Şimdi Ara

Pembe Metrobüs (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
3.312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Sen ucu sana dokunabilir diye mi pembe otobüsü destekliyorsun?

really sınırsız özgürlük isteyenlere dokunmakta o uç neommy abin onlardan biri .. bu saçma arzsusunun geri dönüş ihtimalini yine kendisinin iyiliği namına andım hatırlattım..

lütfen laf sokma çabanı kendine sakla ve yazılanları dikkatle oku..

quote:

@Iron;
    En sevmediğiniz ateist olmak çok kötü bir şey , ama nedense hiç üzülmüyorum bu duruma!
    Su!
    Hangi su?
    H2O?
    Ağır Su?
    Aqua regia?
    vs.
    Evrimcilerin deniz kenarlarında veya birikinti kenarlarında muhtemelen hücre zarının ilk oluştuğunu tahmin ettikleri su?
    Kısacası Tıp konuşulacaksa tartışma metninin açıkça ve net olarak tıbbi deyimlerle ortaya konulması gerekir! Bilmem anlatabildim mi?
    Takma kafana hayat uzun, daha çok muhabbet ederiz önümüzdeki günlerde!

ateist olduğun için değil seni sevmeyişim ..kurnaz ve sinsisin bu forumda gayet iyi geçindiğim ateistler var

bırak tribüne oynamayı

gelelim su olayına

a çok bilimsel arkadaş sperm koyu kıvama sahip sıvı içinde değilmidir..

1400 sene önce sperm tanımı mı vardı yada kromozom tanımı veya özellikle son yüzyılda icad olunmuş ortaya çıkmış diğer terim ve tanımları kurani ifadelerde aramak ..ne anlama gelir

basmıyormu bunu idrakin..yahu şaka mı bu bu sonradan ortaya çıkmış terim ve tanımlar üzerinden hareketle vay efem bilimsel konuş demek ..ayet bazında ya muhattabını ahmak yerine koymaya delalet eder yada ..soru sahibinin (...)

elbette Allah menide der atılan su da der

tabi yaa...spermatozoon tanımı ile ifade edilmeliydi ayet bu yüzden sıvı içersindeki, spermleri kast etmek için atılan su demek bilime aykırıııı

neommy ciddiyet...

• İnsanları eğitme yolunu seçmek yerine hayvanlar gibi, suçlu gibi tecrit etme yolunu seçiyoruz yine.
  • Ben demistim diyecegim cok seyi buraya yazabilirimde , ilerde bunu diyecebilecegim adam bulamayacagimdan yazmam cok anlamsiz olucaktir.

Takilin kafaniza gore beraber batarsiniz ayni zihniyette dusunenlerin , zihniyetindeki batakliga , bense sizin uzerinizde oynanan oyunlari uzaktan izleyecegim , cok canim sikilirsa belki bende oynarim sizle.

Tam yonetmelik bir toplum icin yetmez ama evet.
  • Bu rahat seyahat etmek isteyen bayanlar için güzel bir uygulama..İtirazım yok...Bende mavi metrobüs için imza toplamak isterim..Sadece biz bineriz yahu..Bazı kadınların iğrenc parfüm ve ter kokanlarına sırtımı dönüp kafamı ters tarafa uzatıp zor tahammül ediyorum....Haa birde getirip arkasını yastık gibi sana, senin arkana, popona dayayıp sonrada dönüp boynunu çevirip p...k a bakar gibi yüzüne bakıyorlar.Ya sabır çekip susuyorum..Serseri kadın getirip dayayan sensin...Nereye gideceğim ? Tavana çıkacak halim yok..Bide dönüp öküz gibi bakıyor..O getirip poposunu dayadı..Sende orada koltukta oturan yolcunun kucağına doğru eğileceksin. Onun ağız kokusunu ve ter kokusunu çekeceksin,hanım rahat gidecek.Utanma yok...Hanım arkana sahip ol..Yaslama desem çıngar çıkacak....Sapık diye bağırmaya başlayacak diye korkuyorum. Mümkün olduğu kadar cam kenarı köşelere kendimi atıyorum..Kimse yaslanmıyor...Neyse..Bu kadar yeter.. Hiç kimseler yazmıyor, ve konuşmuyor ve dillendirmiyor..Bazı kadınlar...OTOBÜSTE VE METROBÜSTE EN BÜYÜK TACİZİ KENDİLERİ BAŞKALARINA YAPIYORLAR..Sonrada masum , mağdur, numarası çekiyorlar..Hiç kimseyi taktıkları ve düşündükleri, ve saygı gösterdikleri yok..Onlar her şeyi yapar, sen susacaksın...BAZI KADINLAR YAZDIM...Dikkat ediniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 20 Haziran 2012; 13:20:22 >

• @Kabuska;kısa vadeli çözüm öneriniz kalıcı hasarlar bırakacak türdendir.Böyle böyle başlar,domino taşları gibi teker teker devrilerek elimizin altından giderler.Tacize uğrayanlar sadece kadınlar mı sanıyorsunuz?

Yer Taksim metro istasyonu.Yürüyen merdivenlerin başında genç bir erkek,nedense adımını atmakta tereddüt etmiş.Arkasından gelen ikisi erkek ikisi kız dört şehir eşkiyası tek başına yolcuyu iterek düşürürler,yetmez küfür ederler,yetmez hastanelik ederler.Bu hikayeyi tanık olan arkadaşlarımdan dinledim.Peki,güvenlik görevlileri ne yapmışlar ya da neredeymişler?İşte,soru ve sorun budur.

@Kabuska;şehir eşkiyalarından korunmanın yolu rejim değişimine kadar sürükleneceğimiz kötü başlangıçlar yapmakla olmaz!Benimkisi paranoya hali değildir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doktor.Z

quote:

Orijinalden alıntı: TRojka

quote:

Yine bildiğimiz şekilde düzen devam edecektir ancak kendi tercihi ile ben böyle daha huzurlu seyehat edeceğim diyen bayanlara alternatif sunulmasından neden rahatsız olunur ki ? Dileyen bayan karışık seyehat edecektir.

Taciz edilmekten rahatsız olmayanlar mı oluyor bu dileyenler?

Rahatsız olmayanlara soruverin bu soruyu.

Hah işte bu zihniyetten bahsediyorum. Daha olay gerçekleşmeden bile başlamış durumda bu yaftalamalar. Pembe otobüsü isteyenlerin amacı artık gözümde nettir.

Kadınları ahlaklı ve fahişe diye ayırabilmek.

• quote:

Orijinalden alıntı: erom?

@Kabuska;kısa vadeli çözüm öneriniz kalıcı hasarlar bırakacak türdendir.Böyle böyle başlar,domino taşları gibi teker teker devrilerek elimizin altından giderler.Tacize uğrayanlar sadece kadınlar mı sanıyorsunuz?

Yer Taksim metro istasyonu.Yürüyen merdivenlerin başında genç bir erkek,nedense adımını atmakta tereddüt etmiş.Arkasından gelen ikisi erkek ikisi kız dört şehir eşkiyası tek başına yolcuyu iterek düşürürler,yetmez küfür ederler,yetmez hastanelik ederler.Bu hikayeyi tanık olan arkadaşlarımdan dinledim.Peki,güvenlik görevlileri ne yapmışlar ya da neredeymişler?İşte,soru ve sorun budur.

@Kabuska;şehir eşkiyalarından korunmanın yolu rejim değişimine kadar sürükleneceğimiz kötü başlangıçlar yapmakla olmaz!Benimkisi paranoya hali değildir.

Pembe metrobüsü kesinlikle desteklemiyorum ancak otobüslerde bayanların oturabileceği ayrı yerler olması kısa vadede malesef gereklilik*. Bu durum şehir eşkiyalarını %100 olarak engellemeyecektir çünkü engellemenin tek yolu eğitim ve kültürden geçer. Devlet eğitimi büyük oranda verebilir ama kültür konusunda ailelere büyük iş düşüyor ki Türkiye'deki kaç ailenin kültürlü bir çocuk yetiştirme gayesi olduğu sorusunun cevabını size bırakıyorum.

*Yapmış olduğum öneri sorunun asıl kaynağına inerken kısa süreli bir önlem olarak düşünülebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kabuska -- 19 Haziran 2012; 19:12:02 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yine bildiğimiz şekilde düzen devam edecektir ancak kendi tercihi ile ben böyle daha huzurlu seyehat edeceğim diyen bayanlara alternatif sunulmasından neden rahatsız olunur ki ? Dileyen bayan karışık seyehat edecektir.

Taciz edilmekten rahatsız olmayanlar mı oluyor bu dileyenler?

Rahatsız olmayanlara soruverin bu soruyu.

Hah işte bu zihniyetten bahsediyorum. Daha olay gerçekleşmeden bile başlamış durumda bu yaftalamalar. Pembe otobüsü isteyenlerin amacı artık gözümde nettir.

Kadınları ahlaklı ve fahişe diye ayırabilmek.

Siz kendi içinizden geçen ayrımı yazmışsınız.
    Ben kendi yazacaklarımı kendim ifade ederim. Başkalarının yerine ahkam keseceğinize kendi fikirleriniz varsa yazın.

• Dogmatikçilerin asla kabullenemediği şeylerin başında kadın-erkek eşitliği gelir.Cinsiyet ayrımı yapılamaz.Pembe metrobüs ayrımcılıktır.Toplum bir arada yaşamayı öğrenecek.Yakında başı kapalıların binebileceği otobüslerde çıksın o zaman.Yukardaki zihniyet ortada..Siz bu ayrımı yaparak bunu olağan karşılıyorsunuz.Kadınlar tacize uğruyorsa otobüsü ayıralım.Dün ve bugünki İstanbul trafiğine çözüm olarak İstanbule terkedin diyen anlayıştan ne farkı var.Taviz varsa bunu yapana maddi yaptırım uygulansın.Dogmatikçiler özeliklede toplum içinde kadın erkeğin yanyana olmasına acayip kin dolular.Mesela kafede sevgililerin yan yana oturması,beraber sinemaya gidilmesi vs.Kuduruyorlar resmen..Kudurmaya devam edin.Şimdi bitmeseniz bile ilerde biteceksiniz..
  • ön yargıyı bıraksanız iyi olur bu uygulama japonyada var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @Kabuska;sadece bana bırakırsanız büyük haksızlık olur,en sağlıklısı birlikte düşünelim

Yalnızca kadınları değil genç,yaşlı,çocuk olmak üzere toplumun tümünü aynı anda düşünmeliyiz.Böylesi bir konuda pozitif ayrımcılık kulağa hoş gelebilir fakat gerçekte durum hiç de öyle değildir.Uygulama metrobüs ya da otobüsle sınırlı kalmayacaktır.Yarın okullar ve üniversiteler,iş yerleri,sosyal yaşam alanları olmak üzere sırasıyla önümüze gelir ki,zaten amaçlanan da budur.Şehir parklarının kadınlara ve erkeklere olmak üzere ikiye ayrıldığı bir Türkiye görüntüsünü anlatma kısmını size bırakıyorum

Bir soru ve son mesajım:Netten dahi görüntülerini izleyebildiğimiz mobese ve metrobüslerde bulunan kameralar ne amaçla kullanılıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: erom?

@Kabuska;sadece bana bırakırsanız büyük haksızlık olur,en sağlıklısı birlikte düşünelim

Yalnızca kadınları değil genç,yaşlı,çocuk olmak üzere toplumun tümünü aynı anda düşünmeliyiz.Böylesi bir konuda pozitif ayrımcılık kulağa hoş gelebilir fakat gerçekte durum hiç de öyle değildir.Uygulama metrobüs ya da otobüsle sınırlı kalmayacaktır.Yarın okullar ve üniversiteler,iş yerleri,sosyal yaşam alanları olmak üzere sırasıyla önümüze gelir ki,zaten amaçlanan da budur.Şehir parklarının kadınlara ve erkeklere olmak üzere ikiye ayrıldığı bir Türkiye görüntüsünü anlatma kısmını size bırakıyorum

Bir soru ve son mesajım:Netten dahi görüntülerini izleyebildiğimiz mobese ve metrobüslerde bulunan kameralar ne amaçla kullanılıyor?

Bu işin zamanla her yere yayılacağı benim de en büyük endişem, zaten her yere yaymayacağından emin olduğum iktidar böyle bir işe girişirse desteklerim

• Bugün yine askerlerimiz şehit edildi. Boşverin bu konuları... Bu projeyi de icat eden de alsın, bir yerine tıpa yapsın!
  • quote:

Orijinalden alıntı: WirLieBen

quote:

Orijinalden alıntı: El Fuego

Bugün yine askerlerimiz şehit edildi. Boşverin bu konuları... Bu projeyi de icat eden de alsın, bir yerine tıpa yapsın!

aaa olurmu onlar şeyit mi?izlam üçün ölmedlerki #TovbeEttim.

Sarhoş musun sen?

Yoksa terbiyesiz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: El Fuego

Bugün yine askerlerimiz şehit edildi. Boşverin bu konuları... Bu projeyi de icat eden de alsın, bir yerine tıpa yapsın!

haberturk yorumlarında biri yazmıştı... bunuda mı ergenekona balıcaklar bakalım diye.... üzücü gercekten...hala karakol basabiliyorlar.... ilk başlarda hadi başta otoritesizlik var..derin devlet falan demiştim pkk olayları için...ama bugun pekde bişi değişmediğini gördüm...çok büyük rezillik yahu...adamlar sürüyle geliyorlar..karakol basıyolar.... gencecik insanlar ölüyor yav..bugun onlar yarın belkide biz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Iron Sky
    quote:

Sen ucu sana dokunabilir diye mi pembe otobüsü destekliyorsun?

really sınırsız özgürlük isteyenlere dokunmakta o uç neommy abin onlardan biri .. bu saçma arzsusunun geri dönüş ihtimalini yine kendisinin iyiliği namına andım hatırlattım..
    lütfen laf sokma çabanı kendine sakla ve yazılanları dikkatle oku..
    quote:

@Iron;
    En sevmediğiniz ateist olmak çok kötü bir şey , ama nedense hiç üzülmüyorum bu duruma!
    Su!
    Hangi su?
    H2O?
    Ağır Su?
    Aqua regia?
    vs.
    Evrimcilerin deniz kenarlarında veya birikinti kenarlarında muhtemelen hücre zarının ilk oluştuğunu tahmin ettikleri su?
    Kısacası Tıp konuşulacaksa tartışma metninin açıkça ve net olarak tıbbi deyimlerle ortaya konulması gerekir! Bilmem anlatabildim mi?
    Takma kafana hayat uzun, daha çok muhabbet ederiz önümüzdeki günlerde!

ateist olduğun için değil seni sevmeyişim ..kurnaz ve sinsisin bu forumda gayet iyi geçindiğim ateistler var
    bırak tribüne oynamayı
    gelelim su olayına
    a çok bilimsel arkadaş sperm koyu kıvama sahip sıvı içinde değilmidir..
    1400 sene önce sperm tanımı mı vardı yada kromozom tanımı veya özellikle son yüzyılda icad olunmuş ortaya çıkmış diğer terim ve tanımları kurani ifadelerde aramak ..ne anlama gelir
    basmıyormu bunu idrakin..yahu şaka mı bu bu sonradan ortaya çıkmış terim ve tanımlar üzerinden hareketle vay efem bilimsel konuş demek ..ayet bazında ya muhattabını ahmak yerine koymaya delalet eder yada ..soru sahibinin (...)
    elbette Allah menide der atılan su da der
    tabi yaa...spermatozoon tanımı ile ifade edilmeliydi ayet bu yüzden sıvı içersindeki, spermleri kast etmek için atılan su demek bilime aykırıııı
    neommy ciddiyet...

Ben çok şirinimdir aslında. Ama işte gel de bunu Iron'a anlat!
    Haşa, ben kim birilerini aptal yerine koymak kim! Aslında naziğimdir, hakaret filan etmem ama genellikle yazdıklarım hakkında bilgi sahibi olanlar çok gülerler! Level bile bana senin yazıları okurken çok gülüyorum demişti, nedendi acaba bilmiyorum, sormadım hiç?
    Neyse tamam, ateistlere tahammül ediyorsanız sorun yok, ama ateistler size nasıl dayanıyorlar bu kısmı hiç anlıyamadım doğrusu.
    Ateist tribün hiç de kalabalık olmaz bu ülkede de başka ülkelerde de, dini trübün hep kalabalıktır bunu iyi biliyor olmanız gerekir.

Neyse ciddi konuya gelelim şimdi! Şu sorular takılıyor kafama, söyledikleriniz ışığında!

1) Yukarda anlattıklarınızdan anladığım kadarıyla şayet Allah " sizi kesekağıdından bir torbadan yarattım " deseydi anladığım kadarıyla bu da rahim olacaktı öyle mi?

2) Bu " su " hamilelik son dönemlerindeki " suyun gelmesi " olayı olmasın? Cahili cühela bedevi tabii ki " ben sizi sudan yaratttım " deniliyorsa birşey anlamaz, yani yüzlerce yıl sonra anlaşılacak dediğiniz şeyi bedevi kafası o çağda da ve muhtemelen hala da almaz ki? Bence burada bir hata görülüyor, şöyle denilseydi mesela " sizi aniden odunlaşan bir borunun içinden çıkan sudan yarattım " hem bedevinin kafası neden bahsedildiğini anlardı sizin bahsettiğinizede şimdi kimse itiraz etmezdi! Ama ifade hem bedeviye ve hemde çağımız insanına hitap etmiyor gibi geliyor bana.

3) 2. soruyla bağlantılı olarakta niçin bu maskulin yaklaşım? İşin birde kadın tarafı olması gerekmez mi?

4) " elbette Allah menide der atılan su da der " bunu anlıyamadım, bilmediğimden soruyorum kutsal kitaplarda meni denilen bir yerler var mı? Veya açıkça ve tereddütsüz " meni " yi tarif eden bir kelime?

5) Yok o kadar bilimsel olunmasını istemiyorum, yani Biyolog veya Tıp terimleri sizin verdiğiniz örneklerdeki gibi olmasına gerek yok. Ama en azından yukardaki itirazlarım var tabii. Bu arada Evrimcilerin bahsettiği su da arada kaynamış!
    Neyse devam ederiz!

• Aslında bunu bayanlara sormak lazım. Metrobüste hiç taciz ediliyorlar mı? Böyle bir uygulamaya gerek var mı? Kısacası isterler mi yani bu projeyi. Bana kalırsa tamamen gereksiz bir proje.
  • quote:

1) Yukarda anlattıklarınızdan anladığım kadarıyla şayet Allah " sizi kesekağıdından bir torbadan yarattım " deseydi anladığım kadarıyla bu da rahim olacaktı öyle mi?

bu saçma sapan kıyasına kurani ifadeden örnek vermen yeterli olur herhalde

quote:

إِنَّ اللَّهَ عِندَهُ عِلْمُ السَّاعَةِ وَيُنَزِّلُ الْغَيْثَ وَيَعْلَمُ مَا فِي الْأَرْحَامِ وَمَا تَدْرِي نَفْسٌ مَّاذَا تَكْسِبُ غَدًا وَمَا تَدْرِي نَفْسٌ بِأَيِّ أَرْضٍ تَمُوتُ إِنَّ اللَّهَ عَلِيمٌ خَبِيرٌ

İnnallâhe indehu ilmus sâah(sâati), ve yunezzilul gays(gayse), ve ya’lemu mâ fîl erhâm(erhâmi), ve mâ tedrî nefsun mâzâ teksibu gadâ(gaden), ve mâ tedrî nefsun bi eyyi ardın temût(temûtu), innallâhe alîmun habîr(habîrun).

yani zaten Allah rahim olarak nitelemiştir ...şimdi o kese kağıdını kafana tak yada dur ..çıkar ve etrafına daha doğru ifade ile eleştiriye giriştiğin alana nitelikli şekilde bak latifeme gücenme 2. maddedeki göndermene kıyasla pek nazik kaldı

quote:

3) 2. soruyla bağlantılı olarakta niçin bu maskulin yaklaşım? İşin birde kadın tarafı olması gerekmez mi?

gerekir o konudaki cevabıma bakarsan kadın ve erkek den bahsedildiğini görürsün..dikkatli bak beni alıntı yaptırmak zorunda bırakma

quote:

4) " elbette Allah menide der atılan su da der " bunu anlıyamadım, bilmediğimden soruyorum kutsal kitaplarda meni denilen bir yerler var mı? Veya açıkça ve tereddütsüz " meni " yi tarif eden bir kelime?

var tabi...

quote:

أَلَمْ يَكُ نُطْفَةً مِنْ مَنِيٍّ يُمْنَىٰ

Elem yeku nutfeten min meneyyin yumnâ

Kıyâme / 37

evrimcilerin bahsettiği su arada kaynamadı

önce senin sorularını cevaplayalım ona döneriz..

Kurana bütüncül bakış açısı ile bak meallere aldanma ..meal kuran değildir meal yazarının kurandan anladığıdır ...dikkat et dilimize çevrilen çalışmalara tercüme dahi denemez meal denir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinuhe.s -- 20 Haziran 2012; 14:15:04 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.