndende sıkıntı çekmeyiz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: CooRDeLia

quote:

Zararın neresinden dönersen kârdır ,sen de okuma isteği de uyandığına göre pek bir şey kaybetmiş değilsin.Sana kitap ismi vermeyeceğim.Alışkanlık kazanmak istiyorsan ilgi,beğeni ve isteklerine uygun türde kitapları oku.Böylece okumaktan zevk alırsın.Bu alışkanlığı kazandıktan sonra zaten çeşitli diğer türlere yönelirsin...

Bugün Bir Soru Bir Aşk kitabına başladım 139 sayfa okumuşum sıkılmadan tabi ara vererek. Kitap okumayı bir daha bırakmak istemiyorum. Umarım parasal yöndende sıkıntı çekmeyiz :)

kardeşim, kitaba harcanan para boşa gitmez, tabii ekonomini zorladığı durumda benim gibi 2. ele yönelebilir, yaşadığın ilin büyüklüğüne göre de kütüphanelerden ödünç alıp okuyabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: iztuzu

quote:

quote:

kardeşim, kitaba harcanan para boşa gitmez, tabii ekonomini zorladığı durumda benim gibi 2. ele yönelebilir, yaşadığın ilin büyüklüğüne göre de kütüphanelerden ödünç alıp okuyabilirsin.

Boşa gideceğinden demedim zaten. Dediğiniz gibi 2. ele yönelebilirim sıkıştığım yerde

• Aklından bir sayı tut gercekten daha da çok bağlıcak seni kitaba.ayni tempolarda heycanli ve surukleyici birsey istiyorsan olasılıksız la devam edebilirsin.
    Bu arada pazar gün ki sınavda basarılar. :)
  • Bu konuda başkasının ne dediğine bakma. Git kitapçıya bütün reyonları gez, al kitapları tek tek eline karıştır, biraz oku, ilgini hangileri çektiyse al gel. Her insanın kitaptan beklentileri farklıdır bu yüzden benim tavsiye edeceğim kitapta senin beklediğin şeyler yoksa sıkılır atarsın bir kenara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: carispa

Aklından bir sayı tut gercekten daha da çok bağlıcak seni kitaba.ayni tempolarda heycanli ve surukleyici birsey istiyorsan olasılıksız la devam edebilirsin.

Başladım Aklından bir sayı tut'u okumaya şuanlık güzel gidiyor kitap. Açlık oyunları serisinin ilk 2 kitabını aldım bugün sence bu seriye başlamadan önce Olasılıksız ve Empati'yi okumalımıyım ?

Sınav için teşekkürler güzel geçti :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Balotelli

Bu konuda başkasının ne dediğine bakma. Git kitapçıya bütün reyonları gez, al kitapları tek tek eline karıştır, biraz oku, ilgini hangileri çektiyse al gel. Her insanın kitaptan beklentileri farklıdır bu yüzden benim tavsiye edeceğim kitapta senin beklediğin şeyler yoksa sıkılır atarsın bir kenara.

Okuyucuların yorumları benim için şu anda önemli çünkü bir kitabın çok beğeni alması ona merak uyandırıyor okusaydım demeyip okudum diyebilmeliyim bir yerde. O yüzden öneri istiyorum.
  • quote:

quote:

Aklından bir sayı tut gercekten daha da çok bağlıcak seni kitaba.ayni tempolarda heycanli ve surukleyici birsey istiyorsan olasılıksız la devam edebilirsin.

Başladım Aklından bir sayı tut'u okumaya şuanlık güzel gidiyor kitap. Açlık oyunları serisinin ilk 2 kitabını aldım bugün sence bu seriye başlamadan önce Olasılıksız ve Empati'yi okumalımıyım ?

Olasiliksizi mutlaka oku ama Empati konusunda bende kararsızım.begenmeyenlerde çok.şu an elimde sherlock holmes mazarin elması var onun bitişiyle melekler ve şeytanlara başlıcam.
    Bnde lysnin bitmesini bekliyodum uzun sure

• quote:

quote:

quote:

Olasiliksizi mutlaka oku ama Empati konusunda bende kararsızım.begenmeyenlerde çok.şu an elimde sherlock holmes mazarin elması var onun bitişiyle melekler ve şeytanlara başlıcam.
    Bnde lysnin bitmesini bekliyodum uzun sure

Empati'yi tavsiye eden arkadaşlarım var güzel diyorlar kitaba. Olasılıksız listemin başlarında zaten bir kaç güne onuda almayı planlıyorum. Aklından bir sayı tut'u bitirdikten sonra bu yazarın Gözlerini sımsıkı kapat kitabına geçmeliyim devamı mı yoksa bağımsız bir kitap mı ?

• Dedektif gurney yine başkahraman ama fikrim yok o kitapla ilgili.bence hemen ardından Olasılıksıza başla derim.daha da çok bağlar seni kitaba :)
  • Açlık oyunları serisini okudunuz mu ? İlk 2 kitabını aldım okunmayı bekliyor onlarda :)
  • Bence hocam kitap okumaya fantastik türle başlamalısın, çünkü bu tür kitapları okumaya başlarsan kitap okuma alışkanlığı gelir.
    Buz ve Ateşin Şarkısı kesinlikle okumalısın süper bir kitap serisi seni resmen kitaba bağlıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skykiller

Bence hocam kitap okumaya fantastik türle başlamalısın, çünkü bu tür kitapları okumaya başlarsan kitap okuma alışkanlığı gelir.
    Buz ve Ateşin Şarkısı kesinlikle okumalısın süper bir kitap serisi seni resmen kitaba bağlıyor.

Buz ve Ateşin Şarkısı bu kitabı bugün elime aldım ama geri bıraktım Açlık Oyunlarına yöneldim ve bu kitabı aldım. Bundan sonraki alacağım seri Buz ve Ateşin Şarkısı olabilir yalnız baktığım yerde 2. kitabı yoktu bu serinin 3. kitabı 2 kitap halinde değil mi orada öyleydi ?
  • quote:

quote:

Bence hocam kitap okumaya fantastik türle başlamalısın, çünkü bu tür kitapları okumaya başlarsan kitap okuma alışkanlığı gelir.

Buz ve Ateşin Şarkısı bu kitabı bugün elime aldım ama geri bıraktım Açlık Oyunlarına yöneldim ve bu kitabı aldım. Bundan sonraki alacağım seri Buz ve Ateşin Şarkısı olabilir yalnız baktığım yerde 2. kitabı yoktu bu serinin 3. kitabı 2 kitap halinde değil mi orada öyleydi ?

2. Kitap 2 cilt halinde satılıyor, 3. kitapda aynı şekilde 4. ve 5. kitap daha Türkçeye çevirilmedi.

• quote:

quote:

quote:

2. Kitap 2 cilt halinde satılıyor, 3. kitapda aynı şekilde 4. ve 5. kitap daha Türkçeye çevirilmedi.

Anladım. Aldım listeme

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.