Şimdi Ara

Aktif ve Pasif 3D Gözlük Arasındaki Farklar (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
295
Cevap
10
Favori
110.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Evrenukal

quote:

Orijinalden alıntı: kurt_ous

Arkadaşlar 3d tv alacaktım ve hiç abartmadan itinayala 2 saattir forumdaki bu konuyla ilgili 3 sayfa süren yorumları tek tek okudum, ağır ağır okudum, tane tane ve sindire sindire. Size gerçekten hiçbir şekilde aktif ve pasif olarak ayrımını bile bilmediğim ve hiçbir şekilde tecrübemin olmadığı 3d tv ve gözlüklerinin hakkında tarafsız olarak anladıklarımdan çıkardığım sonucu paylaşmak istiyorum.

Eskiden pilli gözlükler varmış rakipsiz ve pahalı bunları kullanıyorlarmış bütün lcd veya led veya plazma tv üreticileri ve doğal olarakta ürettikleri görüntü panel teknolojilerine uygun gözlükler üretiliyormuş. Çünkü
    başka bir seçenekleri yokmuş.

Daha sonra bir firma buradaki eksikliği görmüş ve ( Bence ) kendi kedine sormuş daha iyisini üretebilirmiyim diye. İşte o firma insanlık adına bir kapıyı aralamış ve görüntü panelini değiştirmiş kolaylığı
    tvnin içine yerleştirmiş, gözlüklerin üzerinden o ağırlığı almış. Şu anda da o paneli sadece lgnin ürettiği okuyup anlayaraktan meyve veren ağaç taşlanır kanısına varıyorum.

Sadece daha büyük, daha ağır veya daha pahalı gözlükler diyerekten kullanılan teknolojiği görmezlikten gelmek bana biraz yanlı geldi ki şu anda sadece lg' den almak zorunda bir teknolojiyse bu ve daha ucuza indirgiyorsa hayatımızı kafamızda taşıyacağımız saçma ağırlıktanda kurtarıyorsa:

BENCE KERAMETİ GÖZLÜKTE DEĞİL TV İÇİN DE KULLANILAN TEKNOLOJİDE ARAMAK
    VE ONA HANGİ GÖZLÜK UYUYORSA ONDA ARAMAK LAZIM.

LG firması konuyu gözlükten alıp televizyon içindeki teknolojide eritmiştir anladığım budur hayırlı uğurlu olsun.

NOT: bu güzelim paneli ucuz gözlük pahalı gözlük diye basite indirgeyip sulandıran arkadaşlarımıza istinaden atışmak adına yazmıyorum bütün bu söylediklerimi ama şöyle bir düşündüğümüzde gözlüksüz 3d yi çıkaracak olan toshiba firması hiç gözlük vermiyor diye daha mı ucuz ve kalitesi olacak acaba. buradaki ters orantıyı iyi algılamanız dilekleriyle..

Sana tamamen katılıyorum. Burada o kadar saçma muhabbetler dönüyor ki. Bu LG nin Cinema 3D diye ürettiği teknoloji şuan telif hakkı onda. Bu yüzden kimse kullanamıyor ve bütün diğer markalar bok atıyor gibi geliyor banada. Yabancı sitelerden okuduğuma göre söylüyorum. LG nin bu teknolojisinin telif hakkı 2014 de sona erecekmiş çünkü insanlığın yararına olan bir teknolojiyi belli bir süre sadece elinde tutabiliyormuşsun. Bence 2014 ten sonra hepsi bu teknolojide Tv üretecek ve aktif gözlük diye birşey kalmayacak.

LG nin Cinema 3D dediği, pasif 3D teknolojidir.Pasif 3D yide şu anda bildiklerimden Philips, Panasonic, Arçelik, Vestel belli modellerinde kullanmaktadır ve bu sene Sony de yine bazı modellerde pasif 3D ye geçiş yapmıştır.Ayrıca bu markalar bazı modellerinde LG den aldıkları panelleri kullanmaktadırlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Zaten Panel üreticisi değil söylediğin firmalar. O yüzden LG den almak zorundalar. Ama hiçbiri kalkıpta bizim televizyonumuz Cinema 3D diyemez. Bu teknolojiyi bulanla alakalı. Belki başka bir isim verebilirler fakat aynı teknoloji olmaz. İlla ki bi modifiye yapmaları lazım.
  • İyi günler arkadaşlar,

Nişanlım lazer göze ameliyatı oldu ,
    ben de gözlüklüyüm. 3,5 numara miyop ve astigmat var bende.

Aktif gözlüğün göz hastalarına daha çok zararlı olduğunu duydum.
    Aktif gözlük endişem var.

Ayrıca gözlüğümün üstüne bir de 3D gözlük takma beni düşündürüyor???

Aktif mi pasif gözlük mü önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: musti35

İyi günler arkadaşlar,

ben de senin gibiyim, iki gözlük üsüt üste takıyorum. merak etme sorun olmaz
  • Ben gözlüğü çıkarıp izliyorum. PC de
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALARABAY

quote:

Orijinalden alıntı: musti35

İyi günler arkadaşlar,

ben de senin gibiyim, iki gözlük üsüt üste takıyorum. merak etme sorun olmaz

Teşekkür ederim.

Nişanlım gözünden lazer amaliyatlı.

Bilgisayar ekranı gözünü yoruyor

Aktif gözlük birazda nişanlım yönünden düşündürüyor beni

• Gözlük takanlar için klipsler var. Çok pahalı olmasa gerek onlardan alabilirsiniz. (pasif gözlükler için)
  • Cok taraflı bir inceleme olmuş.. Aktif gözlük devri bitti artık.. ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lgnin kutusundan çıkan gözlükler çok büyük ve çok hafif olduğu için, normalde de gözlük kullanan biri olarak, kendi gözlüğümü çıkarmadan 3d gözlüğü takıp öyle izliyorum.
    baş,diş,karın,kulak,burun,boğaz ağrısı da yapmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: buraq084

Cok taraflı bir inceleme olmuş.. Aktif gözlük devri bitti artık.. ;)

Aktif Gozlukler 3D'yi native Full HD verebiliyorken Pasif'ler yari yariya dusuruyor cozunurlugu ve bu da cok buyuk bir kalite kaybina neden oluyor. İkisinde ayni filmi izleyin bir AVM'de, arada gece ile gunduz gibi bir farkin oldugunu gorursunuz. Pasif gozlukleri ben de begeniyorum ama bu yuksek miktardaki cozunurluk kaybini gideremedikleri surece benim icin ölü bir teknolojidir.

• Guzel hazirlanmis ve inandirici bir video. Aynisi lgnin tarafini tutan kişilerce hazırlansa onda da pasifin iyi olduğuna inanırız.

Ama bahsettigi pasifte kafayi yan egince goruntunun bozulmasi durumu dogru. O gercekten kotu.

• pasifin 540p olduğunu bilmeyenler çok daha çok kaynak bulunabilir ...

tabiki burada samsung övülüyor ama her marka kendisini över zaten
  • Katiliyorum. İkisi de birbirine ok atma derdinde. Bence tamamen kisisel tercihe gore hangisi iyi geliyorsa o secilmeli.

• bugün samsung 40 es 7000 model bir tv aldım broşürde diğer 3d gözlüklerin fiyatları 60-70 lira iken samsungtaki gözlüklerin fiyatları 400 lira yazıyordu bu fark neden ?

• Bazıları alay edercesine fikirlerini yazmışlar. Bazıları da bilmeden alim olmuş. İki teknolojinin de farkları var. Bu doğru. FPR görmak için yatayda yada dikeyde ekran ikiye bölünür ve görüntü üst üste bindirilir (Half SBS). Diğerinde ise görüntüler arka arkaya gelir. Gözlük açılıp kapanarak. Bize gösterir. Olur FullSBS. Aktif sistemin tek üstünlüğü bu. Şimdi gelelim gözlük kullanmaya; gözüm bozuk olduğundan zaten gözlük kullanıyorum. Aktif gözlükleri önüne takınca zor zahmet 3D görebiliyorum. Pasiler ise hafif olduğundan ikinci bir gözlük olduğunu farketmiyorum (rahatlık). Ayrıca gözlüğün üzerine takılan klipsler ile işim daha kolay.
    Fiyatlara gelince aktilerde zaten alıcı veya kablo ile bir mekanizma var. Bu fiyatı arttırıcı bir etken. Pasilerde ise polarize edilmiş bir cam var sadece. Her ikisinin de kaliteli camlı olanı olur. Veya mikadan da olur. Ama en kaliteli pasif gözlük her halde en kalitesiz aktiften daha pahalı da değildir.
    Her iki panel de 1080 p dir. Sonuçta 3D gösterme tekniği farklıdır. Sonuçta düşük çözünürlüklü kanalları izlediğimiz TVmizde full 3D izleyeceğiz diye tutturmazsak. Pasif her yönüyle rahat bir teknolojidir.
    Aynı zamanda her iki türün de üst seviye TVleri 3D görüntüyü daha net vermektedir. Örneğin Samsung'un 8xxx serisi veya LGnin 9xx serisi TVlere bir bakın. Tabii fiyatları?.....
    Özelikle kavgaya gerek yok. Seç beğen al.
    Kendik çok araştırmama rağmen 3D TV alamadım. LG 3D monitörle idare ediyorum. Ucuzladığında almıştım.

• o kadar yorum okudum hiç bişee anlamadım çokmu zor soru sordum acaba ? samsun 40 es 7000 serisi bir tv aldım. teknosa kataloğunda diğer tvlerin gözlükleri 60-70 lira yazarken samsung ta 400 lira yazıyor... bu fark neden kaynaklanıyor ? samsungunla beraber gelen gözlükler aktif mi pasif mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: halilim03

o kadar yorum okudum hiç bişee anlamadım çokmu zor soru sordum acaba ? samsun 40 es 7000 serisi bir tv aldım. teknosa kataloğunda diğer tvlerin gözlükleri 60-70 lira yazarken samsung ta 400 lira yazıyor... bu fark neden kaynaklanıyor ? samsungunla beraber gelen gözlükler aktif mi pasif mi ?

samsunglar aktif gözlük kullanır.
    400 tl değil 100 tl civarındadır fiyatları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SudaEriyenAspirin

quote:

Orijinalden alıntı: halilim03

o kadar yorum okudum hiç bişee anlamadım çokmu zor soru sordum acaba ? samsun 40 es 7000 serisi bir tv aldım. teknosa kataloğunda diğer tvlerin gözlükleri 60-70 lira yazarken samsung ta 400 lira yazıyor... bu fark neden kaynaklanıyor ? samsungunla beraber gelen gözlükler aktif mi pasif mi ?

samsunglar aktif gözlük kullanır.
    400 tl değil 100 tl civarındadır fiyatları.

abicim fiyatlar konusunda samsung shoplar uçmuş durumdadır..ayrıca yatın kalkın dua edin samsungun fiyatları çok uygundur..bizim gibi Panasonic kullansaydınız ne yapacaktınız..

linkteki ürün sudan ucuz ve neyseki Panasonic TV lerde çalışıyormuş..siparişi verdim..

bu ürünü dün samsung shopta sordum tanesine 130 TL dedi..

http://www.sanalpazar.com/2xssg-4100gb-Samsung-3d-Gozluk-Ucretsiz-Kargo__isp6233852

• ilk izlenim samsungta 3d yi sevmedim nedeni gözlüğü takınca gözlerimin önünden siyah şelaleler akıyor gibi ayrıca montaja gelenlere sordum samsungtan başka gözlügü tv algilamiyormuş .... Böyle gözümün önünde siyah bi şelale ile nasıl film seyrederim ? ( bu özellik 2d yi 3dye çevirince oluyor.)

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.