Şimdi Ara

Microstar S1 HD uydu alıcı ile ilgili herşey 99 TL (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
774
Cevap
11
Favori
76.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mertozsen340

Cihaz iyi güzel gerçekten hoş. Ancak iki tane sorunum var.
    Tüm yayınlarda diğer cihazlara göre sanki yayınların hz si azmış gibi yani bilgisayarda bir oyunun hafif kasması gibi düşük fps almanız gibi yayınlar akıcı değil. çok büyük bir problem değilmiş gibi ama gözü rahatsız ediyor alışamadım. (Scartla Vestel tüplü Tv ye bağlı.Sadece HD lerdemi diye karıştırdım ama tüm yayınlarda yapıyor.)

İkincisi çift çanağım var Türksat Ve Hotbird. Bir uydunun kanalından öteki uydunun kanalına geçişte geçtiğim uydunun tüm kanallarında sinyal yok yazısı çıkıyor. Ve 1-2dk sonra yayınlar geliyor. Mesela Listenin sonu Hotbid kanalı 1.sırada trt 1 var. Son kanaldan Trt1e geçtiğinde trt1 ve sonrası çıkmıyor. 1-2dk sonra hepsi geliyor. Bu sefer Hotbirde geçeyim diyorum onlar gitmiş oluyor aynı şekilde 1-2dk sonra onlar geliyor.

Bu arada bu işler ilgimi çekiyor. Hotbird iyice Arap kanalı dolmuş. Şöyle az şifreli avrupa yayınlarının olduğu uydu tavsiye eder misiniz ? İngilizce ve Almanca dil için yararlı oluyorlar. (microstarıda sıf yayın geçişlerinin hızı iyi olduğu için aldım. )

Saygılarımla.

Alıntıları Göster
    slm

alman kanalları ıcın

19 astra ve 23.5 astra uyduları tercıh edın

uydudan gecışlerde sorun varsa dıseqc swıtchı degıstırın
    tavsıyem goldmaster rm serısı

cıhazda sharp tuner vardır

ayrıca dukkanımda denedım ,turksat hotbırd uydusu arası kanal gecısı

0.2 sanıye tutuyor ,

• quote:

Orijinalden alıntı: tkar

Bu cihazın işlemcisi ram i hakında kimse bişrşey söylemeyecekmi.Satıcını bizi aydınlatması lazım ama.Bunlar önemli konularMillet tipsiz neta 6400 e sti işlemcisi yüzünden rağbet gösteriyor.Sırf bu yüzden cihazı alamıyorum.
    Birde bimdeki cihaz hakkında bu sitedede ayriyetten konular mevcut.Ben bile inanmadım ama adamlar hemen şikayetleri dinleyip anında yazılımı gönderdiler.Soru cevap soru cevap mevcuttu ve olacaktırda.
    Önemli olan sd görüntü kalitesi ve işlemscisi bence.Sonuçta 99 tl dememek lazım kaç tl olursa olsun memnun kalmadıktan sonra....

Sayın arkadaşım işlemci konusunun muhattabı satıcılar değil, tamircileri, servisleri asıl. Bu konuda internette bir sitesi var orda merkez servisinin hatta forumda yine benim verdiğin garanti belgesi fotoğrafında da bulunan telefon numarasından bilgi alabilirsiniz. Ben bir kez aramıştım ama işlemciyi falan sormayı unuttum o ara. Daha da aramadım. Neden diyeceksiniz ihtiyaç görmedim. İşlemcinin ne olduğu önemli elbette ama şu an ben bu cihazın işlemcisini falan bilmiyorum fakat piyasada ki iyi denilen cihazlarla aynı kaliteyi, hızı sunuyorsa ve memnunsam işlemcisi ne olduğunun benim için bir önemi yok. STI iyi diyor herkes, varsayalım ki bu cihazın işlemcisi de STI ya da hiç bilinmedik başka bir marka aynı sonucu veriyorsa STI değil CTI ymiş bu yahu işe yaramaz demek ne kadar mantıklı olur? Neta da 1 gb RAM var o yüzden çok hızlı kanal değiştiriyor diyorlar. Bu cihazda aynı şekilde çok hızlı kanal değiştiriyor. O zaman demek ki bu cihazın da rami oldukça yüksek. Zaten üstünde iki ram var ve 512 rakamı geçiyor üzerinde, elektronikten az biraz anlayan biri olarak üzerinde 1 gb ram olduğu düşüncesindeyim kendi adıma. Birde BIM deki cihaz için adamlar hemen yazılım verdiler dediniz ya asıl bilinmesi gereken şey şu: Yazılım hataları gidermek için çıkartılır. Bu cihazda BİM deki cihazda varolan sorunların hiçbiri yok ki yazılıma ihtiyacınız olsun. Eksik yönler var sadece bunları da incelememde sıraladım. Bu konulardaki bunlarda bir iki özellik eklenmesi üreticinin insiyatifinde. Yani bir hata ya da olması gerekenin kusuru söz konusu değil bu cihazda. Bu ince ayrımı iyi tespit etmek lazım. Cihaz MVK oynatıyor yazarken oynatmasaydı ya da oynatıp sesini veremeseydi üretici kusurlu özelliğinden dolayı yazılım çıkarmaya mecbur olurdu. Fakat bu cihazda bu tür sorunlar yok. Sadece eklenmesini istediğimiz özellikler mevcut. Bu ikisi farklı şeylerdir. Ayrıca BİM deki cihazın üretcisi SUNNY üreticisi. Cihazdaki kusurları düzeltmek için yazılım çıkarmasalardı şu an kimsenin elinde o cihazlardan bulunmaz herkes iade etmiş olurdu. Haliyle ellerinde sonradan da ŞOK ta satışa çıkardıkları bu cihazlardan tonlarca geri iade edilmiş ve zarar edilmiş ürünler olacaktı. Sizce yaptıkları kimin çıkarına daha çok yarıyor.

Evet bu cihazın şu anki en büyük kusuru teknik servisinden ya da üreticisinden kimsenin forumda konuya dahil olmamış olması. Ve bu konuda burda bireysel bir çabayla yardımlaşmamız. Belki ilerki günlerde bu sorun aşılacak ve bu konu altında bu ürünün üreticisi ya da yetkili bir kişisiyle muhattap olma şansımız olacaktır. Ben bu konuyu açana kadar bu cihazla ilgili bilgi alınabilecek hiçbir yer yoktu. Umuyorum ki zamanla yetkili kişiler burayı görecek ve katkıda bulunacaklardır. Ürün kullanıcısı arttıkça ki şu anda çok az; bu konu gelişim gösterecektir eminim.

• quote:

Orijinalden alıntı: gecemy

quote:

Bu cihazın işlemcisi ram i hakında kimse bişrşey söylemeyecekmi.Satıcını bizi aydınlatması lazım ama.Bunlar önemli konularMillet tipsiz neta 6400 e sti işlemcisi yüzünden rağbet gösteriyor.Sırf bu yüzden cihazı alamıyorum.
    Birde bimdeki cihaz hakkında bu sitedede ayriyetten konular mevcut.Ben bile inanmadım ama adamlar hemen şikayetleri dinleyip anında yazılımı gönderdiler.Soru cevap soru cevap mevcuttu ve olacaktırda.
    Önemli olan sd görüntü kalitesi ve işlemscisi bence.Sonuçta 99 tl dememek lazım kaç tl olursa olsun memnun kalmadıktan sonra....

Sayın arkadaşım işlemci konusunun muhattabı satıcılar değil, tamircileri, servisleri asıl. Bu konuda internette bir sitesi var orda merkez servisinin hatta forumda yine benim verdiğin garanti belgesi fotoğrafında da bulunan telefon numarasından bilgi alabilirsiniz. Ben bir kez aramıştım ama işlemciyi falan sormayı unuttum o ara. Daha da aramadım. Neden diyeceksiniz ihtiyaç görmedim. İşlemcinin ne olduğu önemli elbette ama şu an ben bu cihazın işlemcisini falan bilmiyorum fakat piyasada ki iyi denilen cihazlarla aynı kaliteyi, hızı sunuyorsa ve memnunsam işlemcisi ne olduğunun benim için bir önemi yok. STI iyi diyor herkes, varsayalım ki bu cihazın işlemcisi de STI ya da hiç bilinmedik başka bir marka aynı sonucu veriyorsa STI değil CTI ymiş bu yahu işe yaramaz demek ne kadar mantıklı olur? Neta da 1 gb RAM var o yüzden çok hızlı kanal değiştiriyor diyorlar. Bu cihazda aynı şekilde çok hızlı kanal değiştiriyor. O zaman demek ki bu cihazın da rami oldukça yüksek. Zaten üstünde iki ram var ve 512 rakamı geçiyor üzerinde, elektronikten az biraz anlayan biri olarak üzerinde 1 gb ram olduğu düşüncesindeyim kendi adıma. Birde BIM deki cihaz için adamlar hemen yazılım verdiler dediniz ya asıl bilinmesi gereken şey şu: Yazılım hataları gidermek için çıkartılır. Bu cihazda BİM deki cihazda varolan sorunların hiçbiri yok ki yazılıma ihtiyacınız olsun. Eksik yönler var sadece bunları da incelememde sıraladım. Bu konulardaki bunlarda bir iki özellik eklenmesi üreticinin insiyatifinde. Yani bir hata ya da olması gerekenin kusuru söz konusu değil bu cihazda. Bu ince ayrımı iyi tespit etmek lazım. Cihaz MVK oynatıyor yazarken oynatmasaydı ya da oynatıp sesini veremeseydi üretici kusurlu özelliğinden dolayı yazılım çıkarmaya mecbur olurdu. Fakat bu cihazda bu tür sorunlar yok. Sadece eklenmesini istediğimiz özellikler mevcut. Bu ikisi farklı şeylerdir. Ayrıca BİM deki cihazın üretcisi SUNNY üreticisi. Cihazdaki kusurları düzeltmek için yazılım çıkarmasalardı şu an kimsenin elinde o cihazlardan bulunmaz herkes iade etmiş olurdu. Haliyle ellerinde sonradan da ŞOK ta satışa çıkardıkları bu cihazlardan tonlarca geri iade edilmiş ve zarar edilmiş ürünler olacaktı. Sizce yaptıkları kimin çıkarına daha çok yarıyor.

Evet bu cihazın şu anki en büyük kusuru teknik servisinden ya da üreticisinden kimsenin forumda konuya dahil olmamış olması. Ve bu konuda burda bireysel bir çabayla yardımlaşmamız. Belki ilerki günlerde bu sorun aşılacak ve bu konu altında bu ürünün üreticisi ya da yetkili bir kişisiyle muhattap olma şansımız olacaktır. Ben bu konuyu açana kadar bu cihazla ilgili bilgi alınabilecek hiçbir yer yoktu. Umuyorum ki zamanla yetkili kişiler burayı görecek ve katkıda bulunacaklardır. Ürün kullanıcısı arttıkça ki şu anda çok az; bu konu gelişim gösterecektir eminim.

Alıntıları Göster
    bilgim yok pek bu konularda ama bu cihazı almayı düşünüyorum. bir kaç hd kanal var malum. trt gibi. bunların sesi 5+1 olduğunu zannediyorum. bunları seyrederken bu ac3 5+1 ses sorunu olmuyor mu?

• cihazı sizin ilk sayfadaki inceleme ve yorumlara dayanarak aldım.bugün inşlh test edicem.ayrıntıları ile burada paylaşacağım
  • quote:

cihazı sizin ilk sayfadaki inceleme ve yorumlara dayanarak aldım.bugün inşlh test edicem.ayrıntıları ile burada paylaşacağım
    HAYIRLI OLSUN
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihmc

HAYIRLI OLSUN

Alıntıları Göster
    Cihazı kullananlardan bir ricam var. Atv Hd den 1 dakikayı kaydedip upload edebilirler mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LoRd1N -- 7 Temmuz 2012; 10:38:04 >
  • Bu cihaza 1 tb hdd bağlanıp film izlemek mümkün mü
  • quote:

Orijinalden alıntı: centerboys

Bu cihaza 1 tb hdd bağlanıp film izlemek mümkün mü

evet baglanır
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihmc

quote:

Orijinalden alıntı: centerboys

Bu cihaza 1 tb hdd bağlanıp film izlemek mümkün mü

evet baglanır

Alıntıları Göster
    Normal 70 ekran tüplü tv'de çalışır değil mi?

edit:ha bir de tüplü tv'de dvdripleri çalıştırmak istiyorum. sorun olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soul calibur -- 5 Temmuz 2012; 3:38:44 >
  • quote:

cihazı sizin ilk sayfadaki inceleme ve yorumlara dayanarak aldım.bugün inşlh test edicem.ayrıntıları ile burada paylaşacağım

Hayırlı olsun ilk izlenimlerinii nasıl ?

TV, ve film performansı olarak ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: soul calibur

Normal 70 ekran tüplü tv'de çalışır değil mi?

edit:ha bir de tüplü tv'de dvdripleri çalıştırmak istiyorum. sorun olur mu?

evet scart cıkısı vardır
  • 2 ay sonra dsmart taahhüt bitiyor bu uydu alıcısini alacağım inşallah ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1907Fatih1907

2 ay sonra dsmart taahhüt bitiyor bu uydu alıcısini alacağım inşallah ...
    ben de bu uydu cihazını aldım.

sorunlar şunlar:
    cihazda ısınma var.
    toplu kanal taşıma yok, o yüzden kanal düzenleme bir işkence (bu özelliğini hiç sevmedim)
    ses düzeyi benim televizyonumda az geliyor (tüplü televizyon kullanıyorum)
    kanal geçişleri çok hızlı olmasa da yeterli sayılır.

görüntü kalitesi iyi,

bu fiyata ancak bu kadar olur....
  • quote:

Orijinalden alıntı: dedem_korkut

sorunlar şunlar:
    cihazda ısınma var.
    toplu kanal taşıma yok, o yüzden kanal düzenleme bir işkence (bu özelliğini hiç sevmedim)

görüntü kalitesi iyi,

Alıntıları Göster
    Yumatu full hd mini uydu alıcı ile kıyasladığımız zaman hangisi iyi acaba ve neden ?

• quote:

Orijinalden alıntı: rLzApex

Yumatu full hd mini uydu alıcı ile kıyasladığımız zaman hangisi iyi acaba ve neden ?

Alıntıları Göster
    Yumatu mini hd cihazının çok kötü görüntü verdiği bilgisine ulaşmıştım vakti zamanında.
  • quote:

Alıntıları Göster
    Yumatu full hd mini uydu alıcı alıcıpsetlı 22ınc monıtorde kocaman pıkseller secılıyor

kadıkoy-altıyolda dukkanımda test edebılırsın, cayımızı ıcersınız beklerız

mıcrostarda boyle bır sorun yok ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dedem_korkut

sorunlar şunlar:
    cihazda ısınma var.

görüntü kalitesi iyi,

Alıntıları Göster
    Cihaz akşama doğru elime ulaştı ikısaca incelemelerimi aktarayım..Öncelikle bana gelen cihaz komple siyah renk değil ön panel siyah üst yan metal bölüm gri renk geldi.içinden çıkan hdmi kablosu kaliteli ve kısa.Kısa oluşuda sinyal gnderimi açısından avatajlı bir durum.
    Cihazı öndeki anahtarlı düğmesinden açtım.Bu arada tv im philips 42 pfl3403 hd ready.bağlantılar yapıldı vs..Cihaz kısa sürede açılıyor öyle uzun sürmüyor.trt hd kanalı çıktı karşıma tv ayarlarını düzenledim cihaz ayarlarını düzenledim (1080p 4.2.2 ) cihazdan kontrast ve parlaklık 13-13 yaptım.
    Cihazın görüntü kalitesi; hd yayınlar gayet güzel sd yayaınları diğer kullandığım fx turbo d smart goldmasterden bence gayet güzel.şöyle güzel bu cihazın sd yayınlarında fazla keskinliğe gidilmemiş kum çamur tabiri caizse oluşmuyor.Renkler pastelimsi doygun tonları mevcut.Korax mini scartlı kullandınızmı bilmiyorum renk olarak bu cihaza yakın.Görüntü kalitesi olarak kısacası hd kanallar başarılı sd kanallar başarılı.Fakat bu cihazın teknik olarak bence acilen desteğe ihtiyacı var.Mesela görüntü akışında bazen takılma titreme oluyor.star tv de çok yapıyor bunu stara geldiğimde cihazın ses olayında ilk 5 sn. titreme oluyor sanki daha yerine oturmamış gibi birde aynı kanalda sağdan soldan sağa görüntü akışında takılmalar oluyor.Ve bazen diğer kanalllarda alt yazılarda takılma olması gibi 1080p de bu olay az rastlanıyor ama yazılım şart....
    Bir diğeri kanal taşıma tek tek onu anladık fakat atıyorum kanal listesinde son kanal 1925 sıra diyelim.Bundan sonra 1 2 3 4 diye gidiyor sıralama...ben atıyorum 1500. sıradaki kanalı 1. sıradaki kanalın bir öncekine yani en son sıraya koymak istediğimde (1925e) o kanal birinci sıraya yerleşiyor.Ve iki kanalıda yanında getiriyor.Siliyorum o kanalı son listeden iki tane daha getiriyor.Bununda yazılımla çözülmesi lazım.Ama kanal taşımak çok kolay yok sdarı düğme yok mavi düğme yok üstüne basıp istediğin yere taşı.Ama toplu yok :(
    Medya oynatıcı avi mkv taktım oynattı.medya konusuna fazla girmedim.Ama menüler şık.

Beğendiklerim

-Cihazın kasası ve kumandası şık kumanda kullanımı çok kolay
    -hd ve sd kanallar başarılı bir kaç tane hd cihaz kullandım en kalitesi bu...
    -kanal geçişleri normal
    -ses kalitesi harika
    -cihazın osd ekranı menü bar vs.. gerçekten çok şık ve kaliteli
    -rca ve spdif çıkışı mevcut

Beğenmediklerim

-Cihazın kumanda çekimi başarısız illa tam gözü gözüne tutmanız gerekiyor
    -Kanal taşıma çoklu olmalıydı ve sorun çıkarıyor taşırken

Sonuç olarak şimdilik fiyatına göre bence muhteşem.sd hd kanallar başarılı tereddüt etmeyin.Ama bu cihaza acilen yazılım şart.

• quote:

Cihaz akşama doğru elime ulaştı ikısaca incelemelerimi aktarayım..Öncelikle bana gelen cihaz komple siyah renk değil ön panel siyah üst yan metal bölüm gri renk geldi.içinden çıkan hdmi kablosu kaliteli ve kısa.Kısa oluşuda sinyal gnderimi açısından avatajlı bir durum.
    Cihazı öndeki anahtarlı düğmesinden açtım.Bu arada tv im philips 42 pfl3403 hd ready.bağlantılar yapıldı vs..Cihaz kısa sürede açılıyor öyle uzun sürmüyor.trt hd kanalı çıktı karşıma tv ayarlarını düzenledim cihaz ayarlarını düzenledim (1080p 4.2.2 ) cihazdan kontrast ve parlaklık 13-13 yaptım.
    Cihazın görüntü kalitesi; hd yayınlar gayet güzel sd yayaınları diğer kullandığım fx turbo d smart goldmasterden bence gayet güzel.şöyle güzel bu cihazın sd yayınlarında fazla keskinliğe gidilmemiş kum çamur tabiri caizse oluşmuyor.Renkler pastelimsi doygun tonları mevcut.Korax mini scartlı kullandınızmı bilmiyorum renk olarak bu cihaza yakın.Görüntü kalitesi olarak kısacası hd kanallar başarılı sd kanallar başarılı.Fakat bu cihazın teknik olarak bence acilen desteğe ihtiyacı var.Mesela görüntü akışında bazen takılma titreme oluyor.star tv de çok yapıyor bunu stara geldiğimde cihazın ses olayında ilk 5 sn. titreme oluyor sanki daha yerine oturmamış gibi birde aynı kanalda sağdan soldan sağa görüntü akışında takılmalar oluyor.Ve bazen diğer kanalllarda alt yazılarda takılma olması gibi 1080p de bu olay az rastlanıyor ama yazılım şart....
    Bir diğeri kanal taşıma tek tek onu anladık fakat atıyorum kanal listesinde son kanal 1925 sıra diyelim.Bundan sonra 1 2 3 4 diye gidiyor sıralama...ben atıyorum 1500. sıradaki kanalı 1. sıradaki kanalın bir öncekine yani en son sıraya koymak istediğimde (1925e) o kanal birinci sıraya yerleşiyor.Ve iki kanalıda yanında getiriyor.Siliyorum o kanalı son listeden iki tane daha getiriyor.Bununda yazılımla çözülmesi lazım.Ama kanal taşımak çok kolay yok sdarı düğme yok mavi düğme yok üstüne basıp istediğin yere taşı.Ama toplu yok :(
    Medya oynatıcı avi mkv taktım oynattı.medya konusuna fazla girmedim.Ama menüler şık.

Beğendiklerim

-Cihazın kasası ve kumandası şık kumanda kullanımı çok kolay
    -hd ve sd kanallar başarılı bir kaç tane hd cihaz kullandım en kalitesi bu...
    -kanal geçişleri normal
    -ses kalitesi harika
    -cihazın osd ekranı menü bar vs.. gerçekten çok şık ve kaliteli
    -rca ve spdif çıkışı mevcut

Beğenmediklerim

-Cihazın kumanda çekimi başarısız illa tam gözü gözüne tutmanız gerekiyor
    -Kanal taşıma çoklu olmalıydı ve sorun çıkarıyor taşırken

Sonuç olarak şimdilik fiyatına göre bence muhteşem.sd hd kanallar başarılı tereddüt etmeyin.Ama bu cihaza acilen yazılım şart.

Alıntıları Göster
    fatihmc den bir tanede ben aldım yarın bende olur.
    http://www.sanalpazar.com/Microstar-Full-Hd-Uydu-Alicisi-Mkv-Player-1080p__isp3559128

• quote:

fatihmc den bir tanede ben aldım yarın bende olur.
    http://www.sanalpazar.com/Microstar-Full-Hd-Uydu-Alicisi-Mkv-Player-1080p__isp3559128

Alıntıları Göster
    Şimdi ben de sipariş verdim Sanalpazar'dan. Elime geçince yorumlarımı yazarım.

• haber kanallarının alt yazıları o kanalı actıktan 3 dk sonra falan tekleyerek ilerliyor ve goruntude bu olayı cok yapıyor mesela starda...bu durum tum goruntu formatlarında oluyor birinde daha çok birinde daha az.sizdede varmı bu durum ya da yazılım güncellemesi uygulasam ?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.