Şimdi Ara

Artes i708 (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
745
Cevap
10
Favori
36.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ^^stark^^

quote:

Orijinalden alıntı: ^^stark^^

Merhaba,

Bir hafta önce Hepsiburadadan almış olduğum artes i708 tabletim düşme sonucunda ekranında içten çatlaklar oluştu :(( Tablet açılıyor ancak dokunmatiği çalışmıyor. tamiri mümkün müdür? garanti kapsamına girer mi? Ne yapmak lazım? Bilgisi olan varsa şimdiden teşekkürler..

yok mu bilgisi olan ?

garantiye girmez.sorun sadece ekransa değişir ama astarı ve yüzü konusunda firmaya açıp sorun.
  • artes i708 kılıf çıktımı
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemalhirca

artes i708 kılıf çıktımı

Artes i708 için kılıf yakında çıkacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Artesteknik

quote:

Orijinalden alıntı: kemalhirca

artes i708 kılıf çıktımı

Artes i708 için kılıf yakında çıkacak

Artesteknik bey tabletin üstündeki jelatini nasıl değiştirebilirim.Aşırı çizildi kullanılmaz halde.25 tl ye kadar fiyat biçiyorlar.
  • Merhaba arkadaşlar.. Ben bir tablet bilgisayar almaya karar verdim. Tabiki birkaç alternatifim var. Bunlardan biri Artes i708 diğeri ise Ainol Novo Elf 2. Bu iki tablet içinde sipariş edebileceğim birer site buldum. Artes i708 için =>http://www.ucuzcity.com/asp/product/18896/7-ARTES-i708-8GB-MULTITOUCH-ANDROID-4-0-SIYAH bu site , Ainol Novo Elf 2 için de =>http://www.tabletburada.com/tablet-pc-modelleri/221-ainol-novo-7-elf-tablet-bilgisayar.html bu site. Fakat Gördüğüm kadarıyla Ainol Novo Elf 2 sadece bu sitede bu kadar ucuz. Diğer sitelerde ise 300 liranın üstünde. Şimdi bununla ilgili birkaç sorum olacak. Eğer Ainol Novo Elf 2 almaya karar verirsem bu site güvenilir midir ? Ainol Novo Elf 2 Artes i708'den iyi midir ?

Her ne kadar Ainol Novo Elf 2 için de sizlere görüşlerinizi sorsam da benim tercihim biraz daha Artes i708'den yana. Çünkü hem Ainol Novo Elf 2'den daha ucuz ( Ainol için verdiğim link dışında ) hem de dediğiniz gibi servisi çok ilgili.

Şimdi Artes i708 alacağımı varsayarak sizlere sorularım olacak. ( Ama bana başka marka ürün önerileriniz de varsa söylerseniz mutlu olurum. Fiyat sınırım 280 lira )

1) Burada birçok kişi tabletin alt kısmında bir açıklık olduğunu söylemiş. Fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla çok önemli bir şey değil ama elinde tablet olanlar daha iyi bilir tabiki. Tabletin altındaki açıklık gerçekten büyük bir sorun teşkil ediyor mu ? Ya da tabletin ileride çalışmasına engel olabilir mi ?

2) Tablet ne kadar sürede açılıyor ? Evet biraz ilginç bir soru olabilir ama Artes i708 ile ilgili bulduğum bir tanıtım videosunda tablet çok kısa bir sürede açılıyor fakat buradaki bir arkadaşımızın tanıtımında 1 dakikaya yakın sürede açılıyor. Benim de aklımda bu yüzden soru işaretleri oluştu .

3) Yazımın başında Artes i708 almak için kararlaştırdığım bir site vardı. ( Zaten linkini paylaşmıştım ) Bu site güvenilir midir ? Ya da sizin bildiğiniz daha ucuz bir fiyata Artes i708'i satan bir site var mı ?

4) Tabletin oyun performansı nasıl ? Sensörlerin çalışması nasıl ? Mobil modem ile ( Örneğin Turkcell VINN ) tabletten internete girebiliyor muyuz ?

5) Her micro SD hafıza kartı Artes i708 ile uyumlu mudur ?

6) Son sorum olacak. Android işletim sistemi hakkında pek bilgi sahibi değilim. İnternette araştırma yaparken tabletlerle ilgili "rom" ve "root" yükleme gibi şeyler gördüm . Bunlar nedir ? Tableti aldığım gibi kullansam hiç rom yüklemesem sıkıntı olur mu ? Ayrıca oyun indirince oyunları hafıza kartına atmak için bir işlem yapılması gerekiyormuş. Bu işlem nedir ve nasıl yapılır ?

Arkadaşlar şimdiden hepinize teşekkür ederim. Uzun bir yazı oldu. Çünkü her merak ettiğim şeyi tek tek yazarak konuyu kirletmek istemedim. Birinizden tüm sorularıma cevap vermenizi beklemiyorum tabiki . ( Cevaplayabilirseniz tabiki iyi olur ) Hepiniz birer ikişer soruna bana yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum..

NOT : Arkadaşlar siteye yeni üye oldum. Her ne kadar kuralları okumuş olsam da henüz tam olarak site hakkında bilgi sahibi değilim . Hatam olduysa affola . Hepinize iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enzonza -- 29 Ağustos 2012; 17:53:35 >

• DOKTORDAN TEMİZ TABLET :D
    Arkadaşlar Google Nexus 7 alacağımdan dolayı Artes I708 tabletimi satmaya karar verdim. Alalı daha 2 ay bile olmadı, eylül 13'de 2. ay tamamlanacak işte. Tabletin sadece ekrannda bir değişiklik oldu. Ekran değişti birkere. Servis çok hızlı. Bu konuda %100 garanti verebilirim. Bizzat teknik destek veren Oğuz Bey'le de tanıştım. Kesinlikle servis konusunda sıkıntı olmaz. Dikkatli kullanımla servise de gerek kalmaz. Cihazın tek dezavantajı pc lere göre tarayıcılarn hızı biraz düşük. onun dışında applicationlarda hiçbir takılma, yavaşlama sıkıntısı yok. Pil ise kullanıma göre değişmekle 4-5 saat gidiyor(ben pek oyun oynamam, genelde twitter ve ebook okuma şeklinde kullandım). Kutu içeriği aynen orjinal paket nasılsa o şekilde. ekstra olarak bir de kılıf var tabletle birlikte göndereceğim. piyasa değeri 30 TL dir. En azndan ben o fiyata aldım. Gelelim istediğim fiyata. 300 tl istiyorum. zaten 300 TL ye almıştım fakat ek olarak da kılıf ve temizleme bezi vereceğimden fiyat makul bir fiyattır. İlgilenen arkadaşlar mesaj göndersinler konuşalım. Cts ye kadar istanbuldayım, cts trabzona gececeğm, tableti incelemek isteyen arkadaşlar olursa bir problem olmaz buyuk ihtimalle. İsteyen arkadaşlara tabletin fotograflarını da gönderebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: enzonza

Merhaba arkadaşlar.. Ben bir tablet bilgisayar almaya karar verdim. Tabiki birkaç alternatifim var. Bunlardan biri Artes i708 diğeri ise Ainol Novo Elf 2. Bu iki tablet içinde sipariş edebileceğim birer site buldum. Artes i708 için =>http://www.ucuzcity.com/asp/product/18896/7-ARTES-i708-8GB-MULTITOUCH-ANDROID-4-0-SIYAH bu site , Ainol Novo Elf 2 için de =>http://www.tabletburada.com/tablet-pc-modelleri/221-ainol-novo-7-elf-tablet-bilgisayar.html bu site. Fakat Gördüğüm kadarıyla Ainol Novo Elf 2 sadece bu sitede bu kadar ucuz. Diğer sitelerde ise 300 liranın üstünde. Şimdi bununla ilgili birkaç sorum olacak. Eğer Ainol Novo Elf 2 almaya karar verirsem bu site güvenilir midir ? Ainol Novo Elf 2 Artes i708'den iyi midir ?

Her ne kadar Ainol Novo Elf 2 için de sizlere görüşlerinizi sorsam da benim tercihim biraz daha Artes i708'den yana. Çünkü hem Ainol Novo Elf 2'den daha ucuz ( Ainol için verdiğim link dışında ) hem de dediğiniz gibi servisi çok ilgili.

Şimdi Artes i708 alacağımı varsayarak sizlere sorularım olacak. ( Ama bana başka marka ürün önerileriniz de varsa söylerseniz mutlu olurum. Fiyat sınırım 280 lira )

1) Burada birçok kişi tabletin alt kısmında bir açıklık olduğunu söylemiş. Fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla çok önemli bir şey değil ama elinde tablet olanlar daha iyi bilir tabiki. Tabletin altındaki açıklık gerçekten büyük bir sorun teşkil ediyor mu ? Ya da tabletin ileride çalışmasına engel olabilir mi ?

2) Tablet ne kadar sürede açılıyor ? Evet biraz ilginç bir soru olabilir ama Artes i708 ile ilgili bulduğum bir tanıtım videosunda tablet çok kısa bir sürede açılıyor fakat buradaki bir arkadaşımızın tanıtımında 1 dakikaya yakın sürede açılıyor. Benim de aklımda bu yüzden soru işaretleri oluştu .

3) Yazımın başında Artes i708 almak için kararlaştırdığım bir site vardı. ( Zaten linkini paylaşmıştım ) Bu site güvenilir midir ? Ya da sizin bildiğiniz daha ucuz bir fiyata Artes i708'i satan bir site var mı ?

4) Tabletin oyun performansı nasıl ? Sensörlerin çalışması nasıl ? Mobil modem ile ( Örneğin Turkcell VINN ) tabletten internete girebiliyor muyuz ?

5) Her micro SD hafıza kartı Artes i708 ile uyumlu mudur ?

6) Son sorum olacak. Android işletim sistemi hakkında pek bilgi sahibi değilim. İnternette araştırma yaparken tabletlerle ilgili "rom" ve "root" yükleme gibi şeyler gördüm . Bunlar nedir ? Tableti aldığım gibi kullansam hiç rom yüklemesem sıkıntı olur mu ? Ayrıca oyun indirince oyunları hafıza kartına atmak için bir işlem yapılması gerekiyormuş. Bu işlem nedir ve nasıl yapılır ?

Arkadaşlar şimdiden hepinize teşekkür ederim. Uzun bir yazı oldu. Çünkü her merak ettiğim şeyi tek tek yazarak konuyu kirletmek istemedim. Birinizden tüm sorularıma cevap vermenizi beklemiyorum tabiki . ( Cevaplayabilirseniz tabiki iyi olur ) Hepiniz birer ikişer soruna bana yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum..

NOT : Arkadaşlar siteye yeni üye oldum. Her ne kadar kuralları okumuş olsam da henüz tam olarak site hakkında bilgi sahibi değilim . Hatam olduysa affola . Hepinize iyi forumlar

O linki atmışsınya işte ben o siteden aldım artes i708.Memnunum.Açıklıkla beraber mutlu mesutum.İlerde sorun teşkil etmez.sadece biraz hava alıyor ordan

Gelelim elf 2 ye.O tabletin tek artısı dual core olması.İşlemcisi hızlı yani.Artesde yavaş kalır yanı yok.Crome da Turkcell wınn cihazımla çatur çutur yardıyorum.Yavaş değil.

Rom güncellemedir.Cihaz zaten root lu gelir.Onlar çok önemli değil.Cihazı tavsiye ederim.açılış süresi 1 dakkayı buluyor.Ama ben her zaman kapatmıyorum.1 saatliğine falan kapatmak gerekmez.Uykuya al geç.Uykuda 5 gün gidiyor cihaz.

Şimdilik yetti mi bunlar?

• Teşekkür ederim inşallah yakında başka arkadaşlarda bana cevap verirler. Peki tableti uykuya alma nasıl oluyor ?
  • quote:

Teşekkür ederim inşallah yakında başka arkadaşlarda bana cevap verirler. Peki tableti uykuya alma nasıl oluyor ?

Ayarlar'ın içerisinde Ekran seçeneği var. Orada Uyku yazan yerden 1dk dan 30 dk ya uyku moduna alabiliyorsunuz
  • quote:

quote:

Teşekkür ederim inşallah yakında başka arkadaşlarda bana cevap verirler. Peki tableti uykuya alma nasıl oluyor ?

Ayarlar'ın içerisinde Ekran seçeneği var. Orada Uyku yazan yerden 1dk dan 30 dk ya uyku moduna alabiliyorsunuz

Teşekkür ederim Artesteknik . Peki bir sorum daha olacak . Bazı yerlerde Artes i708 tablet pc'ye hafıza kartı takınca dosyaları hafıza kartın atarken bazı sıkıntılar oluyormuş. Hafıza kartını görmüyormuş felan. Bu sorun nasıl çözülecek ? Henüz tablet almadım ama almadan önce merak ettiğim her şeyi öğrenmek istiyorum.

• quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim Artesteknik . Peki bir sorum daha olacak . Bazı yerlerde Artes i708 tablet pc'ye hafıza kartı takınca dosyaları hafıza kartın atarken bazı sıkıntılar oluyormuş. Hafıza kartını görmüyormuş felan. Bu sorun nasıl çözülecek ? Henüz tablet almadım ama almadan önce merak ettiğim her şeyi öğrenmek istiyorum.

Böyle bir sorun bulunmamaktadır. Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yani hafıza kartını taktığımız an tabletin belleğinde bulunan dosyaları hafıza kartına aktarabilecek miyiz ? Ayrıca çok soru soruyorum kusura bakmayın ama dediğim gibi almak istediğim tablet hakkında yeterli bilgi sahibi olmak istiyorum. Peki OTG kablo ile USB bellekleri de tablete bağlayarak hafıza kartı gibi kullanabilir miyiz ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yani hafıza kartını taktığımız an tabletin belleğinde bulunan dosyaları hafıza kartına aktarabilecek miyiz ? Ayrıca çok soru soruyorum kusura bakmayın ama dediğim gibi almak istediğim tablet hakkında yeterli bilgi sahibi olmak istiyorum. Peki OTG kablo ile USB bellekleri de tablete bağlayarak hafıza kartı gibi kullanabilir miyiz ?

32 Gb'a kadar hafıza kartı takabiliyorsunuz ve sorunsuz olarak dosyalarınızı aktarabilirsiniz. Otg Kablo ilede Usb bellek bağlayabilirsiniz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

32 Gb'a kadar hafıza kartı takabiliyorsunuz ve sorunsuz olarak dosyalarınızı aktarabilirsiniz. Otg Kablo ilede Usb bellek bağlayabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim. Son sorumu soracağım kusura bakmayın oyaladım sizi inşallah bir kusurum olmamıştır. Peki alacağımız 32 GB'ye kadar herhangi bir Micro SD kart, tablet pc'de çalışır mı ? Yoksa Android ile uyumlu olması mı gerekir ? Kısaca alacağım her marka Micro SD kart tablette çalışır mı ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Çok teşekkür ederim. Son sorumu soracağım kusura bakmayın oyaladım sizi inşallah bir kusurum olmamıştır. Peki alacağımız 32 GB'ye kadar herhangi bir Micro SD kart, tablet pc'de çalışır mı ? Yoksa Android ile uyumlu olması mı gerekir ? Kısaca alacağım her marka Micro SD kart tablette çalışır mı ?

Rica ederim. Her marka Micro SD kart çalışır.

• harici takılan sd kart veri depolama olarak kullanılabiliyor sadece .artese has bişi değil bu ama sanırım tüm tabletlerde böyle.yani uygulamayı sd karta kuramıyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Qklavye

harici takılan sd kart veri depolama olarak kullanılabiliyor sadece .artese has bişi değil bu ama sanırım tüm tabletlerde böyle.yani uygulamayı sd karta kuramıyorsunuz.

Bende sizin söylediğinizi sormuştum. Ama herhalde tam olarak anlatamadım. O yüzden yeniden sorayım uygulamaları Micro SD karta yüklemek mümkün mü ?
  • bende i708 artes aldım bende internet wifii yok ancak 3g internet var
    elimde kartalcell 3G usb modem (zte mf190 modem ) var bir türlü 3g yi kurup çalıştıramadım
    modem win ve mac tabanlı program var android işetim sisteminde çalışmıyor kartal cell nasıl çaıştıracağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ELMAS-007 -- 31 Ağustos 2012; 23:17:46 >
  • Arkadaşlar daha önce başka bir link paylaşmıştım ama şimdi yenisini buldum. Bu siteden alışveriş yapan var mı ? Varsa güvenilir mi ? Çünkü fiyatı çok uygun .http://www.tektoptan.com/Kampanyalar/Artes-i708-8Gb-Multitouch-Android-40-Tablet-PC-Siyah.aspx?ref=akakce&v=1.56.6#.UEHwhbUf5k4
  • yada sizin alışveriş yaptığınız ve Artes i708 tabletini satan güvenilir bir site var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enzonza -- 1 Eylül 2012; 14:37:28 >
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.