Şimdi Ara

HIREMCO COBRA HD ALDIM - SORULARINIZI YANITLAYABİLİRİM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
11.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, bugün Gaziemir Kipa'dan Hiremco Cobra HD mini uydu alıcı aldım. Saatlerce TRT-HD'yi ayarlamaya çalıştım ve USB'den yazılım güncelleyince istediğim sırada yer verebildim bu kanala..

Gel gör ki, Ukrayna - Fransa maçı şiddetli yağmur nedeniyle yarıda, hevesim de kursağımda kaldı :D

Bu arada Kipa'da bilgisayarlada %35 indirim vardı ama pek birşey bırakmamışlar. Sadece 1300 küsür liraya teşhirde bir Acer i7 GT630 8 GB ramli bir laptop uygun geldi. Bir gün önce teşhire açılmış. Bir de Dell XPS i5 vardı 1200 küsüre. Kapalı kutu bir adet vardı ama onu da kapmışlardır :)

• Dostum 81 cm full HD LED TV için bir mini uydu alıcısı almak istiyorum, birinici adayım next mini:225 TL internette 190 TL ye var.Ayrıca Hiremco Cobra 130 TL ye var, hangisini önerirsiniz?
  • NEXT Mini özellikleri nedeniyle daha iyi bir cihaz, alabiliyorsanız Mini tercih edin.
  • Next minix için ısınıyor diye yorum yapanlar var?Bu konuda nedersiniz?
  • Özellikle Hiremco Cobra ve Next kullanıcıların vecaplarını bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tonguc6

Özellikle Hiremco Cobra ve Next kullanıcıların vecaplarını bekliyorum.

forumda cobra kulanan çok az minix kulalananlarda memnun değiller konusu var oraya bak istersen.
    botech piko hd 207 var onada bak bir ew de gördüm üzerinde bayağı delik vardı ısı sorunu olmaz gibi ...
    bunların dışında http://www.bimeks.com.tr/urun/118080/sunny-at-14100-hd-pvr-usb-.aspx bu alet var boyutu minixten 2 cm falan büyük ama işini görür yanlız bu sunnyde cihazı ilk aldığında bozuk olma riski %20 civarı yaşadığın şehirde bimeks varsa al dene sorun olursa geri veririsin. bu cihaz bimde 99tlye satılanla aynı boyutta aynı tip sorunlar bunda da mevcut tabiki ucuza mal olsun diye içindeki componentler bimdeki gibi ucuz yollu yapılmamış.

http://forum.donanimhaber.com/m_61046447/tm.htm

http://forum.donanimhaber.com/m_60186245/tm.htm

(not hiç bir cihazı kullanmadım okuduklarıma dayanarak yazıyorum ona göre mesajımı değerlerdir)

• quote:

Orijinalden alıntı: greenflash

NEXT Mini özellikleri nedeniyle daha iyi bir cihaz, alabiliyorsanız Mini tercih edin.

bundan önce kullandığınız uydu alıcının markası neydi ? görüntü kalitesini kıyasladığınızda aradaki fark fazla mı hangisi üstün?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alfatime

quote:

NEXT Mini özellikleri nedeniyle daha iyi bir cihaz, alabiliyorsanız Mini tercih edin.

bundan önce kullandığınız uydu alıcının markası neydi ? görüntü kalitesini kıyasladığınızda aradaki fark fazla mı hangisi üstün?

NEXT Mini ile ilgili değerlendirmemi kullanıcı yorumları ve ürün özelliklerine bakarak yaptım. Kullanmışlığım yok. Ama Hiremco Cobra HD'den önce Mersat'ın Scart tabanlı 29 TL'lik bir cihazını kullanıyordum. Cobra ile Mersat'ı karşılaştırmamı isterseniz, Cobra HDMI ile bağlandığında HD yayınlarda oldukça başarılı, SD yayınlarda da görüntü SCART'tan yapılan bağlantıya göre (kanallara göre farklılık gösterse de) daha iyi.

Cobra HD delikli yapıya sahip. Isınma sorunu şimdilik yok ama olursa bu delikler ne kadar işe yarar zaman gösterir. İlk başta hdmi ile bağlarken TV'nin arkasına stand üzerine bırakmıştım. Ama sonradan SCART'tan da bağlayarak destek almasını sağladım.

Scarttan ve HDMI'dan aynı anda bağlantı olduğunda inşallah elektrik tüketimi artmıyordur.

Cobra HD Merih Elektronik ile getiriliyor ve güncelleme yapana kadar TRT HD ve TRT1 HD'yi istediğim kanal sırasına alamamıştım. Kumandası biraz zor algılıyor gibi geldi.

119 Ekran TV ile kullanıyorum ve şimdilik görüntü kalitesinden çok memnunum.

Evde Philips HMP5000 olduğu için Cobra HD'nin Medya Player özelliklerine ihtiyaç duymadım.

Yalnız yazılım güncellemesini usb ile yapmak zorunda kaldım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alfatime

quote:

NEXT Mini ile ilgili değerlendirmemi kullanıcı yorumları ve ürün özelliklerine bakarak yaptım. Kullanmışlığım yok. Ama Hiremco Cobra HD'den önce Mersat'ın Scart tabanlı 29 TL'lik bir cihazını kullanıyordum. Cobra ile Mersat'ı karşılaştırmamı isterseniz, Cobra HDMI ile bağlandığında HD yayınlarda oldukça başarılı, SD yayınlarda da görüntü SCART'tan yapılan bağlantıya göre (kanallara göre farklılık gösterse de) daha iyi.

Cobra HD delikli yapıya sahip. Isınma sorunu şimdilik yok ama olursa bu delikler ne kadar işe yarar zaman gösterir. İlk başta hdmi ile bağlarken TV'nin arkasına stand üzerine bırakmıştım. Ama sonradan SCART'tan da bağlayarak destek almasını sağladım.

Scarttan ve HDMI'dan aynı anda bağlantı olduğunda inşallah elektrik tüketimi artmıyordur.

Cobra HD Merih Elektronik ile getiriliyor ve güncelleme yapana kadar TRT HD ve TRT1 HD'yi istediğim kanal sırasına alamamıştım. Kumandası biraz zor algılıyor gibi geldi.

119 Ekran TV ile kullanıyorum ve şimdilik görüntü kalitesinden çok memnunum.

Evde Philips HMP5000 olduğu için Cobra HD'nin Medya Player özelliklerine ihtiyaç duymadım.

Yalnız yazılım güncellemesini usb ile yapmak zorunda kaldım.

sanırım mersat ile hiremco aynı firmaydı.
    zaten siz memnun olduktan sonra gerisi boş
    scart hdmi konusunda da benim korkum şu acaba bu miniler patlarsa arıza yaparsa tvye zarar verir mi?çok fazla ısıdan şikayet olunca insan korkuyor (( ki daha önce atarim patlamış ve rf kablo ile bağlı olmasına rağmen tüplü tvnin tuneri bozmuştu)) o yüzden scartı tvden çıkarmak daha faydalı olabilir hdmi daha güvenli gibi geliyor.bu konuda başka forumlara danışmak gerekecek ..

mesala örnek bir soru hdmi kabloya bağlanan bir akım koruyucu var mı? tvyi koruma adına bu gibi birşey mantıklı olur. fiyatı max 20tl olacak ama 2000tl lik tvyi koruyacak.

buarada yanlış anlaşılmasın next minix tavsiyenizi eleştirmedim üsteki metin uzundu o yüzden alttakini alıntı yaptım..

• BEN TV'yi Online UPS ile kullanıyorum ve tüm kablolar için akım korumalı priz kullanıyorum. Yine de sizin gibi endişelerim yok değil.
  • cobrada next de ali işlemcilidir dolayıyla görüntü kalitesinde pek fark göremezsiniz aynıdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcuk855

cobrada next de ali işlemcilidir dolayıyla görüntü kalitesinde pek fark göremezsiniz aynıdır

cobra ıle next mınıx aynı cıhaz degıldır

cobra bıss gırılen duz fta cıhazdır,bunlara aklıma gelen akiwa,sunny 14100,(yumatu ,mersat,baff,3u aynı cıhaz) eklıyelım

ethernet gırıslı mını hd
    next mınıxde ethernet gırısı ile cccam,youtube,rss havadurumu bakabılmedır .
    ethernet +kart gırıslı
    botech pıko 207 hd var ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihmc

quote:

Orijinalden alıntı: selcuk855

cobrada next de ali işlemcilidir dolayıyla görüntü kalitesinde pek fark göremezsiniz aynıdır

cobra ıle next mınıx aynı cıhaz degıldır
    luyor
    cobra bıss gırılen duz fta cıhazdır,bunlara aklıma gelen akiwa,sunny 14100,(yumatu ,mersat,baff,3u aynı cıhaz) eklıyelım

ethernet gırıslı mını hd
    next mınıxde ethernet gırısı ile cccam,youtube,rss havadurumu bakabılmedır .
    ethernet +kart gırıslı
    botech pıko 207 hd var ...

kardesim görüntü kalitesi soruluyor donanımı degil görüntü kalitesi aynıdır ali chipset
  • Nasıl memnun musunuz bu cihazdan?
  • Arkadaslar bende bu cihazi aldim. Cihaz guzel multiimedia olayi da iyi. Us diskteki jpg mp3 ve videolari oynatiyor. 1 metrelik uzatma klablosu sorun yok ama kablo uzarsa dorun olabiliyor.

Sorum su sizlere, cihaz uzerinde RS232 diye bi kablo girisi var. Buraya ne takiliyor?

Bilgisayar ile baglanti nasil saglanacak? Eski takoz aliciyi bilgisayara baglayip kanallari orada duzenliyordum bunda anallari bulmak sikinti en azindan istedigim yer degiller.

Cevaplariniz icin simdide tesekkurler
  • arkadaşlar bu alet 720-1080 mkv-mp4 oynatıyormu yoksa benim cihazmı bozuk? 4 değişik fat formatlı usb de 700mb ile 3.5 gb arasındaki bütün mkv lerde cihaz kilitlendi hiç bir şekilde
    filmleri seyredemedim oysaki lcd tv samsung LE-40C530 mkv açarken kaprisli olmasına rağmen aynı filmleri sorunsuz açıyordu.
  • Arkadaşlar 3 gün önce Hiremco Cobra HD aldım. Bu cihaza değil 40TL bile fazla bence aldığıma bin pişman oldum. İçinden çıkan pilleri görünce en baştan hata yaptığımı anladım. Piller şişmiş ve boş bir şekilde geldi. Ürünü hepsidijital.com'dan aldım ürün kullanılmış geldi :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: sasha_digger

Arkadaşlar 3 gün önce Hiremco Cobra HD aldım. Bu cihaza değil 40TL bile fazla bence aldığıma bin pişman oldum. İçinden çıkan pilleri görünce en baştan hata yaptığımı anladım. Piller şişmiş ve boş bir şekilde geldi. Ürünü hepsidijital.com'dan aldım ürün kullanılmış geldi :(

Merhaba,

yazılmış olan yorumlara bakacak olursak eğer kullanıcı arkadaşlar Hiremco Cobra için iyi diyorlar...Aslında bende Hiremco'nun eski bir ürününü (hiremco x3) kullanmaktayım ve zamanının olduğu gibi şuanın bile iyi cihazı olma özelliğini kaybetmiş değil,USB ile kaydet/izle farkını ilk bu cihazda görmüştüm diyebilirim...Sadece görüntü kirliliğini azaltmak için bu tip (mini) uydu alıcılarına bakınıyordum ve kısmet olursa inşallah ben de bu ürünü tercih edeceğim,etmemin ayrı bir sebebi de Hiremco ürünlerinin yazılım desteğinin sürekli açık olmasıdır...

Sonrasında sıkıntı yaşamamak için internet üzerinden alışveriş yapmayı tercih etmiyorum,bulunduğum şehirde satış mağazasına gidip gözümün gördüğü ve elimin dokunduğu cihazı gerekirse test ederek alıyorum,
    sadece bu ürünü almadan önce fiyat araştırması yapmak için nette bakınıyordum ve bu cihazı fiyat olarak ta ''hepsidijital.com'' uygun bir fiyata satışa sunmuş olarak gördüm ama sizin yaşadığınız sıkıntıyı okuyunca da internetten alışverişi tercih etmemekte kararlı olacağımı anladım.Umarım cihazı geri iade etmişsinizdir veya bir şekilde telefisini yapmışlardır...

• merhaba next black mını dahamı ıyıdır hıremco cobraya kıyasla mını hd uydu alıcı alıcam kararsızlıktan 4 gundur basıma agrı gırdı nolur tavsıyede bulunun next blackgıttı g da 155 cıvarında hıremco cobrada130 dalan az fark var arada
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.