Şimdi Ara

kontrolsüz kavşakta geçiş üstünlüğü konusunda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
9
Cevap
1
Favori
42.153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • kontrolsüz kavşakta sağdaki araç geçiş üstünlüğüne sahiptir deniyor peki soldaki aracın cadde üstünden sağdaki aracın ise sokaktan geliyor olması farkeder mi? şimdi mantıklı olarak bana da cadde gibi geliyor sağda solda da aynı şekilde yazıyor ama bir yerde kurallara göre farketmez diye okudum sizlerin de fikirlerini almak isterim.

• quote:

Orijinalden alıntı: remotion

evet yavaşlamak en doğrusu fakat bir kavşak olduğunu bile görmedim dün yaptığım kazada zaten belalı bir yermiş birçok kaza olmuş orda hatta takla atanlar bile olmuş.

Alıntıları Göster
    Yolun biri bölünmüş diğer bölünmemişse, yol hakkı bölünmüş taraftan gelen aracındır, anayol kabul edilir

Ama ikisi de bölünmemiş yolsa cadde sokak ayrımını yapamazsınız, yol hakkı sağdan gelenindir

Bazı kesişim noktalarında bir doğrultuda "DUR" levhaları bulunur, o zaman yol hakkı diğer taraftan gelenindir

Yani yol bölünmüş değil ve aksine bir işaretleme yoksa burası A Caddesi orası B sokağı diyerek yola atlamayın

Dönel kavşakta ise kavşakj içinde DUR levhası yoksa yol hakkı daima kavşağa daha önce girmiş olan aracındır ki Konya'da bu kurala asla riayet edilmez, devasa YOL VER tabelaları konulup altına da ADA ETRAFINDA DÖNEN ARACA YOL VER yazmalarına rağmen düz yoldan gelen burası anayol diye atlar

Sayfa: 1 sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.