Şimdi Ara

İlk yerli füze Sinop'tan gönderildi / Hayırlı uğurlu olsun (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
3
Favori
7.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: feaser

Daha iyisini yapmaları için vergi veriyorum.Yoksa kendi devletimi kurardım? :)
    Her eleştirilen konu hakkında daha ilerletici bişeyler yapılmasımı gerek sizce? Bugün %50 ye varan vergiler veriyoruz.Dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz.Nedeni sizce nedir bunun?

Benzine 10 yıl önce daha fazla vergi veriyorduk. Maliyetin 3 katı vergi bindiriliyordu benzine. O sıralar hiç bir teknolojimiz yoktu. Ne tasarım ne de yazılım. Bu teknolojiler daha yavaş yavaş yapılmaya başlanıyor. Yavaş yavaş gelişir bunlar. Üstte mesajım var okursan daha iyi anlarsın.
  • quote:

Daha iyisini yapmaları için vergi veriyorum.Yoksa kendi devletimi kurardım? :)
    Her eleştirilen konu hakkında daha ilerletici bişeyler yapılmasımı gerek sizce? Bugün %50 ye varan vergiler veriyoruz.Dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz.Nedeni sizce nedir bunun?

quote:

Orijinalden alıntı: invisible_jn

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı21

quote:

İstanbuldan atsan ankarayı vuramazsın..:D:D Bide füze yaptık diye övünürlerD

savaşa kaynak gitmesini istemem ama hiç yapmamalarından iyidir.bir militarist gibi bakarsan doğru olan yorum budur bence.

Buna yatırılan paraya harcamıom zaten bin bir türlü çıkıyor o para.Vakat bununla övünmek biraz gülünç.Sessiz yapcaksın daha iyisini yapacaksın..:D:D Haberleri açsan yeni gemi yaptık,yeni tank yaptık.Ama nasıl?bütün mallar yurt dısından geliyor burada birleştiriliyor.Sorsan %100 Türk malı derler:)))

Hiç yapmamaktan iyidir. Savaş anında benim gemimi kullanamazsın diyebilir. Ama benim motorumu, gps alıcımı kullanamazsın diyemez. Yazılım ve tasarım Türk olduktan sonra parçalar da zamanla yerli firmaların desteklenmesiyle üretilebilir.

En son aselsandaki olayları az çok tvden takip etmişsinizdir.Yazılımı yapanlar ölü bulundu.Sizce göz önünde bunlar olurken arka tarafta izinmi vermişlerdir.Yazılımı istediğiniz gibi yapın diye.Daha 2 gün önce insansız uçakları yapan adamın oğlu öldürüldü.Hala o bile açıklanmadı...

İlk sayfadaki mesajıma bak. Dediklerinin hepsine değindim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Piglêt

quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

280 km menzil ile nereyi vuruyoruz ?

Sinoptan atarsak Samsun'u furabiliruz

Laz yapımı füze.
  • quote:

Orijinalden alıntı: moz@

quote:

Orijinalden alıntı: Dying Fetus

Menzil sizi aldatmamalı. pkk ile savaşırken 1000kmlik füzeler mi gönderecek uçaklarımız helikopterlerimiz
    UMTAS,KMTAS, Cirit füzelerimize de bakın. Özellikle cirit füzesi sınıfında dünyanın en iyisi şuan.
    Yaptığımız t129 atak helisine takılcak bunlar.

O konu çok faklı tabiki PKK ile mücadelede uzun menzil bir şey kullanılmaz. Strateji tamamen faklı. Ben size bakın ne kullanılacağını göstereyim. 20 Adet AC 130 namı değer CASA alırsınız gece görüş sistemi + gunship (Türkçe karşılğı nedir bilmiyorum ) saniyede yüzlerce mermi yağdıran bir düzenek 7/24 10 Adeti havada devriye şeklinde olacak 10 tanesi de yerde Acil durumlar için ve değişim için. Eğer PKK 1 veya 1.5 senede bitmez ise ben bileğimi keserim.

http://www.youtube.com/watch?v=o3xZV5q44d4&feature=related

Buyrun sisteme bir bakın gariban Afganlıları bu sistemle darma duman ettiler.
    Şu da var bu daha anlaşılır Hercules Gunship geçiyor.

http://www.youtube.com/watch?v=qIFWYkXYViU

NOT: İmla - Ekleme

Fikir çok güzel dostum. TUSAŞ Havacılık C-130 modernizasyonu yaptı bilirsiniz. Erciyes programı kapsamında. Fakat pkk illeti dağda değil her yerde. Komşun, arkadaşın.. Bakın iktidar ve ana muhalefet şuana kadarki en mantıklı hareketi yaptı pkk neler yapmaya başladı.. Buna devam edilirse bir sonuca ulaşacağız. Doğuda şuan yeniden yapılanma gerçekleşme (karakol, asker polis eğitimi) ve bunla beraber asker şehit sayılarımız çatışmalarda daha az.. Hiç olmasa. Olmaz aslında ama hükümet savunma sanayi kadar milli değil. Ayrıca J600T füzelerimiz var bunların menzilleri 600km diye hatırlıyorum. Bu çalışmalar engelleniyordu. Uçaklarda dost düşman olayını yeniden istediğimiz gibi ayarlayabilen aviyonik yazılımını yaratan 3 mühendis öldürüldü. Birisini ben tanıyordum uzaktan da olsa merhabalaşırdık. İntihar ettirdiler garibimi. Şimdi o yazılım kullanılıyor ve İsrail düşman. Bunların dışında Ispartada düşeh THY uçağındaki yolcuların tümü Nükleer Fizikçiydi. Bunu da İsrail yaptı. İsrail savaşarak bize bu yaptıkları gibi zarar veremez ABD olmazsa. Ancak böyle komplo olaylarla bize çok işe yarayacak insanları öldürüyorlar. Bu damarı ikiye bölmektir. Türkiye Marshall yardımlarını almasa fabrikalırımız kapanmasa, Atatürk on yıl daha siyasette olsa bugünkü Türkiye.. İşte bunu hayal etmek zor olurdu çünkü çok gelişirdik. Çok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 900 KMye kadar giden yıldırım füzelerimiz. Hem de balistik!
    Operational
    range Yıldırım I: 150 km
    Yıldırım II: 300 km
    Yıldırım III: 900 km
    http://en.wikipedia.org/wiki/J-600T_Y%C4%B1ld%C4%B1r%C4%B1m
  • DASAM'ın kurulması için gerekli tüm malzemeler var. İki lafı bir araya getiremeyen strateji uzmanları, ergenler, ayaklı Vikipedi'ler...

Çok güldüm bu akşam ya.
  • Dağda AC-130 gitmez AC-130 Vietnam ve Çöl gibi ortamlar içindir bizim dağlarımız dik ve derin olduğu için pek iş görmez.O 200 km'yi pek fazla görmeyenler savaş ortamında o 200 km çok güzel şeyler yapabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLuRuSh

Dağda AC-130 gitmez AC-130 Vietnam ve Çöl gibi ortamlar içindir bizim dağlarımız dik ve derin olduğu için pek iş görmez.O 200 km'yi pek fazla görmeyenler savaş ortamında o 200 km çok güzel şeyler yapabilir.

Peki. Diğer ülkeler, hiç uğraşmadan 5000-1000 kmlik füze atacak, sende hala 200 km ile savaş ortamında işe yaracak diyeceksin.
  • Ağır ağır arkadaşlar bence cok güzel bir olay umarım dahada gelişecek beklemek vakit lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: el_jericho

quote:

Dağda AC-130 gitmez AC-130 Vietnam ve Çöl gibi ortamlar içindir bizim dağlarımız dik ve derin olduğu için pek iş görmez.O 200 km'yi pek fazla görmeyenler savaş ortamında o 200 km çok güzel şeyler yapabilir.

Peki. Diğer ülkeler, hiç uğraşmadan 5000-1000 kmlik füze atacak, sende hala 200 km ile savaş ortamında işe yaracak diyeceksin.

Hiç uğraşmadan biz de atıyorduk. Kıbrıs'ta nasıl attırmadılar bize... 5 yıl önce mini İHA yapıyorduk. Oyuncak diyorlardı. Aynı firma şimdi Heron ile yarışacak İHA'ları yaptı. Şimdi 200 km menzil olanı yapıyoruz. 5 yıl sonra menzili arttırırız.
  • bi sakatlık çıkmasın
  • sadece eleştiren asalaklardan nefret ediyorum,oturduğunuz yerden sallayın ancak.

• quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

sadece eleştiren asalaklardan nefret ediyorum,oturduğunuz yerden sallayın ancak.

Klavye başında yorum yapmak kolay Yıllarca o teknoloji için çalışan bilir...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

sadece eleştiren asalaklardan nefret ediyorum,oturduğunuz yerden sallayın ancak.

Klavye başında yorum yapmak kolay Yıllarca o teknoloji için çalışan bilir...

tabi ya.bu embesiller oyunda level atlama falan sanıyor galiba.

• quote:

quote:

quote:

quote:

savaşa kaynak gitmesini istemem ama hiç yapmamalarından iyidir.bir militarist gibi bakarsan doğru olan yorum budur bence.

Buna yatırılan paraya harcamıom zaten bin bir türlü çıkıyor o para.Vakat bununla övünmek biraz gülünç.Sessiz yapcaksın daha iyisini yapacaksın..:D:D Haberleri açsan yeni gemi yaptık,yeni tank yaptık.Ama nasıl?bütün mallar yurt dısından geliyor burada birleştiriliyor.Sorsan %100 Türk malı derler:)))

Hiç yapmamaktan iyidir. Savaş anında benim gemimi kullanamazsın diyebilir. Ama benim motorumu, gps alıcımı kullanamazsın diyemez. Yazılım ve tasarım Türk olduktan sonra parçalar da zamanla yerli firmaların desteklenmesiyle üretilebilir.

GPS sistemi Amerika üzerinden çalışmaktadır. Amerika sistemi kapatırsa kimsenin GPS kullanma yetisi kalmaz. Bunu engellemek için ataletsel seyrüsefer sistemleri geliştiriliyor. Uydu bağımsız. İlk koordinat cihaza girildikten sonra fizana gitsen sistem şaşırmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elektroniker -- 8 Haziran 2012; 19:41:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: el_jericho

quote:

Sadece ICBM atarak savaş bitmez örnekleri çoktur.Irak İşgali 91 Körfez öyle nükleer füze atmakta 2.Dünya savaşındaki gibi değil daha doğrusu atamazsın ha çatışma sahasında 200 KM füze ile ne yapabilirsin ? Bir tankı vurabilirsin veya bir siperi dağıtabilirsin veya hava savunma bataryası indirebilirsin veya bir gemi vurabilirsin veya bir uçak avlayabilirsin 200 KM çok şey yaparsın ama 10 bin KM üstü füze ile ne yapabiliriz acaba ? Bir tane LGM-118 maliyeti $70 milyon dolar bu maliyet artmış veya azalmış olabilir.

Bir tane AIM-120D maliyeti $700,000 dolar bunun menzili'de 180 KM 180 KM bir füze ile basit bir örnek 150 milyon dolarlık F-22 düşürebilirsin.
  • burdan firlatsam asagiki mahalleyi zor vururuz dikey dusus yapar la bu

• Bırakın şu saçma sapan balistik füze muhabbetini iran,pakistan,kore bile yapıyor. Uzun menzil için 50 yıllık teknoloji yeter. Önemli olan radar güdümlü,laser-infrared güdümlü roketler üretebilmektir. Hadi bakalım iran anti tank,air to air füzelerini Rusya'dan alana kadar kendin yap bakalım ?

Roketsan Cirit (laser guided 2.75" multiple)

İlk yerli füze Sinop'tan gönderildi / Hayırlı uğurlu olsun

Roketsan Umtas (anti-tank)

İlk yerli füze Sinop'tan gönderildi / Hayırlı uğurlu olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi transverse -- 8 Haziran 2012; 20:00:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Strahd von Zarovich

-TAMAMEN TÜRK YAPIMI
    -BAŞLANGIÇ İÇİN ÇOK İYİ
    -BİR KERE DE BEĞENİN BE
    -SIRF KARŞI ÇIKMAK İÇİN BEĞENMEMEZLİK YAPANLAR VAR

Şu gibi yorumlara hastayım. Ulan 280km roketle kendi ülkemizi vururuz ancak, neyin kafasındasınız? Bari yazılım türk yapımı olsun da, roketi dışarıdan alalım. Bi 2000 km falan olsun yani. Kimse de çıkıp demiyor aga bu nedir diye...

Yahu o da olacak ben inanıyorum.Sen şimdi diyorsun ki merdiven çıkmadan en üste varıcam.Olmaz kardeşim o dediğin gazoz ağacı.Herşeyin bir başlangıcı vardır.Mühendislerimiz daha yeni yeni görüp tanıyorlar.Aerodinamik vs. büyük mevzular.Hem kimse yazılımı sen yap ben roketi satayım demez.Elinde koz çünkü sattığı roketler olası bir savaş anında devre dışı bırakabilir.En iyisi tamamen Türk yapımı roketler.İnanmak başarmanın yarısıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elektroniker

quote:

quote:

quote:

quote:

GPS sistemi Amerika üzerinden çalışmaktadır. Amerika sistemi kapatırsa kimsenin GPS kullanma yetisi kalmaz. Bunu engellemek için ataletsel seyrüsefer sistemleri geliştiriliyor. Uydu bağımsız. İlk koordinat cihaza girildikten sonra fizana gitsen sistem şaşırmıyor.

Bunun farkındayım. Onlara sorduğum ilk soru da bu olmuştu zaten. Yazılım yerli. Heron'larda bile olmayan derecede otopilot sistemini tam kontrolsüz eve dönüş sistemini bizim firmamız yaptı. Bütün bunları kendi imkanıyla tek kuruş destek almadan yaptılar. Destek verildiğinde GPS kullanmayan sistemi de yaparlar, füze de yerleştirirler. Yeter ki burada bazılarının yaptığı gibi köstek olunmasın.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.