Şimdi Ara

Bisan Mountain Cat

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
3.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese selamlar. Kömürlükte Montain Cat varmış, bugün onu çıkarttım ve gayet sağlam olduğunu gördüm. Boyası lastikleri sağlam. Fakat ben bir kaç değişiklik yapmak istiyorum. Lastikleri ve elcikleri gibi eski olan parçaları. Yazlıkta bisikleti uzun ve düz bir yolda kullanıcam.

Lastiklerini değiştirmeme gerek var mıdır? Var ise nasıl bir lastik seçmeliyim? Pek anlamadığım için sizlere sormak istedim. Teşekkürler.

• güncel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Be Original

güncel

çok masraf yapmaya değmez binilecek gibi olsun yeter
    lastik konusunda lastikler sağlam demişsin neden değiştirmek istiyorsun ki
    jantlar paslanmışmı? paslanmışsa sprey siyah boya al düzgünce boya
    gövdeyi mazotla sil
    lastikleri de arap sabunuyla canavar gibi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardasarp

quote:

Orijinalden alıntı: Be Original

güncel

çok masraf yapmaya değmez binilecek gibi olsun yeter
    lastik konusunda lastikler sağlam demişsin neden değiştirmek istiyorsun ki
    jantlar paslanmışmı? paslanmışsa sprey siyah boya al düzgünce boya
    gövdeyi mazotla sil
    lastikleri de arap sabunuyla canavar gibi olur.

arap sabunu lastiği çatlatır.
  • yenisini almayı planladığın lastiğin çatlamasındanmı çekiniyorsun
    bahaus tarzı yerlerde lastikleri silmek için jeller var yüksek ihtimalle lastiğinden pahalıdır onlardanda kullana bilirsin.
  • lastiklerleri parlatmaya gerek yok. toz toprak içinde kullanıcam. v fren almamı tavsiye ettiler, ne kadardır arkadaşlar?
  • Aynı bisikletten bende de var.8 senedir falan bende 3 4 sene de komşum kullanmıştır.İlk onlardan aldığımda v fren taktırdım 2 hafta önce jantlar ve arka lastik yenilendi şuan gayet güzel kullanıyorum V fren fiyatlarıda bildiğim kadarıyla orta halli 15-20 lira civarındadır taktırmanı tavsiye ederim.
  • Bende de bi Bisan Mountain Cat var,tam 17 yıllık.Şimdi yazlıkta ,halen bakkala gidip gelirken kullanıyorum,bakımını hiç aksatmam.Yeni gibi görünüyor.Nikelaj eski usül jantlar yavaştan nokta nokta tarzı korozyona başladı ama gene de müthiş parlıyor.(Zaten artık böyle nikelaj jant yapılmıyor,hepsi aluminyum)
    İlk aldığım 1994 yılında amortisörlü sele taktırmıştım,ayrıca kaliteli pedallar,arkaya da taşıma aparatı ekletmiştim.Daha sonra Hız ve kilometre sayacı taktırdım,2 yıl civarı çalıştıktan sonra bozuldu,tekrar takmadım.5 yıl önce de tükenen dış ve iç lastikleri komple yeniledim.
    İlk alırken bu kadar uzun ömürlü ve kaliteli olabileceğini düşünmemiştim,bu bisikleti aldığımda sahip olduğum ilk arabam vardı(93 model Skoda Favorit),bu arabadan sonra 6 arabam daha oldu,halen aynı bisikleti kullanıyorum,her bindiğimde eskiler canlanıyor gözümde.
  • v fren i muğla daki bir bisikletçiden alıcam artık. bisikleti topladığım zaman tekrar yazarım. teşekkürler.
  • V freni yerel bisikletçilerde 15-20 liraya bulabilirsin .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aizanoi -- 26 Haziran 2012; 0:13:00 >
  • Bursa'nın yokuşları nedeniyle yaklaşık 10 senedir bodrumda bekleyen Mountain Cat bisikletimi aktif hale getirmeye karar verdim. Yeni taşındığımız yer bisilet binmek için çok uygun. Kadrosu ve boyası hakikaten çok sağlammış, nemli ortamda geçirdiği onca yıla rağmen paslanma yok. Bisiklet toplamda nerdeyse 20 yıllık. Janlar, iç lastikler, frenler, sele, elcikler ve zincir değişti. Toplamda 100 TL kadar harcadım. Canavar gibi oldu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.