Şimdi Ara

Focus mu Astra mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
52
Cevap
1
Favori
14.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam Focus dizeldeki otomatik şanzıman sorunlu.

Sorunlu diye ithalatı kesildi .

Uzak durun mutlaka.

İlla ki dizel otomatik olacaksa Focus sırf bu yüzden elenebilir zaten.

Benzer karakterde araçlar genel olarak.

Yalıtım olarak Astra daha başarılı.

Motor olarak Focus daha başarılı.

Focus'un servis fiyatları az biraz daha ucuz.

Astra'nın içi daha kaliteli.

Astra'nın vergisi ve yakıtı daha düşük. Performansıda daha düşük tabii :)

2009 sonrası Easytronicler'de sorun yaşayan kullanıcı epey az. Bu yüzden 2009 sonrası bakın mutlaka. 2 fazla olsun 2009 sonrası olsun derim.

Benim bu iki araç arasında ki tercihim, daha ekonomik ve daha konforlu olmasındna dolayı ve Focus'un şanzımanı sorunlu bir şanzıman olduğu için Astra olur. Şimdi Easyronic sorunlu diyenlerde çıkabilir. 2009 sonrasını öneriyorum şiddetle o yüzden.

1.ve 2. vites geçişlerinde biraz sarsıntılı, gerisi gayet akıcı Easy. de.

Ayrıca piyasada ki en oturmuş yarı otomatik şanzımanlardan birisi. Arıza durumunda yan sanayisi, çıkması, revize edeni,ucuza halledeni çok daha fazladır.
  • Merhaba arkadaşlar.

Çok yakın bir akrabamız araç alma arefesinde. Tercihen Otomatik + Dizel düşünüyor ve ikinci el araç alacak. Bütçe ise 30.000. Duruma göre 32.000'e kadar çıkılabilir.

Aklımızda şimdilik 2006-2007 Ford Focus TDCI Ghia Hatchback ve Opel Astra H kasa (Classic) 2006-2007 CDTI var. Sizce bunlardan hangisi tercih edilmeli. Bu 2 araçta kronik sorun var mıdır ?

Önümüzdeki birkaç senelik periyotta hangisi üzmez ? Focus CVT şanzımanında sorun var kronik problemli diye duydum. Bilen birisi bilgilendirirse sevinirim

Bu 2 araçtan başka araç önerisi olan varsa sizin fikirlerinizi de almak istiyorum.

Focus

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-hatasiz-orjinal-tertemiz-otomatik-89382087/detay#

Astra

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-darbesiz-boyasiz-2008-dizel-otomatik-astra-enjoy-sahibinden-88967549/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moral83 -- 8 Haziran 2012; 21:59:39 >

• Ben CVT'den çok Easytronic duydum sorunlu olarak. Focus'a çok bindim ama kullanmadım. Dizel otomatikti o da, 2006 model 110.000 km'de ikinci el almıştı arkadaş, cillop gibi arabaydı.

Ben Focus tavsiye ederim. Astra hem 1.3 90 hp, hem de Easytronic duyduğum kadarıyla başarılı bir şanzıman değil. Yani araba yürümez diye tahmin ediyorum.
  • Otomatik olcaksa focus ama Aman aman Otomatik çokta şart değil derseniz astra :)
  • ikiside çok yakın araçlar karar çok zor.

astra az gider az yakar o kesin.
  • focus
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doğan.

Hocam Focus dizeldeki otomatik şanzıman sorunlu.

Sorunlu diye ithalatı kesildi .

Uzak durun mutlaka.

İlla ki dizel otomatik olacaksa Focus sırf bu yüzden elenebilir zaten.

Benzer karakterde araçlar genel olarak.

Yalıtım olarak Astra daha başarılı.

Motor olarak Focus daha başarılı.

Focus'un servis fiyatları az biraz daha ucuz.

Astra'nın içi daha kaliteli.

Astra'nın vergisi ve yakıtı daha düşük. Performansıda daha düşük tabii :)

2009 sonrası Easytronicler'de sorun yaşayan kullanıcı epey az. Bu yüzden 2009 sonrası bakın mutlaka. 2 fazla olsun 2009 sonrası olsun derim.

Benim bu iki araç arasında ki tercihim, daha ekonomik ve daha konforlu olmasındna dolayı ve Focus'un şanzımanı sorunlu bir şanzıman olduğu için Astra olur. Şimdi Easyronic sorunlu diyenlerde çıkabilir. 2009 sonrasını öneriyorum şiddetle o yüzden.

1.ve 2. vites geçişlerinde biraz sarsıntılı, gerisi gayet akıcı Easy. de.

Ayrıca piyasada ki en oturmuş yarı otomatik şanzımanlardan birisi. Arıza durumunda yan sanayisi, çıkması, revize edeni,ucuza halledeni çok daha fazladır.

Doğan kafamı çok daha fazla karıştırdın kardeşim Zaten kararsız kalmıştım şimdi iyice karıştı kafa
    Bu araç alımında %100 yetki bende olduğu için sorumluluk bende ve kendime alacakmış gibi araştırıyorum.
    Focusların hepsinde o sorun var mıdır yoksa test ettikten ustaya gösterdikten sonra alınır mı ?
    Ve son olarak da sadece bu 2 araç arasında sıkışıp kalmak zorunda değiliz. Alternatiflere açığım. Diğer mantıklı seçenekler neler olabilir ? O bütçeyle en mantıklı seçenek olarak bunlar geldi benim aklıma.
  • Focus her türlü gider, ikinci eldede baya alıcısı olan kasa, benim fikrim focus olurdu.
  • ikisi de birbirine çok yakın araçlar,tercih yapmak zor.burun farkıyla astra diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Melihdk

Focus her türlü gider, ikinci eldede baya alıcısı olan kasa, benim fikrim focus olurdu.

Sorunlu olduğunu bile bile alır mıydınız hocam ?
  • Birkaç sene 2006 Focus TDCi kullandım. Kesinlikle çok başarılı bir araç ve o dönem araçlar içinden bir tercih yapmam gerekiyor olsa sınıfındaki rakipleri arasından tereddütsüz yine Focus'u tercih ederdim.

Gelgelelim Doğan arkadaşımızın dediği çok doğru. Dizel otomatik Focus'lar çok kısa bir süre satıldılar ve sorunlu araçlar. Kronik sorunu var mıdır diye sormuşsunuz dizel otm Focus için yanıt kesinlikle var. Ben bu sebepten ötürü dizel otomatik Focus düşünmezdim.

Astra konusunda bir fikrim yok, ancak iç mekanındaki sıkıcılık benim için tüm şansını yok ediyor. Yine de zevkler değişir. Zaten arkadaşlar yararlı yorumlar yapmış Astra hakkında.

İlla ki dizel otomatik diyorsanız tek yorumum Focus'tan uzak durun olacaktır.
  • Parça/servis fiyatından ve motorundan ötürü Focus derim ben. Ayriyeten Opel arabalardaki elektronik aksan arızaları da bu markaya yönelmemek için ideal bir sebep diye düşünüyorum.
  • Bu Focus diyenler işin otomatik kısmını okumuyor herhalde.

Hocam dediğim gibi, Ceed'de düşünülebilir. Hele ki sorumluluk %100 sendeyse Ceed tek geçilebilir.

Daha sorunsuzu yoktur herhalde hem motor hem şanzıman olarak. 2011 alabilirsin 32 33 'e. En az 2 yıl daha garantinde devam eder.
  • Fordu çok severim ama H kasalar bana çok karizmatik geldiği için Astra diyorum
  • bu astranın konsolunu beğenmiyorum nedense. yeni astra da çok güzel bir göğüs bölgesi var ama eskiler maalesef göze hoş gelmiyor
  • kendi aracım için servise gittiğimde CVT şanzımanlı bir araç gelmişti. şanzıman tamir edilemiyormuş, yenisi de ithal edilmediği için çıkma bulması gerekiyordu, bulsa bile serviste değil dışarıda yaptıracaktı. servis görevlisi müşteriye resmen "abi satın bu arabayı, kurtulun" dedi. bence CVT şanzımana hiç bulaşmayın. Ama FocusII de iyi arabadır, 2 sene kullandım. manuel kullanabiliyorsanız Focus derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: moral83

quote:

Orijinalden alıntı: Melihdk

Focus her türlü gider, ikinci eldede baya alıcısı olan kasa, benim fikrim focus olurdu.

Sorunlu olduğunu bile bile alır mıydınız hocam ?

Söyle bir denlem yapıyorum pozitif yanları özellikle motoru dizel olarak bakıldığında + yol tutuşu ve negatif yanları, ses yalıtımının yoktan beter olması + sanzıman sorunları = alınabilir gibi geldi, dizel seçeneğinde kesinlikle opeli seçmezdim tabi benzinli model olarak bakarsak opel öne cıkabilirdi diye düşündüm.
  • Şahsi fikrim: eski kasa Opel Astra da sürüş keyfi diye bişey yok
  • Focus sanzimanlari sorunlu. Astranin ise vites gecisleri vs arabadan sogutur insani bence MCP 308 DERIM
  • İkiside sorunlu. Manuel bakın.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.